Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 25-09-12, 22:11
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων

Anyway, αν δεις και στο πρωτο post που ανοιξα, διαθετω γυρω στις 7-9000 maximum για Ε46ci, ειτε 1,6-1,8 ειτε αν βρεθει καποια καλη μετατροπη κυριως σε 330 μοτερ.
Φίλε μου αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι και με βάση τα κριτήρια που ανέφερες ορίστε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο γνωστού μου...
Μετατροπή σε 330 μέχρι τελευταία βίδα και απο άρρωστο ΒΜWάκια....

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2670855/
  #32  
Παλιά 25-09-12, 23:04
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Βίαζεσαι να απαντήσεις...
Ενός γνωστού μου....
Όποιος θέλει πληροφορίες εδώ είμαι....

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2670855/
Κοίτα να δεις, μπορεί να με μπερδεύουν και οι φώτο, αλλά από περιέργεια, σαν πολύ μικρά φρένα δεν φοράει για 330; Γιατί μου μοιάζουν για 286/280 ενώ το 330 φοράει 325/320.

Κατά τα άλλα, δεν λέω, στις φωτογραφίες για μετατροπή μία χαρά δείχνει.
  #33  
Παλιά 25-09-12, 23:27
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Trabakoula είχες ΜΧ5 με φυσητήρι τις παλιές καλές εποχές ???
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
...τα εξτρα που ειχε το ΜΧ5 μου που αναφερεις διαρκως(που δεν υπαρχει πλεον θα φυγει σε λιγες μερες σε μορφη στοκ), ξεπερνουσαν κατα πολυ τις 30.000 http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1924005/[/url] κανενας δε ξερει τιποτες?
λογικά ναι αν κατάλαβα καλα
  #34  
Παλιά 26-09-12, 09:36
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα να δεις, μπορεί να με μπερδεύουν και οι φώτο, αλλά από περιέργεια, σαν πολύ μικρά φρένα δεν φοράει για 330; Γιατί μου μοιάζουν για 286/280 ενώ το 330 φοράει 325/320.
Μην μπερδεύεσαι απλά τα αδική η φωτό...Κρύβονται πίσω απο τις πολυάκτινες γι'αυτό....
  #35  
Παλιά 26-09-12, 13:04
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
__________________
E36 M44B19
  #36  
Παλιά 26-09-12, 13:06
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Συμμαζευτείτε παιδιά, ειδικά όσοι νομίζετε ότι είστε mod στην θέση των mod, σήμερα έχει απεργία και είμαι σπίτι, μην αρχίσω τις κάρτες...
  #37  
Παλιά 26-09-12, 17:38
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
ΗΡΕΜΙΑ GUYS !!!

ο τραμπάκουλας είναι σοβαρό παιδί (έχει και τα σεκλέτια του με τις επερχόμενες μειώσεις )

από την αλλή κι εσύ ρε τραμπάκουλα δε σου είπανε και τίποτα (λες και δεν έχεις συνηθίσει από το γκανγκστερ τελεία τζι αρ)

υ.γ. ο Τουρμποντόγκ ισχυρίζεται ότι το δικό του μχ5 ήταν καλύτερο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 26-09-12 στις 19:46
  #38  
Παλιά 27-09-12, 18:52
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου δεν θα μπω στον κοπο να απαντησω, δεν εχει νοημα πλεον.
Οτι ειχα να πω με εσενα, στο ειπα. Απλα και ομορφα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου εχεις δικιο αλλα οπου λαλουν πολλοι κοκοροι, μπαινει ο καθε ασχετος πεταει το μακρυ και το κοντο του, λες και πας να τους κλεψεις, και δε βγαινει ακρη.

Θα μπορουσαν πολυ απλα να πουν τη γνωμη τους ομορφα και ωραια, χωρις σαλτσες και κρισεις-επικρισεις.

Αλλα οτι αποθημενα εχει ο καθενας (οπως και σε αλλα forum) εδω καθονται και τα βγαζουν.

Anyway, αν δεις και στο πρωτο post που ανοιξα, διαθετω γυρω στις 7-9000 maximum για Ε46ci, ειτε 1,6-1,8 ειτε αν βρεθει καποια καλη μετατροπη κυριως σε 330 μοτερ. Ακομα δεν εχω καταληξει ουτε εχω αποφασισει ή καταληξει καπου, γι'αυτο ζητησα και την αποψη αλλων εδω μεσα.

Αλλα μαλλον φαινετε πως εκανα λαθος
Αγαπητέ trabakoula,

Ξεκινάς το θρεντ, λέγοντας ότι ψάχνεις για Ε46 για την οικογένεια.

Άρα πρώτα πρέπει να μπαίνει στο μυαλό, το καλοσυντηρημένο 316-318 και ας ''σέρνεται'' όπως λές.
Μετά είναι οι σπορ προφυλακτήρες, οι ζαντάρες κλπ... (αν είναι ρημάδι, τι να τα κάνεις).

Ο άνθρωπος που σου έδωσε πραγματικά την εικόνα που πρέπει να έχεις πηγαίνοντας να αγοράσεις Ε46 ήταν ο rapid fast.

Αντ αυτού εσύ τον προσέβαλες (και τους άλλους που έγραψαν ότι δεν σου άρεσε), και τους θεωρείς άσχετους κλπ...που πετάχτηκαν.

Καλή φάση. Με αυτό το σκεπτικό που πας θα πάρεις ''καλό'' Ε46 τελικά για να βαλεις τα παιδάκια σου.

Να σου πώ επίσης ότι το 316 που σέρνεται, πιθανότατα κάνει καλύτερο και γρηγορότερο ταξίδι από το ΜΧ5 των 10000 αλόγων.


Το άν κάποιος έβγαλε τα μάτια και την τσέπη του για να φτιάξει το καλύτερο ΜΧ5 (ή ότι νάναι) και να κυριαρχεί στις κόντρες, δε σημαίνει ότι γνωρίζει ειδικές καταστάσεις που αφορούν συγκεκριμένο (άγνωστο σε αυτόν) μοντέλο που του αρέσει εμφανισιακά.

Οι λακκούβες είναι πολλές, και οι μαντράδες και οι κάτοχοι ρημαδίων...καραδοκούν ξεφτιλίζοντας τα καλά συντηρημένα οχήματα με την γυαλισμένη ζάντα ή το μεγαλύτερο μοτέρ (που μπορεί να είναι και έτοιμο για rebuild)... με την κλασσική ατάκα ''τόσο έχουν πέσει οι τιμές''.

Άλλο το ρημάδι, άλλο αυτό που έχει τα πάντα καινούρια...Άλλο το αδήλωτο μετατροπή με μοτέρ που έχει αλλάξει 3 καρότσες, άλλο το γνήσιο 316...

Αλλά είχε δίκαιο ο τραμπάκουλας, κλασσικό γνώρισμα των forum (fora), όλοι τα ξέρουν καλύτερα από τους άλλους. (τι ρωτάνε τότε)?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 27-09-12 στις 18:57
  #39  
Παλιά 27-09-12, 22:01
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Φιλε μου, επειδη δεν εχω την ορεξη και το χρονο αυτη την στιγμη να κατσω να απαντησω αναλυτικα σε αυτα που λες, θα σου πω προχειρα πως σε αρκετα απο αυτα που λες συμφωνω μαζι σου, σε αλλα ομως ειμαι ακρως αντιθετος και ειδικα οσον αφορα τις επιθεσεις που δεχτηκα κλπ.

Λογικο ειναι να κατσεις να υποστηριξεις τους φιλους-γνωστους-συμφορουμιτες σου, οπως θα εκανε κι ο καθενας, και μεσα σε αυτους βαζω και τον εαυτο μου.

Απλα οι παρωπιδες δεν εκαναν ποτε καλο σε κανεναν.
Εγω ανοιξα ενα τοπικ ζητωντας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ απαντησεις, διοτι ναι γνωριζω παρα πολλα πραγματα απο βελτιωσεις-μετατροπες αλλα αυτα σε γιαπωνεζικα αυτοκινητα και επειδη ειπα να αλλαξω στρατοπεδο, ειπα να παρω καποια βοηθεια απο εδω απο καποιους γνωστες.

Αντι λοιπον να κοιταξουν καποιοι-οσοι ηθελαν και μπορουσαν- να βοηθησουν, οπως και καποιοι εκαναν και τους ευχαριστω, αρκετοι αλλοι αρχισαν να πετανε μπηχτες (τι το θες στο smart και εισαι trojan κλπ) πραγματα τα οποια τα θεωρησα προσβολη και απαντησα αναλογως. Δεν ειμαι 20 χρονων, ξερω πως αυτο που σκεφτομαι να κανω δεν ειναι οτι πιο σωστο, αλλα ουτε και εγκλημα. Σε οποιον δεν αρεσει αυτο που θελω να κανω, ας το αγνοησει. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.

Απο κει και περα λοιπον, και επειδη βρηκα και βρισκω οσες απαντησεις θελω αλλα και νορμαλ συζητηση χωρις υπαινιγμους-κομπλεξισμους κλπ σε αλλο FORUM, θα ευχαριστησω οσα παιδια βοηθησαν, και θα ευχηθω σε οσους το παιζουν υπερανω με την εξυπναδα και την καχυποψια που τους διακατεχει (που ειναι προβλημα κοινωνικης φυσεως), να μου επιτρεψεις να χρησιμοποιησω μια λαικη εκφραση για να σπασω και τον παγο. Να συνεχισουν να κοιμουνται με τα τσαρουχια.

Αυτα απο εμενα, ευχαριστω για την φιλοξενια, το topic μπορει να κλειδωθει, δεν θεωρω πως εχω κατι παραπανω να παρω ή να δωσω σε αυτο τον ιστοτοπο.

Καλη συνεχεια σε ολους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trabakoulas : 27-09-12 στις 22:07
  #40  
Παλιά 27-09-12, 22:37
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου, επειδη δεν εχω την ορεξη και το χρονο αυτη την στιγμη να κατσω να απαντησω αναλυτικα σε αυτα που λες, θα σου πω προχειρα πως σε αρκετα απο αυτα που λες συμφωνω μαζι σου, σε αλλα ομως ειμαι ακρως αντιθετος και ειδικα οσον αφορα τις επιθεσεις που δεχτηκα κλπ.

Λογικο ειναι να κατσεις να υποστηριξεις τους φιλους-γνωστους-συμφορουμιτες σου, οπως θα εκανε κι ο καθενας, και μεσα σε αυτους βαζω και τον εαυτο μου.

Απλα οι παρωπιδες δεν εκαναν ποτε καλο σε κανεναν.
Εγω ανοιξα ενα τοπικ ζητωντας ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ απαντησεις, διοτι ναι γνωριζω παρα πολλα πραγματα απο βελτιωσεις-μετατροπες αλλα αυτα σε γιαπωνεζικα αυτοκινητα και επειδη ειπα να αλλαξω στρατοπεδο, ειπα να παρω καποια βοηθεια απο εδω απο καποιους γνωστες.

Αντι λοιπον να κοιταξουν καποιοι-οσοι ηθελαν και μπορουσαν- να βοηθησουν, οπως και καποιοι εκαναν και τους ευχαριστω, αρκετοι αλλοι αρχισαν να πετανε μπηχτες (τι το θες στο smart και εισαι trojan κλπ) πραγματα τα οποια τα θεωρησα προσβολη και απαντησα αναλογως. Δεν ειμαι 20 χρονων, ξερω πως αυτο που σκεφτομαι να κανω δεν ειναι οτι πιο σωστο, αλλα ουτε και εγκλημα. Σε οποιον δεν αρεσει αυτο που θελω να κανω, ας το αγνοησει. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.

Απο κει και περα λοιπον, και επειδη βρηκα και βρισκω οσες απαντησεις θελω αλλα και νορμαλ συζητηση χωρις υπαινιγμους-κομπλεξισμους κλπ σε αλλο FORUM, θα ευχαριστησω οσα παιδια βοηθησαν, και θα ευχηθω σε οσους το παιζουν υπερανω με την εξυπναδα και την καχυποψια που τους διακατεχει (που ειναι προβλημα κοινωνικης φυσεως), να μου επιτρεψεις να χρησιμοποιησω μια λαικη εκφραση για να σπασω και τον παγο. Να συνεχισουν να κοιμουνται με τα τσαρουχια.

Αυτα απο εμενα, ευχαριστω για την φιλοξενια, το topic μπορει να κλειδωθει, δεν θεωρω πως εχω κατι παραπανω να παρω ή να δωσω σε αυτο τον ιστοτοπο.

Καλη συνεχεια σε ολους
Φιλε τραμπακουλα ειμαι σιγουρος οτι αδικεις καταφορα το bmw-motorsport. Aυτο το φορουμ εχει 10+ χιλιαδες μελη. Αυτο σημαινει οτι στα 8 χρονια λειτουργιας του εχουν περασει 10 χιλιαδες ανθρωποι με τα μπεμβε τους, τις αποριες τους και τα προβληματα τους. Να εισαι σιγουρος οτι οι περισσοτεροι βρηκαν αυτο που εψαχναν ή ελυσαν την απορια τους. Μια ολοκληρη γενια μπεμβεδακηδων περασε απο δω και καποιοι εχουν τοσες γνωσεις περι των μπεμβε που θα μπορουσαν να ντροπιασουν πολλα στελεχη του γερμανικου ομιλου. Πανω απ'ολα ομως τα μελη εδω ειναι δικαια, αληθινα φιλικα και οχι υστεροβουλα, με αποτελεσμα πολλες φορες λεγοντας την αληθεια και το σωστο να ''προσβαλουν'' τα χαιδεμενα αυτια μερικων που περιμεναν να ακουσουν αυτα που ηθελαν χωρις ομως επιτυχια. Επισης να εισαι σιγουρος οτι η συμβουλη που ζητησες εχει ζητηθει απο δεκαδες η εκατονταδες παιδια πριν απο σενα και οσοι εκαναν αυτο που τους συμβουλευσαν, τωρα εχουν κανει μια καλη επιλογη.
Τωρα μπορεις να πας στο ''απεναντι'' φορουμ που θα σε καταλαβουν για ειναι ''τρελαμενοι'' και θα σου πουν αυτα που θες να ακουσεις και με λιγα λεφτακια παραπανω θα το κανεις τουμπανο το εργαλειο. Σε περιμενουν.....
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.