Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #331  
Παλιά 02-04-11, 21:03
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
τώρα τι να πώ? τι δουλειά έχει ή Κ@@#$πίδα με τα δάνεια δέν ξέρω...θα σε παρακαλούσα προσωπικά όμως να είσαι πιό σεβαστικός με τους συνφορουμίτες...Εκφάσεις του τύπου "είσαι Μ@λ@κ@ς" ίσως να ταιριάζουν σε άλλα φόρουμ. εδώ όμως όχι.....και ΝΑΙ...δέ νομίζω οτι φταίει ο Έλληνας ... και εσένα:άν είσουν πεινασμένος και σου πέταγαν μια καλοψημένη μπριζόλα τι θα έκανες? δε θα την έτρωγες?
Σιγά ρε μεγάλε που θίχτηκες. It's just an expression. Μυξοπαρθενιάσματα επίσης δεν ταιριάζουν στα φόρουμ. Ντάξει ν ουμε πήρες θέση μοντ. Σε βλέπω κ αντμιν.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Γενικά είμαστε πεινασμένος σαν λαός...και σε αυτό δέ φταίμε εμέις...φταίνε οι πόλεμοι(Τούρκοι Γερμανοι ιταλοι) που μας έστειλαν 50 χρόνια πίσω....άν θέλεις κατάλαβέ το!!!!!
Όλη η Ευρώπη είχε Γερμανοιταλούς. Η μισή είχε Τούρκους.
Για τον εμφύλιο τουμπεκί όμως ε ?




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
προ μερικων ημερων ετυχα σε δεξιωση στο μαγαζι του πατερα μου και καλεσμενοι ηταν τρει βουλευτε μεσσηνιας. Μεταξυ αυτων και ο υφυπουργος οικονομικων. Με λιγα λογια ειπαν καθαρα οτι η ελλαδα σε εναμιση χρονο απο σημερα θα βρισκεται σε πολυ καλυτερη κατασταση... Κ αυτο το ειπαν σε προσωπικη συζητηση κ οχι σε λογο. Θελω να πιστευω πως τα πραγματα θα φτιαξουν κατα πολυ... Χωρις να θελω να τους υποστηριξω για τα λαθη του παρελθοντος....

Πραγματικά, οι Ιταλοί, Τούρκοι, Γερμανοί σου φταίνε ? Πλησιάζει κ πάσχα τώρα . Να προσέχεις!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #332  
Παλιά 02-04-11, 21:26
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Δεν θα επεκταθω αλλο οποιος καταλαβε τι ειπα καταλαβε.
Απάντηση με παράθεση
  #333  
Παλιά 02-04-11, 22:01
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
προ μερικων ημερων ετυχα σε δεξιωση στο μαγαζι του πατερα μου και καλεσμενοι ηταν τρει βουλευτε μεσσηνιας. Μεταξυ αυτων και ο υφυπουργος οικονομικων. Με λιγα λογια ειπαν καθαρα οτι η ελλαδα σε εναμιση χρονο απο σημερα θα βρισκεται σε πολυ καλυτερη κατασταση... Κ αυτο το ειπαν σε προσωπικη συζητηση κ οχι σε λογο. Θελω να πιστευω πως τα πραγματα θα φτιαξουν κατα πολυ... Χωρις να θελω να τους υποστηριξω για τα λαθη του παρελθοντος....
xaxaxaxaxaxaxxaxa .... κοίτα τι έλεγε το 2010 !!!



Θάνο μεγαλύτερος πολιτικός απατεώνας και ΨΕΥΤΗΣ από τον Παπακωνσταντίνου σπάνια θα υπάρξει !!!

και επειδή το ΨΕΥΤΗΣ το λέω Επώνυμα

Παράθεση:
Ψέμα είναι μια πρόταση που λέγεται από κάποιον με σκοπό να πείσει το κοινό του ότι είναι αληθής, ενώ ο ίδιος συνειδητά γνωρίζει (ή πιστεύει) ότι η πρόταση είναι αναληθής. (Εάν ο ίδιος ο υποστηρικτής της πρότασης την πιστεύει για αληθή ενώ δεν είναι, έχουμε να κάνουμε με πλάνη και όχι με ψέμα)


οπότε να ανασκευάσω ΨΕΥΤΗΣ ή ΑΝΟΗΤΟΣ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 02-04-11 στις 22:06
Απάντηση με παράθεση
  #334  
Παλιά 02-04-11, 22:10
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για το αμαξιμου φιλεμου DiMiTrIs_ που μου λες ενα λογικο δανειο πηρα που θα το ξεπληρωσω η χωρα να καταρευσει οπως επισης εχω κανει και μικτη ασφαλεια 650το εξαμηνο οπου οι περισσοτεροι ουτε την απλη δεν κανουνε.
Καλα, εσυ με τ'αμαξι που εχεις, σιγουρα θα το εξοφλησεις..!!!!!!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #335  
Παλιά 02-04-11, 23:37
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον μερικοι θελουν να διαβαζουν αυτα που θελουν και να απαντανε σε αυτα που θελουν ετσι για να την πουν απο αντιδραση.Κλασικο ελληνικο στυλ.
Και ξαναεπαναλανβανω για τελευταια φορα δεν αναφερομαι σε αυτους που πηραν ενα λογικο δανειο η δανεια και χασαν την δουλειατους ξαφνικα και δεν μπορουν να αποπληρωσουν τα δανειατους ΑΛΛΑ γι αυτους που ειναι και οι πιο πολλοι περισσοτεροι που βγαλαν 10 και 50 πιστωτικες πηραν οτι δανειο υπηρχε σε τραπεζα και τα φαγαν σε αμαξια των 100000+ ευρο,ταξιδια,γκομενες,ρουχα,μπουζουκια,τζογος κτλπ κτλπ.κτλπ.Δεστε κανεναν σαμοιλη στον alpfa να γελασετε οπως επισης και στον περιγυρομας υπαρχουν απειρα τετοια παραδειγματα.
Οσο για το αμαξιμου φιλεμου DiMiTrIs_ που μου λες ενα λογικο δανειο πηρα που θα το ξεπληρωσω η χωρα να καταρευσει οπως επισης εχω κανει και μικτη ασφαλεια 650το εξαμηνο οπου οι περισσοτεροι ουτε την απλη δεν κανουνε.
εχεις δικιο σε αυτα που λες εχω δει και γω την εκπομπη του σαμουιλη και τρελαινομαι με αυτα που βλεπω αλλα θελω να πιστεθω οτι οι ανθρωποι αυτοι ειναι μειοψηφια
Απάντηση με παράθεση
  #336  
Παλιά 03-04-11, 09:34
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Exclamation

Κακά τα ψέματα παιδιά !

Από το 98-97 άρχισε να φουσκώνει μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ φούσκα στην χώρα μας που σαν βάση δεν είχε την ΠΑΡΑΓΩΓΗ αγαθών αλλά την παροχή υπηρεσιών ! Ζούσαμε τόσα χρόνια με ΔΑΝΕΙΚΑ ! ΔΥΣΤΗΧΩΣ οι κυβερνώντες ΠΟΤΕ δεν είχαν πει ξεκάθαρα την Αλήθεια για την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ κατάσταση της χώρας μας !

Τα Media εδώ και πολλά χρόνια μας έκαναν πλύση εγκεφάλου για το νέο lifestyle που έπρεπε να έχεις το καλύτερο σπίτι , το καλύτερο κουστούμι το καλύτερο αμάξι κτλ κτλ κτλ δημιούργησαν ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ και αυτό αν δεν έχεις παιδεία και αρχές στην ζωή σου δεν μπορείς να το αντιληφθείς !

ΕΚΕΙ είναι που ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μέρος του πληθυσμού την πάτησε , εκεί είναι που φάνηκε η ποιότητα όχι μόνο των κυβερνήσεων αλλά και της συντριπτικής πλειοψηφίας του λαού !

Όταν λέω ποιότητα εννοώ ότι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ εξ ημών έχουν την ΠΑΙΔΕΙΑ να χειριστούν ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ και με ΕΠΙΤΥΧΙΑ τα χρήματα που με κόπο κερδίζουν ! Ποτέ κανένας δεν έμαθε , δεν μαθαίνει και δεν θα μάθει στα παιδιά του δημοτικού-γυμνασίου-λυκείου ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ και ΠΟΙΑ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ! Την αμάθεια αυτή την εκμεταλλεύτηκαν οι Τράπεζες , και αυτοί που λέμε "κερδοσκόποι" ( αλήθεια ξέρετε κανέναν , ΧΑΣΟΣΚΟΠΟ ????) και υποθήκευσαν τους εθνικούς πόρους αλλά και τον καθημερινό μας μόχθο για πολλά πολλά ακόμα χρόνια !

Η παρούσα κατάσταση είναι ένα δημιούργημα πάρα πολλών παραγόντων και μόνο όσοι είδαν μπροστά και είχαν εγκράτεια δεν είναι χρεωμένοι σε προσωπικό επίπεδο γιατί σε συλλογικό επίπεδο , δυστυχώς είναι χρεωμένα και τα παιδιά των παιδιών μας .....

Γνωρίζω ΤΡΑΝΤΑΧΤΑ παραδείγματα και από τις δύο καταστάσεις ! Γνωρίζω άτομα με οικογένεια και παιδειά που μέχρι πρίν 3 χρόνια έτρωγαν χιλιάδες € στα μπουζούκια και στα Cayenne και τώρα μέσα στο καλοκαίρι η τράπεζα θα εκποιήσει όλα τα ακίνητά τους !
Γνωρίζω άτομα που δεν χρωστάνε σε κανέναν !Πάνε μια φορά το τρίμηνο στα μπουζούκια με παρέα και όχι μπάρ , έχουν Astra 1.6 και μεγάλες αποταμιεύσεις γιατί όταν είσαι 30 τα δυσκολα έρχονται δεν πέρασαν ακόμα ....
Για να μιλήσω σε προσωπικό επίπεδο ,τα πρώτα λεφτά μου τα έβγαλα στο Δημοτικό , σε μικρή επαρχιακή πόλη σκουπίζοντας ( μαζί με την καθαρίστρια ) το σχολείο στο τέλος της μέρας !
ΑΝ και οι γονείς μου δεν είχαν οικονομικό πρόβλημα , με έμαθαν να κατανοώ και να σέβομαι την αξία τους και ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΡΑΖΩ ΣΕ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΧΑΒΙΑΡΙ ! Έχω ένα μικρό ταπεινό Kadett D με όμορφο μοτεράκι ! Ξέρετε τι λέγαν στην παρέα μου στο πανεπιστήμιο οι συμφοιτητές ?
"Πέτα το σαπάκι ρε συ Μήτσο"
Όμως το σαπάκι μου( ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΧΝΟΣ ΣΚΟΥΡΙΑΣ ) μου έμαθε ΤΑ ΠΑΝΤΑ για τα αυτοκίνητα και έκανα και την αποταμίευσή μου που μπορώ να την χρησιμοποιήσω ΤΩΡΑ σε περίοδο κρίσης πολύ ποιο δημιουργικά ! ! !

Για επίλογο , για την κρίση δεν φταίει κάποιος , ή κάτι , Φταίει η Αλαζονεία των Κυβερνώντων αλλά και η Αμάθεια της πλειοψηφίας του λαού !
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση
  #337  
Παλιά 03-04-11, 13:19
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Υπάρχει ο συγκρατημένος πολίτης,ο σκεπτόμενος,κάνοντας την χρυσή τομή τρόπο ζωής.
Υπάρχει ο ενθουσιώδης,όσα πάνε και όσα έρθουν,μια ζωή την έχουμε.
Υπάρχει και ο Καρμίρης ,ο μίζερος που κάνει το σκ@τό του παξιμάδι παντού και πάντα,μια ζωή δυστηχισμένος.

Εσείς γκαυλόγκ@ζοι του BMW-Motorsport που ανήκετε?
Απάντηση με παράθεση
  #338  
Παλιά 03-04-11, 13:37
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Ο έλληνας έκανε όσο μπορούσε τη μεγάλη ζωή. Όλοι νόμιζαν πως ήταν κάποιοι και ξόδευαν ασύστολα. Κάποια στιγμή ήρθε το τέλος. Αυτή είναι η αλήθεια. Μην μιζεριάζουμε όμως, τουλάχιστον ζήσαμε κάποια ωραία χρόνια πάνω από τις δυνατότητές μας. Τώρα το μπαλάκι πάει στους νέους μας που θα φαν το αγγούρι! Πάντως είναι δύσκολα να πάς από τα σαλόνια στα αλώνια...Only the strong will survive!
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #339  
Παλιά 03-04-11, 13:56
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Το ίδιο,μα μεγαλύτερο πρόβλημα αντιμετωπίζουν και οι μεγαλύτεροι σε ηλικία.Απαξίωση παντού,το χειρότερο,νάσαι 50 και αντί να απολαμβάνεις τα αποτελέσματα των κόπων σου να μην έχεις τα προς το ζειν.
Να κρέμεσαι από τα χείλει της "γενιάς του πολυτεχνείου"που μάμησαν κυριολεκτικά την Ελλάδα μέχρι τώρα,που εκφράζουν ότι ποιο συντηριτικό υπάρχει παγκοσμίως.
Τα ζιβάγκο γίναν Αρμάνι,κρατικοδίαιτοι μπαγλαμάδες,πηδάνε ακόμα και τώρα παρά φύσην την Ελλάδα και ακόμη κανείς στη φυλακή.
Φόρτωσα γαμώτο μου....
Αι στο διάολο...
Κλείνω για να δω το moto gp.
Απάντηση με παράθεση
  #340  
Παλιά 03-04-11, 23:57
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγά ρε μεγάλε που θίχτηκες. It's just an expression. Μυξοπαρθενιάσματα επίσης δεν ταιριάζουν στα φόρουμ. Ντάξει ν ουμε πήρες θέση μοντ. Σε βλέπω κ αντμιν.




Όλη η Ευρώπη είχε Γερμανοιταλούς. Η μισή είχε Τούρκους.
Για τον εμφύλιο τουμπεκί όμως ε ?








Πραγματικά, οι Ιταλοί, Τούρκοι, Γερμανοί σου φταίνε ? Πλησιάζει κ πάσχα τώρα . Να προσέχεις!
1)Μάλλον κάποιος βρήκε το μήνυμά μου και είπε να το παίξει κάποιος, προσπαθώντας να μου χαλάσει τη ζαχαρένια μου...χωρίς αποτέλεσμα βέβαια....
Φίλε σάκουνεν το άν θίχτηκα είναι δικός μου λογαριασμός.άν δε σέβεσαι τον εαυτό σου είναι δικό σου θέμα... Μυξοπαρθένα δέν είμαι ούτε το παίζω μοντ. του κανόνες τους ξέρεις πολύ καλά μιάς και είσαι μέλος πολλά χρόνια.(Δέν τους έχω γράψει εγώ.και μιάς και είμαι φιλοξενούμενος εδώ υποχρεούμαι να τους τηρώ, και γιατί όχι να τους υπενθυμίζω ) εκτός και δέν τους έχεις διαβάσει. Στους παραθέτω για να τους θυμηθείς άν τους ξέχασες. ή να τους μάθεις άν δέν τους ξέρεις!!!!!
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/faq.php

2)Σ' αυτό έχεις δίκιο...παράλειψή μου από κεκτημένη ταχύτητα....

3)ΝΑ προσέξω ? τι?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 04-04-11 στις 00:02
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.