Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 06-04-09, 22:28
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Νομίζω ότι είναι ένα ιστορικό αυτοκίνητο.
Το 1ο BMW M που είναι τούρμπο.
Ο μύθος της BMW Motorsport ΠΕΘΑΝΕ.
Έχω στα χέρια μου προσπέκτους από Μ5 Ε34 όπου γράφανε με μεγάλα γράμματα "true power cannot be compressed".
Δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ, αλλά νομίζω ότι αν θέλεις να πεις ότι στρίβεις και ότι έχεις αίσθηση όταν στρίβεις, το μοτέρ πρέπει να είναι ατμοσφαιρικό και πολυπετάλουδο, για να έχεις την τέλεια αίσθηση στο δεξί πεντάλ, για να το ζυγίζεις τέλεια στην στροφή.
Στην πραγματικότητα ένας ιδιοκτήτης Χ6 Μ δεν θα το πιέσει στις στροφές, οπότε η αίσθηση, ζύγισμα, σασσί, ανάρτηση και βάρος δεν παίζει ρόλο.
Με το καλό και τετρακίνητα sedan/coupe Μ. Μην πείτε αποκλείεται γιατί το ίδιο διαβάζαμε και λέγανε όλοι οι Μ φίλοι για τα τούρμπο μοτέρ.

Να είμαστε καλά λοιπόν, και εγώ όταν με το καλό συναντήσω Χ6 Μ σε στροφές (όχι εθνική) θα τον κάνω σουβλάκι έτσι για να τιμάμε την BMW για το τελευταίο πραγματικό όχημα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 06-04-09, 22:39
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι είναι ένα ιστορικό αυτοκίνητο.
Το 1ο BMW M που είναι τούρμπο.
Ο μύθος της BMW Motorsport ΠΕΘΑΝΕ.
Έχω στα χέρια μου προσπέκτους από Μ5 Ε34 όπου γράφανε με μεγάλα γράμματα "true power cannot be compressed".
....
XEXE ...

Έχει πολύ καιρό τώρα απομακρυνθεί από τα σπορ οχήματα το division !!!

Aσχολείται με τις πωλήσεις ... αφού αυτό του λένε να κάνει

Ο Ρίχτερ είχε πει ότι ο "κόσμος" ΔΕ θέλει οχήματα τύπου csl ... είχε πει ότι στοιχηματίζανε ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΝ CSL FULL EXTRA ME AIR-CO etc...

Φαίνεται ότι οι Hardcore δεν αφορούν πλέον το division ...

κρίμα πάντως !!! ... από την άλλη είναι καλό γιατί ΔΕ φουντώνουμε όπως παλιά που περιμέναμε το επόμενο μοντέλο Μ ...

Θα μείνω με το 46άρι λοιπόν (και δε θα ζηλεύω καθόλου τους υπερσυμπιεσμένους φίλους μας)

p.s. στους πόσους τόνους ΔΕ σε βάζουνε στα φέρυ μποτ ??????
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 06-04-09, 23:03
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
"ακομα δεν τον ειδαμε γιαννη τον βγαλαμε". γνωστο το ρητο.

το θεμα αλεξ, δεν ειναι να συγκρινουμε οτι αυτοκινητο βγαινει με μια csl. ειναι αδικη η συγκριση. ξερουμε οτι σε μια csl ακομα και σημερα, που εγω τη λεω "γρια" για να σε πειραξω, στεκονται ελαχιστα αυτοκινητα. αλλα το αυτοκινητο αυτο ειναι μια ειδικη και εξαιρετικη περιπτωση...
αυτο ομως δεν αφαιρει τιποτα απο την καλη δουλεια που εκανε η Μ στα suv. οι αντιπαλοι ειναι η ML-Amg και η καγιεν τουρμπο s, που παρολα τα βαρια τους ονοματα μαλλον θα βρουνε μπελα με το Χ6 Μ.
ειναι γεγονος οτι στους οπαδους της σπορ οδηγησης αρεσουν τα μικρα, ελαφρα και δυνατα αυτοκινητα.
κι εγω στην ηλικια σου αλλα και πιο πριν, εβαζα στο CR σελα που δεν μπορουσες να καθησεις, ηταν ξυλο. αναρωτηθηκες αν μπορω να το κανω αυτο σημερα?
αυτα τα αυτοκινητα απευθυνονται σε αλλο κοινο. αν δηλαδη αυριο μεθαυριο μεγαλωσει η οικογενεια, δεν ειναι λογικη επιλογη ενα τετοιου ειδους οχημα? αν δεν υπαρχει η δυνατοτητα για 3 και 4 αυτοκινητα αυτου του επιπεδου?

τωρα αν η πραγματικη δυναμη συμπιεζεται ή οχι, τοτε που τα εγραφε το προσπεκτους ισως ηταν ετσι. σημερα?
εγω φρονω οτι υπαρχει μεγαλη προοδος και, ας περιμενουμε να δουμε απο κοντα και να οδηγησουμε το αυτοκινητο, διοτι μπορει να εκπλαγουμε...

ειδαμε στο βιντεομε τον τιφ και την Ε30, οτι ειναι πλεον πιο αργη απο κολτ...
αλλο αν ειναι το φετιχ ολων μας...
αλλα σαν ικανοτητα να παει γρηγορα, ενα νεο αυτοκινητο θα ξεπερασει καποια στιγμη το παλιο οσο "φουντωτικο" και αν ειναι.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 06-04-09, 23:39
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
...αλλα σαν ικανοτητα να παει γρηγορα, ενα νεο αυτοκινητο θα ξεπερασει καποια στιγμη το παλιο οσο "φουντωτικο" και αν ειναι.
Ναι αλλά το φουντωτικό είναι ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 06-04-09, 23:52
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλά το φουντωτικό είναι ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ...
ναι δεν διαφωνω, ειναι θεμα επιλογων... αλλος γουσταρει ευθειες, αλλος στροφες, αλλος αισθηση, αλλος ανεση, αλλος εμφανιση. και αλλος τα βαριεται ολα και παιρνει παλια βεσπα και κυκλοφορει (αυτος ειμαι εγω!)

οταν ομως θα σε περασω σε καμια διαδρομη τυπου ριτσωνας με τη γιαγια, τον παπου και το καναρινι μεσα στο Χ, θα φουντωσεις για αλλο λογο...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 06-04-09, 23:56
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Πάντως πραγματικά δεν είναι μόνο θέμα μάρκετινγκ...
Πως να ανταγωνιστείς μοτέρ με 4-5λίτρα και διπλά τούρμπο? Θα έπρεπε η bmw να φτιάξει το επόμενο Μ5 με 7 λίτρα μοτέρ. Εϊναι και το θέμα με τον περιορισμό των ρύπως όπου η υπερτροφοδότηση με την εξέλιξή της βοηθάει πολύ.

Alexk δεν ξέρω αν έχεις μπει σε Rs6 ή 997t αλλά θα το έχεις κάνεις θα δεις πόσο γραμμικά δουλεύουν οι τουρμπίνες, ίσα ίσα για να γεμίζει καλύτερα τις καμπύλες, χωρίς μεγάλα ξεσπάσματα κτλπ. Οπότε δεν θεωρώ ότι χάνεις ρυθμισιμότητα με ένα τέτοιο μοτέρ.

Θεωρητική η άποψή μου, αλλά την καταθέτω στα πρακτικα.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 07-04-09, 01:42
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Ισως να φταιω και εγω που λιγο πολυ εχω θεοποιησει τα Μ και πιστευα πως η λογικη των

αυτοκινητων αυτων ειναι να κανεις θυσιες σε θεματα ανεσης και χλιδης ωστε να δωσεις ενα

αυτοκινητο στους υποστηρικτες σου πιο δυνατο και πιο ειδικο ως προς τη χρηση του.Ετσι

πλεον η υπαρξη αυτων των SUV με ξενιζει.Δεν εβλεπα τα Μ ως τα πιο ακριβα μοντελα

της σειρας αλλα ως το δειγμα φραφης της εταιρειας ως προς τους φανατικους της σπορ

γρηγορης και ανοθευτης οδηγησης .Απο μικρος οταν εβλεπα ενα Μ πιστευα πως ειναι ενα

αυτοκινητο που εχασε το δρομο για την πιστα και κυκλοφορει στους δρομους,με δυνατο

ηχο,μαγκια και πολυ τσαμπουκα,πραγμα που με ενα SUV δε μπορω να φανταστω.Δεν ειμαι

αντιθετος με την υπαρξη ενος Χ6 με 550 αλογα και 0-100 σε 4,5 αλλα οχι σαν Μ.Πιστευω

πως θα μπορουσε να χρησιμοποιησει αλλους "ορους" η εταιρεια ωστε να δειξει οτι ειναι το

πιο γρηγορο της σειρας.Π.Χ Performance X6.Nα τo συνδεει με την ιστορια των Μ μου

φαινεται λιγο ανουσιο.Σιγουρα να κρινουμε τις επιδοσεις του στο δρομο και το τι μπορει να

κανει το αυτοκινητο δεν ειμαστε ακομα σε θεση,αλλα μπορουμε καλλιστα να σχολιασουμε

τη φιλοσοφια και την ιδεολογια του M division που απ`οτι φαινεται εχει αλλαξει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 07-04-09, 02:40
I_LOVE_M3 Ο χρήστης I_LOVE_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2007
Μηνύματα: 104
I_LOVE_M3 is on a distinguished road
Αλλα κιαλλα ποιο το νοημα τοσα αλογα σε ενα Suv δηλαδη τι θα κανει ο οικογενειαρχεις θα βαζει τα μωρα πισω και θα σκαει τα γκαζια και τα μωρα θα ψαχνουν τα μαγουλα τους !!!δηλαδη ελεος πια !για να το σωσει τωρα η bmw με την ******* που εκανε τα επομενα ΑΛΗΘΙΝΑ Μ (Μ3-Μ5-Μ6)πρεπει να γινουν οι παρα πολλα κιβικα η να χασουν την μαγεια τους και να γινουν turbo !!!!γιατι δεν νομιζω καποιος με Μ3-Μ5-Μ6 να ανεχτει να χανει σε ευθεια απο ενα SUV !!!τα ****** ολα η bmw αφτο εχω να πω εγω και ειναι καθαρα αποψη μου !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 07-04-09 στις 09:17 Αιτία: Inappropriate language
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 07-04-09, 06:01
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι είναι ένα ιστορικό αυτοκίνητο.
Το 1ο BMW M που είναι τούρμπο.
Ο μύθος της BMW Motorsport ΠΕΘΑΝΕ.
Έχω στα χέρια μου προσπέκτους από Μ5 Ε34 όπου γράφανε με μεγάλα γράμματα "true power cannot be compressed".
Δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ, αλλά νομίζω ότι αν θέλεις να πεις ότι στρίβεις και ότι έχεις αίσθηση όταν στρίβεις, το μοτέρ πρέπει να είναι ατμοσφαιρικό και πολυπετάλουδο, για να έχεις την τέλεια αίσθηση στο δεξί πεντάλ, για να το ζυγίζεις τέλεια στην στροφή.
Στην πραγματικότητα ένας ιδιοκτήτης Χ6 Μ δεν θα το πιέσει στις στροφές, οπότε η αίσθηση, ζύγισμα, σασσί, ανάρτηση και βάρος δεν παίζει ρόλο.
Με το καλό και τετρακίνητα sedan/coupe Μ. Μην πείτε αποκλείεται γιατί το ίδιο διαβάζαμε και λέγανε όλοι οι Μ φίλοι για τα τούρμπο μοτέρ.

Να είμαστε καλά λοιπόν, και εγώ όταν με το καλό συναντήσω Χ6 Μ σε στροφές (όχι εθνική) θα τον κάνω σουβλάκι έτσι για να τιμάμε την BMW για το τελευταίο πραγματικό όχημα.
Εγω να προσθεσω πως ειναι και το 1ο 4κινητο Μ...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 07-04-09, 07:50
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι είναι ένα ιστορικό αυτοκίνητο.
Το 1ο BMW M που είναι τούρμπο.
Ο μύθος της BMW Motorsport ΠΕΘΑΝΕ.
Έχω στα χέρια μου προσπέκτους από Μ5 Ε34 όπου γράφανε με μεγάλα γράμματα "true power cannot be compressed".
Δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ ή διαφωνώ, αλλά νομίζω ότι αν θέλεις να πεις ότι στρίβεις και ότι έχεις αίσθηση όταν στρίβεις, το μοτέρ πρέπει να είναι ατμοσφαιρικό και πολυπετάλουδο, για να έχεις την τέλεια αίσθηση στο δεξί πεντάλ, για να το ζυγίζεις τέλεια στην στροφή.
Στην πραγματικότητα ένας ιδιοκτήτης Χ6 Μ δεν θα το πιέσει στις στροφές, οπότε η αίσθηση, ζύγισμα, σασσί, ανάρτηση και βάρος δεν παίζει ρόλο.
Με το καλό και τετρακίνητα sedan/coupe Μ. Μην πείτε αποκλείεται γιατί το ίδιο διαβάζαμε και λέγανε όλοι οι Μ φίλοι για τα τούρμπο μοτέρ.

Να είμαστε καλά λοιπόν, και εγώ όταν με το καλό συναντήσω Χ6 Μ σε στροφές (όχι εθνική) θα τον κάνω σουβλάκι έτσι για να τιμάμε την BMW για το τελευταίο πραγματικό όχημα.
Πολύ σωστός!!!

Δε με πειράζει τόσο το turbo μοτέρ, όσο η κίνηση να μπει το σήμα Μ με ότι περιλαμβάνει αυτό σε ένα SUV και μάλιστα ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ Ζ4Μ που τελικά ακυρώθηκε!!!!

Επειδή αυτοκτόνησε η Porsche με το Cayenne πρέπει να αυτοκτονήσει και η BMW?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.