Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 10-10-06, 18:53
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Οι γυναίκες δεν μπορούν να χωνέψουν πως πάμε και δίνουμε τόσα λεφτά για αυτοκίνητο, όπως και εμείς δεν μπορούμε να χωνέψουμε πως αυτές πάνε και χαλάνε τόσα λέφτα σε ρούχα και καλυντικά και άλλα διάφορα λούσα ο καθένας με την τρέλα του.

Δουλεύω 15 ώρες την ημέρα και χαλάω τα λεφτά μου (αφού πρώτα είμαι σωστός στις υποχρεώσεις μου και σε όλα τα υπόλοιπα) όπως γουστάρω και μου αρέσει χωρίς να με επιρεάζει η γνώμη της γυναίκας μου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dionysis : 10-10-06 στις 19:11
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 10-10-06, 18:59
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κωστα, ξερεις τι μου θυμισες; Ενα ζευγαρι τσιγκουνηδων, αυτος εχει orsche cayenne turbo, αυτη 206cc. Αυτος καθε πρωι παει να παρει πρωινο για κεινον. Μια τυροπιτα κι ενα χυμο. Αυτη οταν σηκωνεται κανει το ιδιο. Για το πρωινο του παιδιου τους, πηγαινουν στην αδερφη της γυναικας (μενει απο πανω τους) που εχει ενα παιδακι στην ιδια ηλικια.
Αυτό είναι άρρωστο. Ακυρο τελείως, δεν εννοούσα αυτό ακριβώς! Μάλλον δεν διευκρίνισα σωστά τα "από κοινού".
Χοντρά χοντρά εννοώ ότι τα "περισσευούμενα" χρήματα είναι λογικό να τα διαθέσει στις περισσότερες περιπτώσεις όπως νομίζει αυτός που τα βγάζει. Δεν είναι περισσευούμενα αυτά που μένουν αν βγάζεις 100.000, η γυναίκα 10.000 και κυκλοφορεί με Ζάσταβα. Φυσικά και δεν θα φτιάξεις το αυτοκίνητο και εκείνη να μείνει με το χρέπι. Φυσικά και δεν θα ψωνίζεις Αρμάνι και εκείνη από καλάθια και παράλληλα θα φτιάχνεις το αυτοκίνητο. Αλλά, έλεος, αν εκείνη θέλει σκάφος, εσύ Μ3, όλα τα υπόλοιπα είναι καλυμένα και ότι πάρετε θα το πληρώσεις μόνος σου, ε, τι θα πάρεις? Φυσικά όχι πάντα (εκτός αν την έχεις γραμμένη, οπότε μιλάμε για άρρωστες καταστάσεις) αλλά δεν μπορεί σε μια περίπτωση όπως του παραδείγματός μου να κάνεις με τα λεφτά σου το κέφι ΜΟΝΟ του άλλου. Δείχνει και έλλειψη σεβασμού (στο συγκεκριμένο παράδειγμα πάντα ε?) από τον άνθρωπο που είσαι μαζί. Τα βγάζεις, περνάμε καλά αλλά ΕΓΩ θα κάνω το κέφι μου με το σκάφος και όχι εσύ με τα παλιοΜ3 σου και ότι άλλο θες...
Δηλαδή αν τα πράγματα ήταν ανάποα και έλεγε η γυναίκα ότι με τα πολλά χρήματα που βγάζει θα αγοράσει σκάφος, εσύ που είσαι του βουνού θα έκανες σκηνή και θα απαιτούσες να σου πάρει ένα Μ3? Εγώ το βρίσκω τουλάχιστον γυφτιά.
Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, ούτε τσιγκούνης είμαι, ούτε ζω στο 1800 και συνήθως και εγώ κάνω το αντίθετο από αυτά που λέω
Ευάγγελε, το παράδειγμα είναι λίγο τραβηγμένο για να δείξω τι εννοώ και φυσικά ουδεμία σχέση έχει με σένα, έτσι και αλλιώς ούτε καν σε ξέρω προσωπικά.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 10-10-06, 21:10
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
...Ευάγγελε, το παράδειγμα είναι λίγο τραβηγμένο για να δείξω τι εννοώ και φυσικά ουδεμία σχέση έχει με σένα, έτσι και αλλιώς ούτε καν σε ξέρω προσωπικά.
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί να έχει σχέση με μένα ... το Μάνο έκανες quote ...
Αλλά για να επανέλθουμε στην ουσία και να γουστάρει και ο Αλέξης : Πάρτε όλοι M3 E46 ...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 10-10-06, 22:05
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Mακρια απο καινουργια....
Μτχ...και leasing....μονο..τπτ αλλο δεν συμφερει...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 10-10-06, 22:31
Το avatar του χρήστη kapamaru
kapamaru Ο χρήστης kapamaru δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Μηνύματα: 71
kapamaru is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από STR Εμφάνιση μηνυμάτων
ΧΩΡΙΖΩΩΩΩΩΩ
Τωρα μιλησες σωστα αδελφε απλα μην αργεις
__________________
ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ //MΕΓΑΛΟ.......ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 10-10-06, 22:36
Το avatar του χρήστη kapamaru
kapamaru Ο χρήστης kapamaru δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Μηνύματα: 71
kapamaru is on a distinguished road
PADAPANTA σε κανενα καφεδακι θα στα πω τα δικα μου για να σκεφτεις καλυτερα τα περι γαμου οσο για αυτοκινητο μακρια απο μετατροπες και απο καινουργια.Αν εχεις ακρες στη γερμανια πηγαινε και φερε οτι καλυτερο μπορεις.Εγω ειχα μια ζωη μεταχειρισμενο και δεν το εχω μετανοιωσει.
__________________
ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ //MΕΓΑΛΟ.......ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 11-10-06, 08:17
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από padapanta Εμφάνιση μηνυμάτων
Και δεν τα αξίζει όχι γιατί δεν είναι καλό, αλλά γιατί η τιμή του είναι ΠΕΝΗΝΤΑ.

Νταβατζηλίκι άλλα είκοσι χιλιάρικα ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΩ.

Υπάρχουν οικογένειες που ζούνε με 20 χιλιάρικα το χρόνο και στέλνουν παιδιά στα σχολεία και ντύνονται και πάνε διακοπές και όλα.
ΔΕΝ ΔΙΝΩ νταβατζηλίκι το εισόδημα ας πούμε της κοπέλλας που έχουμε στη ρεσεψιόν για να κάνω το κέφι μου.
Σ αυτό το post έγραψες πολύ ωραία πράγματα, αλλά στέκομαι περισσότερο στις παραπάνω προτάσεις.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 11-10-06, 09:11
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Οι λύσεις σου όπως καταλαβαίνεις είναι 2:
  • Ταξίδι στην Γερμανία και αγορά ενός καλομεταχειρισμένου, ισχυρού αυτοκινήτου από το δίκτυο της BMW.
  • Εκ νέου μετατροπή του δικού σου σε σοβαρό μαγαζί (αυτά που συνήθως βαφτίζουν "χασάπηδες", μάλλον όσοι δεν έχουν γνωρίσει τους πραγματικούς...).
Καθορίζεις εξαρχής το budget σου και αποφασίζεις αν θες να αποχωριστείς το αγαπημένο σου τουτού!!!

Υ.Γ. Οι γυναίκες αποτελούν το μεγαλύτερο χρηματομειωτικό παράγοντα στο σύμπαν. Μετά έρχονται τα BMW μας. Πως να συμπαθούνται μεταξύ τους..!!! Και εσύ καλείσαι να χωρέσεις και τα δύο καρπούζια στην ίδια μασχάλη...
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 11-10-06, 09:48
Snoopy Ο χρήστης Snoopy δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 2.651
Snoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura aboutSnoopy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκ νέου μετατροπή του δικού σου σε σοβαρό μαγαζί (αυτά που συνήθως βαφτίζουν "χασάπηδες", μάλλον όσοι δεν έχουν γνωρίσει τους πραγματικούς...).
Αυτός είναι και ο καημός μου.
Αντικειμενικά μιας και είδες το αμάξι, έχει κάποιο κουσούρι? Σαν καινούργιο το έχω ρε γμτ...
Αυτό μόνο με χαλάει.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 11-10-06, 09:53
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Woman- As Explained by Engineers

Χωρίς παρεξήγηση από τις κυρίες του forum, παρακάτω εξηγούνται πολλά πράγματα:
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: gif woman.GIF (41,4 KB, 59 εμφανίσεις)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη konas : 13-06-07 στις 21:21
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.