Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-09-07, 11:22
Harry_BMW 116i Ο χρήστης Harry_BMW 116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2007
Μηνύματα: 53
Harry_BMW 116i is on a distinguished road
Smile Καλησπερα σε ολους.Θελω να με βοηθεισετε να επιλεξω.

Καλησπερα παιδια.Ειμαι ο Χαρης και ειμαι 20 χρονων και φετος τον ιανουαριο θα παραγγειλω το πρωτο μου αυτοκινητο.Το ψαξιμο εχει αρχισει εδω και καιρο.Μετα απο πολλες προτασεις μου (μερικες σαν mini cooper αποριφθηκαν και με πονεσε :P) στους γονεις μου (αυτοι το πληρωνουν οποτε εχουν και μια γνωμη) κατελειξαμε σε 2 αυτοκινητα και ενα εκ των 2 θα ειναι η τελικη μου επιλογη.Πρωτη επιλογη ειναι η bmw 116i η 3θυρη και η αλλη το audi A3 1.4 tsi που βγαινει μεσα οκτωβριου.Θελω να μου απαντησετε ειλικρινα για το ποια ειναι η καλυτερη επιλογη δεδομενου οτι ειμαι νεος οδηγος και θα ειναι το πρωτο μου αυτοκινητο.Τι προσφερει παραπανω το Bmw και τι το audi.Να φοβηθω την πισω κινηση σαν νεος?Και επισης αν καποιος ξερει τις διαφορες στο εξοπλισμο της bmw,αξιζει να δωσω παραπανω και να παρω το exclusive η να μεινω lifestyle?Eχει clima η εκδοση lifestyle?Κατι ακουσα οτι τα 116 τα 3θυρα θα βγαινουν απο μαμα με ηλιοροφη,ισχυει?Και τελος επειδη μου αρεσουν οι ξυλινες επενδυσεις θα ηθελα να ρωτησω αν εβαλα κανεις στην 116 του ,ποσο κοστισαν και αν ταιριαζουν.Αυτα..Sorry για τοσο μεγαλο post αλλα καταλαβαιτε με,πρωτο αυτοκιμητο παιρνω,τα θελω ολα στην εντελεια.
  #2  
Παλιά 29-09-07, 11:30
Το avatar του χρήστη optostyle
optostyle Ο χρήστης optostyle δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-10-2006
Μηνύματα: 1.538
optostyle will become famous soon enoughoptostyle will become famous soon enough
Να ξερεις οτι δεν θα σε διαφωτισουμε και πολυ,λογο του οτι παμε σε καθαρα θεμα γουστου............επισεις να συμπληρωσω οτι αν μπεις στο φορουμ της audi θα ακουσεις αλλα πραγματα...........η αληθεια ειναι ομως ΜΙΑ......και τα 2 αυτοκινητα ειναι κορυφαια σε ποιοτητα,ευκολιες,κτλ... αλλά............+1 στο bmw........¨
__________________
ΠΕΜΒΕ?????? BLIAXXXXXXX!!!!!
  #3  
Παλιά 29-09-07, 11:34
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Καλώς ήρθες κατ' αρχήν.
Το γκάζι σε ενδιαφέρει σ' ενα αυτοκίνητο?Ή απλά θέλεις μετακίνηση?Δλδ ψάχνεσαι οδηγικά, ασχέτως εμπειρίας κτλ?
Δώσε μου ενα ''πλάνο'' σου, μήπως κ σου αλλάξω γνώμη...
__________________
  #4  
Παλιά 29-09-07, 11:41
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
προτείνω Α3.Κυριλέ,γκάζι,καλή τιμή,σταθερό κ στιβαρό.

Η 116 είναι πολύ καλή,όμορφη,ποιοτική,πισωκίνητη,είναι BMW,αλλά αδικαιολόγητα ακριβή

δυστυχώς το γκάζι της θα το βαρεθείς πολύ γρήγορα
(αν το κυνηγάς το θέμα ετσι,αν κ αφού λες είσαι 20 είναι σίγουρο..)
  #5  
Παλιά 29-09-07, 11:58
Harry_BMW 116i Ο χρήστης Harry_BMW 116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2007
Μηνύματα: 53
Harry_BMW 116i is on a distinguished road
Τα χρηματα ειναι πανω κατω τα ιδια και για τα 2 αμαξια,(γυρω στα 27000).Δεν με ενδιαφερειτ οσο το γκαζι οσο το να με μεταφερει με ασφαλεια και κυριλα,θελω να μετραει το οχημα και οχι να τρεχει τοσο.Αν ηθελα γκαζι θα περνα το opc.Απλα ηθελα να μαθω απο εξοπλισμο τι προσφερει το Bmw σε σχεση με το audi.Για to audi ξερω οσα θελω γιατι πηγα πολλεσ φορες και στην αντιπροσωπια γιατι σε αυτο ειχα καταλειξει μεχρι που εμαθα πως καταργειτε ο 1.6 fsi κινητηρας και ερχεται ο tsi και οτι ι μπεμπα αρχιζει να βγαινει και σε 3θυρη με 6αρι σασμαν
  #6  
Παλιά 29-09-07, 12:13
Thronos Ο χρήστης Thronos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 673
Thronos will become famous soon enoughThronos will become famous soon enough
Φιλε μου εγω θα σε διαφωτισω!Λοιπον με ενα απλο search(γιατι δεν ασχολουμε με τα audi) που εκανα το audi βγαζει 125 ιππους εναντι της bmw σε 115 αν δεν κανω λαθος.Γενικα σε επιδοσεις απο οτι ειδα το audi πρεπει να ειναι καλυτερο σε σχεση με την BMW.Για να παρεις ποιο πολλους ιππους πρεπει να πας σε ποιο πολλα κυβικα(φιλοσοφια της BMW).Εγω θα σου πω τη γνωμη μου και ας διαφωνησουν καποιοι που ειμαστε σε ενα bmw forum.Στα χρηματα που διαθετεις που πρεπει να ειναι καπου στα 22 χιλιαρικα δεν θα ασχολιομουνα με την BMW γιατι τη σειρα 1 την θεωρω απαραδεκτη σε εμφανιση,μονο αν υπερτερουσε σε επιδοσεις κατα πολυ πραγμα που δεν συμβαινει.Το audi ειναι πολυ ωραιο σε εμφανιση και ιδιως αμα το παρεις και σε λευκο(σιγουρα θα εχετε δει S3 σε λευκο ε?).Σε οτι εχει να κανει με την κινηση σαν νεος οδηγος που εισαι να ξερεις ασχετα με το τι λενε διαφοροι, οτι τα πισωκινητα ειναι επικινδυνα γιατι θα πρεπει να εχεις στο νου σου το αναποδο τιμονι και το αμαξι θα σου πεταει κωλο και σε στιγμες που δεν το περιμενεις ιδιως αμα εχει ψιλοβρεξε πριν.ΑΛΛΑ σε αυτα τα κυβικα που επιλεγεις μια BMW δυσκολα θα σου φυγει γιατι δεν εχει τη δυναμη,το audaki βεβαια θα ειναι μια χαρα στο δρομο ουτε θα σε φοβησει ποτε κατα την διαρκεια της οδηγησης.Και τωρα θα μου πεις γιατι οδηγατε BMW εδω μεσα?Γιατι πολυ απλα το feeling που εχει το πισωκινητο που ανα πασα στιγμη μπορεις να παιξεις σε καθε στοφουλα(παντα με ασφαλεια) δεν θα το νιωσεις ποτε σε ενα μπροσθιοκινητο οπως ενα Audi,επισης αλλη μαρκα η ΒΜW αλλη η Αudi Οποιος οδηγαει μπροσθιοκινητο παει καθε κυριακη και κανει ΚΑΡΤ για να νιωσει αυτο που νιωθουν οι οδηγοι των BMW καθε μερα.Γενικα το οριο των 22 χιλιαδων ευρω ειναι ενα δυσκολο οριο για αγορα αυτοκινητου οταν αρχισεις να σκεφτεσαι και την ΒΜW,εγω λοιπον που βρεθηκα πριν ενα χρονο στη δικη σου θεση απερριψα την Audi γιατι τα μπροσθιοκινητα τα βαζω στον ιδιο κουβα ειτε ειναι toyota ειτε audi,απερριψα και την σειρα 1 που δεν μου αρεσει και χτυπησα ενα καλο μεταχειρισμενο Ε46 coupe μαυρο,αυτο σου προτεινω λοιπον μια BMW ΜΑΥΡΗ Ε46 318 με τα 143 αλογακια για να μπορεσεις να βαλεις και φαρδυτερο λαστιχο πισω(τι κ@υλα!!!) που δεν θατο δεις ποτε σε μπροσθιοκινητο Αντε λοιπον τι περιμενεις ακομα??!!!!!!
  #7  
Παλιά 29-09-07, 12:23
Harry_BMW 116i Ο χρήστης Harry_BMW 116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 27-09-2007
Μηνύματα: 53
Harry_BMW 116i is on a distinguished road
Εχω να διαθεσω περιπου 27000 (χωρια μεριακ εξτρα που θα εβαζα) και ηθελα να μαθω τι ειναι πιο επικινδυνο.Το audi που ειναι τουρμπισιο η η μπεμπα που ειναι ατμοσφαιρικο αλλα πισωκινητο?Τοσο επικυνδυνο ειναι το Bmw?Αν ειναι να μου δημιουργησει προβλημα και φοβαμαι να το οδηγησω να δω και τιποτα αλλο
  #8  
Παλιά 29-09-07, 12:25
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Harry_BMW 116i Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω να διαθεσω περιπου 27000 (χωρια μεριακ εξτρα που θα εβαζα) και ηθελα να μαθω τι ειναι πιο επικινδυνο.Το audi που ειναι τουρμπισιο η η μπεμπα που ειναι ατμοσφαιρικο αλλα πισωκινητο?Τοσο επικυνδυνο ειναι το Bmw?Αν ειναι να μου δημιουργησει προβλημα και φοβαμαι να το οδηγησω να δω και τιποτα αλλο
Aν ειναι να φοβασαι το 116, παρε seicento!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
  #9  
Παλιά 29-09-07, 12:29
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Τι άλλο θα διαβάσουμε??Τα πισωκίνητα είναι επικίνδυνα αν έχει βρέξει?Ανάποδα τιμόνια??
Το παιδί θέλει ενα αμάξι για ν μετακινείται, με το esp προφανώς πάντα on.
Αν βρέχει κ το audi θα βγάλει μούτρα που έχει κ ροπή αρκετή.....

120 άλογα έχει το 116 facelift.

Κάνε ένα test drive στα δυο αυτοκίνητα κ δες ποιο σου κάνει κλικ.[θόρυβος, άνεση....]
__________________
  #10  
Παλιά 29-09-07, 12:32
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Επειδη εισαι νεος οδηγος και δεν ξερεις πραγματικα τι θελεις παρε κανα μεταχειρισμενο με λιγα χρηματα να κανεις την δουλεια σου να γλυτωσεις και τα πρωτα ψιλοτρακαρισματακια και οταν αποφασησεις τι πραγματικα σου τεριαζει πας και ακουμπας τα φραγκα σου.27.000 ευρω δεν ειναι λιγα για να παρεις κατι και να μην σαρεσει μετα.
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.