Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-01-12, 19:09
Το avatar του χρήστη nekei
nekei Ο χρήστης nekei δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-09-2010
Μηνύματα: 95
nekei is on a distinguished road
Thumbs up spriht booster

καλησπερα και καλη χρονια σε ολοι την παρε με υγεια, εχω Ε 46 1800 κυβικα Ν42 και σκεφτομαι να εγκαταστησω το spriht booster.Δεν γνωριζω πολλα και θα ηθελα την αποψησας αξιζει π.χ θα δω διαφορα μονο στο ξεκινημα η γενικοτερα σας ευχαριστω
  #2  
Παλιά 07-01-12, 20:02
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Απο γνωστο που το εχει βαλει σε 316i E90 ειναι πολυ ικανοποιημενος.
  #3  
Παλιά 07-01-12, 20:19
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
(Να δω πως αλλιώς θα το δούμε γραμμένο).

Φίλε, υπάρχει ολόκληρο θέμα για το spriNt booster.
Ψάξε λιγάκι και θα βρεις πολλά σχόλια. Γενικά υπάρχει αρκετή διχογνωμία σχετικά με αυτό.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
  #4  
Παλιά 07-01-12, 20:21
kefalismos Ο χρήστης kefalismos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Μηνύματα: 263
kefalismos will become famous soon enough
H βασική διαφορά είναι ότι σου ανοίγει περισσότερο την πεταλούδα γκαζιού από όσο πατάς εσύ γκάζι . Δηλαδή έχει χάρτη που πχ λέει όταν εσύ πατάς 30% , αυτό να δίνει 50% κτλ που σημαίνει ότι πατάς μισό+ γκάζι , βλέπεις ότι το αμάξι αρπάζει καλά αλλά στην ουσία είσαι τέρμα .. Άμα πατήσεις τέρμα δεν έχει καμία διαφορά ..Όπως ήταν με τα ντιζάτα που στο μισό γκάζι ήσουν περίπου τέρμα .. Εννοείται κ η κατανάλωση είναι στο τέρμα , χάνεται η εργοστασιακή αναλογία γκαζιού οικονομόμετρου . Και ακριβώς επειδή αρπάζει γρηγορότερα χάνει ομοιογένεια το αμάξι όταν θες να κινηθείς αργα και πολύ ήρεμα .

Δε θα πλήρωνα ποτέ για κάτι το οποίο με κάνει να νομίζω ότι κερδίζω κάτι ενώ δεν το κερδίζω . Γνώμη μου .
  #5  
Παλιά 07-01-12, 20:31
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Σταματήστε επιτέλους να εκφέρετε άποψη για πράγματα που δεν έχετε δοκιμάσει...
Φίλε αν σου περισεύουν τα 200 βάλτο, κάνει ακριβώς αυτό που πρέπει να κάνει. Υπάρχει και το 2ης γενιάς, το οποίο έχει 3 ευθμίσεις (off, 1 και 2). Φοβερό γκατζετάκι για τα ηλεκτρόγκαζα.
  #6  
Παλιά 07-01-12, 21:06
Το avatar του χρήστη nekei
nekei Ο χρήστης nekei δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-09-2010
Μηνύματα: 95
nekei is on a distinguished road
το εχει βαλει ενας γνωστος μου σε ενα γκολφ και πραγματικα ειδα διαφορα κανοντας το μια βολτα το αγορασε απο την τατοιου δεν ξερω αν ειναι 2 γενιας αλλα το ενιωσα σαν να ειχε προγραμμα ανοιγε πολυ γρηγορα
  #7  
Παλιά 07-01-12, 21:22
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Πεταμενα χρηματα...Παμε στοιχημα οτι θα ενθουσιαστεις οταν το αγορασεις και σε ενα 2μηνο θα το βαλεις αγγελια να το ξεφορτωθεις. Στην αρχη θα σου αρεσει αλλα θα το βαρεθεις γρηγορα αφου ειναι εξαιρετικα δυστροπο οταν ας πουμε θελεις να κανεις αργες εκκινησεις σε μποτιλιαρισμα. Εγω εχω ''πεταξει'' 2 τετοια.

υγ. μιλαω αποκλειστικα για την 1η γενια. Το επομενο δεν το γνωριζω.
  #8  
Παλιά 07-01-12, 21:50
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
φίλε μου κάνε λίγο search υπάρχουν τουλάχιστον άλλα 10 παρόμοια θρέντ ...

το παρόν κλειδώνεται και η κουβέντα μπορεί να συνεχίστεί σε ΟΠΟΙΟ από τα παρακάω θρέντ θέλετε

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...archid=1348479

για να μη γεμίζουμε με άπειρα ίδια θρέντ

P.s. Αν υπάρχει ΝΕΟ ΥΛΙΚΟ για δημοσιέυση π.χ. 2η - 3η γενιά sprint booster κλπ ... ευχαρίστως όποιος έχει πληροφορίες σχετικά να κάνει ΑΝΑΛΟΓΟ ΝΕΟ ΘΡΕΝΤ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 07-01-12 στις 21:52
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.