Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 19-05-11, 12:32
Το avatar του χρήστη sofos 2.8i
sofos 2.8i Ο χρήστης sofos 2.8i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2008
Μηνύματα: 409
sofos 2.8i is on a distinguished road
Ελα!Αφου βαθεια μεσα σου κατι σου λεει για 335,τι τα θες τωρα τα αγωνιστικα?
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 19-05-11, 13:54
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
τετραπορτη cayman υπαρχει και λεγεται panamera...
μιλας για δυο οχηματα με εντελως διαφοτερικη φιλοσοφια!
το subaru, ειναι ενα αγωνιστικο αυτοκινητο που δεν μπορεις να κανεις ταξιδια,δεν μπορεις να το χρηυσιμοποιησεις καθε μερα για να απς στη δουλεια σου ,δεν μπορεις να πεταχτεις μεχρι το κεντρο για καφε..
ο κολλητος μου (και βενζινας κι ολας..) εδωσε το 330 subaru διοτι δεν τη παλευε με τις βενζινες και τη χρηαστικοτητα του..
το 335 ειναι σε αλλο επιπεδο...μπορεις να πας και το ταξιδι σου,μπορεις να το δωσεις και σε καμμια πλατεια,ενταξει δεν θα το χωσεις στο χωματοδρομο αλλα εγω τουλαχιστο μπορω να ζησω με αυτο!!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 19-05-11, 14:20
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas_R Εμφάνιση μηνυμάτων
Αμα ειναι ετσι να πω και εγω " τι bmw ρε φιλε? τα bmw ειναι φλωρικα"
θα σου αρεσε?
Kαι πoιος σου ειπε φιλεμου οτι εχω BMW??
Η γυναικαμου εχει ενα 116.
Αλλα θα σου απαντησω οτι φλωρικα δεν λεγονται ποτε τα πισωκινητα.Φλωρικα ειναι τα 4χ4 και FWD.Αν και σε ενα αμαξι ο οδηγος παιζει ρολο.
Το subaru ειναι αγωνηστiκο αμαξι χωρις ποιοτητα κατασκευης χωρις ανεσεις χωρις πολλα πολλα ηλεκτρονικα χωρις στυλατη εμφανιση.Απο τα τοσα που κυκλοφορουν στους δρομους ζητημα να υπαρχουν δυο τρεις που να τα χωνουν σε στροφες και να κανουν αναβασεις γι αυτο που εχει φτιαχτει το αμαξι αυτο.Σχεδον ολοι ειναι του φαινεσθαι,τσαφ τσουφ η σκαστρα,ανοιγμα σε ευθεια και κοιτα ποσα αλογα εχω.
To ΒΜW ειναι αντικειμενικα πολυ πιο ομορφο,στυλατο,γρηγορο.παιχνιδιαρικο αν το θελησεις και κατεχεις το αθλημα,με σωστη αναρτηση κανεις και αναβασεις αν θελει καποιος ,διαχρονικο δηλαδη και μετα απο 10 χρονια το αμαξι παραμενει ομορφο ενω το subaru θα ειναι για πεταμα οπως και το BMW το πουλας μετα απο χρονια το subaru το χαριζεις.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 19-05-11, 15:35
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι την αγορά μεταχειρισμένου 2-3 ετών 335 Ε92 ή ιμπρεζα wrx sti με τιμές γύρω στα 30-33 χιλιάρικα. Μετά την κάκιστη εμπειρία από το 320 Ε90 που έχω ήδη φοβάμαι να ξαναπάρω BMW. Από αυτά που έχω διαβάσει τα 335 έχουν κάποια θέματα αλλά σε γενικές γραμμές είναι αξιόπιστα. Το ιμπρέζα άσχημα αλλά αξιόπιστο και φοβερό σε κράτημα-γκλαζι. Τι να επιλέξω?
Δεκτές και άλλες προτάσεις με αυτά τα χαρακτηριστικά και χρήματα.

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο πρώτον τι σαρέσει πιο πολύ σαν αμάξι να το βλέπεις και να το χαζεύεις..να γουστάρεις τι οδηγάς.στην θέση σου θα έπαιρνα το 335 γιατί:

1) στρίβει
2) έχει πολύ δύναμη
3) παίρνει πολύ δύναμη με ένα απλό φ.π.ε.
4) έχει καλούς-μεγάλους χώρους
5) προσφέρει άνεση
6) προσφέρει πολυτέλεια
7) προσφέρει ασφάλεια
8) είναι παιχνιδιάρικο-πολύ πάντα
9) Αξιόπιστο
10) εύκολο στη μεταπώληση

εάν έχεις θέμα με κυβικά βενζίνες κτλ τότε σε πας σε subaru...επίσης στα ίδια λεφτά πας και σε focus rs-audi tt κτλ.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαι πoιος σου ειπε φιλεμου οτι εχω BMW??
Η γυναικαμου εχει ενα 116.
Αλλα θα σου απαντησω οτι φλωρικα δεν λεγονται ποτε τα πισωκινητα.Φλωρικα ειναι τα 4χ4 και FWD.Αν και σε ενα αμαξι ο οδηγος παιζει ρολο.
Το subaru ειναι αγωνηστiκο αμαξι χωρις ποιοτητα κατασκευης χωρις ανεσεις χωρις πολλα πολλα ηλεκτρονικα χωρις στυλατη εμφανιση.Απο τα τοσα που κυκλοφορουν στους δρομους ζητημα να υπαρχουν δυο τρεις που να τα χωνουν σε στροφες και να κανουν αναβασεις γι αυτο που εχει φτιαχτει το αμαξι αυτο.Σχεδον ολοι ειναι του φαινεσθαι,τσαφ τσουφ η σκαστρα,ανοιγμα σε ευθεια και κοιτα ποσα αλογα εχω.
To ΒΜW ειναι αντικειμενικα πολυ πιο ομορφο,στυλατο,γρηγορο.παιχνιδιαρικο αν το θελησεις και κατεχεις το αθλημα,με σωστη αναρτηση κανεις και αναβασεις αν θελει καποιος ,διαχρονικο δηλαδη και μετα απο 10 χρονια το αμαξι παραμενει ομορφο ενω το subaru θα ειναι για πεταμα οπως και το BMW το πουλας μετα απο χρονια το subaru το χαριζεις.
καλά ρε τρελοκομείο γιατί κράζεις την τετρακίνηση...?(εσύ το ττ γιατί το έχεις για εφέ .........το βάζεις σε κανα στροφιλίκι..? )
μη ανοίξουμε θέμα τώρα περί στροφών-κρατημάτων κτλ κτλ 4χ4 ή πισωκίνηση ή μπροστοκίνηση...πάντα το Quattro θα κυριαρχεί...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 19-05-11, 15:42
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλα θα σου απαντησω οτι φλωρικα δεν λεγονται ποτε τα πισωκινητα.Φλωρικα ειναι τα 4χ4 και FWD.Αν και σε ενα αμαξι ο οδηγος παιζει ρολο.
Αυτο ειναι υπεργενικευμενη απλουστευση, υπαρχουν πολλα παραδειγματα awd και fwd που δεν θεωρουνται φλωρικα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο τα τοσα που κυκλοφορουν στους δρομους ζητημα να υπαρχουν δυο τρεις που να τα χωνουν σε στροφες και να κανουν αναβασεις γι αυτο που εχει φτιαχτει το αμαξι αυτο.Σχεδον ολοι ειναι του φαινεσθαι,τσαφ τσουφ η σκαστρα,ανοιγμα σε ευθεια και κοιτα ποσα αλογα εχω.
irrelevant, αν παρουμε και το συνολο οδηγων bmw τοτε ενα μεγαλο ποσοστο δεν ειναι καλυτεροι

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
To ΒΜW ειναι αντικειμενικα πολυ πιο ομορφο,στυλατο,γρηγορο.παιχνιδιαρικο αν το θελησεις και κατεχεις το αθλημα,με σωστη αναρτηση κανεις και αναβασεις αν θελει καποιος ,διαχρονικο δηλαδη και μετα απο 10 χρονια το αμαξι παραμενει ομορφο
οκ, δεν διαφωνω


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
ενω το subaru θα ειναι για πεταμα, μετα απο χρονια το subaru το χαριζεις.
Αυτο τωρα πως βγαινει δηλαδη?
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 19-05-11, 16:12
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Αμφιβαλλω παρα πολυ κατα ποσο υπερεχει,αν υπερεχει,το σκουμπι σε καταναλωση συγκριτικα με την 335i...
Κατοχοι βελτιωμενων 335i με 400+ ιππους αναφερουν μεση καταναλωση σε πολη 13-14 λιτρα....
Εχει ιδεα καποιος αντιστοιχη καταναλωση του σκουμπι?
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TAZ118! : 19-05-11 στις 16:15
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 19-05-11, 16:15
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TAZ118! Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατοχοι βελτιωμενων 335i αναφερουν μεση καταναλωση σε πολη 13-14 λιτρα....
και λίγα λες..εάν έχεις λίγο βαρύ πόδι και είναι φυσιολογικό όταν έχεις 370-380 άλογα κάτω από το πόδι σου....έχω ακούσει 15-16 μέση κατανάλωση...αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το scoobi...εάν δεν το νοιάζει τον αγοραστή..δεν έχει νόημα να συζητάμε...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 19-05-11, 18:33
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Φίλε 4πορτη 911 είναι η παναμέρα (κοίτα μόνο την τιμή της-καμιά σχέση με καυμαν). Πάντως μάλλον ψήθηκα για 335 αλλά σεντάν. Αν υπάρχει κάτι στην αγορά. Αλλιώς έχω βρει 330 με λιγότερη δύναμη αλλά πιο αξιόπιστο και οικονομικό λόγω ατμόσφαιρας. Πάντως πλάον με 40000 ευρώ παίρνεις αμαξάρα οποιαδήποτε κατηγορίας. ΟΧΙ 320 και c180!!!
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 19-05-11, 18:37
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
ο Ν54 (335) είναι πιο οικονομικό μοτέρ από το Ν52 (330) ... Επίσης η διαφορά στη δύναμη είναι ΧΑΩΔΗΣ στην πράξη ... προσωπικά μετά την έλευση του Ν54 θεωρώ το ατμ. 3.0 Lt εντελώς λάθος επιλογή
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 19-05-11, 21:21
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
τετραπορτη cayman υπαρχει και λεγεται panamera...
μιλας για δυο οχηματα με εντελως διαφοτερικη φιλοσοφια!
το subaru, ειναι ενα αγωνιστικο αυτοκινητο που δεν μπορεις να κανεις ταξιδια,δεν μπορεις να το χρηυσιμοποιησεις καθε μερα για να απς στη δουλεια σου ,δεν μπορεις να πεταχτεις μεχρι το κεντρο για καφε..
ο κολλητος μου (και βενζινας κι ολας..) εδωσε το 330 subaru διοτι δεν τη παλευε με τις βενζινες και τη χρηαστικοτητα του..
το 335 ειναι σε αλλο επιπεδο...μπορεις να πας και το ταξιδι σου,μπορεις να το δωσεις και σε καμμια πλατεια,ενταξει δεν θα το χωσεις στο χωματοδρομο αλλα εγω τουλαχιστο μπορω να ζησω με αυτο!!
καλα το συγκεκριμενο ηταν απλα τραγικο απο χρηστικοτητα αξιοπιστια κτλ...δν ειναι καν μετρο συγκρισης..
γενικα το quattro δεν συγκρινεται παντως με τετρακινηση απο evo..το τελευταιο εχει την πιο αποτελεσματικη και ψαγμενη...
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.