Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-03-12, 22:05
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Κομπρεσσέρ κλιματισμού

Τα χει κλ@σει το κομπρεσσερ και χανει απο γυρω γυρω..
Σημερα το εβγαλα για να δω κωδικο.. part # 64526916232 OEM/Denso 4472208027

Τι γινεται τωρα..?? Το πεταω και παιρνω αλλο ή επισκευαζεται..?? Γνωριζει κανεις κατι, τι, πως, που, ποσο, αξιζει..??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-03-12, 22:09
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
τι κινητηρα εχεις ζαχαρια n42?? καινουργιο να ξερεις εχει πανω απο χιλιαρικο οτι μοτερ και να εχεις..μεταχειρισμενο κανα 300αρι με τα περαστικα...!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη timos 318i : 01-03-12 στις 22:20
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-03-12, 23:10
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Περαστικά σου Ζαχαρία σου μιλάει παθόν ….. ( ρίξε ένα βλέφαρο αν θέλεις εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=28135 ) Το μεταχειρισμένο το ξεχνάς έχω βάλει 3 μεταχειρισμένα κομπρεσέρ το πρώτο διαρροή ούτε ξέρω από πού ακριβός δεν το έψαξα και πολύ γιατί μου το αντικατέστησε , το δεύτερο που μου έστειλε ραγισμένος άξονας ελεγμένο και τσεκαρισμένο από την bosch , το τρίτο από παιδί στο forum από κάπου χάνει κι αυτό αλλά θα πάω ξανά στην bosch να το ελέγξουν μήπως είναι επισκευάζεται από άποψη τσιμουχακια και τέτοια και βλέπουμε ……

Τώρα το γύρω γύρω που λες μου ακούγεται σαν την δεύτερη περίπτωση μου δηλαδή αν εννοείς ότι χάνει από το κέντρο – άξονα με αποτέλεσμα όταν δουλεύει ο κλιματισμός άρα κομπλάρει ο συμπιεστής ( για όσο έχει μέσα φρέον γιατί άμα το χάσει όλο τότε δεν κομπλάρει ο συμπιεστής παρόλο που παραμένει ο διακόπτης πατημένος ) να σου πετάει το φρέον καθώς γυρίζει ο μαγνητικός συμπλέκτης γύρω γύρω λόγο κεντρομόλου ( αυτό θα το δεις ακόμη και με γυμνό μάτι αν βάλεις στο κύκλωμα φάρμακο – φώσφορο έχει χρώμα πράσινο) τότε στην χειρότερη παίζει να είναι ραγισμένος άξονας επισκευάζεται αλλά δεν αξίζει το κόστος παίρνεις καινούριο ….. ή χάλασαν οι τσιμούχες και δεν έχει σωστή στεγανοποίηση κάτι που ελπίζω να είναι τόσο στο δικό μου όσο και στο δικό σου γιατί αλλιώς τον ήπιαμε …..
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-03-12, 08:09
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα χει κλ@σει το κομπρεσσερ και χανει απο γυρω γυρω..
Σημερα το εβγαλα για να δω κωδικο.. part # 64526916232 OEM/Denso 4472208027

Τι γινεται τωρα..?? Το πεταω και παιρνω αλλο ή επισκευαζεται..?? Γνωριζει κανεις κατι, τι, πως, που, ποσο, αξιζει..??
σε μερικες περιπτωσεις επισκευαζεται.αυτο ομως μπορει να στο πει καποιος αφου τον ανοιξει.το κοστος επισκευης δεν θα ειναι τοσο τρελο αλλα ουτε κ τσιτα αξιοπιστο οσο το καινουργιο ομως γλιτωνεις λεφτα!!!
εισαι κ λιγο μακρυα ............
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-03-12, 11:46
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Περαστικά σου Ζαχαρία σου μιλάει παθόν ….. ( ρίξε ένα βλέφαρο αν θέλεις εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=28135 ) Το μεταχειρισμένο το ξεχνάς έχω βάλει 3 μεταχειρισμένα κομπρεσέρ το πρώτο διαρροή ούτε ξέρω από πού ακριβός δεν το έψαξα και πολύ γιατί μου το αντικατέστησε , το δεύτερο που μου έστειλε ραγισμένος άξονας ελεγμένο και τσεκαρισμένο από την bosch , το τρίτο από παιδί στο forum από κάπου χάνει κι αυτό αλλά θα πάω ξανά στην bosch να το ελέγξουν μήπως είναι επισκευάζεται από άποψη τσιμουχακια και τέτοια και βλέπουμε ……

Τώρα το γύρω γύρω που λες μου ακούγεται σαν την δεύτερη περίπτωση μου δηλαδή αν εννοείς ότι χάνει από το κέντρο – άξονα με αποτέλεσμα όταν δουλεύει ο κλιματισμός άρα κομπλάρει ο συμπιεστής ( για όσο έχει μέσα φρέον γιατί άμα το χάσει όλο τότε δεν κομπλάρει ο συμπιεστής παρόλο που παραμένει ο διακόπτης πατημένος ) να σου πετάει το φρέον καθώς γυρίζει ο μαγνητικός συμπλέκτης γύρω γύρω λόγο κεντρομόλου ( αυτό θα το δεις ακόμη και με γυμνό μάτι αν βάλεις στο κύκλωμα φάρμακο – φώσφορο έχει χρώμα πράσινο) τότε στην χειρότερη παίζει να είναι ραγισμένος άξονας επισκευάζεται αλλά δεν αξίζει το κόστος παίρνεις καινούριο ….. ή χάλασαν οι τσιμούχες και δεν έχει σωστή στεγανοποίηση κάτι που ελπίζω να είναι τόσο στο δικό μου όσο και στο δικό σου γιατί αλλιώς τον ήπιαμε …..
Ναι φιλε, ειχε βαλει μεσα φωσφορο ο ηλεκτρολογος μου και χανει απο γυρω γυρω το μπ*υρδελο.. Τσιμουχακια στο σωληνακι ειχαμε αλλαξει..
Μιλησε ο ηλεκτρολογος μου με καποιον στην Αθηνα που επισκευαζει και μολις του ειπε οτι ειναι Denso.. λεει ξεχνα το..
Μεταχειρο απο Παναγιωτιδη 300 ευρω..
Θα ριξω και μια ματια ebay..
Εχουμε καμια αλλη προταση..??
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.