Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Αγώνες > Διάφορα (Αγωνιστικά) Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-07-09, 14:56
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
FORMULA VS WRC

θα ηθελα απόψεις σας σχετικα με αυτα τα δυο διαφορετικά ειδη αγωνων.

ΦΟΡΜΟΥΛΑ ελεγχόμενο περιβάλλον-εξωπραγματικές ταχυτητες- αμεσότητα με αντίπαλο

ΡΑΛΙ : Περιβάλλον με ιδιαίτεροτητες - κυριως ανταγωνιστης ο χρόνος - μικροτερες ταχυτητες

σίγουρα μπορουμε να προσθεσουμε και αλλες διαφορές μεταξύ τους.

προσωπικα θεωρώ πιο εντυπωσιακό το ραλι, νοιωθώ οτι ειναι πιο κοντα στα γηινα δεδομένα.

ακομα και η ποιοτητα των οδηγων ειναι θελα συζήτησης.

ειμαι περιεργος να δω προβληματισμούς και σχόλια

ευχαριστώ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lil : 31-07-09 στις 15:41 Αιτία: Title
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-07-09, 15:26
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
vs WRC...Και εγώ προτιμώ τα ράλλυ.Έχουν περισσότερο θέαμα και γίνονται σε διαφορετικά τεραίν και συνθήκες.Η φόρμουλα 1 έχει καταντήσει μονότονη!Παρακαλάς να γίνει κανά ατύχημα γιατί από προσπεράσεις...Πάντως μάλλον το moto gp είναι το πλέον εντυπωσιακό πρωτάθλημα.
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-07-09, 15:36
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
Αδερφια σορρυ,

ειμαι ταυτοχρονα γραφειο και σκεφτομουν impreza.

κεκτημένη ταχυτητα



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
vs WRC...Και εγώ προτιμώ τα ράλλυ.Έχουν περισσότερο θέαμα και γίνονται σε διαφορετικά τεραίν και συνθήκες.Η φόρμουλα 1 έχει καταντήσει μονότονη!Παρακαλάς να γίνει κανά ατύχημα γιατί από προσπεράσεις...Πάντως μάλλον το moto gp είναι το πλέον εντυπωσιακό πρωτάθλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-07-09, 15:43
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Ωραιο θεματακι!

Δεν πιστευω να εχεις το μυαλο σου στα impreza??




Για εμενα θα ηταν αδικο να πω ενα απο τα δυο μιας κια τα δυο προσφερουν τρομερο θεαμα!
ΣΙγουρα το να τρεχεις στην φυση δεν ειναι και οτι καλυτερο{wrc}αλλα και να τρεχεις σε πιστα πινοντας αυτες τις εξωπραγματικες ταχυτητες ειναι τρελα!

Και τα δυο εχουν τεραστιες δυσκολιες,εγω απλα θα προτιμουσα λιγο f1 λογω του εξαντλητικου ρυθμου που εχουν σε καθε αγωνα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-07-09, 15:49
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για εμενα θα ηταν αδικο να πω ενα απο τα δυο μιας κια τα δυο προσφερουν τρομερο θεαμα!
Εγώ πιστεύω ότι δεν μπορώ να τα συγκρίνω...Καθένα είναι μοναδικό για το style του...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-07-09, 16:02
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
Σπυρο,

χαζευα ενα βιντεο στο youtube και μου ηρθε στο μυαλο το θεμα αυτο.
Οσο το WRX δεν το εχω βάλω στο ματι το 320 το coupe ζαχαρώνω.

θα δειξει απο Σεπτεμβριο.





Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιο θεματακι!

Δεν πιστευω να εχεις το μυαλο σου στα impreza??




Για εμενα θα ηταν αδικο να πω ενα απο τα δυο μιας κια τα δυο προσφερουν τρομερο θεαμα!
ΣΙγουρα το να τρεχεις στην φυση δεν ειναι και οτι καλυτερο{wrc}αλλα και να τρεχεις σε πιστα πινοντας αυτες τις εξωπραγματικες ταχυτητες ειναι τρελα!

Και τα δυο εχουν τεραστιες δυσκολιες,εγω απλα θα προτιμουσα λιγο f1 λογω του εξαντλητικου ρυθμου που εχουν σε καθε αγωνα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-08-09, 01:42
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από super duper Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπυρο,

χαζευα ενα βιντεο στο youtube και μου ηρθε στο μυαλο το θεμα αυτο.
Οσο το WRX δεν το εχω βάλω στο ματι το 320 το coupe ζαχαρώνω.

θα δειξει απο Σεπτεμβριο.
Coupe Impreza? Δεξιοτίμονο? Μετατροπή αλλιώς δεν γίνεται γιατί τα Impreza Type-R ήταν μόνο δεξιοτίμονα.


Στο θέμα μας. Εγώ προτημώ το WRC γιατί είναι πιο κοντά στα ανθρώπινα δεδομένα με αυτοκίνητα και όχι ειδικά οχήματα και είναι απολητα θέμα οδηγού και ρυθμήσεων. Στην F1 με εντυπωσιάζει η τεχνολογία της, αλλά δεν μου αρέσει που για ενα τρισεκατομιριοστό του δευτερολέπτου παραπάνω φρένου χάνεται ο αγώνας, ούτε που υπολογίζουν το καύσημο στην σταγόνα, ούτε τους ηλήθιους κανονισμούς με τα λάστιχα και τα αεροδυναμικά βοηθήματα.

Βέβαια το WRC μου άρεσε επι εποχής Tomi Makkinen όπου ερωτεύτηκα και τα EVO, ή ακόμα καλήτερα μερικές δεκαετίες πρίν με τα Group B και τους κινητήρες τέρατα. Αλλά και αυτό έχει καταντήσει μονότονο με τον Loeb να έχει συνέχεια νίκες και τους άλλους να ακολουθούν.

Για αυτό το έρηξα στο MotoGP, που βλέπεις και καμιά προσπέραση...
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-08-09, 02:16
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Πλεον προτειμω WRC,ειναι πιο "φυσικο" κ πιο θεαματικο,αλλα 100% συμφωνω με τον Στρατο!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-08-09, 07:55
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
στρατος ενα κομμα τι μπορει να κανεi; ηταν η μετατροπη που αλλαξε τη ζωη μου. τωρα παλευω να περασω το κινητηρα απο το r1 στο dynamic

παντος συνεχιζω να ζαχαρωνω το 320.

φιλικα



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Coupe Impreza? Δεξιοτίμονο? Μετατροπή αλλιώς δεν γίνεται γιατί τα Impreza Type-R ήταν μόνο δεξιοτίμονα.


Στο θέμα μας. Εγώ προτημώ το WRC γιατί είναι πιο κοντά στα ανθρώπινα δεδομένα με αυτοκίνητα και όχι ειδικά οχήματα και είναι απολητα θέμα οδηγού και ρυθμήσεων. Στην F1 με εντυπωσιάζει η τεχνολογία της, αλλά δεν μου αρέσει που για ενα τρισεκατομιριοστό του δευτερολέπτου παραπάνω φρένου χάνεται ο αγώνας, ούτε που υπολογίζουν το καύσημο στην σταγόνα, ούτε τους ηλήθιους κανονισμούς με τα λάστιχα και τα αεροδυναμικά βοηθήματα.

Βέβαια το WRC μου άρεσε επι εποχής Tomi Makkinen όπου ερωτεύτηκα και τα EVO, ή ακόμα καλήτερα μερικές δεκαετίες πρίν με τα Group B και τους κινητήρες τέρατα. Αλλά και αυτό έχει καταντήσει μονότονο με τον Loeb να έχει συνέχεια νίκες και τους άλλους να ακολουθούν.

Για αυτό το έρηξα στο MotoGP, που βλέπεις και καμιά προσπέραση...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-08-09, 08:39
scania124 Ο χρήστης scania124 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-11-2007
Μηνύματα: 568
scania124 will become famous soon enough
ενοειται οτι προτιμω το wrc αν και οι συμμετοχες ειναι λιγες πλεον λογο κρισεις μαλλον.επισης παντα ελεγα οτι οι οδηγοι του wrc ειναι καλυτεροι απο οτι στην φορμουλα επειδη το τερεν το δικο τους ειναι απρογραμματιστο με λασπη με χωμα με πετρες κ.α.ενω στην φορμουλα εχει την καλυτερη ποιοτητα ασφαλτου και ολα ειναι ετοιμα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.