Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 18-09-09, 22:34
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι αλλαγή.
Βέβαια πρέπει να σκεφτείς για ποιο λόγο θέλεις να βάλεις ημι-σλικ.
Ούτε εγώ νομίζω οτι χρειάζομαι αλλαγή. Θα ήταν απαραίτητη αν είχα ένα καλό μπλοκέ....

Σύντομα έρχεται αναβάθμιση εγκεφαλική. Η ροπή θα ανεβεί αρκετά και τα πίσω λάστιχα θα υποφέρουν ακόμα και με τρίτη λόγω της ροπής. Οπότε έλεγα αν δω οτι τα λάστιχα δεν φτάνουν και αν όντως το αυτοκίνητο αντέχει να πηγαίνει πιο γρήγορα καθαρά και μόνο λόγω κιλών σκεφτόμουν η επόμενη αλλαγή ελαστικών να είναι semi-slick. Αυτό όμως θα έκανε δύσκολο το αυτοκίνητο σε βροχή και τότε δεν θα το χαιρόμουν καθόλου οπότε η απόφαση θα έρθει όταν θα χρειαστεί να αλλάξω λάστιχα.

Οι αλλαγές στην γνωνία camber είναι απαραίτητες μόνο στα Μ3? Αυτό που θέλω να μάθω είναι οτι αν προχωρήσω σε τέτοια αλλαγή θα χρειαστώ ρύθμιση στην πίσω ανάρτηση?


Κάτι ακόμα για εσάς που είστε πιο έμπειροι στην πίστα: με την σύγκλιση τι κάνετε? Στο τηλεκατευθυνόμενο που έχω (μην γελάτε) έδινα αρκετή σύγκλιση μπροστά. Στην ευθεία ήταν επιεικώς χάλια το τιμόνι αλλά στις στροφές έμπαινε εκεί που ήθελα με την σωστή γραμμή. Εσείς στο Μ3 έχετε δώσει σύγκλιση?
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.