Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 09-03-11, 19:42
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
το μόνο πλεονέκτημα του Lpg είναι η χαμηλή τιμή πώλησης του καυσίμου (για όσο αυτό ισχύει) ... ο λόγος που ασχολούνται η gpower και οι άλλοι είναι καθαρά για προβολή τους !!! ...

σε κάθε περίπτωση από τη στιγμή που το μοτέρ είναι σχεδιασμένο για κάυση βενζίνης το θεωρώ πολύ επικίνδυνο και χωρίς νόημα να προσπαθείς να το κάνεις να δουλέψει με άλλο κάυσιμο !!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 09-03-11, 19:55
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
H M5 η ΓΝΗΣΙΑ που όμως έχει μειωμένο τεκμήριο και πίσω φώτα από απλό 39άρι....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από x318big Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σας υπενθυμισω απλα, οτι αυτο ειναι το Μ5 που πριν κανα 2μηνο πουλιοταν στη Θεσ/νικη και τελευταια φωτο της αγγελιας ηταν μια του Παπαδοπουλου (οχι του εξατμισα)
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 09-03-11, 20:20
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Ειναι απλα τα πραματα φιλεμου.Η παιρνεις παπι που καιει 2 λιτρα τα 100 χλμ και κανεις την δουλειασου καθεμερα οπως εγω και το αμαξι τοχεις για βολτες η παιρνεις ενα χρεπι και του βαζεις υγραεριο και πηγαινεις και ερχεσαι στην δουλεισου.
Πιος ο λογος να χαλασεις το ωραιοσου αμαξακι η να του κανεις απειρα χλμ τζαμπα καθε μερα στην πολη.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 09-03-11, 20:22
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
το μόνο πλεονέκτημα του Lpg είναι η χαμηλή τιμή πώλησης του καυσίμου (για όσο αυτό ισχύει) ... ο λόγος που ασχολούνται η gpower και οι άλλοι είναι καθαρά για προβολή τους !!! ...

σε κάθε περίπτωση από τη στιγμή που το μοτέρ είναι σχεδιασμένο για κάυση βενζίνης το θεωρώ πολύ επικίνδυνο και χωρίς νόημα να προσπαθείς να το κάνεις να δουλέψει με άλλο κάυσιμο !!!
Επικυνδυνο δεν ειναι νικο ουτε για το μοτερ ουτε για τον οδηγο.Εχει βαλει σε αστρα ο αδερφοσμου και ειναι μια χαρα.αλλα σε αστρα!!και οχι σε Μ αμαξι η οτιδηποτε αμαξι επιδοσεων.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-03-11, 20:34
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Εεε... όσο να'ναι κάποιο βαθμό επικινδυνότητας τον έχει...
Εδώ σε αυτοκίνητα με τόσο μελετημένη κατασκευή, τόσα τεστ και δοκιμές πριν και μετά την παραγωγή τους και τόση προσοχή και μελέτη απο οργανωμένες ομάδες τεχνικών για άπειρες ώρες πάνω απο αυτά και τελικά βλέπεις... αστοχίες υλικών, εγγύηση καλής θέλησης, ανακλήσεις μοντέλων..

Ποιός εγγυάται για την συμπεριφορά του πχ σε μια πλαγιομετωπική... ή σε ενα συνεχές τουμπάρισμα..
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-03-11, 20:43
filipcon76 Ο χρήστης filipcon76 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Μηνύματα: 34
filipcon76 is on a distinguished road
Η γνωμη μου,μιας και το εχω δοκιμασμενο το υγραεριο,και εχω ακουσει πολλες αποψεις πανω στο θεμα αυτο,υγραεριο σε bmw αξιζει τον κοπο μονο σε κινητηρες απο 1800 μεχρι 2500 κυβικα,αν και ακομα στα 25αρια αξιζει και οχι.απο 25αρι και πανω,πρωτον δεν υπαρχει ουσιαστικα μεγαλη διαφορα στην οικονομια,και οπως σωστα ειπε ο φιλος πιο πανω,καποιος που παιρνει αμαξι αυτου του κυβισμου,γνωριζει ποσο καιει και τι κοστιζει και γιατι το παιρνει..Μ3 με υγραεριο ειναι σαν 325 χωρις!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-03-11, 20:47
filipcon76 Ο χρήστης filipcon76 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Μηνύματα: 34
filipcon76 is on a distinguished road
Οσο για την ασφαλεια παιδια,η γνωμη μου ειναι πως ειναι πολυ πιο ασφαλες απο την βενζινη..σε ενα τουμπαρισμα πχ,υπαρχει βαλβιδα που κλεινει με σενσορ στις συγχρονες εγκαταστασεις και εμποδιζει τη διαρροη..και στο πιο συγχρονο βενζινοκινητο,δεν υπαρχει τετοιο πραγμα!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-03-11, 21:10
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
οσο ασφαλες ειναι το αμαξι με βενζινη αλλο τοσο ειναι και με υγραεριο.οσο γι αυτο που λενε οτι κανει ζημια στο μοτερ γιατι δεν λιπαινονται βαλβιδες κτλπ ειναι λαθος γιατι οταν βαζεις μπροστα ξεκιναει με βενζινη και για μερικα λεπτα μεχρι που μπαινει το υγραεριο αυτοματα οπως και σε ολη την λειτουργια του μοτερ τα μπεκ ψεκαζουν και πολυ λιγο βενζινη για την λιπανση των βαλβιδων.Παρολα αυτα εχω εδω και χρονια ενα παπακι για να πηγαινω στην δουλειαμου και να μην γραφω τζαμπα χλμ στο αμαξιμου που το εχω ΜΟΝΟ για τις βολτεσμου.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-03-11, 22:40
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εεε... όσο να'ναι κάποιο βαθμό επικινδυνότητας τον έχει...
Εδώ σε αυτοκίνητα με τόσο μελετημένη κατασκευή, τόσα τεστ και δοκιμές πριν και μετά την παραγωγή τους και τόση προσοχή και μελέτη απο οργανωμένες ομάδες τεχνικών για άπειρες ώρες πάνω απο αυτά και τελικά βλέπεις... αστοχίες υλικών, εγγύηση καλής θέλησης, ανακλήσεις μοντέλων..

Ποιός εγγυάται για την συμπεριφορά του πχ σε μια πλαγιομετωπική... ή σε ενα συνεχές τουμπάρισμα..
Το αρκετά μεγάλο πάχος σε ατσάλι που είναι φτιαγμένη η δεξαμενή σε αντίθεση με το φύλλο λαμαρίνας ή το σκέτο πλαστικό του τεπόζιτου βενζίνης.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 09-03-11, 23:31
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Μπορεί να έχεις δίκιο..
Προσωπικές μου φοβίες και ανασφάλειες είναι..
Αλλά δεν αναφερόμουν ολοκληρωτικά και μόνο στην αντοχή του τεπόζιτου (σίγουρα αυτό είναι μελετημένο...)
αλλά σε μικροπροβλήματα που δημιουργούνται απο ανύποπτες αιτίες σε συνθήκες κίνησης ή καθημερινές πράξεις..
Κάτι σαν αυτό π.χ.
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.