Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-08-10, 22:44
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Βαγγέλη, εξήγησε λίγο το γιατί (για εσένα) το S2k είναι καλύτερο αμάξι από ένα 3lt Z4.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-08-10, 23:08
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Σε εντελώς μαμά μορφή

* Προτιμάω να βλέπω 10άρες και να ακούω τον F20 από τον ροπάτο αλλα αδιάφορο Μ54
* Προτιμάω να έχω μπλοκέ με πολύ απόλυτο στήσιμο , από ποιότητα κύλισης και ταξιδιάρικο σετάπ
* Προτιμάω να βλέπω το τουμπανιασμένο s2k από το ραφιναρισμένο Ζ4
* Προτιμάω να έχω να κουμαντάρω 1200 κιλά από 1400 (χωρις τα δερμάτινα κλπ)
* Προτιμάω να ακούω το ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ ΣΚΥΛΙΑΣΜΑ ΤΟΥ F20 μόλις v-tech-ίασει από τον συνηθισμένο M54

Με προσθήκη εξάτμισης μόνο

* o ήχος του F20 με μια τιτανιου ολόσωμη ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ

Με προσθήκη διαφόρων π@παριών (hondata - js - amuse- εισαγωγές - κόφτες κλπ)

* Το S2K ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ τουλάχιστον εξωφρενικά γρήγορο και πλέον "παίζεις" με τα μεγάλα παιδιά μέχρι τα 400μ

Με προσθήκη ΧΟΝΤΡΩΝ π@παριών (skunk2 , για valve train , internals) και ένα ΣΚΑΣΜΟ άλλες εταιρίες για ανάρτηση κλπ

* Μπορείς να φτιάξεις ΣΧΕΔΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ πράμα ... (αν έχεις βέβαια τα χέρια να το πάς μετά)

Κλασικό παράδειγμα το πορτοκαλί S2K Amuse ή το Spoon 2.2 που ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΑΣΤΟ στην Touge ...

Δε γίνεται ΤΙΠΟΤΑ από τα παραπάνω αν έχεις ως αφετηρία το Ζ4 !!!

Αυτά ...

τέλος είναι και αυτό



το πράμα είναι λίγο αντρικό


p.s.ένα από τα αμάξια που θα ήθελα αν με αναγκάζανε να δώσω το Μ3 θα ήταν S2K
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-08-10, 00:13
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Σύμφωνος με τα παραπάνω ΑΛΛΑ,

το S2k παραμένει ένα σπαρτιάτικο, πολύ σκληρό και πολύ δύσκολο αμάξι για να κινηθείς γρήγορα στην Ελλάδα και πολύ ακριβό για όσα προσέφερε (υπό την προυπόθεση καλής ασφάλτου και χεριών οδηγού). Το περίφημο δηλ. value 4 money των Ιαπώνων εδώ δοκιμάστηκε πολύ.
Δεν υπήρχε βέβαια άλλος δρόμος αφού επέλεξαν μία και μόνη έκδοση ενώ σχεδίασαν το αμάξωμα σε λευκή κόλλα χαρτί.

Εγώ μπορώ να καταλάβω απολύτως γιατί ο Makis ψάχνει αντικαταστάτη. Εσύ από την άλλη οδηγάς μέσα σε (σχεδόν) μπανιέρα xaxa
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-08-10, 00:19
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Και αν θελω να πάρω κάτι από το πορτ μπαγκάζ ΔΕ χρειάζεται να το ανοίξω !!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-08-10, 06:46
Μ5V8 Ο χρήστης Μ5V8 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 127
Μ5V8 will become famous soon enoughΜ5V8 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αν θελω να πάρω κάτι από το πορτ μπαγκάζ ΔΕ χρειάζεται να το ανοίξω !!!
Αυτό ήταν κάτι που δεν ήξερα !!!!!

Πάντως γενικά το S είναι λιγότερο υποστροφικό σε σχέση με τη Ζ4. Μούρη μέσα, συνεχώς !!!!

Όσο για την άνεση της Ζ4... θα διαφωνήσω....
έχει πιο ποιοτική κύλιση, αλλά στην άνεση περιμένεις περισσότερα...
Δεν ξέρω αν φταίνε οι διαδρομές των αμορτισέρ ή τα runflat... αλλά είναι αρκετά κουραστική ακόμα και σε ταξίδι Αθήνα-Χαλκίδα. Δε λέω ότι είναι κούτσουρο ή ακατέργαστη, απλά περίμενα μία άλλη άνεση από τη Ζ4. Δεν έχει σχέση με slk σίγουρα...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-08-10, 08:05
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Φίλε κρατά τον γιαπωνα σ κ μην μπλέξείς με 3λίτρο Ζ θα δίνεις αρκετά λεφτά για συντήρηση κτλ σε σχέση με τωρινό κ απολαβση ειδικά χωρίς μπλοκε καθόλου.Το S είναι κ γα...τα εργαλεία κ πιστεύω συγκίνεί στ οδήγηση κ τους γύρω μόνο που το βλέπουν κ το ακούνε εκτός άμα το βαρέθηκες (που δε το νομίζω) τότε δωσ'το να το χαρεί κάποιος άλλος
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-08-10, 08:32
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Πριν 5 χρονια ημουν στο διλημμα να παρω S2000 μτχ και να βαλω δανεια στο κεφαλι μου ή να παρω κατι με τα λιγα μετρητα που ειχα και να το φερω στα μετρα μου σιγα,σιγα.....Ετσι κατεληξα στο 28αρι μου,εχοντας οδηγησει πρωτα 4 χοντακια τα οποια μου επιβεβαιωσαν αυτο που διαβαζα/ακουγα γυρω μου...τ'αμαξι απλως γ@μ@ει!!!Ειναι οτι πιο καλοστημενο,πισωκινητο υπαρχει με αρκετη ιπποδυναμη για ταρζανιες,κοντρες,αναβασεις οτι γουσταρεις το'χει.Μαλιστα το ενα απ'αυτα το'χα για 4 μερες και μπορω να πω οτι δεν μ'απογοητευσε πουθενα.Ειναι αυτοκινητο που αν μπορεις,δεν το δινεις ποτε.Ειναι παιχνιδι αντρικο,απαιτητικο και δυσκολο για τον αμαθη(πολλα τα τροπετα στις μαντρες).Ο μονος λογος για να το δωσεις θα'ναι μαλλον η αντικατασταση του με καποιο μοντελο Μ-division!!
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-08-10, 08:34
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
...Ο μονος λογος για να το δωσεις θα'ναι μαλλον η αντικατασταση του με καποιο μοντελο Μ-division!!
9/10 κατόχους S2K αγόρασαν Μ3 Ε46 !!! εγώ μόνο ξέρω 4
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-08-10, 10:08
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Η συντήρηση του Ζ4 είναι χαμηλή σε σχέση με το S2000.

Το S2000 το είχε φίλος και το έδωσε για Ζ4 3.0, έβαλε και quife και το αυτοκίνητο συνολικά ήταν πολύ καλύτερο από τον γιάπονα σύμφωνα με τα λεγόμενά του.

Εγώ που έχω Ζ4 3.0si το μόνο που με ενοχλεί πραγματικά είναι η έλλειψη μπλοκέ.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-08-10, 10:22
Μ5V8 Ο χρήστης Μ5V8 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 127
Μ5V8 will become famous soon enoughΜ5V8 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
9/10 κατόχους S2K αγόρασαν Μ3 Ε46 !!! εγώ μόνο ξέρω 4
Αυτό μάλιστα... είναι αναβάθμιση !
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.