Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Αγώνες > Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!!

Track, Drift και άλλα οδηγικά θέματα!! Εδώ ασχολούμαστε με ότι έχει να κάνει με εμπειρίες, απορίες, συμβουλές για οδήγηση στην πίστα ή στον δρόμο!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-04-08, 12:10
Το avatar του χρήστη rigas
rigas Ο χρήστης rigas δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 306
rigas is on a distinguished road
Καρτ αγορα και πληροφοριες..

Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα στο μικρο μου αδερφακι.

Ειναι μολις 8 χρονων.

Πηγαμε Μ.Παρασκευη στην πιστα που ειναι στην τρυπα του Καραμανλη, και ο μικρος πηρε ενα junior kart και εκανε με την μια....(ενταξει ενοειται οτι χοροπηδα στα πιτς περιπου μισο μετρο στον αερα)

Ελα ντε που ο μικρος ειδε και αλλο ενα παιδακι να κανει μαζι του και θελει να του παρω ενα.

Απο πιστες που ρωτησα εκει μου ειπαν εχει και στον Ασπροπυργο και στις Αφιδνες.

Μαλλον λεω για μεταχηρισμενο junior μιας και σε 2 χρονια δεν νομιζω να ξαναχωρεσει.

Αν καποιος εχει ασχοληθει ας μου πει μια καλη μαρκα που να εχει και ανταλακτικα ωστε να του το φτιαχνω.

Ευχαριστω,
Ανδρεας
__________________
Μυθος και μαγεια μια ζωη Μ3....!!!!

Τα 295 στροφαλο ειναι λιγα, ψαχνω για 400 ροδα......
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-04-08, 12:32
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Χρόνια πολλά!!!! Θελω και γω μεγάλο αδερφό....

Καπου ειχα ακουσει για μια εταιρεία που βγαζει σχετικά φθηνά και εύκολα να τα επισκευάζεις μόνος σου καρτάκια αλλά δεν θυμάμαι μάρκα... Στο Power το ειχα διαβάσει πάντως!
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-04-08, 13:45
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Είχα 4 χρονια 85ari CRG! Μετά καταργήθηκαν αυτά και έγιναν "60αρια" (νομίζω). Ήταν το τότε junior και πήγαινε πολύ καλά! Μπορείς άνετα να βρείς με 1500E περίπου σε μεταχειρισμένο. θεωρώ ότι είναι ένα από τα ωραιότερα sports!
[sorry gia greeklish alla sto hotel dn exei ellhnika]
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 27-04-08 στις 16:49 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-04-08, 15:29
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Πήγαινε και ρώτα στην πίστα του Ασπροπύργου. Θυμάμαι απο τα Χριστούγεννα που πήγα τελευταία φορά είχε αρκετά καρτάκια.

Προς manosm3: με 1500Ε αγοράζεις αυτόματο 125άρι ημιαγωνιστικό αερόψυκτο σχεδόν καινούργιο. Με πολύ λιγότερα βρίσκεις ένα junior.
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-04-08, 16:47
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Μάνο, πάρε τον μετατροπέα να κάνεις δουλειά σου...
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=11658
To post σου θα το σιάξω εγώ...

Rigas, για ψάξε λίγο τις αγγελίες μας. Αν θυμάμαι καλά υπήρχαν για kart (ίσως και για junior).
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-04-08, 16:59
Το avatar του χρήστη rigas
rigas Ο χρήστης rigas δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 306
rigas is on a distinguished road
παιδια ευχαριστω !!!!
__________________
Μυθος και μαγεια μια ζωη Μ3....!!!!

Τα 295 στροφαλο ειναι λιγα, ψαχνω για 400 ροδα......
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-04-08, 20:32
Το avatar του χρήστη spaka
spaka Ο χρήστης spaka δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 314
spaka is on a distinguished road
Εκανα καρτ το μεγαλο Σαββατο και ξαναθυμηθηκα τα νιατα μου. Πολυ γελιο ειδικα αν εισαι με παρεα. 125cc ηταν το εργαλειο αλλα μολις εβαλα τα 125 κιλα μου πανω το ειδα λιγο ζοριστικε. Ειχα και μια εξοδο απο τη πιστα. Οπως και να χει ειναι συναρπαστικο το αγωνισμα ποσο μαλλον για τους πιστιρικαδες. Να γινει το καρτ...


υ.γ Πλεον εχω δει και τα αγωνιστικα τα 125cc εχουν 6ταχυτητο (νομιζω) κιβωτιο και τις αλλαγες τις κανεις στο χερι φυσικα. Αλλο πραμα... Κανουν και κανα 6χιλιαρο ομως.
__________________

www.snowclub.gr
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-04-08, 01:11
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spaka Εμφάνιση μηνυμάτων
υ.γ Πλεον εχω δει και τα αγωνιστικα τα 125cc εχουν 6ταχυτητο (νομίζω) κιβωτιο και τις αλλαγες τις κανεις στο χερι φυσικα. Αλλο πραμα... Κάνουν και κάνα 6χιλιαρο ομως.

Μιάς και αρχίσαμε να λέμε για αυτό, 6τάχυτο είναι αρκετά δύσκολο και θέλει τρελή εμπειρία και προπόνηση. Σκέψου οτι το ωφέλιμο φάσμα είναι απο τις 10.500 έως τις 11.700 rpm και είναι πολύ δύσκολο να οδηγάς με το ένα χέρι και με το άλλο να ανακατέβεις την φασολάδα συνέχεια

Αν είναι να ασχοληθεί κάποιος σαν χόμπι και να γράφει χρόνους ένα 125άρι αυτόματο υδρόψυκτο είναι ότι πρέπει. Τα 6τάχυτα είναι για αυτούς που τρέχουν αγώνες. Μιλάω απο την προσωπική και μικρή μου εμπειρία. Παρά τα 115 κιλά μου με ένα 125άρι αυτόματο ενός φίλου και 20 γύρους στον Ασπρόπυργο δεν έβλεπα την ώρα να γυρίσω και να πέσω στο κρεβάτι μου...
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-04-08, 13:16
Το avatar του χρήστη rigas
rigas Ο χρήστης rigas δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 306
rigas is on a distinguished road
Βρηκα απο εδω.

easy kart gr

Εχουν ενα στα 3050 ευρω 60cc οτι πρεπει για τον μικρο αδερφο.

Και μια κομπλε SPARCO στολη μαζι με γαντια και παπουτσια στα 270.

Απο Παρασκευη θα τον παω να τα δει.....

6ταχυτο racing ειναι και ακριβο στην συντηριση, θελει καθε 25-30 ωρες λυσιμο....δεν ειμαστε για τετοια, μονο αν δω οτι ο μικρος θα εχει τα κοτσια για αγωνες στο μελλον, και δεν μιλαω να λεει απλα τρεχω.....αλλα να λεει θελω ποιο γρηγορο.

Θα σας γραψω απο Παρασκευη (μαζι με φωτο) για περετερω πληροφοριες για μελλοντικους Senna....
__________________
Μυθος και μαγεια μια ζωη Μ3....!!!!

Τα 295 στροφαλο ειναι λιγα, ψαχνω για 400 ροδα......
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-05-08, 09:24
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rigas Εμφάνιση μηνυμάτων
6ταχυτο racing ειναι και ακριβο στην συντηριση, θελει καθε 25-30 ωρες λυσιμο....δεν ειμαστε για τετοια,.
Αντρέα.. μεγειά.. να πώ για το καρτάκι!

Το 6τάχυτο... είναι κτήνος..
είχα ένα τέτοιο για κανα 2 χρονάκια..
και όταν το οδηγούσα απλά... ΦΟΥΝΤΩΝΑ!!!

Λοιπόν που λές.. 25-30 ώρες λειτουργείας μπορεί να σημαίνουν για εμάς τους χομπίστες 1 έως 1,5 χρόνο.

Εγώ προσωπικά για να μπορέσω να κάνω προπόνηση κανονική δηλαδή συνεχόμενους 15 γύρους (το απόλυτο μέγιστο για μένα) ήταν μετά από 6 μήνες.

Η κλασσική προπόνηση είναι να πάς από το πρωί (11.00-12.00) στην πίστα και να κάνεις 10 λεπτά... = 1-2 γύροι ζεστάματος ελαστικών.. 5-6 γρήγοροι και 1-2 χαλαροί για κρύωμα του μοτέρ....
Μετά.. οξυγόνα... και νεράκια.. για να μην λιώσω!! χαχα!!
αυτό το επαναλαμβάνεις για 5-6 φορές.. και την τελευταία τελιώνεις τους γύρους με πεσμένα τα χέρια, τα πόδια.. τα πλευράκια!!!

Πολλά τα G... ειδικά με καινούρια λαστιχάκια.. MG.. τσίχλα!!

Για να γίνουν τα καρτάκια!!!
__________________
Ε39 Μ5
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.