Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 27-01-11, 12:34
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greekm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
περιμενε..μας μπερδεψες λιγακι...αναφερεις Χ5 3.0....εννοεις με τα 272bhp?..το Χ6 βγαινει μονο με τον 3.0 με τα 306bhp...ο κινητηρας αυτος κανει και το Χ5 και το Χ6 διαφορετικα αυτοκινητα απ'οτι τα Χ5 με τα 272.....cayenne αναφερεεις και αυτο 2007+????....εχεις οικογενεια?και για ποια χρηση το προοριζεις?...αναλογα λοιπον θα μπορεσουμε να βοηθησουμε και καλυτερα...

Το Χ5 τρίλιτρο με τα 272
Το Χ6 τρίλιτρο με τα 306
Το CAYENNE το τρεισχιλιάδεσεξακό με τα 290
Όλα είναι μετά το 2007.
Το Χ5 και CAYENNE τα βρίσκεις σε πολύ χαμηλότερες τιμές ειδικά το δεύτερο.
Το Χ6 με ελκύει περισσότερο αλλά είναι σημαντικά ακριβότερο.
Φαίνεται το CAYENNE ποιο "εύκολο",με προβληματίζει ότι δεν ξέρω σχεδόν τίποτε για αυτό.

Όσο για την χρήση.......άνετη μετακίνηση...... αφ'υψηλού,αφού με το Ζ4 βλέπουμε μονίμως τα πατώματα των φορτηγών!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-01-11, 12:52
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω ψηφίζω πορσε που είναι πιο ανώτερη σαν μάρκα κ αξιόπιστο. Κ είδα στο top gear πήγαινε κομμάτια στο χώμα
Στο Top Gear όμως θα είδες και το άλλο πραγματικό στοιχείο ... ότι είναι το πιο άσχημο αμάξι που έχει ποτε φτιαχτεί ...

"they designed the front to look like a 911 -which it doesn't- and then ... they just didn't bother and decided to go for launch"

επίσης "it's the first car ever named after a ... spice"

Πάντως επειδή οι πιθανότητες κάτοχος Cayenne ή Χ5 , Χ6 να ενδιαφέρεται για πραγματικό off road είναι 0% (γιατί αν τον ενδιέφερε το off road θα αγόραζε range rover) ... θεωρώ ότι δεν αποτελεί κριτίριο η εκτός δρόμου συμπεριφορά ...

Τώρα για μένα ... θα απεύφεγα την Πόρσε λόγω ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ακριβής συντήρησης και ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ επιλογών έξω από το επίσημο δίκτυο ...

επίσης θεωρώ μπαρούφα ολκής να αγοράσεις Πόρσε και να ΜΗΝ είναι εννέα - έντεκα

τώρα μια και το Χ6 είναι το ΠΙΟ ΑΧΡΗΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ (θεόβαρο , μόνο 4 θέσεις , αεροδυναμική τούβλου , τεράστια κατανάλωση -αφού το μοτέρ του 335 -Ν54 καλείται να κουβαλήσει επιπλέον 500 κιλά και την 4κίνηση- , αδυναμία να ανέβει και μιά απλή χιονισμένη ανηφόρα κλπ κλπ) και λόγω τις ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ΥΨΗΛΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΟΥ Χ6 θα προτιμούσα ένα ΑΠΛΟ ΑΤΜ 3.0 λιτρο Χ5 ή Χ3 αν έπρεπε ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ SUV ... που δε θα αγόραζε βέβαια ΠΟΤΕ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-01-11, 13:12
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Δεν υπάρχει θέμα αισθητικής,όλα είναι πανάσχημα.
Για χώμα πιθανότητα το πολύ 0%.
Υπάρχει μια γοητεία γύρω από την PORSCHE,δεν ξέρω μήπως είναι θανατηφόρα.
Οι περισσότεροι σκοντάφτουν στο θέμα των εξόδων συντήρησης και σέρβις.Έχω ακούσει ότι είναι τουλάχιστον διπλάσια,ράδιο αρβύλα?Ποιος ξέρει?
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-01-11, 13:22
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Τα SUV είναι μια δημιουργία του marketing αλλά εκτός των άλλων 1.000 κακών που κάνει αυτό το τρισκατάρατο τμήμα, ψάχνει "κενά" στην αγορά έτσι ώστε να δημιουργήσει προϊόντα που δεν μπορούσες να φανταστείς πριν την ύπαρξή τους.

Δεν θα αγόραζα SUV από επιλογή αλλά σε σχέση με μια 5 άρα το X5 προσφέρει συνολικά περισσότερα.

Και για να απαντηθεί και το θέμα η πιο σωστή λύση είναι αυτή που καλύπτει περισσότερες ανάγκες μιας και αναφερόμαστε σε "πολυλειτουργικά" οχήματα.

Οπότε μιας και το Χ6 προσφέρει "λιγότερα" με υψηλότερη τιμή, χάνει στην σύγκριση.

Όπως είπε και ο Βαγγλέλης η συντήρηση του Porshe είναι εξωπραγματική σε σχέση με το BMW (αντικειμενικό) και είναι πολύ άσχημο (υποκειμενικό)

Αν αγόραζα 1 από τα 3 θα ήταν σίγουρα το Χ5
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-01-11, 13:43
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Απ'οτι βλέπω μάλλον σε Χ5 πάει το θέμα.Μην τα χαλάσουμε και με τον μάστορα που μας φροντίζει τα οχήματα από το 1983!
Θα βάλω και υγραέριο για να καίω όσο το 500ράκι.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-01-11, 13:57
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL VUZAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν υπάρχει θέμα αισθητικής,όλα είναι πανάσχημα.
Για χώμα πιθανότητα το πολύ 0%.
Υπάρχει μια γοητεία γύρω από την PORSCHE,δεν ξέρω μήπως είναι θανατηφόρα.
Οι περισσότεροι σκοντάφτουν στο θέμα των εξόδων συντήρησης και σέρβις.Έχω ακούσει ότι είναι τουλάχιστον διπλάσια,ράδιο αρβύλα?Ποιος ξέρει?
Δε συμφωνώ.
Αν και δε μου αρέσουν τα τζιποειδή, θεωρώ την Χ5 ως το πιο όμορφο αυτοκίνητο της κατηγορίας.
Η Χ6 πάλι σε άλλους αρέσει πολύ ενώ άλλοι τη βρίσκουν υπερκαγκουριά. Εγώ απλά τη βρίσκω αρκετά ιδιαίτερη και εντυπωσιακή (ιδιαίτερα σε μαύρο χρώμα με φιμέ και ωραίες ζάντες) αν και λιγάκι too much, ωστόσο αν κάποιον τον ενδιαφέρεικυρίως το θέμα τουη εντυπωσιασμού (κάτι που πιστεύω πως είναι το βασικό για έναν κάτοχο πολυτελούς suv, αφού αν το ήθελε για τα χώματα θα έπαιρνε land cruiser), είναι το ιδανικό αμάξι.
Συν του ότι σε οδική συμπεριφορά είναι άψογο παρά τους 2 τόνους του.

Τώρα η καγιέν μου φαίνεται κι εμένα πανάσχημη και έχει κυκλοφορήσει τόσο πολύ που πλέον πιο πολύ θα γυρίσει κάποιος να κοιτάξει κανα dodge nitro παρά το πανάκριβο πορσικό.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-01-11, 14:05
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Πάντως μπράβο ρε Βασίλη που τέτοια εποχή έχεις δυνατότητα να αγοράσεις τέτοια αμάξια !!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-01-11, 14:12
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε συμφωνώ.
Αν και δε μου αρέσουν τα τζιποειδή, θεωρώ την Χ5 ως το πιο όμορφο αυτοκίνητο της κατηγορίας.
Η Χ6 πάλι σε άλλους αρέσει πολύ ενώ άλλοι τη βρίσκουν υπερκαγκουριά. Εγώ απλά τη βρίσκω αρκετά ιδιαίτερη και εντυπωσιακή (ιδιαίτερα σε μαύρο χρώμα με φιμέ και ωραίες ζάντες) αν και λιγάκι too much, ωστόσο αν κάποιον τον ενδιαφέρεικυρίως το θέμα τουη εντυπωσιασμού (κάτι που πιστεύω πως είναι το βασικό για έναν κάτοχο πολυτελούς suv, αφού αν το ήθελε για τα χώματα θα έπαιρνε land cruiser), είναι το ιδανικό αμάξι.
Συν του ότι σε οδική συμπεριφορά είναι άψογο παρά τους 2 τόνους του.

Τώρα η καγιέν μου φαίνεται κι εμένα πανάσχημη και έχει κυκλοφορήσει τόσο πολύ που πλέον πιο πολύ θα γυρίσει κάποιος να κοιτάξει κανα dodge nitro παρά το πανάκριβο πορσικό.
Το Χ6 είναι ίσως το καλύτερο για αυτό που ζητάω(και ποιο ιδιαίτερο) αλλά το βρίσκεις σε διπλάσια σχεδόν τιμή.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-01-11, 14:18
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως μπράβο ρε Βασίλη που τέτοια εποχή έχεις δυνατότητα να αγοράσεις τέτοια αμάξια !!!
Το ποτήρι είναι μισό.
Προσπαθώ να το δώ μισογεμάτο και όχι μισοάδειο,όπως το 90% των συμπατριωτών μας.

Άλλωστε υπάρχουν καταπληκτικές ευκαιρίες γύρω μας.
Προχθές πουλήθηκε CAYENNE '07 10000 ευρώ.Σε 1 ώρα χρειάστηκαν 2 τηλέφωνα και έφυγε το αυτοκίνητο

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL VUZAS : 27-01-11 στις 14:27
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-01-11, 14:23
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
για να το σκεφτεσαι σημαινει οτι "μπορεις" και απο θεμα φορολογιας κυριως...τα cayenne πελον ειναι πιο φθηνα απο ενα καινουριο Bmw.βρισκεις πολυ ευκολα απο ιδιωτη και με 24.000
Εαν μου βρεις Cayenne 3.6 του 2007+ (μιλάμε για το facelift κ όχι εισαγωγή το 2007...) όπως λέει και ο φίλος μας με 24Κ ενημέρωσέ με ΑΜΕΣΑ....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.