Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 09-02-10, 16:59
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ Παντελή πλάκα μου κάνεις ... κάθε μέρα το χρησιμοποιούσα με εξαίρεση τους τελευταίους 2 μήνες που έχω το μχ5 ... τέσπα
Αφού με honda κυκλοφορούσες ρε...τεσπά...δεν θέλω παρεξηγήσεις κτλ...
Καλύτερα να τα πούμε στο πίτα,μιας και έχω ένα σκασμό ερωτήσεις....τα γραπτά είναι μλκια
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 09-02-10, 17:08
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού με honda κυκλοφορούσες ρε...τεσπά...δεν θέλω παρεξηγήσεις κτλ...
Καλύτερα να τα πούμε στο πίτα,μιας και έχω ένα σκασμό ερωτήσεις....τα γραπτά είναι μλκια
Ρε συ οκ αφού ξέρεις και με τι αμάξι έκανα βόλτες !!! ... τέσπα θα τα πούμε από κοντά !!!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 09-02-10, 17:15
Το avatar του χρήστη Sokin M3
Sokin M3 Ο χρήστης Sokin M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-04-2008
Μηνύματα: 473
Sokin M3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολλοί γνώστες μαζευτήκαμε βρε παιδιά !!!

Αφού τα ξέρετε όλα τι το ταλαιπωρούμε το θέμα !!!

Πάντως αν και κατά τη γνώμη του Παντελή ΔΕΝ δικαιούμε να μιλάω

αφου ΔΕΝ είμαι ο Γιατρός που έχει κάνει 100+ χιλ χλμ

ούτε ο Νικολάι που το πάει όλο κόφτες

έχω να πώ ότι ΚΑΤ ΕΜΕ πάντα το 90% των όσων έχω διαβάσει σεα αυτό το θρεντ ΔΕΝ ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα

αλλά ΟΚ ... ας απαντήσουν οι γνώστες με την τεράσρια εμπείρια (από κούπρα , ραλύ και διάφορα αλλα αμάξια με s54)
δεν ειναι κακο να μαζευονται πολυ γνωστες

Απο το να υπαρχει μουγκαμαρα.......
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 09-02-10, 17:22
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sokin M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι κακο να μαζευονται πολυ γνωστες

Απο το να υπαρχει μουγκαμαρα.......
Ρε συ Νίκο ΠΟΥ την είδες τη μουγκαμάρα ???

Απλά έχουν γραφεί ποστ μακρυνάρια σε αυτό το θρέντ από παιδιά που δεν έχουν ΚΑΝ οδηγήσει Μ3 Ε46 !!! ... όλοι ΕΙΔΙΚΟΙ στον S54 !!!
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 09-02-10, 17:24
Το avatar του χρήστη Sokin M3
Sokin M3 Ο χρήστης Sokin M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-04-2008
Μηνύματα: 473
Sokin M3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε συ Νίκο ΠΟΥ την είδες τη μουγκαμάρα ???

Απλά έχουν γραφεί ποστ μακρυνάρια σε αυτό το θρέντ από παιδιά που δεν έχουν ΚΑΝ οδηγήσει Μ3 Ε46 !!! ... όλοι ΕΙΔΙΚΟΙ στον S54 !!!
μα οι περισσοτεροι που εχουν γραψει εχουν Μ3 ε46

κανα 2 ειναι οι μπανιστες
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 09-02-10, 18:10
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Νικο (σοκιν) ασε το ντραγκστερ εξω απο εδω...το ντραγκστερ εγινε ετσι για αυτα που γραφοντουσαν μετα απο καριεριστες και τα "εμεις θα λεμε οτι τον περασαμε"...οχι για τα ανοιγματα αυτα καθε αυτα που γινοντουσαν.
Τα περι μπανισταδων...σιγα μην περιμεναμε ρε Νικο να γραψουμε στο ντραγκστερ ανοιγμα για να απολαμβανουμε τους καρπους του πτυχιου που λεγεται κοντρακιας...

Και τελος παντων,απο την στιγμη που υπαρχει ενοτητα εδω για ανοιγματα και επειδη ειμαστε στον τομεα της βελτιωσης του S54,τι πιο απλο απο ενα δειγμα βελτιωσης 2 διαφορετικων Μ3,ενος ατμοσφαιρικα βελτιωμενου και ενος κομπρεσσορατου...και φυσικα οχι πατημα κομμενο και ραμενο στα μετρα του ενος...ολα τα μετρα,ολες τις ταχυτητες.

Αν θες να βοηθησεις και εσυ για να βγει ενα συμπερασμα το που υπερτερει το ενα και που το αλλο,εχει καλως,και εγω μαζι σου.Αν παλι θες ενα πατημα μονο και μονο για να γραφτει στο ντραγκστερ,τοτε δεν θα ηθελα να γινει...απλα και ξεκαθαρα

Και επειδη με ξερεις,θεωρω οτι δεν θα παρανοηθει το υφος των γραφομενων μου...τα εγραψα οπως θα στα ελεγα και απο κοντα
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 09-02-10, 19:33
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Δε χρειάζεται κάποιος να είναι ο υπέρτατος γνώστης για να καταλάβει πως ο s54 δεν βελτιώνεται με την ευκολία κάποιων turbo μοτέρ του group VAG, των γνωστών Γιαπωνέζων, των υπερτροφοδοτούμενων πορκε, κλπ. Έτσι άλλωστε είναι τα περισσότερα υψηλόστροφα ατμοσφαιρικά μοτέρ με υψηλή συμπίεση όπου οι μηχανικές ανοχές είναι περιορισμένες. Το εάν τελικά θα μπεις στη διαδικασία βελτίωσης είναι θέμα καθαρά συνειδητοποιημένων επιλογών, του στιλ έχω να διαθέσω χρήμα, χρόνο, δοκιμές, απογοητεύσεις αλλά στο τέλος (ίσως) ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Προσωπικά, προτιμώ να χαίρομαι το m3 μου στο δρόμο παρά να το επισκέπτομαι κάθε απόγευμα στο συνεργείο που προσπαθούν να βγάλουν άκρη. Δε ρίχνω ευρώ για βετιώσεις, μόνο να είναι στην πένα συντηρημένο, και όταν δω ότι δεν με καλύπτει σε θέμα δύναμης αλλάζω αμάξι. Ότι και να βελτιώσεις στο m3 πάντα θα βρεθεί ένα EVO να σου πιει το αίμα......
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 09-02-10, 19:34
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Εγω να ξεκαθαρισω τη θεση μου (μιας κ οπως φαινεται καποιες κουβεντες που ειπωθηκαν ειναι για μενα) .

Ειμαι ενας απο τους "μπανιστες" , ΔΕΝ εχω (ουτε ειχα ποτε) S54 , χωρις αυτο να σημαινει πως δεν εχω κανει αρκετα χιλιομετρα οδηγωντας Μ3 Ε46 καθως κ καμποσα με Z3 M.

Μαλλον θα αρχισει να γινει συνηθεια επειτα απο αυτο το τοπικ , να ρωταμε τι αμαξι εχει ο καθενας πριν μιλησει για καποιο συγκεκριμενο... , οπως εγινε κ η αναφορα στον Παντελη νωριτερα...

Παντελη καλη συνεχεια , μιας κ οπως αποδειχτηκε τελικα ειχες S54 οποτε μπορεις να μιλας φιλε , ενω εγω κ το υπολοιπο 96% του φορουμ θα παρακολουθουμε μουγκοι τα των M

Λες κ οσοι εχουν καποιο αυτοκινητο τα ξερουν ολα γυρω απ'αυτο , ή πρεπει πρωτα να το αποκτησεις για να μαθεις τεχνικα , βελτιωσεις , αξιοπιστια κλπ ...
Ο,τι να'ναι ρε σεις , πραγματικα...

Υ.Γ. Ευαγγελε αν αμφιβαλλεις για τις εμπειριες μου υπαρχουν απειρες καφετεριες να κανονισουμε για ποτακι να τα πουμε ολα τα θεωρητικα στο χαλαρο κ ανετο αν θελεις

Υ.Γ.2. Το οτι ο Nick_M3 λεει πλεον "ειτε μαμα ειτε κομπρεσσερ -plug n play κοινως...-" , νομιζω πως τα λεει ολα...

Υ.Γ.3 Sokin M3 ολα τα αυτοκινητα ξεπερνιουνται καποια στιγμη κ ειναι λογικο.
Μια Delta HF Integrale ή μια Celica GT-4 με τον 3S-GTE δεν μπορει να σταθει πουθενα διπλα στα σημερινα EVO κ STI ακομα κ αν εχουν τα ιδια ή κ παραπανω αλογα (οκ αν εχουν παραπανω ισως κ να τα περασουν στην ευθεια , αλλα εγω μιλαω για το συνολο...) , τι σημαινει αυτο?!? Ο,τι παυει να ειναι το καθενα ενα ξεχωριστο αυτοκινητο που στις μερες του ηταν σημειο αναφορας?

Τελοσπαντων , καλη συνεχεια!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 09-02-10, 19:36
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Πάνο ως συνήθως ΕΚΤΟΣ τόπου και χρόνου !!!

Βαρετός ως συνήθως !!!
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 09-02-10, 19:40
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε χρειάζεται κάποιος να είναι ο υπέρτατος γνώστης για να καταλάβει πως ο s54 δεν βελτιώνεται με την ευκολία κάποιων turbo μοτέρ του group VAG, των γνωστών Γιαπωνέζων, των υπερτροφοδοτούμενων πορκε, κλπ. Έτσι άλλωστε είναι τα περισσότερα υψηλόστροφα ατμοσφαιρικά μοτέρ με υψηλή συμπίεση όπου οι μηχανικές ανοχές είναι περιορισμένες. Το εάν τελικά θα μπεις στη διαδικασία βελτίωσης είναι θέμα καθαρά συνειδητοποιημένων επιλογών, του στιλ έχω να διαθέσω χρήμα, χρόνο, δοκιμές, απογοητεύσεις αλλά στο τέλος (ίσως) ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Προσωπικά, προτιμώ να χαίρομαι το m3 μου στο δρόμο παρά να το επισκέπτομαι κάθε απόγευμα στο συνεργείο που προσπαθούν να βγάλουν άκρη. Δε ρίχνω ευρώ για βετιώσεις, μόνο να είναι στην πένα συντηρημένο, και όταν δω ότι δεν με καλύπτει σε θέμα δύναμης αλλάζω αμάξι. Ότι και να βελτιώσεις στο m3 πάντα θα βρεθεί ένα EVO να σου πιει το αίμα......
Ζωγραφισες...


Αυτο ακριβως προσπαθουμε να πουμε τοση ωρα.
Κ εν τελει ειναι καθαρα θεμα επιλογων...
Αλλος γουσταρει να σκαλιζει καθε απογευμα για μια , δυο , τρεις καροτσες το βραδυ κ αλλος προτιμαει να οδηγει μεχρι το πρωι
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.