Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-04-12, 08:00
coot Ο χρήστης coot δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-02-2009
Μηνύματα: 44
coot is on a distinguished road
Πρόβλημα με ένδειξη μπαταρίας

Καλημέρα έχω μια bmw e60 520 2005 και τον τελευταίο καιρό μου βγάζει πρόβλημα με την μπαταρία. Την άλλαξα αλλά επιμένει να μου βγάζει πρόβλημα με τη μπαταρία τι θα μπορούσε να είναι; Επίσης μου βγάζει χαμηλή πίεση λαδιού όταν ζεσταίνεται, μου είπαν ότι είναι ο αισθητήρας πίεσης λαδιού τον αλλάξαμε (αντιπροσωπεία) και πάλι τα ίδια τώρα. Αν έχει κάποιος να προτείνει κανένα δοκιμασμένο σε ηλεκτρονικά συνεργείο bmw ας μου στείλει πμ. Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-04-12, 11:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από coot Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα έχω μια bmw e60 520 2005 και τον τελευταίο καιρό μου βγάζει πρόβλημα με την μπαταρία. Την άλλαξα αλλά επιμένει να μου βγάζει πρόβλημα με τη μπαταρία τι θα μπορούσε να είναι; Επίσης μου βγάζει χαμηλή πίεση λαδιού όταν ζεσταίνεται, μου είπαν ότι είναι ο αισθητήρας πίεσης λαδιού τον αλλάξαμε (αντιπροσωπεία) και πάλι τα ίδια τώρα. Αν έχει κάποιος να προτείνει κανένα δοκιμασμένο σε ηλεκτρονικά συνεργείο bmw ας μου στείλει πμ. Ευχαριστώ
Ξεκίνα απο τα βασικά..
Εκανες μια αλλαγή μπαταρίας, και μια αλλαγή αισθητήρα πίεσης λαδιου..
Η αντιπροσωπεία σε χρέωσε για την αλλαγή, αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε..
Αυτοί τι λένε επι του θέματος??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-04-12, 12:45
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Να ρωτήσω κάτι άσχετο/σχετικό, ξάδερφός μου άλλαξε μπαταρία στο Ε60 520 και του είπαν ότι αναγκαστικά πρέπει να δηλωθεί η μπαταρία στον εγκέφαλο. Και αυτό μέχρι 4 ή 5 φορές. Ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά του πιάσαν τον κ*λο???
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-04-12, 15:37
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Οι μπαταριες οταν αλλαζονται στα συγχρονα οχηματα πρεπει να 'δηλωνονται' στον εγκεφαλο. Εχει να κανει με τη φορτιση της.
Μπαταρια σου βαλανε την ιδια ή αλλης χωρητικοτητας? 'Δηλωθηκε' απο διαγνωστικο στον εγκεφαλο του αυτοκινητου η αλλαγη της?..

Αν σου εβγαλε ενδειξη προβληματος καινουριος αισθητηρας πιεσης τοτε μαλλον δεν ειναι αυτος αλλα ισως κατι πιο σοβαρο. Πρεπει να ελεγχθει το κυκλωμα λαδιου της μηχανης αμεσα μην εχεις τιποτα πιο χοντρα θεματα μετα. Ζητα να σου μετρησουν την πιεση του λαδιου μηπως και φταιει καμια αντλια λαδιου ή καμια κολλημενη ανοιχτη ανακουφιστικη βαλβιδα. Λαδια και φιλτρο λαδιου καθε ποτε αλλαζεις και τι λαδι βαζεις?..

Αληθεια κι αν επιτρεπεται σε ποια αντιπροσωπεια το πηγες?..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-04-12, 23:37
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Κοίτα εγώ στο 46άρι μου δεν είχα τέτοια θέματα με την αλλαγή της μπαταρίας. Το ξαδερφάκι πήγε στην αντιπροσωπεία της Λάρισας, έβαλε την ίδια μπαταρία (δε γνωρίζω λεπτομέρειες) και το δήλωσανε κανονικά απο το διαγνωστικό. Απλά μου φάνηκε περίεργο...
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-04-12, 00:03
arci Ο χρήστης arci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-11-2006
Μηνύματα: 70
arci is on a distinguished road
Μήπως έχεις θέμα με το δυναμό και όχι με τη μπαταρία τελικά?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-04-12, 10:55
dionisisM3 Ο χρήστης dionisisM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Μηνύματα: 19
dionisisM3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από coot Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα έχω μια bmw e60 520 2005 και τον τελευταίο καιρό μου βγάζει πρόβλημα με την μπαταρία. Την άλλαξα αλλά επιμένει να μου βγάζει πρόβλημα με τη μπαταρία τι θα μπορούσε να είναι; Επίσης μου βγάζει χαμηλή πίεση λαδιού όταν ζεσταίνεται, μου είπαν ότι είναι ο αισθητήρας πίεσης λαδιού τον αλλάξαμε (αντιπροσωπεία) και πάλι τα ίδια τώρα. Αν έχει κάποιος να προτείνει κανένα δοκιμασμένο σε ηλεκτρονικά συνεργείο bmw ας μου στείλει πμ. Ευχαριστώ
εχω και εγω το ιδιο προβλημα σε ενα 520 που εχω πλεον στην κατοχη μου , αλλαξα και εγω μπαταρια αλλα το (high rate battery discharge) δεν εσβησε . το προβλημα υπαρχει συνηθως με τον συναγιερμο , για τον λογο οτι παιρνουν ρευμα απο ΄που να ναι οι ηλεκτρολογοι. ενω το αμαξι εχει μια αναμονη ρευματος αποκλειστικα γι αυτον τον λογο , πηγα σε ηλεκτρολογο μου συνδεσε τον συναγερμο εκει και ολα εφτιαξαν.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.