Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-03-11, 16:12
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
nox sensor προβλημα

Καλησπερα παιδια.
παρολο που δεν εiχa check engine στο συνεργειο που το πηγα για αλλαγη πολλαπλασιαστων και μπουζι μου βρηκαν λαθος η φθορα στον nox sensor.Μουπαν οτι ειναι μετα τους 2 λαμδα και κοστιζει 400 ευρο.Τοσα λεφτα δεν εχω να δωσω και τους ειπα να το αφησουν ως εχει.Μουπαν οτι στην οδηγηση δεν θα καταλαβω τιποτε αλλα καλο ειναι καποια στιγμη να τον αλλαξω.Για πειτεμου καμια γνωμη ρε παιδια.εξω ebay τον βρηκα 200 ευρο παρεπιπτοντως.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-03-11, 16:21
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα παιδια.
παρολο που δεν εiχa check engine στο συνεργειο που το πηγα για αλλαγη πολλαπλασιαστων και μπουζι μου βρηκαν λαθος η φθορα στον nox sensor.Μουπαν οτι ειναι μετα τους 2 λαμδα και κοστιζει 400 ευρο.Τοσα λεφτα δεν εχω να δωσω και τους ειπα να το αφησουν ως εχει.Μουπαν οτι στην οδηγηση δεν θα καταλαβω τιποτε αλλα καλο ειναι καποια στιγμη να τον αλλαξω.Για πειτεμου καμια γνωμη ρε παιδια.εξω ebay τον βρηκα 200 ευρο παρεπιπτοντως.
Σε τί να σου πούμε γνώμη?? Ελευθερα στο παραπάνω??
Κακώς έχεις αυτοκίνητο που δεν μπορείς να το συντηρήσεις σωστα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-03-11, 16:35
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Ζηταω μια γνωμη αν οντως χαλαει αυτος ομαισθητηρας και αν οντως χρειαζεται επιγοντος αλλαγη και αν μου ειπαν υπερβολες..Για το αν μπορω να συντηρησω τοαμαξι ασε να τοξερω εγω καλυτερα και να προσεχεις πως μιλας.Το αμαξι ειναι της γυναικασμου και για δικομου εχω αλλο πολυ καλυτερο.Αν θελεις απαντας και βοηθας .Αν οχι ασε να μιλησουν οσοι θελουν να βοηθησουν.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-03-11, 16:35
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
αν είναι ΜΕΤΑ τους O2 δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ άλλο ρόλο παρά να μετραέι τα καυσέρια μετά τους καταλύτες ... άρα δεν έχεις λόγο να τον αλλάξεις ... όσο οι Ο2 είναι οκ το μίγμα είναι οκ άρα είσαι οκ ...

αν όμως χαλάσει ο καταλύτης σου θα έχεις πρόβλημα εκπομπών ρύπων και ΔΕ θα το διαπιστώσεις ποτέ ...

αυτό ΝΑΙ ΜΕΝ ΔΕΝ ΕΠΗΡΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ... αλλά επηρρεάζει ΕΣΕΝΑ και τους άλλους που τα ανπαπνέουν
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-03-11, 16:36
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
αν είναι ΜΕΤΑ τους O2 δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ άλλο ρόλο παρά να μετραέι τα καυσέρια μετά τους καταλύτες ... άρα δεν έχεις λόγο να τον αλλάξεις ... όσο οι Ο2 είναι οκ το μίγμα είναι οκ άρα είσαι οκ ...

αν όμως χαλάσει ο καταλύτης σου θα έχεις πρόβλημα εκπομπών ρύπων και ΔΕ θα το διαπιστώσεις ποτέ ...

αυτό ΝΑΙ ΜΕΝ ΔΕΝ ΕΠΗΡΡΕΑΖΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ... αλλά επηρρεάζει ΕΣΕΝΑ και τους άλλους που τα ανπαπνέουν
Σε ευχαριστω παρα πολυ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-03-11, 16:40
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
για να μην είμαστε υπερβολικοί ... δε σημαίνει ότι αν χαλάσει ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ το αμάξι θα εκπέμπει καυσαέρια ... επίσης πιθανές ενδείξεις βλάβης που αφορούν ΑΥΤΟΝ τον αισθητήρα είναι άνευ νοήματος και δεν επηρρεάζουν καθόλου τη λειτουργία του μοτέρ αφού κανένα adaptation loop δε διαβάζει από αυτόν τον αισθητήρα

είναι πάντως καλό να τον αλλάξεις με τον καιρό ώστε να γνωρίζεις αν είναι οκ ο καταλύτης σου ... αλλά είναι επίσης ΓΕΛΟΙΑ ΑΚΡΙΒΗ Η ΤΙΜΗ ... δηλαδή ήμαρτον !!! ...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-03-11, 16:53
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
για να μην είμαστε υπερβολικοί ... δε σημαίνει ότι αν χαλάσει ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ το αμάξι θα εκπέμπει καυσαέρια ... επίσης πιθανές ενδείξεις βλάβης που αφορούν ΑΥΤΟΝ τον αισθητήρα είναι άνευ νοήματος και δεν επηρρεάζουν καθόλου τη λειτουργία του μοτέρ αφού κανένα adaptation loop δε διαβάζει από αυτόν τον αισθητήρα

είναι πάντως καλό να τον αλλάξεις με τον καιρό ώστε να γνωρίζεις αν είναι οκ ο καταλύτης σου ... αλλά είναι επίσης ΓΕΛΟΙΑ ΑΚΡΙΒΗ Η ΤΙΜΗ ... δηλαδή ήμαρτον !!! ...
Τι να πω με ενημερωσες ΠΛΗΡΩΣ..Λογω οτι ειναι της γυναικασμου το αμαξι δεν ειχα ασχοληθει ποτε.Και τωρα λογω των προβληματων που προεκυψαν μπηκα στο φορουμ σας να διαβασω πληροφοριες ωστε να μην με πιασουν κοτσο στα συνεργεια.Εχετε πολυ δυνατο φορουμ σε σχεση με μας της audi.Εχετε κανει πολυ καλη δουλεια και σας ευχαριστω για τις πληροφοριες.Προβληματα βγαζουν ολα τα αμαξια και ας ειναι ακριβα απλα ενα μειον της BMW για μενα ειναι που δεν σου δεινει την δυνατοτητα για επεκταση εγγυησης οπως se ολο VW group.Ειναι κριμα να πληρωνεις τοσα λεφτα σε καινουριο αμαξι 3ετιας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-03-11, 17:21
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Ψαξε λιγο καλυτερα στο ιντερνετ για καινουριο αισθητηρα αλλα οχι OEM BMW, αλλα της Bosch που συνηθως αυτη η εταιρια τους κατασκευαζει. Σιγουρα θα το βρεις πολυ φτηνοτερα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-03-11, 17:34
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψαξε λιγο καλυτερα στο ιντερνετ για καινουριο αισθητηρα αλλα οχι OEM BMW, αλλα της Bosch που συνηθως αυτη η εταιρια τους κατασκευαζει. Σιγουρα θα το βρεις πολυ φτηνοτερα.
To BMW εχει πανω της siemens VDO
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-03-11, 18:31
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Ζηταω μια γνωμη αν οντως χαλαει αυτος ομαισθητηρας και αν οντως χρειαζεται επιγοντος αλλαγη και αν μου ειπαν υπερβολες..Για το αν μπορω να συντηρησω τοαμαξι ασε να τοξερω εγω καλυτερα και να προσεχεις πως μιλας.Το αμαξι ειναι της γυναικασμου και για δικομου εχω αλλο πολυ καλυτερο.Αν θελεις απαντας και βοηθας .Αν οχι ασε να μιλησουν οσοι θελουν να βοηθησουν.
A..
Οκ, όλα χαλάνε..
Οτι χαλάει το αλλάζουμε, διότι αλλιώς προκαλεί βλάβες σε άλλα μέρη..
Οχι δε θα μείνεις στο δρόμο απο NOx.
237 ευρώ κάνει ο αισθητήρας, ψάξε λίγο στην αγορά εκτός αν/πίας να τον βρείς..
Εσύ είπες οτι δεν μπορείς να το πληρώσεις, σε ενόχλησε που βασίστηκα εκεί για να απαντήσω?
Συγγνώμη..
(απλά θεωρώ πως αν δεν μπορείς να συντηρήσεις σωστά, κάποια στιγμή
θα τα πληρώσεις διπλά και τριπλά..)
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.