Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 18-09-11, 21:05
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Εγώ νομίζω είναι καλή επιλογή.. Σίγουρα όλοι θα γουστάραμα 2λιτρα και m3 και 8λιτρα corvette αλλά ο καθένας παίρνει ότι μπορεί

Κατανάλωση εντός πόλης 9-11 αν δεν προσέχεις και κάτω από 10 αν προσέχεις αλλαγές, φρένα κτλ..

Εκτός πόλης μπορεί να δεις και 6 στα 120km/h..

Συντήρηση μηδαμινή.. Αφού δεν κάνει και χιλιόμετρα υπόλογισε 50ευρώ λάδια το χρόνο και στην 2ετία-3ετία κανά 200άρι για μπουζιά, φίλτρο αέρα, φίλτρο κλιματιστικού, κανάν υαλοκαθαριστήρα κτλ..

Από έξτρα είναι λίγο άδειο αυτό που παίρνεις αλλά εσύ θα κρίνεις αν πρέπει να μπει κάτι εκ των υστερων που σου χρειάζεται..
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 18-09-11, 21:11
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
φίλε μου με 18 χιλιάρικα αγορά ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ???

τέσπα ... παιδιά στο πορτοφόλι ο καθένας κάνει ότι θέλει ... πάντα είχα την απορία με τι σκεπτικό αγοράζει κάποιος 116 και 316 με 35+ χιλιάρικα ... αν και σήμερα πουλιέται άσσος 1600 18 χιλιάρικα τι να πω !
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 18-09-11, 21:16
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Γι αυτο και του προταθηκε του ανθρωπου να παζαρεψει κι αλλο την τιμη, να την τραβηξει οσο γινεται προς τα κατω!
Ευαγγελε εσυ τι αμαξι θα προτεινες με 17-18 χιλιαρικα σε ας πουμε 'νορμαλ' κυβικα?..
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 18-09-11, 21:29
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
αυτή την εποχή ΕΓΩ δε θα έδινα ΠΟΤΕ 18 χιλ για αμάξι ...

Αν κάποιος έχει 18 χιλ για αμάξι αυτή την εποχή ΠΡΟΦΑΝΩΣ έχει δυνατότητα να πληρώνει και τα έξτρα τέλη λόγω κυβισμού ... άρα θα πήγαινε σε Μ3 ή με λίγα παραπάνω 335 ή 135

Αν κάποιος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ να πληρώνει και τα έξτρα τέλη λόγω κυβισμού ΕΙΝΑΙ (για μένα) βλακώδης επιλογή να δώσει 18 χιλιάρικα για αμάξι ...

άρα πάει στα έως 10 ... που έχει ΠΟΛΥ ΨΩΜΙ ... από vag έως 46 μτχ
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 18-09-11, 21:36
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Μα γιατί να πάρει μεταχειρισμένο 10ετίας, όταν μπορεί να πάρει καινούριο?

Το 116 όντως δεν είναι γρήγορο αμάξι, αλλά είναι απίστευτο σε κράτημα, υπερασφαλές θεωρητικά, μπορείς να κάνεις ταξίδι με την βελόνα κολλημένη στο 200, πολύ οικονομικό στην συντήρηση-τέλη-ασφάλεις κτλ.. Επίσης σου επιτρέπει σε λείο δρόμο ή με βροχή να κάνεις λίγο χαβαλέ..

Και η διαφορά στο εσωτερικό του και η ποιότητα σε σχέση με κάτι άλλα καβουρντιστήρια της κατηγορίας φαίνεται εύκολα..
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 18-09-11, 21:37
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
@Evangelos

Πολυ σεβαστες οι αποψεις σου.
Ξεφυγαμε λιγο απ το θεμα, αλλα, ρωταω γιατι δεν το εχω ψαξει κιολας δε με νοιαζει, απλα απο περιεργια, βρισκεις στην Ελληνικη αγορα με 18 χιλιαρικα (και λιγο πιο πανω) 335 ή Μ3 ή 135 που ειναι και πιο 'φρεσκο'?.. Οκ, λογω κρισης και λογω ολων αυτων των μετρων τα μεγαλα κυβικα εχουν καταποντιστει οι τιμες τους αλλα τοσο πολυ?!

@kostastnt

Εαν πας στην Ελλαδα με βελονα κολλημενη στα 200 για πολυ ωρα ή θα κολλησεις πισω απο κανεναν ταλαιπωρο που σουρνεται στην αριστερη ή θα φας καμια κλησαρα, ή θα ερθει καποιος αλλος με 200+ και θα σε προσπερασει. Ενα ειναι το σιγουρο, οτι θα καταναλωσεις πολυ καυσιμο χωρις λογο και θα κουραστεις με τετοιους ρυθμους οδηγικα. Χρονο παντως δε θα γλιτωσεις στανταρ.
Επισης το θεμα ειναι σε ποσο χρονο τα πιανει τα 200, θελει λιγο χρονο μεχρι να τα πιασει και με επιβατες και κλιμα αμα τα πιασει. Στην τελικη δεν ειναι ζητημα το ποσο πιανει τερμα γκαζι μετα απο καποια χιλιομετρα αλλα πως προσπερναει, τι επιταχυνσεις εχει εν κινησει και με φορτιο, τι καταναλωνει υπο αυτες τις συνθηκες κι αλλα πολλα. Οσο για καβουρντιστηρια που λες, οσο κολλημενος BMWδακιας κι αν ειμαι εχω δει αλλα συγχρονα του Γερμανικα, Ιταλικα αλλα και Ιαπωνικα αυτοκινητα κι εχω εντυπωσιαστει με την ποιοτητα τους. Ας μην υποβαθμιζουμε τις αλλες μαρκες κι ας μη βλεπουμε με παρωπιδες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis 116 : 18-09-11 στις 21:45
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 18-09-11, 21:50
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα γιατί να πάρει μεταχειρισμένο 10ετίας, όταν μπορεί να πάρει καινούριο? ...
για να πληρώσει τα μισά λεφτά ... άσε που παίρνει και καλύτερο αμάξι

τυχαία παραδείγματα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/983825/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1700449/

αλλά και για χειρότερα αμάξια το να γλυτώσεις τα μισά λεφτά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΑΓΜΑ

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1759751/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1728122/

Όλα τα παραπάνω ΤΥΧΑΙΑ παραδείγματα είναι μέχρι 10 χιλ ... και με ίδιο κόστος συντήρησης (από άποψη τελών κλπ κλπ)

Αν κάποιος πιστέυει ότι αξίζει 18 χιλ το 116 σε σχέση με τα παραπάνω που κάνουν τα μισά λεφτά ... ελεύθερος είναι να το πάρει
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 18-09-11, 21:57
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
πλάκα πλάκα τώρα που το ξαναβλέπω το LEON FR με 10 χιλ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ...

λες να κάνω κανά μπάξιμο ????
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 18-09-11, 22:13
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Aν μπορεί να πει κανείς χειρότερο αμάξι το Leon 1.8TSI από μια 116, καθώς το μόνο στο οποίο μειονεκτεί είναι η ποιότητα του εσωτερικού, που είναι καλή αλλά όχι σαν την 1, σε ΟΛΑ τα άλλα είναι είτε ισάξιο είναι ΚΑΛΥΤΕΡΟ από την 1. Αλλά... που να το καταλάβει ο κόσμος.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 18-09-11, 22:20
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Aν μπορεί να πει κανείς χειρότερο αμάξι το Leon 1.8TSI από μια 116, καθώς το μόνο στο οποίο μειονεκτεί είναι η ποιότητα του εσωτερικού, που είναι καλή αλλά όχι σαν την 1, σε ΟΛΑ τα άλλα είναι είτε ισάξιο είναι ΚΑΛΥΤΕΡΟ από την 1. Αλλά... που να το καταλάβει ο κόσμος.
Συμφωνώ 1εκ% αλλά αν το πω εγώ θα πέσουν να με φάνε ... το FR (που είναι 2,0 λτ tfsi κι όλας) είναι ΤΡΕΛΟ ΟΧΗΜΑ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.