Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-01-12, 00:15
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
παιδιά θα ήταν καλύτερο να μην αναφέρουμε ΠΛΗΡΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ επαγγελματιών (τηλ - διευθύνση-αγγελιες τους σε άλλα σαιτ κλπ) ...

διαγράφονται από τα προηγούμενα ποστ τα ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ στοιχεία επαγγελματιών και όποιος θέλει λεπτομέρειες ας στείλει στα παιδιά που έκαναν τις αρχικές δημοσιεύσεις Pm ...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 23-01-12, 20:53
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
κατ'αρχην ζητω συγνωμη που προσδιορισα το καταστημα απο το οποιο βρηκα την μετατροπη,ειμαι καινουριο μελος κ δεν γνωριζω καλα το forum ακομα...ολα πανε βαση σχεδιου λοιοπον κ βρικα να σπροξω το 2.5 μου ωστε να μπει το Μ3..ο τυπας μου πρωτινε το 3200 Μ3 ειναι λεει πιο κυκλοφορισιμο,το 3λιτρο ειναι σπανιο λεει,οπωτε παμε στο 3.2..γνωριζει καποιος τι χριαζετε απο ζαμφορ???του Μ3 3.200 εχει διαφορα απο του 2500???
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 23-01-12, 21:36
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από P.kwstas E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
κατ'αρχην ζητω συγνωμη που προσδιορισα το καταστημα απο το οποιο βρηκα την μετατροπη,ειμαι καινουριο μελος κ δεν γνωριζω καλα το forum ακομα...ολα πανε βαση σχεδιου λοιοπον κ βρικα να σπροξω το 2.5 μου ωστε να μπει το Μ3..ο τυπας μου πρωτινε το 3200 Μ3 ειναι λεει πιο κυκλοφορισιμο,το 3λιτρο ειναι σπανιο λεει,οπωτε παμε στο 3.2..γνωριζει καποιος τι χριαζετε απο ζαμφορ???του Μ3 3.200 εχει διαφορα απο του 2500???

φιλε το 286 ειναι πολυ πιο αξιοπιστο...εγω θα σου ελεγα 286 οπως και πολλοι εδω μεσα, και αστον να λεει....
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 23-01-12, 23:40
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από P.kwstas E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
κατ'αρχην ζητω συγνωμη που προσδιορισα το καταστημα απο το οποιο βρηκα την μετατροπη,ειμαι καινουριο μελος κ δεν γνωριζω καλα το forum ακομα...ολα πανε βαση σχεδιου λοιοπον κ βρικα να σπροξω το 2.5 μου ωστε να μπει το Μ3..ο τυπας μου πρωτινε το 3200 Μ3 ειναι λεει πιο κυκλοφορισιμο,το 3λιτρο ειναι σπανιο λεει,οπωτε παμε στο 3.2..γνωριζει καποιος τι χριαζετε απο ζαμφορ???του Μ3 3.200 εχει διαφορα απο του 2500???
Αν δεν σου δινει και ψαλιδια απο Μ3 τοτε δεν εχει νοημα η ερωτηση σου,παρα μονο στον πισω αξονα που ειναι του Μ3 1mm φαρδυτερη απ'του 325.Μπροστα,η ζαμφορ του Μ3 ειναι λεπτοτερη αλλα πιανει πανω στ'αμορτισερ και οχι στο ψαλιδι,οπως στα υπολοιπα Ε36.Αν ομως δεν αλλαζεις ψαλιδια-αμορτισερ στο Ε36 σου,τοτε καλυτερα να μεινεις με το υπαρχον set up σου ή να πας σε αφτερμαρκετ.
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 23-01-12, 23:47
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Τί χρονολογίας ειναι το Ε36 σου? Αν ειναι κατασκευής μεχρι τελος 91-αρχές 92, τοτε η αντιστρεπτική σου μπροστά πιανει οπως και στα Μ3
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 23-01-12 στις 23:50
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-01-12, 23:58
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
ευχαριστω για τις απαντισεις δεν αλλαζω ζαμφορ ρωτησα τον μηχανικο μου οπως μου τα ειπατε...περιμενω το μοτερ παιδια να ξεκινησω με τα 286 πηρα τελικα με το σασμαν του το 5αρι....κ εδω σας εχω αλλη μια απορια......θελω το αμαξι μου να ειναι ¨κοντο¨,ποια η διαφορα σε ¨βημα¨το 5αρι σασμαν του Μ3 με το 5αρι του 2.5λιτρου????
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 31-01-12, 08:53
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Παιδες να ρωτησω κατι?

Κανοντας μια βολτα ενα e36 με τα 286 τι θα πρεπει να προσεξουμε ωστε να παρουμε μια πρωτη
ιδεα σχετικα με το αν ειναι ενταξει το vanos?
Δηλαδη θα πρεπει να τραβαει απο χαμηλα δυνατα? δεν θα πρεπει να κανει κοψιματα?
γενικα πως δουλευει το μοτερ αυτο?
Αν δεν ειναι ενταξει το vanos αλλαζεται ολοκληρο ή επισκευαζεται?
κοστος?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-02-12, 00:15
Το avatar του χρήστη P.kwstas E36
P.kwstas E36 Ο χρήστης P.kwstas E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2011
Μηνύματα: 227
P.kwstas E36 is on a distinguished road
φιλε μου το vanos επισκευαζεται απο οτι γνωριζω....ο τυπος που παραγγειλα την μετατροπη μου ανακατασκευαζει το vanos για Μ3 κ Μ5 με 680ευρο..
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 06-02-12, 06:17
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Οταν θα το πας αντιπροσωπεια για ελεγχο.. τους λες να κανουν ενα τεστ βανος..
Το βανος επισκευαζεται νομιζω.. δεν χρειαζεται να το αλλαξεις ολοκληρο.. Στην ουσια, τα τσιμουχακια θελουν αλλαγη.. Τουλαχιστον ετσι ειναι στα Μ54.. Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο και στα S50-52..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 06-02-12, 08:04
bmwz3m44 Ο χρήστης bmwz3m44 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 152
bmwz3m44 will become famous soon enough
το βανος ρε παιδια καινουριο αντιπροσωπεια καποιος μου ελεγε 2500 ευρω εχει.
απο ebay αμερικη πληρως ανακατασκευασμενο γυρω στα 500 ευρω.μιλαω για s50b32
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.