Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-06-07, 22:43
Το avatar του χρήστη ninos22
ninos22 Ο χρήστης ninos22 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Μηνύματα: 580
ninos22 is an unknown quantity at this point
Εγώ θα ηθελα πολύ να δω τα post που διαγραφτηκαν.Σβήστηκε κ ενα δικό μου,στην αρχη της φωτιάς νομίζω, που είχα παντήσει στον Τονίνου, που έλεγε για τις τιμές των BMW και συγκρινε.(δεν θυμαμαι ακριβως)Τες πα,πιστευω οτι ο Octane εχει δίκαιο για το οτι το thred ειναι για αυτοκίνητα εκτός BMW,αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι κατηγορεί τον EVAGGELO.Μαλλον εχασα post..Κρίμα!
__________________
IMPOSSIBLE IS NOTHING.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-06-07, 23:41
Το avatar του χρήστη teothekid
teothekid Ο χρήστης teothekid δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Μηνύματα: 701
teothekid is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω λεω παλι το αλλο . . .

Αν ημασταν στο Club Ibiza π.χ και λεγαμε καναμε τα ιδια βαζωντας απο πισω μας και αλλα

δυο αλανια για υποστηριξη που με το πρωτο post το ριχνανε στην ειρωνια και λοιπα . . .

Ποια η αντιμετωπιση προς εμας ; ; ;

Πιστευω παρ'ολα αυτα το Bmw-Motosport το επιπεδο του το δειχνει . . .

Γιατι οπως ειπε και ο Νικολαι σε Bmw forum ειμασται και με τετοια post το αιμα μας ανεβαινει στο κεφαλι . . .

Και ειναι λογικο . . .

Αφου καταφεραμε να φτασουμε σε αυτην την μαρκα και να δημιουργησουμε το αυτοκινητο μας ετσι οπως το γουσταρουμε ειναι επυτηχεια εστω και αν ειναι απο δωδεκατο χερι μεταχειρισμενο . . .

Περα απο αυτα το θεμα δεν ειναι οι υποδυναμεις ουτε οι κωλονες ουτε οι καροτσες . . .

Το θεμα μας ειναι η παρεα ο σεβασμος προς τον αλλον σε οτι εχει καβαλαει . . .

Δηλαδη επειδη ειμαι 24 ετων καβαλαω 330 που στην ηλικια μου αλλα παιδια δεν εχουν καν αυτοκινητο τι επρεπε να κανω ; ; ;

Να την δω καμποης ; ; ;

Ποτε δεν θα ξεχασω απο που ξεκινησα που ειμαι και πως ηρθα εδω που ειμαι . . . !

Γι'αυτο λιγο cool . . .

Με τα νευρα δεν θα καταφερετε κατι . . . !

Octane το θεμα προκαλω εχει και συνεχεια πρεπει οπως λες ετσι και να υπωστεις τις συνεπειες οπως και στο τι θα πει ο αλλος . . . !

Ουτε εσενα ξερω ουτε τον Evangelo αλλα ετσι οπως εβλεπα το θρεντ που κλειδωσε ο STRAX και με τα κριτηρια τα δικα μου απαντω . . . !

Αλλα παλι το καλυτερο ειναι εσεις οι δυο να πειται δυο κουβεντες τιποτα αλλο . . .

Εμεις ειμασται κοινοι θεατες . . . !
Πολυ σωστα ολα αυτα που λες Χρηστο εν μέρει γιατι εσυ μπορει να εισαι απ' τους λιγους που εχεις 330 και εισαι κανονικος ανθρωπος, νομιζω ομως οτι οι περισσοτεροι με το ιδιο και καλυτερο (M Ας πουμε) θεωρουνε τον εαυτο τους ως κατι ανωτερο σ' αυτη τη γη..........ολα τ' αλλα τ' ακουω βερεσέ
__________________
Εμεις οι Ελληνες εεεεεεεεεχουμε λεφτα.......¥€$
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-06-07, 00:44
Το avatar του χρήστη Nikos M5
Nikos M5 Ο χρήστης Nikos M5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2006
Μηνύματα: 986
Nikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the rough
Δεν μου πεφτει λογος για να ανακατευτω, τις διαφορες σας θα τις λυσετε μονοι σας , αν δεν μπορειτε απευθυνθειτε σε ψυχολογο η σε ψυχιατρο τα πιο βαρια περιστατικα, αλλα εχω να κανω μια παρατηρηση.
Το τελευταιο εξαμηνο αυτοι που δημιουργουν threads, τσακωνονται, βριζονται ,μπινελικιαζονται, χαβαλεδιαζουν, κανουν χιουμορ και στην τελικη τα βρισκουν μεταξυ τους ειναι οι ιδιοι και οι ιδιοι δηλαδη 30-40 χρηστες το πολυ (αντε 50 αν σκασει καμια γκομενα και τρεξουν ολοι οι γαμπροι να βαλουν το δακτυλο στο μελι).
ΕΑΝ βαση των παραπονων που εχουν ακουστει τελευταια σταματησουν να ασχολουνται ολοι αυτοι τοτε θα συμβουν δυο τινα. Η θα προσελκυσει το φορουμ την μεριδα των "δηθεν" ποιοτικων χρηστων οι οποιοι απεχουν αυτη τη στιγμη απο ενα "παιδιαστικο" φορουμ σαν το μοτορσπορτ Η το φορουμ θα πεθανει.
Διοτι καλως η κακως αυτοι που τσακωνονται τη μια μερα η αυτοι που εκφραζουν τους προβληματισμους τους μεσω τετοιων threads (octane, nick m3) ειναι αυτοι που κρατανε το φορουμ ζωντανο.
Τα θεματα δεν ειναι ανεξαντλητα οταν συμμετεχουμε σε ενα τετοιο εξιδηκευμενο φορουμ με ζωη 3 ετων.
Εχουν ανακυκλωθει αρκετες φορες και θα ανακυκλωθουν αλλες τοσες μιας και τα μελη ανανεωνονται και οι αποψεις, οι ιδεες, τα επιχειρηματα αλλαζουν και εμπλουτιζονται.
(Γι αυτο μην επιμενετε τοσο στο "SEARCH" οταν καποιος ρωταει κατι εστω και αν εχει απαντηθει στο παρελθον εκτος και αν ειναι κατι στανταρντ).
Ειναι λογικο λοιπον μεσα στην καθημερινοτητα να υπαρχουν θεματα πιο πικαντικα και πιπερατα τα οποια ομως ξεκινουν ΠΑΝΤΑ με μια δοση χιουμορ.
Και καθοτι το χιουμορ ειναι χαραχτηριστικο εξυπνων ανθρωπων θα προτινα σε οσους δεν ειναι σε θεση να το αντιληφθουν η να απεχουν η να ερωτουν πριν πεταξουν το δυναμιτη μπουρδα που θα τα τιναξει ολα στον αερα.
Και καλα θα κανουν οσοι δεν εχουν ενεργη συμμετοχη στα του φορουμ , καλα και κακα, να αφησουν τις εξυπναδες και τις πνευματωδεις συζητησεις και φιλοσοφιες για τη δομη του και την εξελιξη του, διοτι στο φορουμ αυτο δινουν ζωη καθημερινα οι "γνωστοι αγνωστοι" 30-40 και οχι τα λαμογια τα οποια εμφανιζονται μονο οταν θελουν να πουλησουν κατι σε "υποδεεστερα ανθρωπακια" σαν και εμας (μιας και αυτοι ασχολουνται μονο με σοβαρα φορουμς) η αυτοι που πετανε μια κοτσανα το χρονο και ξαφνικα εμφανιζονται ως κριτες και τιμητες, η αυτοι οι οποιοι παρακολουθουν τα τεκτενομενα με μια μεγαλη δοση σνομπισμου και σιγης (και που στην τελικη δεν τους παιρνει κιολας αν νομιζουν οτι ολοι οι αλλοι γεννηθηκαν κατω απο σκαλα και ετρωγαν καρπουζοφλουδες για να μεγαλωσουν).

OCTANE - EVANGELOS ....I LOVE YOU GUYS ετσι γιατι ειστε κολλημενοι ο καθενας με τον κουβα του

p.s το παραπανω κειμενο δεν εχει κανενα συγκεκριμενο αποδεκτη οποτε μη με ζαλισετε με quotes του στυλ "εδω νομιζω οτι εννοεις εμενα ..." κλπ κλπ please.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos M5 : 13-06-07 στις 01:42
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-06-07, 01:36
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Πάνο, για το συγκεκριμένο thread έχεις λάθος εικόνα... Η κατάσταση ξέφυγε και ξέφυγε αρκετά... και από Vag-funs και από BMW-funs... και κλειδώθηκε... και σβήστηκαν πολλά που κατά την γνώμη των υπευθύνων της εύρυθμης λειτουργίας του έπρεπε να σβηστούν.

Κατά τα άλλα σε αρκετά από όσα γράφεις έχεις δίκιο, όπως και πολλές από τις απαντήσεις που πήρες έχουν άποψη. Αυτό εξετάζω προσωπικά...

Αν μπορέσεις τώρα και εσύ να αντιληφθείς ότι η πλάκα που γίνεται ανάμεσα σε μέλη που γνωρίζονται μεταξύ τους δεν γίνεται εύκολα αντιληπτή από τους περισσότερους άλλους εδώ μέσα και ότι απλά μένουν στο γεγονός ότι κάποιος τους κράζει την "μάρκα" τους μέσα στο "σπίτι" της, θα καταλάβεις ότι πολλές από τις αντιδράσεις είναι λογικές... Πρόσεξε όχι σωστές, αλλά αναμενόμενες.!!

Περιμένω να έρθεις στην Ελλάδα...
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-06-07, 01:44
Το avatar του χρήστη Cupraman
Cupraman Ο χρήστης Cupraman δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μηνύματα: 40
Cupraman is an unknown quantity at this point
Διάβασα πολλά και ωραία λόγια! Χαίρομαι γι' αυτό. Το σωστό υπάρχει. Και τα γραφόμενα το αποδεικνύουν.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-06-07, 03:18
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από saikoE39 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο να ειμαστε μια παρεα με χαβαλε....
Τι είμαστε?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από saikoE39 Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλα παιδες το θεμα εχει ξεφυγει αρκετα....
Αααα.. τώρα ΟΚ, συμφωνώ. Sorry για το quote στο δικό σου post, απλά από εδώ πήρα την αφορμή, δεν σημαίνει τίποτα άλλο.

Έχετε πάρει χαμπάρι τι είμαστε?
Είμαστε ένα forum
1)Με επίπεδο χρηστών ΠΟΛΥ πάνω από τον μέσο όρο αυτοκινητιστικών forums (πιστεύω βοηθάει και η μάρκα και ας με πείτε ρατσιστή, πολύ πιο εύκολα θα μαζευτούν 15 ανώριμοι με fiat παρά 15 ανώριμοι με bmw μόνο και μόνο λόγω χρημάτων και την ηλικία που μπορεί κάποιος να την αποκτήσει).
2) Με τεχνικές γνώσεις διαφόρων που αφιέρωσαν χρόνο και κόπο για να τις μεταδώσουν που δεν συναντάς εύκολα. Προσωπικά έχω μάθει ΠΟΛΛΑ και δεν μπήκα στο forum εντελώς άσχετος με το χώρο και το αυτοκίνητό μου.
2) Με 4 πηρύνες όπως το βλέπει κάποιος που δεν ξέρει κανέναν προσωπικά. Τα ιδρυτικά μέλη (ο μόνος πηρύνας που για μένα δικαιολογείται), τους "βόριους", τους κατόχους Μ ή γενικά γρήγορων και απλησίαστων για τους υπόλοιπους αυτοκίνήτων (μαγκιά τους και πάντα τέτοια και καλύτερα) και των απλών ενεργών χρηστών -και εγώ είμαι εδώ- που καβαλούν ότι να΄ναι, προσπαθούν να συμμετάσχουν όπου μπορούν, να φανούν χρήσιμοι και να καταλάβουν τι παίζει εδωμέσα.
3) Με το 80% των posts off topic. Και προκαλώ οποιονδήποτε να υπολογίσει ένα ποσοστό από τα 1000 τελευταία posts και να βγάλει το ποσοστό που γράφω λάθος.
4) Με έναν μόνιμο τσαμπουκά. Σιγά πια... Έχω σκεφτεί κάποιες φορές αθόρυβα να κόψω την ενεργή συμμετοχή μου αλλά όλο το ανέβαλα. Έτσι και μπει κάποιος στη διαδικασία να postάρει σε ότι του κεντρίζει το ενδιαφέρον θα έχει 10 posts/μέρα με τραγικά αποτελέσματα. Πιστεύω πως πολλοί έχουν συγκρατηθεί να μην γράψουν αυτό που τους ήρθε στο μυαλό διβάζοντας διάφορα πράγματα.

Γνώμη μου ή αν θέλετε η γνώμη ενός ανθρώπου που ασχολείται ενεργά με το χώρο εδώ και 15 χρόνια από την εποχή των πρώτων BBS's: Ή θέτετε τους κανόνες, διαγράφετε posts αβέρτα, κόβετε users εύκολα και διατηρείτε το forum εκεί που θέλετε και νομίζετε ότι πρέπει ή το αφήνετε ακόμα πιο χύμα και γίνεται "άλλο ένα forum". Το μόνο σίγουρο είναι πως αυτή τη στιγμή τα πράγματα είναι περίεργα και με άσχημη κατεύθυνση.

Μπορεί πάλι να λέω βλακείες...Είναι απλά η γνώμη ενός μέλους που θέλει το καλό του forum.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-06-07, 09:16
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Αρχικά, θα ήθελα να πω ότι έχω πάρα πολύ καιρό να κλείσω thread. Απλά σε κάποιο που έκλεισε ένας mod πόσταρα εκ των υστέρων, γιατί είδα πράγματα που με ενόχλησαν.

1. Ο Santo που έκλεισε το thread σχετικά με το W12 έκανε πολύ καλά μια και η κατάσταση είχε ΗΔΗ ξεφύγει. Αυτό μπορεί να μην φαίνεται τώρα, αλλά έχουν σβηστεί 4 τουλάχιστον εμπρηστικά (και υβριστικά) posts.

2. Θα πρέπει να καταλάβουμε ΟΛΟΙ ότι το φόρουμ είναι μια πλατφόρμα ανταλλαγής γραπτών απόψεων. Τα "εσωτερικά" αστεία κάποιων κολλητών, διαβάζονται από πολλά άτομα που δεν ξέρουν καν ότι είστε κολλητοί και μπορούν εύκολα να παρεξηγηθούν.

3. Έχουν γραφτεί πράγματα από φίλους του VAG που παρά το γεγονός ότι εγώ προσωπικά γνώριζα ότι μάλλον είναι πλάκα, με ενόχλησαν. Κάποια από αυτά θα τα χαρακτήριζα ιδιαίτερα προκλητικά και εμπρηστικά. Μερικά υπάρχουν ακόμα και μερικά έχουν σβηστεί για να αποφευχθούν τα χειρότερα. Είχα τη ψυχραιμία να τα αγνοήσω, αλλά δεν θα κάνουν το ίδιο όλοι. Μάλιστα σε κάθε τέτοιο thread υπάρχει η ίδια εξέλιξη. Τα αστεία χοντραίνουν και στο τέλος καταλήγουν σε καβγά κανονικό. Ακόμα και τα άτομα που ξεκίνησαν την πλακίτσα παρεξηγήθηκαν.

4. Πρέπει να καταλάβουμε ότι καλώς ή κακώς, αυτό είναι ένα φόρουμ με κύριο αντικείμενο τις BMW. Λογικό είναι να υπάρχουν και φανατικοί υποστηρικτές ανάμεσα μας. Για αυτό, αλλά και σαν ένδειξη σεβασμού σε αυτό το χώρο, θα πρέπει να είμαστε διαίτερα προσεκτικοί με τις εκφράσεις μας και να μην ξεχνάμε ούτε λεπτό ότι απευθυνόμαστε σε εκατοντάδες άτομα και όχι 2 κολλητούς. Αν θέλει κάποιος να μιλήσει με τον κολλητό του, ας τον πάρει τηλέφωνο, στείλει mail, μήνυμα, περιστέρι, σήματα μορς ή καπνού. Αν το καταλάβουμε αυτό, τότε θα μπορέσουμε να συμβιώσουμε πολύ καλύτερα.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strax : 13-06-07 στις 09:20
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-06-07, 09:33
Το avatar του χρήστη MiSSLiTTleDeVil
MiSSLiTTleDeVil Ο χρήστης MiSSLiTTleDeVil δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-06-2007
Μηνύματα: 223
MiSSLiTTleDeVil is on a distinguished road
Ενταξει.. Τι να πω κι εγω που με το καλημερα σας με ειπαν μουστακαλη με καραφλα , και την μπουμπου μου μπκρικι.

Ξεκολληστε! Δεν εχετε κανεναν λογο να αρπαζεστε με το παραμικρο.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-06-07, 10:01
Το avatar του χρήστη Nikos M5
Nikos M5 Ο χρήστης Nikos M5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2006
Μηνύματα: 986
Nikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the roughNikos M5 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MiSSLiTTleDeVil Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει.. Τι να πω κι εγω που με το καλημερα σας με ειπαν μουστακαλη με καραφλα , και την μπουμπου μου μπκρικι.

Ξεκολληστε! Δεν εχετε κανεναν λογο να αρπαζεστε με το παραμικρο.
Δυστηχως επεσες στην περιπτωση και λυπουμαστε γι αυτο miss devil.

Κανεις δεν ειναι κολλημενος. Ολα συμβαινουν οταν υπαρχει μπροστα μας ενα keyboard.
Ειναι σαν τα αγορακια που τσακωνονται ποιος την εχει πιο μεγαλη (σφεντονα).
Κατα βαθος κανεις δε βρισκει στοχο ετσι και αλλιως, οσο μεγαλη και αν την εχει.
Απο κοντα σε συναντηση δεν αρπαχτηκε κανεις.
Οποτε τσαμπα χανουμε το χρονο μας .
Μια χαρα ειμαστε .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos M5 : 13-06-07 στις 10:03
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-06-07, 13:38
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Γενικά και αόριστα συμφωνώ με όλους ... ειδικά και συγκεκριμένα , εγώ ξέρω ότι όσο συνεχίζουν κάποιοι να με αναφέρουν χωρίς λόγο και αφορμή (π.χ. octane) θα απαντάω λέγοντας ακριβώς αυτό που εννοώ σε ακριβώς αυτόν που εννοώ (π.χ. octane).
Tα όλοι φίλοι είμαστε είναι μιά χαρά ... όσο δε θίγεσται - κατηγορείσται ... γιατί όταν γίνει αυτό όλοι μα όλοι (ΝίκοςΜ5,Dim,NickM3,Alex,Octane,Saiko,Mpikounis etc etc) "κρανιώνουν" και απαντούν ανάλογα ...
Άρα από εμένα σε γενικά θέματα - γενικές απαντήσεις , σε ειδικά - ειδικές και σε προσωπικά - προσωπικές ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.