Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 06-03-12, 19:10
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Σφύριγμα από τα φρένα σε Ε30

Τα φώτα σας παρακαλώ για μια ακόμη φορά …. Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα (το άλλο σχετικό που βρήκα είναι ‘’σφυρίζουν τα τακάκια’’) αλλά η περίπτωση μου καλύπτει και τα δύο θέματα …

Πριν 10 μέρες άλλαξα δίσκους και τακάκια μπροστά στο Ε30 , δεν τα δούλεψα αρκετά αλλά επειδή ΠΟΤΕ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα (27 ολόκληρα χρόνια )μου κακοφάνηκε πολύ …… Λοιπόν στα πρώτα 20 χιλιόμετρα ήταν όλα φυσιολογικά δηλαδή από το συνεργείο μέχρι να φτάσω σπίτι …. Σήμερα όμως έκανα 80 χιλιόμετρα και σφύριζαν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ κάθε φορά που πατούσα φρένο , χειρότερα από τρένο !!!!!!!!!!!

Αφού λοιπόν διάβασα και τα δύο θέματα καταλήγω στο θέμα πάστας ή οι δίσκοι είναι μάπα το καρπούζι …….. και εξηγώ …. Τα τακάκια original BMW ( ανάθεμα με ) 27 χρόνια αυτά βάζω (αλλά με άλλους δίσκους , πάλι BMW απλά θέλω να πω πως μήπως ήταν κάποτε καλύτερης ποιότητας ; ) και ούτε κιχ !!!!!! Οι δίσκοι original BMW ( ανάθεμα με και πάλι) έχω αλλάξει 1 -2 φορές ακόμη χωρίς πρόβλημα !!!!!! Για την πάστα πάλι δεν ξέρω τι να πω … θέμα ποιότητας κι αυτή BMW υποθέτω;

Λέτε να φταίει ο συνδυασμός καινούρια τακάκια και δίσκοι ταυτόχρονα;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-03-12, 10:51
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι δίσκοι original BMW
Να διευκρινίσω πως θέλω να πω αυτά που δίνει η BMW …. Τώρα από εκεί και πέρα είναι ΑΤΕ …..;;; Ο μηχανικός επιμένει πως είναι διαφορετικής ποιότητας τα ΑΤΕ που λέμε εμείς εδώ και διαφορετικά αυτά που δίνει η BMW …..

Υποψιάζομαι
1. Πάστα
2. Ο συνδυασμός καινούρια τακάκια και δίσκοι ταυτόχρονα
3. Αστοχία υλικού σε ένα από τα δύο ή και τα δύο

Υ.Γ. Για τα λάδια ….. όποιος θυμάται από eBay δεν σχολίασε τίποτα , για τους δίσκους πως τεκμηριώνετε;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 07-03-12, 11:46
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Με σιγουριά μπορώ να πώ ότι τα τακάκια και οι δίσκοι που γράφουν BMW είναι καλύτερης ποιότητας από τα ''ίδια'' (από το ''ίδιο εργοστάσιο'' κλπ κλπ.) που δίνει η ΑΤΕ, η Sembro η Textar κλπ...

Περιττό να πώ ότι έχω γράψει και εγώ την περιπέτεια μου με τα τακάκια ΑΤΕ που έβαλα και κατά σύμπτωση είχαν ανοίξει 5 θρεντ με διάφορα προβλήματα από παιδιά που είχαν βάλει όλοι ΑΤΕ...

Αυτά τα αναλώσιμα δε, τα γνήσια της BMW είναι σχεδόν στην ίδια τιμή με τα ''ίδια'' aftermarket.

Τα λάδια είναι διαφορετικό πράγμα πάντως. Μπορείς να πάρεις κανονικά Castrol, Μotul, Opel GM, BMW, Aral, από χονδρέμπορους του ebay που τα έχουν σε πολύ χαμηλές τιμές.
Αν μου πεις ότι βρήκες λάδια ''Μουφολ'' (πχ.) που είναι τα ίδια της BMW από το ''ίδιο'' εργοστάσιο θα σου πώ να μην τα βάλεις.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 07-03-12, 11:46
GEECO Ο χρήστης GEECO δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Μηνύματα: 134
GEECO is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Να διευκρινίσω πως θέλω να πω αυτά που δίνει η BMW …. Τώρα από εκεί και πέρα είναι ΑΤΕ …..;;; Ο μηχανικός επιμένει πως είναι διαφορετικής ποιότητας τα ΑΤΕ που λέμε εμείς εδώ και διαφορετικά αυτά που δίνει η BMW …..

Υποψιάζομαι
1. Πάστα
2. Ο συνδυασμός καινούρια τακάκια και δίσκοι ταυτόχρονα
3. Αστοχία υλικού σε ένα από τα δύο ή και τα δύο

Υ.Γ. Για τα λάδια ….. όποιος θυμάται από eBay δεν σχολίασε τίποτα , για τους δίσκους πως τεκμηριώνετε;
KAZA, το Σάββατο έβαλα κι εγώ νέα δισκόφρενα zimerman και τακάκια textar.
έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα. στην αρχή οκ , πολύ ήπια οδήγηση , χθες και σήμερα έχω σφύριγμα , όχι πολύ έντονο δευτερόλεπτα μέχρι την ακινητοποίηση.
ταριφάδικη φάση...
πιστέυω ότι είναι θέμα στρωσίματος...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-03-12, 13:21
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με σιγουριά μπορώ να πώ ότι τα τακάκια και οι δίσκοι που γράφουν BMW είναι καλύτερης ποιότητας από τα ''ίδια'' (από το ''ίδιο εργοστάσιο'' κλπ κλπ.) που δίνει η ΑΤΕ, η Sembro η Textar κλπ...

Περιττό να πώ ότι έχω γράψει και εγώ την περιπέτεια μου με τα τακάκια ΑΤΕ που έβαλα και κατά σύμπτωση είχαν ανοίξει 5 θρεντ με διάφορα προβλήματα από παιδιά που είχαν βάλει όλοι ΑΤΕ...

Αυτά τα αναλώσιμα δε, τα γνήσια της BMW είναι σχεδόν στην ίδια τιμή με τα ''ίδια'' aftermarket.

Τα λάδια είναι διαφορετικό πράγμα πάντως. Μπορείς να πάρεις κανονικά Castrol, Μotul, Opel GM, BMW, Aral, από χονδρέμπορους του ebay που τα έχουν σε πολύ χαμηλές τιμές.
Αν μου πεις ότι βρήκες λάδια ''Μουφολ'' (πχ.) που είναι τα ίδια της BMW από το ''ίδιο'' εργοστάσιο θα σου πώ να μην τα βάλεις.
Τα λάδια που ανέφερα ήταν ακριβός τα ίδια 10W40 BMW στο γρι μπουκάλι που μπορώ να αγοράσω από την αντιπροσωπία …… μόνο που εκεί έχει π.χ 12 ευρώ το λίτρο ενώ από internet - eBay 4 ευρώ το λίτρο! http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Motoro...ht_3739wt_1139 ή http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...t=28023&page=4 για την ιστορία ....

Οπότε έχουμε : Ανταλλακτικά BMW - ‘’ίδια’’ ανταλλακτικά BMW …… 2-0

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GEECO Εμφάνιση μηνυμάτων
KAZA, το Σάββατο έβαλα κι εγώ νέα δισκόφρενα zimerman και τακάκια textar.
έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα. στην αρχή οκ , πολύ ήπια οδήγηση , χθες και σήμερα έχω σφύριγμα , όχι πολύ έντονο δευτερόλεπτα μέχρι την ακινητοποίηση.
ταριφάδικη φάση...
πιστέυω ότι είναι θέμα στρωσίματος...
Θέμα στρωσίματος …… μα δεν είναι η πρώτη φορά που αλλάζω δίσκους και τακάκια …. Και στα δύο μου αυτοκίνητα 27 χρόνια στο ένα και 11 χρόνια στο άλλο δεν έκαναν ούτε κιχ σε οποιαδήποτε αλλαγή στρωμένα μου τα έδιναν , τόσα χρόνια ήμουν τυχερός λέτε;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 07-03-12, 13:39
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
κανε μερικα κμ ακομα, ειναι νωρις να βγαλεις συμπερασμα , ακομα δεν εχουν στρωσει
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-04-12, 21:37
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Επανέρχομαι λοιπόν ….. αφού έκανα 1500 χιλιόμετρα παρακαλώ (στα 500 μου είχαν πει ότι θα στρώσουν ) το εκκωφαντικό σφύριγμα επιμένει (τρομάζοντας τους κατοίκους της Θεσσαλονίκης κάθε φορά που πατάω το φρένο ….. νομίζοντας πως ηχεί ο Λευκός Πύργος λόγο πολέμου…. ) οπότε πήγα για αντικατάσταση μόνο στα τακάκια και βλέπουμε …..
Σήμερα έκανα 40 χιλιόμετρα κι αυτά σφυρίζουν εννοείτε ……. (ααα ….ρε BMW με τα ωραία σου)

Ψηφίστε και κερδίστε …..!!!!!!!!
1. Φταίει το τακάκι λόγου κακής ποιότητας υλικού; (Έχει ρίξει την ποιότητα η BMW; )

2. Αστοχία υλικού στο τακάκι;

3. Φταίει ο δίσκος λόγου κακής ποιότητας υλικού; (Έχει ρίξει την ποιότητα η BMW και εδώ; )

4. Αστοχία υλικού στο δίσκο;

5. Πάστα; (Βάζω σε μορφή σπρέι της Castrol)

6. Η γκαντεμιά μου κτυπάει την πόρτα στα φρένα μετά από 27 απροβλημάτιστα χρόνια;
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-04-12, 22:44
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Σφυρίζουν πιθανότατα γιατί οι δίσκοι είναι που είναι μάπα. Οι καλοί δίσκοι δεν είναι "σκέτο μέταλλο", περιέχουν κράματα άνθρακα και είναι αρκετά μαλακοί (σε κάθε 2ρη αλλαγή τακάκια συνήθως θες και δίσκους). Οι κακής ποιότητας δίσκοι είναι από σκληρά μέταλλα, αντέχουν πολύ περισσότερο μα και δεν έχεις επιδόσεις φρένων αλλά και, όπως κατάλαβες, σφυρίζουν.

Αν μπορείς, δες τους δίσκους από πολύ κοντά. Θα πρέπει η επιφάνεια να κάνει σαν μαυράκια ή να μοιάζει κρυσταλλιζέ. Αν δεν είναι έτσι και μοιάζει σκέτο σίδερο σαν...κατσαρόλα, οι δίσκοι είναι της πλάκας.

Δυστυχώς η BMW για να κρατήσει χαμηλά τις τιμές στα παλαιά αυτοκίνητα μου φαίνεται πως έχει αρχίσει να ορίζει OEM της πλάκας. Πήγα να πάρω πλαφονιέρες της πινακίδας και μου έσκασαν κάτι κινέζικα παιχνιδάκια που τα στραβοκοιτάς και σπάνε αντί για Hella που είχε πάνω. Παράγγειλα Hella και η τιμή πήγε από 4.5€ η μία (τάχα γνήσια BMW) στα 12€ η μία...

Ο καλύτερος συνδυασμός για πολιτισμένες καταστάσεις και φοβερά φρένα είναι δίσκοι ΑΤΕ με τακάκια Ferodo Premier. Κόστος περίπου 70€ για τους εμπρός δίσκους (φτηνότερα αν φοράς μονούς) και περίπου 50€ το κάθε σετ τακάκια. Αυτά φόρεσα πριν 6 μήνες (βέβαια εγώ χάραξα τους δίσκους) και το μόνο που φοβάμαι μην ακούσω είναι ο πίσω που ήρθε πάνω μου.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-05-12, 19:16
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Σφυρίζουν πιθανότατα γιατί οι δίσκοι είναι που είναι μάπα. Οι καλοί δίσκοι δεν είναι "σκέτο μέταλλο", περιέχουν κράματα άνθρακα και είναι αρκετά μαλακοί (σε κάθε 2ρη αλλαγή τακάκια συνήθως θες και δίσκους). Οι κακής ποιότητας δίσκοι είναι από σκληρά μέταλλα, αντέχουν πολύ περισσότερο μα και δεν έχεις επιδόσεις φρένων αλλά και, όπως κατάλαβες, σφυρίζουν.

Αν μπορείς, δες τους δίσκους από πολύ κοντά. Θα πρέπει η επιφάνεια να κάνει σαν μαυράκια ή να μοιάζει κρυσταλλιζέ. Αν δεν είναι έτσι και μοιάζει σκέτο σίδερο σαν...κατσαρόλα, οι δίσκοι είναι της πλάκας.

Δυστυχώς η BMW για να κρατήσει χαμηλά τις τιμές στα παλαιά αυτοκίνητα μου φαίνεται πως έχει αρχίσει να ορίζει OEM της πλάκας. Πήγα να πάρω πλαφονιέρες της πινακίδας και μου έσκασαν κάτι κινέζικα παιχνιδάκια που τα στραβοκοιτάς και σπάνε αντί για Hella που είχε πάνω. Παράγγειλα Hella και η τιμή πήγε από 4.5€ η μία (τάχα γνήσια BMW) στα 12€ η μία...

Ο καλύτερος συνδυασμός για πολιτισμένες καταστάσεις και φοβερά φρένα είναι δίσκοι ΑΤΕ με τακάκια Ferodo Premier. Κόστος περίπου 70€ για τους εμπρός δίσκους (φτηνότερα αν φοράς μονούς) και περίπου 50€ το κάθε σετ τακάκια. Αυτά φόρεσα πριν 6 μήνες (βέβαια εγώ χάραξα τους δίσκους) και το μόνο που φοβάμαι μην ακούσω είναι ο πίσω που ήρθε πάνω μου.
Να διευκρινίσω και πάλι πως και οι δίσκοι είναι της BMW …… όπως και οι προηγούμενοι και όλα γενικά ….

Μαυράκια εννοείς στίγματα; Γιατί όλα τα παραπάνω που μου λες έχω την εντύπωση πως μου κάνουν όλα , δηλαδή η επιφάνεια του δίσκου τώρα που πατήθηκε καλύτερα μου φέρνει κάτι σαν κρυσταλλιζέ με ελαφρός νίκελ (σαν … κατσαρόλα αν εννοείς αυτό) και σαν να το πω στο φόντο του δίσκου κάτι σαν μαύρες γραμμές που δημιουργούνται από την επαφή του δίσκου με το τακάκι και κάνει φυγόκεντρες γραμμές ……

Για την κλασική πάστα που βάζουν σε παχύρευστη μορφή (αυτή πάντα μου έβαζαν) και τώρα μου βάζουν αυτό το σπρέι της Castrol ….. τι λες είναι το ίδιο ίδιας ποιότητας ή δεν παίζει και τόσο ρόλο;

Και στο φινάλε – φινάλε αν φταίει καθαρά η ποιότητα του δίσκου θα του φάω στην μάπα για την επόμενη δεκαετία; Το χρόνο τώρα τελευταία να κάνω 2500 χιλιόμετρα … είναι εξαίρεση που έκανα τον τελευταίο μήνα 1500 ……
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-05-12, 20:08
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Να διευκρινίσω και πάλι πως και οι δίσκοι είναι της BMW …… όπως και οι προηγούμενοι και όλα γενικά ….

Μαυράκια εννοείς στίγματα; Γιατί όλα τα παραπάνω που μου λες έχω την εντύπωση πως μου κάνουν όλα , δηλαδή η επιφάνεια του δίσκου τώρα που πατήθηκε καλύτερα μου φέρνει κάτι σαν κρυσταλλιζέ με ελαφρός νίκελ (σαν … κατσαρόλα αν εννοείς αυτό) και σαν να το πω στο φόντο του δίσκου κάτι σαν μαύρες γραμμές που δημιουργούνται από την επαφή του δίσκου με το τακάκι και κάνει φυγόκεντρες γραμμές ……

Για την κλασική πάστα που βάζουν σε παχύρευστη μορφή (αυτή πάντα μου έβαζαν) και τώρα μου βάζουν αυτό το σπρέι της Castrol ….. τι λες είναι το ίδιο ίδιας ποιότητας ή δεν παίζει και τόσο ρόλο;

Και στο φινάλε – φινάλε αν φταίει καθαρά η ποιότητα του δίσκου θα του φάω στην μάπα για την επόμενη δεκαετία; Το χρόνο τώρα τελευταία να κάνω 2500 χιλιόμετρα … είναι εξαίρεση που έκανα τον τελευταίο μήνα 1500 ……
Ναι, το είδα ότι ήταν οι BMW. Αυτό δεν πάει να πει ότι είναι οι ίδιοι με αυτούς που έβαζες πάντα. Η BMW δεν προμηθεύεται από έναν κατασκευαστή - ειδικά τώρα τελευταία έχει "κινεζοποιήσει" πολλά ανταλλακτικά.

Όχι γραμμές. Πρέπει να κάνει σαν στίγματα όπως είπες και εσύ ή ένα κρυσταλλιζέ μοτίβο, από πριν τον βάλεις πάνω, όχι από τα σημάδια που αφήνουν τα τακάκια. Όλα αυτά φαίνονται μόνο από ΠΟΛΥ κοντά. Όσο περισσότερο εμφανή, τόσο μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε άνθρακα. Όσο περισσότερη αυτή, τόσο καλύτερες επιδόσεις και μικρότερο προσδόκιμο ζωής.

Η πάστα αμφιβάλλω αν παίζει οποιοδήποτε ρόλο στο πρόβλημά σου. Εσύ έχεις πρόβλημα στην επαφή δίσκου-τακάκι.

Θα προσπαθήσω να σου πάρω μία close-up φωτογραφία, αν και με τις ζάντες μου δύσκολο...

Ναι, αν φταίνε οι δίσκοι ή/και τα τακάκια, τι να κάνουμε, τα παντρεύεσαι ή τα αλλάζεις. Δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο στα φρένα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.