Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 28-09-11, 19:53
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
ρε παιδια ενα καλο Ζ3 κανει τουλαχιστο 3000-4000€ παραπανω απο ενα καλο ΜΧ5 τι να λεμε τωρα? δε μιλαω για το sporty που ειναι 1800 και 145ps αλλα για το απλο mx5 με τα 1600-120αλογα.

το Ε36 καμπριο παιζει σε τιμες του ΜΧ5. Εχεις χωρους αλλα δεν εχεις καθολου διασκεδαση.

Βασικα φιλε δε μας ειπες ποσα διαθετεις και αν εχεις οδηγησει (οχι συνοδηγος) καποιο απο τα 3 μοντελα που λες.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 28-09-11, 23:31
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Straight six Εμφάνιση μηνυμάτων
ενεμα ενα πραμα θα σου πω...ειχα παρει τηλεφωνο πριν χρονια τον μανουκι για τουρμπο και σχετικα για το μκ1 γτ σκεφτομουν να παρω αυτο...μιλαμε για 2003....ενω αυτος ειχε μκ1 τουρμπατο πολλα αλογα μου, ειπε απλα μην το σκεφτεσαι!! παρε μκ2 μεγαααλη διαφορα στο πλαισιο..μονο και μονο για αυτο μ λεει...το σασι του μκ1 μπροστα στου μκ2,μκ2.5 ειναι λαστιχο...δεν συζυταμε καν για το καινουργιο.,....οσων αφορα για το σασμαν και διαφορικα θα σας πω πως δν καταλαβαινουν χριστο...κατι σαν το σασμαν του μ3 286...αυτα που λενε για λιωμενα σασμαν κ υα σχετικα ειναι κουλα...αυτα συμβαινουν αφου εχουν φαει το σκισιμο της αρκουδασ.....και δωσ του....βεβαια το καλυτερο απο ολα ειναι μκ3.....καθολου αποτυχια φιλοι μου...λιιιιγο βαρυτερο αλλα πλαισιο βραχος, ποιοιτητα και αλλα που τωρα δεν εχω χρονο να σας πω... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1034893/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1331273/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1444821/ δεν θυμαμαι αλλο τιμιο αμαξι σαν και αυτο... ουτε προμοσιον να εκανα

Moυ γκρεμισες τα ονειρα τωρα...! Ξερω οτι το ΝΒ ειναι καλυτερο, αλλα το καρχαριακι μου αρεσει πιο πολυ, μεσα-εξω! Βεβαια ειναι και πιο φτηνο απο το ΝΒ.
Οχι οτι τα ΝΑ ειναι για πεταμα ε?
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 28-09-11, 23:43
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kapsourisz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σας..δεν ηξερα πού αλλου να το ποστάρω...αν εχω κανει γκάφα παρακαλώ να μεταφερθεί!!!στο διατάυτα τώρα....είμαι ανάμεσα στα 3 αυτοκίνητα που γράφει και ο τίτλος...τι γνώμη έχετε??τι προβλήματα παίζουν με αυτα τα αμάξια και τέλος τι μου προτείνετε!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!
mx-5 δαγκωτό ...

απλό 1.6 έχω και θεωρώ ότι είναι από τα καλύερα αμάξι ever

εκπληκτικό σύστημα διέυθυνσης , σαζμάν ... και λόγω ελάχιστου βάρους στρίβει και χωρίς λάστιχα (για 1 μήνα είχα μπροστά ρεζέρβα τη "μικρή και το αμάξι δεν έβγαλε μούτρα ποτέ)

μοτερικά είναι τάφος (αν και πιο γρήγορο από 1.8 Ζ3 8v έχει γίνει το πάτημα) αλλά στροφάρει πολύ 7000 ... και έχει πλάκα

πραγματικά αν δεν οδηγήσεις rwd αμάξι με κάτω από τόνο βάρος ποτέ δε θα καταλάβεις τι σου λέω ... o βασικός λόγος που το πήρα απόφαση να ελαφρώσω 120 κιλά το M3 ήταν η εμπειρία μου με τόσο ελαφρύ αυτοκίνητο

η αίσθηση και οδική συμπεριφορά είναι εκπληκτική
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-09-11, 08:45
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
mx-5 δαγκωτό ...

απλό 1.6 έχω και θεωρώ ότι είναι από τα καλύερα αμάξι ever

εκπληκτικό σύστημα διέυθυνσης , σαζμάν ... και λόγω ελάχιστου βάρους στρίβει και χωρίς λάστιχα (για 1 μήνα είχα μπροστά ρεζέρβα τη "μικρή και το αμάξι δεν έβγαλε μούτρα ποτέ)

μοτερικά είναι τάφος (αν και πιο γρήγορο από 1.8 Ζ3 8v έχει γίνει το πάτημα) αλλά στροφάρει πολύ 7000 ... και έχει πλάκα

πραγματικά αν δεν οδηγήσεις rwd αμάξι με κάτω από τόνο βάρος ποτέ δε θα καταλάβεις τι σου λέω ... o βασικός λόγος που το πήρα απόφαση να ελαφρώσω 120 κιλά το M3 ήταν η εμπειρία μου με τόσο ελαφρύ αυτοκίνητο

η αίσθηση και οδική συμπεριφορά είναι εκπληκτική

βαγγελη το δικο σ ποσα χιλιομετρα???
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-09-11, 08:51
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
mx-5 δαγκωτό ...

απλό 1.6 έχω και θεωρώ ότι είναι από τα καλύερα αμάξι ever

εκπληκτικό σύστημα διέυθυνσης , σαζμάν ... και λόγω ελάχιστου βάρους στρίβει και χωρίς λάστιχα (για 1 μήνα είχα μπροστά ρεζέρβα τη "μικρή και το αμάξι δεν έβγαλε μούτρα ποτέ)

μοτερικά είναι τάφος (αν και πιο γρήγορο από 1.8 Ζ3 8v έχει γίνει το πάτημα) αλλά στροφάρει πολύ 7000 ... και έχει πλάκα

πραγματικά αν δεν οδηγήσεις rwd αμάξι με κάτω από τόνο βάρος ποτέ δε θα καταλάβεις τι σου λέω ... o βασικός λόγος που το πήρα απόφαση να ελαφρώσω 120 κιλά το M3 ήταν η εμπειρία μου με τόσο ελαφρύ αυτοκίνητο

η αίσθηση και οδική συμπεριφορά είναι εκπληκτική
εχεις απολυτο δικιο..ελαφρυ αμαξι πισωκινητο ειναι καρτ...η απολυτη αισθηση..που δεν χαλιεται απο το βαρος...γιαυτο και ολες οι παλιες πισωκουνες ειναι φοβερα αμαξια οδηγικα και ας εχουν απαρχειωμενα συστηματα διευθυνσης και διαταξεις αμορτισερ-ελατηριων!!!

και γω λοιπον ψηψιζω μχ5..καθως το 36αρι ειναι πολυ βαρυ ιδιως με ενα εξακυλινδρο πανω στον μπροστινο αξονα και το ζ ειναι πολυ χειροτερο οδηγικα απο το μχ5..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 29-09-11, 09:06
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις απολυτο δικιο..ελαφρυ αμαξι πισωκινητο ειναι καρτ...η απολυτη αισθηση..που δεν χαλιεται απο το βαρος...γιαυτο και ολες οι παλιες πισωκουνες ειναι φοβερα αμαξια οδηγικα και ας εχουν απαρχειωμενα συστηματα διευθυνσης και διαταξεις αμορτισερ-ελατηριων!!!

και γω λοιπον ψηψιζω μχ5..καθως το 36αρι ειναι πολυ βαρυ ιδιως με ενα εξακυλινδρο πανω στον μπροστινο αξονα και το ζ ειναι πολυ χειροτερο οδηγικα απο το μχ5..
Γι αυτο και μου φανηκε φοβερο αμαξι οδηγικα η 318 Ε30 που ειχα για λιγο καιρο στα χερια μου?! Που αν και με τελειωμενα λαστιχα μπορουσα να κανω ευκολα και ανετα σχεδον παντου με την ουρα και το πιο σημαντικο ενιωθα κι ασφαλεια! Παρα το οτι ειχε μηχανικη κρεμαγιερα και μου φευγανε τα χερια στο παρκαρισμα! Αλλα στο παντιλικι σε σχεση με την 116 ηταν φοβερη η γριά! Μαλλον πανε πολλα χρονια που οδηγησα τελευταια το παλιο Καντετ μου και ξεχασα την ανοθευτη αισθηση να οδηγας παλιο πισωκινητο χωρις ιχνους ηλεκτρονικου!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 29-09-11, 09:34
bmwz3m44 Ο χρήστης bmwz3m44 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 152
bmwz3m44 will become famous soon enough
το z3 ναι μεν ειναι ωραιο ομορφο κτλ,αλλα παντα κατι θα σου λειπει.και θα χωνεις χρημα για να στριψει και δεν θα σου εμπνεει εμπιστοσυνη.τουλαχιστον ετσι νομιζω εγω.για βολτα δεν το συζηταμε,ενα συντηρημενο z3 ειναι απλα τελειοτητα.η αισθηση οταν εισαι καμπριο με 80χλμ/ωρα δεν υπαρχει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bmwz3m44 : 29-09-11 στις 09:37
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 29-09-11, 10:47
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι αυτο και μου φανηκε φοβερο αμαξι οδηγικα η 318 Ε30 που ειχα για λιγο καιρο στα χερια μου?! Που αν και με τελειωμενα λαστιχα μπορουσα να κανω ευκολα και ανετα σχεδον παντου με την ουρα και το πιο σημαντικο ενιωθα κι ασφαλεια! Παρα το οτι ειχε μηχανικη κρεμαγιερα και μου φευγανε τα χερια στο παρκαρισμα! Αλλα στο παντιλικι σε σχεση με την 116 ηταν φοβερη η γριά! Μαλλον πανε πολλα χρονια που οδηγησα τελευταια το παλιο Καντετ μου και ξεχασα την ανοθευτη αισθηση να οδηγας παλιο πισωκινητο χωρις ιχνους ηλεκτρονικου!
ακομα και η μηχανικη κρεμαγιερα που ειχες ειναι πολυ καλυτερη (σε αισθηση παντα) απο μια υδραυλικη...ειναι τυχαιο νομιζετε που ολοι οσοι ξερουν απο αυτοκινητα ,που εχουν οδηγησει καμποσα, δεν αλλαζουν με τιποτα τα παλια??φυσικα αλλα τα ορια του καινουργιου με το παλιο..αλλα στο παλιο αισθανεσαι τι κανει ακριβως...δεν εχει τεραστιες ζαντες, υδραυλικο τιμονι, βαρος και πολλα αλλα να σου χαλανε την αισθηση...γιαυτο και ειναι μοναδικα..

φιλε γιαννη δεν σου κρυβω οτι μετα το kadettaki που ειχε ενα καρο προβληματα....μολις πηρα το m3 ξενερωσα απο το βαρος..προσεξε..το μ3 ειναι ενα εκπληκτικο αμαξι και για το βαρος του..το αισθανεσαι υπεροχα σε αντιθεση με αλλα αμαξια της ιδιας κατηγοριας...αλλα ονειρευομαι και εγω πως θα ηταν αν ηταν 1200 κιλα και οχι 1600..οπου εκει το αμαξι θα ηταν απιστευτο!!!!να γιατι το ε30 μ3 ειναι ενα αμαξι που εμεινε στην ιστορια..οπως και το mx5..το καθενα στην κατηγορια του παντα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 29-09-11, 11:02
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν εχει τεραστιες ζαντες, υδραυλικο τιμονι, βαρος και πολλα αλλα να σου χαλανε την αισθηση...γιαυτο και ειναι μοναδικα..
Έχουν όμως χάρτινα σασί, τιμόνια με 4 στροφές απ'άκρη σ'άκρη, σουστόφυλλα πολλές φορές πίσω, ανύπαρκτα φρένα. Έχω οδηγήσει παλιά αυτοκίνητα, δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε κανένα.

Όσον αφορά το βάρος, το MINI μου ζυγίζει 1050-1080 κιλά (αναλόγως..) και το νιώθω τέλεια, όταν παίρνω το Ε46 Compact που έχουμε ενώ μ'αρέσει πολύ, νομίζω ότι κουμαντάρω καράβι ολόκληρο, ότι είναι δυσκίνητο. Μεγάλο πράγμα η συνήθεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_compact : 29-09-11 στις 11:04
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 29-09-11, 11:23
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουν όμως χάρτινα σασί, τιμόνια με 4 στροφές απ'άκρη σ'άκρη, σουστόφυλλα πολλές φορές πίσω, ανύπαρκτα φρένα. Έχω οδηγήσει παλιά αυτοκίνητα, δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε κανένα.

Όσον αφορά το βάρος, το MINI μου ζυγίζει 1050-1080 κιλά (αναλόγως..) και το νιώθω τέλεια, όταν παίρνω το Ε46 Compact που έχουμε ενώ μ'αρέσει πολύ, νομίζω ότι κουμαντάρω καράβι ολόκληρο, ότι είναι δυσκίνητο. Μεγάλο πράγμα η συνήθεια.
χαρτινα σασι δεν νομιζω...εκτος αν αναφερεσαι σε κανενα παλιο ιαπωνικο που ηταν πραγματι για γελια...εγω προσωπικα ειχα ενισχυσει θολους και ψαλιδια (διοτι πολυ απλα ηταν απο 1.2λτ!!!!!!) και το αμαξι ηταν τρομακτικα σκληρο..για να καταλαβεις περα απο τα υπολοιπα driftadika σε τοσο σκληρο αμαξι δεν εχω ξαναμπει!!!..το τιμονι θεμα συνηθειας καθαρα...σουστοφυλα δεν ειχα...και φρενα απο 1.2λτ που λογω ελλειψης βαρους σταματαγαν ευκολα το 2λτ μοτερ!!!!

δοκιμασες να τα πας οπως πας το mini???γιατι τα παλια αμαξια δεν χαριζουν καστανα ουτε συγχωρουν το λαθος..ηταν αντρικα αυτοκινητα...

και μια πλακα...το kadettaki μετα απο τις απειρες παντες δεν εκοψε ποτε..το 46ari που κοβει το πισω πατωμα εκ κατασκευης???αρα για ποιο πλαισιο μου μιλας????μηπως αυτα ειναι λιγο αλλα λογια να αγαπιομαστε????

αλλα ετσι και για την ιστορια ακομα και γιαυτο το βαρος φταιει!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.