Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-01-07, 11:20
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Question Περιοδικά αυτοκινήτου...αυτός ο άγνωστος...

Καλημέρα σε όλο το φόρουμ.
Πήρα χτες το περιοδικάκι μου, είχε και το σετάκι με τα εργαλεία, δε βαριέσαι λέω,και ξεφυλλίζω:
συγκριτικό Αudi S3-Bmw 130i εδω ειμαστε λεω...

Audi 248.8 PS , BMW 215.5!!!
0-100:6'' , 6,5
0-400:14 , 14,6

τα νουμερα δε μου λενε κατι αλλωστε και στα χαρτια η μπεμπα δηλωνει 0-100 σε 6,1 οπως και η Αουντι 5,7 δεν ειναι εκει το θεμα μου...αλλα το ποσο σαν κειμενο σου βγάζει μια "αρνητικη"...αυρα να το πω;διάθεση;τελος παντων...θα ήθελα αν κάποιος απο το φόρουμ έχει έρθει σε αντιπαράθεση με S3 να μας πει "τι ψάρια έβγαλε"...οκ,my respects to Audi,αλλα και η μπεμπα με το 6κυλινδρο δε νομιζω να είναι τόσο χώμα....
υγ για το Βασιλη και το λευκο ασσο:εχει δυναμομετρηθει το αμαξι;κι αν ναι ποσα βγαζει τελικα;
χαιρετω.
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-01-07, 11:31
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Όταν έγινε το συγκριτικό Golf R32 vs BMW 130 πάλι το θάψιμο η BMW το έφαγε.
Αλλα θα δείς τι έχει να γίνει όταν βγεί η 135 εκέι να δεί γέλια που θα κάνουμε θα γελάσει ο κάθε πικραμένος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dionysis : 20-01-07 στις 11:39
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-01-07, 16:09
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Άρα αφού το Μ3 κάνει σύμφωνα με άλλο περιοδικό το 400άρι σε 14 το S3 πάει κόπια με το Μ3 ....
Αυτή είναι η ΣΥΧΓΡΟΝΗ λογική ...

p.s. Tελικά υπάρχει αμάξι που να μπορώ να το περάω με το Μ3 ????? μήπως να πάρω μηχανή ???
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-01-07, 16:36
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα αφού το Μ3 κάνει σύμφωνα με άλλο περιοδικό το 400άρι σε 14 το S3 πάει κόπια με το Μ3 ....
Αυτή είναι η ΣΥΧΓΡΟΝΗ λογική ...

p.s. Tελικά υπάρχει αμάξι που να μπορώ να το περάω με το Μ3 ????? μήπως να πάρω μηχανή ???
οσο διαβαζω τοσο μεγαλυτερη απορια εχω....και καλα τη τελικη την εχουν κοψει ηλεκτρονικα,μα 40 αλογα κατω και σε ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΑΜΑΞΙ που και η κουτση Μαρια ξερει οτι βγαζουν πιο πολλα αλογα και δηλωνουν λιγοτερα ενεκα φορων/ασφαλισης κλπ,και μαλιστα χαρακτηριστικα το Audi βγαζει πιο πολλα απο αυτα που λεει το εργοστασιο ενω η BMW με το κατα τ'αλλα διαμαντι τριλιτρο πολυ κατω...και που;σε δυο αμαξια που ηταν φυσει αδυνατο να μην συγκριθουν! ειτε νομιμα ειτε σε καποιο φαναρι...τι να πω ρε παιδες.....
ειναι μανουλες στο μαγειρεμα ομως......
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 20-01-07 στις 16:56
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-01-07, 18:38
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα αφού το Μ3 κάνει σύμφωνα με άλλο περιοδικό το 400άρι σε 14 το S3 πάει κόπια με το Μ3 ....
Αυτή είναι η ΣΥΧΓΡΟΝΗ λογική ...

p.s. Tελικά υπάρχει αμάξι που να μπορώ να το περάω με το Μ3 ????? μήπως να πάρω μηχανή ???
EVANGELE πάρε καλύτερα ένα παπί, Ζ κατά προτίμηση να τους περνάς όλους.... γιατί αν καθόμαστε να ασχολούμαστε με τα περιοδικά.... δεν πιστεύω να βγάλουμε άκρη.... όπως αναφέρθηκε και σε παλαιότερο thread τα περιοδικά αναφέρονται στους καγκουρόπαπιους, επίσης αν η Μ3 σου έχει πράσινες και κόκκινες NEON και πολυεστερικούς προφυλακτήρες που σέρνονται στο δρόμο μπορεί να σ βγάλει ότι περνάς και F430... άποψη μου πάντα, γι αυτό έχω σταματήσει να ασχολούμε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-01-07, 20:02
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Αν είναι έτσι, τότε έχω ξενερώσει με το Drive... 215 άλογα η 130i είναι κάτι που ΑΠΟΚΛΕΙΩ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-01-07, 23:55
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είναι έτσι, τότε έχω ξενερώσει με το Drive... 215 άλογα η 130i είναι κάτι που ΑΠΟΚΛΕΙΩ
και στο συγκριτικο 116 Α3 C30 πααααλι ψοφια η μπεμπα: 103,7 αλογα,110,5 το Αουντι,115,1 το Volvo...και κιλα στον ιππο εχουν αντιστοιχα: 12,4 12,3 11,9...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 21-01-07 στις 00:17
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-01-07, 00:19
Το avatar του χρήστη Panagiotis
Panagiotis Ο χρήστης Panagiotis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-03-2005
Μηνύματα: 6
Panagiotis is on a distinguished road
που να ακούγατε τι έλεγαν σήμερα στην εκπομπή Top Gear για την σειρά 1. καλά αυτοί οι Άγγλοι τι ζόρια τραβάνε με τα BMW??
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-01-07, 00:19
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Φίλε μου nassosbmw1 εδώ υπερβάλλεις.
Η 116 φυσιολογικό ειναι να βγάζει 103.7 άλογα στους τροχούς από τα 115 ονομαστικά.
Το ίδιο και το Αουντι 110 από 120 ονομαστικά.
Παρομοίως και το Βόλβο...(ειναι και 1.8) και έχει 125 ονομαστικά.
ΔΕΝ ήξερες δηλαδή τι επιδόσεις έχει η 116?
Σε όλα τα περιοδικά τις ίδιες έβγαλαν...όμως μη κοιτάς επιδόσεις απο στάση (που είναι αξιοπρεπείς με βάση βάρος και δυναμη)...οι ρεπρίζ λόγω πολύ κλειστού κιβωτίου είναι παρα πολύ καλές για 1.6
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 21-01-07, 00:40
Το avatar του χρήστη paspas
paspas Ο χρήστης paspas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-01-2006
Μηνύματα: 194
paspas is on a distinguished road
Δε λεω οτι η σειρα 1 ειναι η πιο γρηγορη στην κατηγορια της αλλα επειδη διαβασα το περιοδικο μπορω να πω κι εγω την γνωμη μου
Το συγκριτικο του περιοδικου ηταν λιγο ακυρο στο σκεπτικο του απο την αρχη.
1.Αν βαζαμε τουρμπινα στην 130...δε θα μπορουσε να εχει ψηλα το κεφαλι η BMW για τους ατμοσφαιρικους κινητηρες της.Καλη και η audi αλλα δεν την φτανει την BMW
2.Τι συγκρινουν; 1.6 115PS με 1.8 125PS και λενε ποιο εχει καλυτερο 0-100 κλπ;Ναι καλα

Αναφερει ομως και χαρακτηριστικα που υπερτερει(πισω κινηση,ακριβες συστημα διευθυνσης,κατανομη βαρους,αναρτηση)
__________________
Loading ....


Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.