Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες!! > Εξωκλαμπικές

Εξωκλαμπικές Οι "μονομαχίες" με αυτοκίνητα που δεν είναι μέλη του BMW-Motorsport.gr Το παρόν φόρουμ βρίσκεται υπό επιτήρηση! Αν το κλίμα δεν είναι απόλυτα ήρεμο και φιλικό, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 13-08-12, 01:03
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
ναι μάνα μου ... αλλά όπως σου είπε και ο Τζέο ... μόλις φτιάξεις το μηχανάκι θα σκάσει άλλο τουτου με 800 ρόδα και πάει λέγοντας


Υ.Γ. BMWDAKIA ΑΝΕΒΑΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΑΝ ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 13-08-12, 01:08
teo21 Ο χρήστης teo21 δεν είναι συνδεδεμένος
driftloveR
 
Εγγραφή: 03-10-2010
Μηνύματα: 504
teo21 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raptor Εμφάνιση μηνυμάτων
η ολόσωμη παίζει τεράστιο ρόλο στη μοτοσυκλέτα πολύ περισσότερο απ'όσο φαντάζεσαι...δε μιλούσα για το evo
Σε τι διαφέρει η ολόσωμη εξάτμιση της μοτοσικλέτας από του αυτοκινήτου ρε παιδιά??? Μήπως εννοείς ότι 1,2,5,10 άλογα στη μηχανή είναι χαώδης διαφορά από τα αντίστοιχα άλογα στο αμάξι λόγω βάρους?? Γιατί αυτό είναι δεδομένο...
Και στις μηχανές (επειδή είμαι τούβλο στο αντικείμενο) παίζει τόσο ρόλο η ολόσωμη? Υποθέτω ότι όλη η δουλειά είναι στο τελικό... Γιατί όταν από ένα κινητήρα 1000cc supersport με τόσα άλογα από τη μάνα του τι καλύτερο να πετύχεις με το υπόλοιπο κομμάτι της εξάτμισης?
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 13-08-12, 01:25
Το avatar του χρήστη Raptor
Raptor Ο χρήστης Raptor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2008
Μηνύματα: 211
Raptor will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι μάνα μου ... αλλά όπως σου είπε και ο Τζέο ... μόλις φτιάξεις το μηχανάκι θα σκάσει άλλο τουτου με 800 ρόδα και πάει λέγοντας


Υ.Γ. BMWDAKIA ΑΝΕΒΑΣΕ ΒΙΝΤΕΟ ΑΝ ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ
καλά αυτό εννοείται...
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 13-08-12, 02:05
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από teo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
... Μήπως εννοείς ότι 1,2,5,10 άλογα στη μηχανή είναι χαώδης διαφορά από τα αντίστοιχα άλογα στο αμάξι λόγω βάρους?? Γιατί αυτό είναι δεδομένο...
ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το λες είναι φίλε μου ... 10 άλογα σε 170 kg μηχανάκι είναι σα να πάρεις 80 άλογα σε ένα αμάξι 1400 κιλά !!!

βέβαια μετά τα 150-200 χαω το θέμα "αναλογια κιλών ανά ίππο" ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ και πλέον προεξάρχων ρόλο πάιζει η αεροδυναμική και εκεί "χάνουν" κατά κράτος τα μηχανάκια
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 13-08-12, 06:37
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Καλημέρα σας!παντα υπάρχει ποιο γρήγορος παιδια εμένα πάλι δεν με πειράζει να χάσω απλός δεν έχει τύχει μεχρη τωρα!το ψηνω να τα στησω με ένα ζχ10 ninja του 11 το οποίο έχει 200 hp μοτέρ απο απο μαμα!αυτο όμως σπάει γρήγορα κ πιστεύω απο τρίτες θα είμαι μπροστά κ με τα cbr το ίδιο με ένα 1000 rr 04 που είχε ο πεθερος μου έτρωγε μανελα για πλάκα!εγω κερδιζω σε ανοίγματα τέτοια των 400ων γιατι έχω στενεψει την αλυσίδα απο 530 σε 520 κ αυτο παίζει μεγάλο ρόλο στον κύκλο της επισεις έχω κοντινει το μπροστινό γρανάζι κ έχω δώσει τρεια δόντια πισω!εχω ελευθερωσει της μαμα εξατμίσεις έχω καταργηση τον καταλυτι έχω φιλτρο ελευθέρας κ μπουζι ιριδιου για ποιο δυνατο ξεκίνημα! Οπότε το μηχανάκι δεν στέκεται πουθενά ειναι πολυ νευρικό μεχρη τα 300!επομενος στόχος ειναι προγραμμα ένα quick shifter k power comander επίσης λίγο σεικωμα τα μπεκ για ποιο κάθετο ψεκασμο!κ μετα ας έρθει οποιος θέλει δίπλα!



Υ.γ
Μην βιάζεται αλλα gsxr σε βίντεο γιατι βγάζω καντιλες!την αντιπαθο αυτή την μαρκα!
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 13-08-12, 07:19
Το avatar του χρήστη Raptor
Raptor Ο χρήστης Raptor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2008
Μηνύματα: 211
Raptor will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το λες είναι φίλε μου ... 10 άλογα σε 170 kg μηχανάκι είναι σα να πάρεις 80 άλογα σε ένα αμάξι 1400 κιλά !!!

βέβαια μετά τα 150-200 χαω το θέμα "αναλογια κιλών ανά ίππο" ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ και πλέον προεξάρχων ρόλο πάιζει η αεροδυναμική και εκεί "χάνουν" κατά κράτος τα μηχανάκια
Ευάγγελε δεν είναι μόνο τα άλογα που παίρνεις αλλά και η ευστροφία.τα 1000άρια ανεβάζουν πάνω από 13.000rpm και τοποθετόντας μια ποιοτική aftermarket εξάτμιση στροφάρουν σα δαιμονισμένα.είναι απίστευτη η διαφορά με τις μαμά εξατμίσεις.
150-250kmh είναι η καλύτερη περιοχή επιτάχυνσης για ένα 1000άρι γιατί μέχρι τα 150 δεν κάθεται κάτω με τπτ.από κει και πάνω ξεδιπλώνει όλη του τη δύναμη αλλά τα 200 που αναφέρεις είναι πολύ λίγα.μέχρι τα 250(270 κοντερίσια) ανεβάζουν με αμείωτη λύσσα και για να σταθεί κάτι δίπλα τους πρέπει να έχει και της παναγιάς τα μάτια πάνω του.και όντως από κει και πάνω η αναλογια hp/kg πάει περίπατο κι αναλαμβάνει η αεροδυναμική αντίσταση η οποία αυξάνεται με γεωμετρική πρόοδο η πουτ@ν@...
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 13-08-12, 07:33
Το avatar του χρήστη Raptor
Raptor Ο χρήστης Raptor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2008
Μηνύματα: 211
Raptor will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σας!παντα υπάρχει ποιο γρήγορος παιδια εμένα πάλι δεν με πειράζει να χάσω απλός δεν έχει τύχει μεχρη τωρα!το ψηνω να τα στησω με ένα ζχ10 ninja του 11 το οποίο έχει 200 hp μοτέρ απο απο μαμα!αυτο όμως σπάει γρήγορα κ πιστεύω απο τρίτες θα είμαι μπροστά κ με τα cbr το ίδιο με ένα 1000 rr 04 που είχε ο πεθερος μου έτρωγε μανελα για πλάκα!εγω κερδιζω σε ανοίγματα τέτοια των 400ων γιατι έχω στενεψει την αλυσίδα απο 530 σε 520 κ αυτο παίζει μεγάλο ρόλο στον κύκλο της επισεις έχω κοντινει το μπροστινό γρανάζι κ έχω δώσει τρεια δόντια πισω!εχω ελευθερωσει της μαμα εξατμίσεις έχω καταργηση τον καταλυτι έχω φιλτρο ελευθέρας κ μπουζι ιριδιου για ποιο δυνατο ξεκίνημα! Οπότε το μηχανάκι δεν στέκεται πουθενά ειναι πολυ νευρικό μεχρη τα 300!επομενος στόχος ειναι προγραμμα ένα quick shifter k power comander επίσης λίγο σεικωμα τα μπεκ για ποιο κάθετο ψεκασμο!κ μετα ας έρθει οποιος θέλει δίπλα!



Υ.γ
Μην βιάζεται αλλα gsxr σε βίντεο γιατι βγάζω καντιλες!την αντιπαθο αυτή την μαρκα!
με ZX10 '11 μην το στήσεις είναι σίγουρο ότι θα χάσεις μην το συγκρίνεις με το CBR '04 μιλάμε για ΠΟΛΛΑ άλογα διαφορά.
το οτι στένεψες την αλυσίδα παίζει από μηδαμινό εως καθόλου ρόλο.το οτι άλλαξες γρανάζια μετράει.
όσο και να ελευθερώσεις τις μαμά εξατμίσεις το αποτέλεσμα των aftermarket δεν το παίρνεις.έβαλες και φίλτρο ελεύθερης ροής χωρίς να ρυθμίσεις τον ψεκασμό σου κι έκανες το μίγμα σου από φτωχό εως πάμφτωχο με γνωστά σε όλους αποτελέσματα.είσαι no.1 υποψήφιος να πάρεις τα πιστόνια σου στο χέρι.καλά θα κάνεις με κρύο καιρό να μην το "σπας" γιατί θα σπάσει.
τα μπουζί ιριδίου δεν έχουν μετρήσιμη αύξηση απόδοσης παρά μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
καλά κάνεις κι αντιπαθείς τα GSXR γιατί μοιράζουν φαρμάκι και πόνο.....
άντε να κανονίσουμε κανένα "φιλικό".....
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 13-08-12, 08:10
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
bmwdakia ΑΝ δεν ανεβάζεις εντός της σήμερον βίντεο το θρέντ θα μεταφερθεί στην ενότητα ΑΝΕΚΔΟΤΑ
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 13-08-12, 09:14
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σας!παντα υπάρχει ποιο γρήγορος παιδια εμένα πάλι δεν με πειράζει να χάσω απλός δεν έχει τύχει μεχρη τωρα!το ψηνω να τα στησω με ένα ζχ10 ninja του 11 το οποίο έχει 200 hp μοτέρ απο απο μαμα!αυτο όμως σπάει γρήγορα κ πιστεύω απο τρίτες θα είμαι μπροστά κ με τα cbr το ίδιο με ένα 1000 rr 04 που είχε ο πεθερος μου έτρωγε μανελα για πλάκα!εγω κερδιζω σε ανοίγματα τέτοια των 400ων γιατι έχω στενεψει την αλυσίδα απο 530 σε 520 κ αυτο παίζει μεγάλο ρόλο στον κύκλο της επισεις έχω κοντινει το μπροστινό γρανάζι κ έχω δώσει τρεια δόντια πισω!εχω ελευθερωσει της μαμα εξατμίσεις έχω καταργηση τον καταλυτι έχω φιλτρο ελευθέρας κ μπουζι ιριδιου για ποιο δυνατο ξεκίνημα! Οπότε το μηχανάκι δεν στέκεται πουθενά ειναι πολυ νευρικό μεχρη τα 300!επομενος στόχος ειναι προγραμμα ένα quick shifter k power comander επίσης λίγο σεικωμα τα μπεκ για ποιο κάθετο ψεκασμο!κ μετα ας έρθει οποιος θέλει δίπλα!



Υ.γ
Μην βιάζεται αλλα gsxr σε βίντεο γιατι βγάζω καντιλες!την αντιπαθο αυτή την μαρκα!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raptor Εμφάνιση μηνυμάτων
με ZX10 '11 μην το στήσεις είναι σίγουρο ότι θα χάσεις μην το συγκρίνεις με το CBR '04 μιλάμε για ΠΟΛΛΑ άλογα διαφορά.
το οτι στένεψες την αλυσίδα παίζει από μηδαμινό εως καθόλου ρόλο.το οτι άλλαξες γρανάζια μετράει.
όσο και να ελευθερώσεις τις μαμά εξατμίσεις το αποτέλεσμα των aftermarket δεν το παίρνεις.έβαλες και φίλτρο ελεύθερης ροής χωρίς να ρυθμίσεις τον ψεκασμό σου κι έκανες το μίγμα σου από φτωχό εως πάμφτωχο με γνωστά σε όλους αποτελέσματα.είσαι no.1 υποψήφιος να πάρεις τα πιστόνια σου στο χέρι.καλά θα κάνεις με κρύο καιρό να μην το "σπας" γιατί θα σπάσει.
τα μπουζί ιριδίου δεν έχουν μετρήσιμη αύξηση απόδοσης παρά μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
καλά κάνεις κι αντιπαθείς τα GSXR γιατί μοιράζουν φαρμάκι και πόνο.....
άντε να κανονίσουμε κανένα "φιλικό".....

S U Z U K I καπα να ειναι κ οτι θελει ας ειναι! χαχαχαχα!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 13-08-12, 11:14
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
o bmwdakias ΕΜΠΛΕΞΕ για τα καλα

1) χρωστάει βίντεο για να μην του αλλάξω το usename σε AISWPOS

2) τον ψάχνουν όλα τα Κ στην Αθήνα ...

καλά ξεμπερδέματα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.