Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Τα Video μας

Τα Video μας Το forum αυτό φιλοξενεί links με video που εχουν δημιουργήσει τα μέλη μας!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 10-12-10, 07:44
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
επειδη πρεπει να βαλω into perspective τα λεγομενα τα δικα μου...να σημειωσω κατι...εχω οδηγησει m5 ε39 που μου φανηκε εξαιρετικα ευκολο...και οπου μετα απο 10 λεπτα οδηγησης μπορουσα να το παω με 3ες με το πλαι για ωρες...το ιδιο στο λιγο πιο δυσκολο θα πω και για το porsche 928gts...που ηταν και αυτο πολυ φιλικο...και συγχωρουσε τα παντα..αρα οπως καταλαβαινει καποιος εγω οταν θα παρω ενα αμαξι, και ιδιως τοσο καλο δεν θα το λυπηθω, το ιδιο ακριβως συνεβη και με το ferrari...οπου και φυσικα δεν λυπηθηκα....αλλα για να προλαβω τους υπολοιπους...το αμαξι για να στριψεις με γραμμες και με πολλα ειναι τελειο (και φιλικο για κεντρομηχανο)...οταν δοκιμασα ομως να ξεπερασω τα ορια του, δεν ειχε καμια-μα καμια σχεση με τα αμαξια που προανεφερα....ηταν σαφως πιο δυσκολο...οχι φυσικα οτι δεν τα καταφερα....αλλα αυτο που λεω ειναι οτι ελαχιστοι οδηγοι μπορουν να το πανε ετσι....αν βεβαια καποιοι θελουν να πουν οτι ειναι "χεραδες" κτλ κτλ κτλ...δικαιωμα τους....εγω δεν θα μπω σε τετοιες διαδικασιες που θεωρω τουλαχιστον χαζες...γιατι οτι κανει ο καθενας το κανει για την παρτη του και μονο...ας μην γινομαστε λοιπον βασιλικοτεροι του βασιλεως...

υγ...αυτο που λεω ειναι οτι το γεγονος οτι καποιος μπορει να χει ενα καλο αμαξι δεν τον κανει απαραιτητα και καλο οδηγο...το οτι εχει κανει 5 παντες επισης δεν τον κανει καλο οδηγο...το οτι κυκλοφορουν τερατα και δυστροπα αμαξια εκει εξω που κατα 120% ειναι σε λαθος χερια ειναι η αποδειξη των παραπανω....δεν ειμαι κοντρακιας γιατι πολυ απλα θεωρω την κοντρα γελοια σαν οδηγικη απολαυση και δυσκολια..και ειναι κριμα να βλεπεις αμαξια που κανουν εκατομυρια να τα καινε σε τετοιες φασεις...αλλα απο την αλλη αναρωτιεμαι?μηπως δεν μπορουν γιατι δεν εχουν ασχοληθει να τα πανε οπως τους αρμοζει....και το ριχνουν στην κοντρα...γιατι πολυ απλα φοβουνται αυτο που εχουν!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 10-12-10, 19:39
Το avatar του χρήστη race535
race535 Ο χρήστης race535 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2006
Μηνύματα: 565
race535 has a spectacular aura aboutrace535 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου εσύ μας έχει πει 100 φορες ότι το Φ355 είναι τάφος χαμηλά και χάνονται άλογα κλπ κλπ ... 1-0

Σε όλα τα βίντεο που έχω δει με άνοιγμα (κόντρα) Φ355 το αμάξι φαίνεται ΜΑΛΛΟΝ αργο και πολύ ήρεμο παρά κάτι εξωφρενικό ... ο Κλαρκσον παραλίγο να κοιμηθεί 2-0



Θεωρητικά τα Φεράρι είναι από τα πιο καλοστημένα αμάξια στον κόσμο 3-0



Λοιπόν εγώ λέω ότι όποιος ΔΕΝ μπορεί να πάει ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ένα ατμ 3.5λιτρα με ΜΟΝΟ 380 άλογα πάνω από 6000 rpm όταν έχει κόφτη στις 8500 rpm ... ΕΙΝΑΙ KOΥΛΟΣ

Το Φ355 στις 6000 έχει στην 1η 56,7 στη 2α 80,5 στην 3η 108,1 στην 4η 137 ... θεωρώ ότι στο 90% των νορμάλ διαδρομών μπορώ να πάω λοιπόν με αυτή την ταχύτητα !!! και μάλιστα ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΙ ΟΛΑΣ

(ΠΡΟΦΑΝΩΣ και στο πάρνιν της πολυκατοικίας μου ΔΕΝ μπορώ να το πάω αν εννοείς αυτό)




Αν και μπερδέυτηκα με το αν τελικά οι σχέσεις είναι ΜΑΚΡΙΕΣ ή ΚΟΝΤΕΣ

Σου λέω ότι η BMW αυτό το κάνει με λιγότερα άλογα ... το ίδιο και η Πόρσε ... το ίδιο και το γκρουπ ...

Για να σου λύσω όμως και την απορία με τις σχέσεις ... σου λέω ότι ΣΕ ΣΤΟΚ ΜΟΡΦΗ

οι σχέσεις του Φ355 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΕΣ από του Μ3

επειδή όμως έχει πολύ πιο κοντή τελική σχέση (διαφορικό) τελικά ΠΛΗΝ της 1ης είναι πιο ΚΟΝΤΟ το φεράρι σε όλες τις άλλες σχέσεις

Σε σχέση με το δικό μου που φοράω πιο κοντό διαφορικό το F355 είναι πιο μακρύ

Αναλυτικά οι σχέσεις είναι (με προσέγγιση χωρίς δεκαδικά) στο

Φεράρι ... 2α/1η=70% , 3η/2α =75% , 4η/3η=79% , 5η/4η=81% 6η/5η=82%

Μητρίο ... 2α/1η=60% , 3η/2α=66% , 4η/3η=73% , 5η/4η=81% , 6η/5η=83%

αυτό ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ

α) το στοκ Μ3 είναι πιο μακρύ από το στοκ Φ355

β) το δικό μου Μ3 είναι πιο κοντό από το στοκ Φ355

γ) το κιβώτιο του Φ355 είναι ΠΙΟ ΣΦΙΧΤΟ έως την 4η και μετά είναι παραπλήσιο (δηλαδή στην αλλαγή 2ας το φεράρι χάνει 30% των στροφών ενώ το Μ3 το 40% ,στην 3η 25% το φεράρι και 34% το Μ3 , στην 4η 21% το φεράρι και 27% το Μ3 κ.ο.κ)
Άρα στο Φ355 αν αλλάξεις στις 8400 την 1η θα πέσεις στις 5900 στη 2α ενώ στο Μ3 αν αλλάξεις στις 8400 θα πέσεις στις 5000



Αυτό πραγματικά ΔΕΝ το κατάλαβα

Το Φ355 στις 4000 στροφές με ΣΤΟΚ ΕΛΑΣΤΙΚΑ έχει

1η 37.8 , 2α 53.7 , 3η 72.0 , 4η 91.3 , 5η 112.6 και 6η 138.1

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΧΛΜ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ 4000 RPM ... ακόμα και με 5η είσαι ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ !!!!



Φίλε μου το αμάξι είναι ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟ και αποδίδει τη μέγιστη ισχύ στις 8250 ... Αν το οδηγείς σαν τουρμπάτο θεόμακρο (δηλαδή αλλάζεις κάτω απο τις 5000) ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ΑΡΓΑ ... ακριβώς το ίδιο ισχύει και με το Μ3

Ασχολείσου λίγο μετο ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΟ το αμάξι σου γιατί αν δε θέλεις να ανεβάζεις τις στροφές ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΣ ΓΡΗΓΟΡΑ με αυτό το αμάξι ...



μη φοβασε που ουρλιάζει το μοτέρ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ... άνοιξε το λίγο το καυμένο ... καλό θα του κάνεις

με το να αλλάζεις αμέσως σχέση το αμάξι του δουλέυεις ΛΑΘΟΣ ... και ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΛΥΤΣΡΟΦΑ ΑΤΜ ... και μάλιστα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ Μ3 ... όποιος ΠΡΩΤΟ ΠΑΡΕΙ Μ3 παθάινει ακριβώς αυτό ... φοβάται να αλλάξει στον κόφτη και πάει ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ... αν το συνηθήσεις θα δεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ


το αυτοκίνητο σου με 6η στις 6000 έχει 207,1 χαω ΑΚΡΙΒΩΣ (βάση κιβωτίου , διαφορικού και στοκ ελαστικών)

το ΑΝ ΦΟΒΑΣΕ ΝΑ ΕΠΙΤΑΓΧΥΝΕΙΣ δεν έχει να κάνει με την πρόσφυση ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΠΙΝΙΑΡΕΙ ΕΚΤΕΣ ...

Απλά δέχομαι ότι κάποιος ΔΕ θέλει να παέι πιο γρήγορα ... ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΥΜΕΝΟ ΤΟ ΦΕΡΑΡΑΚΙ ...

Αλήθεια σου λέω με τα σημερινά δεδομένα ΤΟΣΟ ΤΟ Φ355 ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΣΟΝΙΑ ...

Όχι @@ δε θέλει για να πας γρήγορα ... ούτε τίποτα ... δες κάτι Πορκύ με 650 κάτι Εβο με 500 κάτι κομπρεσέρ με 500+ κλπ και θα καταλάβειςΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΚΑΙ ΜΗ ΦΙΛΙΚΟ ΑΜΑΞΙ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΤΟ !!!
Αλογα χανονται οπως σε ολα τα αυτοκινητα και ΟΝΤΩΣ το αυτοκινητο χαμηλα δεν εχει την δυναμη που εσυ νομιζεις,αυτο εγραψα και στο παλληκαρι οτι αν δεν εχει στροφες θα του φαινεται το αμαξι αργο...1-0

Ο Κλαρκσον κοιματε γιατι οδηγει σε πολυ καλη πιστα με απολυτη ασφαλεια!!!
Αν κρινεις ενα αυτοκινητο απο βιντεακια τοτε εισαι για λυπηση, οδηγησε το και ΜΕΤΑ κρινε το. Το συγκεκριμενο αυτοκινητο δεν ειναι φτιαγμενο για κοντρες και για την οδηγηση που εσυ νομιζεις....2-0

Θεωρητικα και ΠΡΑΚΤΙΚΑ τα Φερραρι ειναι τα πιο καλοστημενα αμαξια στον κοσμο,αυτο δεν θυμαμε να το αμφισβητησα. ΟΜΩΣ σε πολλα χιλιομετρα και ευθεια να ειναι εστω και λιγο λαθος πιεση στα λαστιχα να υπαρχει η κακο οδοστρωμα το αυτοκινητο γινεται νευρικο.
Εχει αρκετα αρνητικο καμπερ απο το εργοστασιο,ειναι πολυ ελαφρυ μπροστα,το στυσιμο του θελει ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΗ ευθυγραμμιση γιατι ειναι περιπλοκο και ρυθμιζεται απο ολες τις γωνιες της αναρτησης για διαφορετικες πιστες και ολα αυτα μπορουν να στα επαληθευσουν και αρκετες δεκαδες ιδιοκτητων που γνωριζω!......3-0

Ολοι αυτα τα νουμερα που σου εβγαλε το προγραμματακι που εχεις ειναι ακυρα και αναληθει,τι στοιχεια εβαλες για να βγαλεις αυτα τα ποσοστα/νουμερα;;;;δεν το ξερει κανεις!
Και τελος παντων τα νουμερα δεν με αποσχολουν καθολου,ο οποιοσδηποτε σημερα μπορει να μπει Google η Wikipedia και να βρει οτι θελει,δεν μου λεει κατι. Ενα αυτοκινητο το μαθαινεις οδηγοντας οχι πισω απο το πληκτρολογιο,γιατι γραφεις δεδομενα λοιπον απο ενα αυτοκινητο που εχεις δει ως επι το πλειστον μονο σε φωτογραφιες; και προς η τοσο αναλύτικη συγκριση του με το Μ3; δεν καταλαβα.......

Εσενα τα 140 χιλιομετρα σου φαινονται λιγα;;;; Εγω εγραψα στον ανθρωπο (εκτος εθνικης οδου) και εσυ εισαι ακομα κολλημενος στις ευθειες,στην Αττικη οδο και στις κοντρες,που αυτη ειναι και μανια και μετρο συγκρισης το περρισοτερων ελληνων οδηγων, *να κανουμε ανοιγματακι να δουμε πως παει*.

Επειδη εχω κανει πανω απο 100.000 χλμ με το αμαξι,εχω αλλα δεδομενα εδω που ειμαι και μαλλον το ξερω αρκετα καλα για να μιλησω,μπορουμε να συγκρινουμε το αμαξι σε κλειστους επαρχιακους δρομους να δεις εκει αν ειναι λιγα τα 140χλμ και να δουμε αν μπορει καποιος να βαρεσει ευκολα πανω απο 6000 στροφες με μεγαλες τατυτητες οταν εχει ειδη μαζεψει 200αρες. Αυτη ειναι οδηγηση και στους επαρχιακους ειναι και το σπιτι του 355.
Φερε μου αν θελεις τον Βλαση με το Νισσαν που παει ευθεια στις ευθειες και αλλα widow maker αυτοκινητα που σκοτωνουν στα 400 μετρα ευθεια,σε επαρχιακους δρομους,να βαλουμε τα αλογα μας κατω και να δεις τι εστι φιρικι,να δουμε ποιος στριβει και ποιος δεν στριβει.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 10-12-10, 21:05
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Δεν νομιζω να εχει να κανει ποιο ειναι ποιο γρηγορο αυτοκινητο αναμεσα σε αυτα τα δυο..Αλλα ο Evagelos λεει καποια πραγματα με ΔΕΔΟΜΕΝΑ που δεν τα καλαβαινουν ορισμνεοι..πραγματα αυτονοητα!

Το Φεραρι ειναι φεραρι κανεις δεν μπορει να πει τιποτα για την συγκεκριμενη εταιρια αλλα οταν μιλαμε για κινητηρες οι φιλοσοφια n/a ειναι σχεδον ιδια ασχετως που βγαζει την δυναμη ο καθε κινητηρας..Κια το Honda integra type-R στροφαρει 9.000+ αλλα η δυναμη βγαινει απο τις 6,000 και πανω..
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 10-12-10, 21:20
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
ο evagelos είπε πώς είναι δυνατόν ένας κουβάς με 900 άλογα να πάει ευθεία και ένα φεραρι με 380 άλογα να μήν μπορεί,δέν τέθηκε καμία σύγκριση μεταξύ του φεράρι και του nissan με αεροδυναμική περιπτερου.
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 10-12-10, 21:23
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Για αυτο και ανεφερε οτι μονο κουλος δεν μπορει να οδηγήσει στην ευθεια...
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 11-12-10, 08:05
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ο evagelos είπε πώς είναι δυνατόν ένας κουβάς με 900 άλογα να πάει ευθεία και ένα φεραρι με 380 άλογα να μήν μπορεί,δέν τέθηκε καμία σύγκριση μεταξύ του φεράρι και του nissan με αεροδυναμική περιπτερου.
φιλε mike και spyros....να εξηγησω...το ferrari ειναι κεντρομηχανο-πισωκινητο...αρα εχει μια μεγαλη μαζα πισω απο τα καθισματα και το διαφορικο...μπροστα ειναι πουπουλο...και το γεγονος οτι στριβει δεν ειναι θεμα ακριβως ισσοροπιας αλλα περισσοτερο ψαγμενης ευθυγραμμισης που θυμιζει αγωνιστικο (οχι διοτι η ferrari θεωρω δεν ξερει να στησει ενα αμαξι αλλα διοτι οταν το παρακανεις...την εγγενη ταση του κεντρομηχανου να βγαζει μουτρα να την εξουδετερωνει με λιγο ξεκολημα (ελαχιστο) του πισω μερους-αναποδο τιμονι)...αυτα σε συνδυασμο οτι η αναρτηση πισω δεν εχει και την τρελλη διαδρομη κανουν το αμαξι δυστροπο..επισης ειναι και ψηλοροπο οπως προειπαμε..αρα στις γρηγορες αλλαγες φορτιζει πολυ πισω το αμαξι καθως τα δινει αποτομα ψηλα!στο αμαξι που ειχα για βολτα το φαινομενο υπερστροφης ηταν ακομα χειροτερο καθως τα πισω ελαστικα ηταν ξερα, κατι που ομολογουμενως ξεχασα να αναφερω!

δεν μπορω να σας το περιγραψω καπως καλυτερα...ελπιζω να πηρατε μια ιδεα..γιατι αυτο το αμαξι ειναι δυστροπο στο (ηδη φοβερα υψηλο) οριο του...ειναι ενα old school κεντρομηχανο αμαξι....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 11-12-10, 11:01
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε mike και spyros....να εξηγησω...το ferrari ειναι κεντρομηχανο-πισωκινητο...αρα εχει μια μεγαλη μαζα πισω απο τα καθισματα και το διαφορικο...μπροστα ειναι πουπουλο...και το γεγονος οτι στριβει δεν ειναι θεμα ακριβως ισσοροπιας αλλα περισσοτερο ψαγμενης ευθυγραμμισης που θυμιζει αγωνιστικο (οχι διοτι η ferrari θεωρω δεν ξερει να στησει ενα αμαξι αλλα διοτι οταν το παρακανεις...την εγγενη ταση του κεντρομηχανου να βγαζει μουτρα να την εξουδετερωνει με λιγο ξεκολημα (ελαχιστο) του πισω μερους-αναποδο τιμονι)...αυτα σε συνδυασμο οτι η αναρτηση πισω δεν εχει και την τρελλη διαδρομη κανουν το αμαξι δυστροπο..επισης ειναι και ψηλοροπο οπως προειπαμε..αρα στις γρηγορες αλλαγες φορτιζει πολυ πισω το αμαξι καθως τα δινει αποτομα ψηλα!στο αμαξι που ειχα για βολτα το φαινομενο υπερστροφης ηταν ακομα χειροτερο καθως τα πισω ελαστικα ηταν ξερα, κατι που ομολογουμενως ξεχασα να αναφερω!

δεν μπορω να σας το περιγραψω καπως καλυτερα...ελπιζω να πηρατε μια ιδεα..γιατι αυτο το αμαξι ειναι δυστροπο στο (ηδη φοβερα υψηλο) οριο του...ειναι ενα old school κεντρομηχανο αμαξι....
Ακριβως ετσι! Μην το πατε πολυ μακρια παιδια,αν βρειτε προχειρο ενα MG κατα προτιμηση 1.8 ή ενα MR2 και δοκιμαστε να το στριψετε και να το ντριφταρετε.Νεκρο τιμονι,πουπουλο μπροστα,μεγαλη ροπη αδρανειας πισω κατα την υπερστροφη και τις μεταφορες βαρους λογω της κεντρομηχανης λογικης,αποτομο στο οριο.Αμα τελικα το καταφερετε και το πηγαινετε με το πλαι συνεχεια,πολλαπλασιαστε ολα αυτα τα χαρακτηριστικα επι 3 σε ισχυ,κρατημα κι εχετε μια ιδεα του ποσο αποτομη μπορει να'ναι μια F355.Αν δεν τα καταφερνετε με τα μικρα,αφηστε το φερραρι σε αλλα χερια
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 11-12-10, 17:52
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
αν είναι φίλος σου θέλω πατηματάκι !!!
πως τώρα από αυτό ... πήγαμε σε ειδικές αναλύσεις για το πως ΣΤΡΙΒΕΙ το Φ355 δεν το κατάλαβα ...

τέσπα ... εγώ πάντως ένα πατηματάκι θέλω να κάνουμε ... και το πως στρίβει σε επαρχιακούς δρόμους το φεράρι ουδόλως με απασχολεί !!!

π.σ. επίσης γιατί όταν λέω σε κάποιον να πατήσουμε κατά 90% καταλήγουμε στο ποιος στρίβει καλύτερα και ότι η ευθεία είναι μ@λακία δεν το έχω καταλάβει ... και μένα μου αρέσει να πηγαίνω σε ωραίες στριφτερές διαδρομές αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το πάτημα είναι μαλάκια ... ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ή ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΜΑΞΙ ... ότι και να έλεγε πριν (ότι η κόντρες είναι μ@λακία , ότι η ευεία δεν του αρέσει κλπ κλπ) ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΤΗΜΑΤΑΚΙΑ ... έχω 100 παραδείγματα (από το Χάρη μέχρι τον αδερφό του Σάντο) ...
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 11-12-10, 18:04
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
ότι και να έλεγε πριν (ότι η κόντρες είναι μ@λακία , ότι η ευεία δεν του αρέσει κλπ κλπ) ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΤΗΜΑΤΑΚΙΑ ... έχω 100 παραδείγματα (από το Χάρη μέχρι τον αδερφό του Σάντο) ...
Φυσικά και η κόντρα-ευθεία είναι μαλακία...

Όταν έχω το αμάξι 9 μήνες και θέλησα μόνο με δύο άτομα να δοκιμάσω να δω τι κάνω με τις μικρές βελτιώσεις μου, αυτό κάτι λέει.

Πάντως ρε Βαγγέλη ώρες ώρες γελάω με αυτά που γράφεις και αραδιάζεις στο φόρουμ αυτό και φυσικά ούτε το 2% των ανθρώπων δεν γνωρίζει τι είναι αυτά που λες.
Βλάσης, μπες ότι δεν μπήκε ταχύτητα, tfrc, counter, heaven και άλλες σκόρπιες πληροφορίες που έχεις συλλέξει από το internet.

Μην τους μπερδεύεις όλους. Δεν διαβάζουν όλοι γκάνγκστερ ούτε τα έχουν ζήσει από κοντά όλα αυτα για να ξέρουν για τι πράγμα μιλάς.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 11-12-10, 18:08
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
πως τώρα από αυτό ... πήγαμε σε ειδικές αναλύσεις για το πως ΣΤΡΙΒΕΙ το Φ355 δεν το κατάλαβα ...

τέσπα ... εγώ πάντως ένα πατηματάκι θέλω να κάνουμε ... και το πως στρίβει σε επαρχιακούς δρόμους το φεράρι ουδόλως με απασχολεί !!!

π.σ. επίσης γιατί όταν λέω σε κάποιον να πατήσουμε κατά 90% καταλήγουμε στο ποιος στρίβει καλύτερα και ότι η ευθεία είναι μ@λακία δεν το έχω καταλάβει ... και μένα μου αρέσει να πηγαίνω σε ωραίες στριφτερές διαδρομές αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το πάτημα είναι μαλάκια ... ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ή ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΜΑΞΙ ... ότι και να έλεγε πριν (ότι η κόντρες είναι μ@λακία , ότι η ευεία δεν του αρέσει κλπ κλπ) ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΤΗΜΑΤΑΚΙΑ ... έχω 100 παραδείγματα (από το Χάρη μέχρι τον αδερφό του Σάντο) ...
xexexe εν τέλει ναι...
πάντως δεν είναι και τελείως κουλό ένα κεντρομήχανο - πολύστροφο αυτοκίνητο 20ετίας,
να είναι αρκετά πιο δίστροπο απο ένα απλό πολύστροφο πισωκίνητο με διαφορικό γειά σας.
πάλι όμως, στην ευθεία οδηγούνται τα πάντα...οκ πιστεύω πως σε ένα ανέβασμα και κάτω
απο κάποιες συνθήκες, να τσαμπουκαλευτεί λίγο πιο άγρια το 355 απο το Μ3. αλλά μην λέμε
κιόλα πως είναι δύσκολο για κάποιον που το έχει δεί το έργο αρκετές φορές...προτείνω πάντως
να δώσετε το 355 στον βαγγέλη και ατός να δώσει το Μ3 στον άλλο οδηγό για την κόντρα...
σαν να βλέπω το έργο...ο βαγγέλης θα αλλάζει στις 5κ πανολεθρία το 355 με το
Μ3 10 καρότσες μπροστά...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.