PDA

Επιστροφή στο Forum : Special BMW E46 GPS Navigation System με εργοστασιακή εφαρμογή.


Σελίδες : 1 [2] 3 4 5

fast-enough
19-11-09, 13:30
Ναι εχεις δικιο..χθες ψωνισαμε πρωτη φορα απ'εξω..:shakehead

Φιλικά, άλλο να αγοράζεις ένα τεμάχιο λιανική και άλλο 10 τεμάχια χονδρική.
Πολλές φορές έχουμε αγοράσει από το ςξωτερικό σα δώρο ή με μειωμένη αξία για να γλυτώσουμε τελωνεία. Ένας έμπορος δύσκολα το καταφέρνει...
Σίγουρα σχόλιο σχετικά με το κέρδος δεν μπορώ να κάνω, αλλά στην αγορά των ηλεκτρονικών ένα 20% είναι super κέρδος... Άσχετα αν αλλου μπορείς να έχει και 300% και 500% (π.χ. ρούχα ή έπιπλα...)
:thread:

gsova
19-11-09, 13:32
Αφού την έχετε βρεί ρε παιδιά την άκρη από Ιταλια, τι το κουράζουμε; Γιατί δεν το κάνετε από εκεί το group buy και καθόμαστε και χαλιόμαστε; Ο Ιταλός φίλος μας, μπορεί να βγάζει 20€ κέρδος ανα μηχάνημα, μπορεί να τα εισάγει ένα ένα σαν ιδιώτης χωρίς χαρτιά και να τα μεταπωλεί στο ebay... ξέρετε εσείς αν έχει μαγαζί με έδρα κλπ; Εμείς έχουμε έδρα και είμαστε εκεί ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ από 9 το πρωϊ μέχρι 8 το βράδυ ΑΠΙΚΟ και υποστηρίζουμε τους πελάτες μας! Άμα μπεί εφορία την ώρα της εγκατάστασης και ζητήσει χαρτιά (που έχει γίνει) τι θα τους πούμε; Θα το πληρώσετε εσείς το πρόστιμο;

georggge46
19-11-09, 13:34
Όσον αφορά την εγκατάσταση, πόση ώρα πιστεύετε εσείς ότι θα σας πάρει η εγκατάσταση σε ένα E46 όπου θα πρέπει να μεταφερθεί και το κλιμα (είτε ψηφιακό, είτε με ντίζες και να φαίνεται όμορφο, όχι αρπα-κόλλα) και πόσο θα χρεώνατε εσείς την εργατο-ώρα;


Φιλε μου τα 150 ευρω εργασια ειναι παρα πολλα, οταν στις περισσοτερες περιπτωσεις οταν αγοραζεις κατι η τοποθετηση ειναι δωρεαν ,αντε στην χειροτερη 50 ευρω !

fanisk
19-11-09, 13:40
Αφού την έχετε βρεί ρε παιδιά την άκρη από Ιταλια, τι το κουράζουμε; Γιατί δεν το κάνετε από εκεί το group buy και καθόμαστε και χαλιόμαστε; Ο Ιταλός φίλος μας, μπορεί να βγάζει 20€ κέρδος ανα μηχάνημα, μπορεί να τα εισάγει ένα ένα σαν ιδιώτης χωρίς χαρτιά και να τα μεταπωλεί στο ebay... ξέρετε εσείς αν έχει μαγαζί με έδρα κλπ; Εμείς έχουμε έδρα και είμαστε εκεί ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ από 9 το πρωϊ μέχρι 8 το βράδυ ΑΠΙΚΟ και υποστηρίζουμε τους πελάτες μας! Άμα μπεί εφορία την ώρα της εγκατάστασης και ζητήσει χαρτιά (που έχει γίνει) τι θα τους πούμε; Θα το πληρώσετε εσείς το πρόστιμο;

Η εφορια δεν μπαινει τις καλες μερες..θα μπει τωρα?:p:

Θεωρω τα χρηματα πολλα, για ενα κινεζικο προιον σχετικα αγνωστης μαρκας και καλης/κακης λειτουργιας, που το μονο + που εχει εναντι των αλλων επωνυμων οθονων, ειναι η εργοστασιακη εμφανιση.

gsova
19-11-09, 13:40
Φιλε μου τα 150 ευρω εργασια ειναι παρα πολλα, οταν στις περισσοτερες περιπτωσεις οταν αγοραζεις κατι η τοποθετηση ειναι δωρεαν ,αντε στην χειροτερη 50 ευρω !

Καταρχάς δεν υποχρεώσαμε κανέναν να κάνει εγκατάσταση στο μαγαζί μας. Κατα δεύτερον, η τοποθέτηση θα πάρει κάτι ώρες από τη στιγμή που πρέπει να μεταφερθεί το κλίμα, να σεταριστεί το μηχάνημα, να μπούν κεραίες κλπ κλπ. Άμα θεωρείτε ότι είναι πανεύκολη η τοποθέτηση και σας δουλευούμε, κάντε τη μόνοι σας. Απλά πράγματα...

gsova
19-11-09, 13:46
Η εφορια δεν μπαινει τις καλες μερες..θα μπει τωρα?:p:

Εδώ κυρίες και κύριοι μπορείτε να θαυμάσετε το Ελληνικό δαιμόνιο. Έλα μωρέ, η εφορία δε θα μπεί ποτέ... Έλα μωρέ, φέρτο στη ζούλα χωρίς χαρτιά... κλπ κλπ...

Δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο, έχουμε μαγαζί, είμαστε επαγγελματίες και πληρώνουμε κάποια έξοδα. Απορώ, γιατί μια τηλεόραση για το σπίτι, την αγοράζετε ας πούμε από τον Κωτσόβολο και δεν την φέρνετε απο eBay μέσω ΕΕ, Κίνας ή Ουζμπουκιστάν; Όλο και κάτι θα γλυτώσετε...


Θεωρω τα χρηματα πολλα, για ενα κινεζικο προιον σχετικα αγνωστης μαρκας και καλης/κακης λειτουργιας, που το μονο + που εχει εναντι των αλλων επωνυμων οθονων, ειναι η εργοστασιακη εμφανιση.

Άγνωστη ξε-άγνωστη τη δουλειά που θέλουμε μας την κάνει και με το παραπάνω κι έχει και εργοστασιακή εμφάνιση. Πάρτε Pioneer, Kenwood, Alpine κλπ (λές και οι περισσότερες παρτίδες από αυτές τις μάρκες δεν κατασκευάζονται στην Κίνα) να έχετε το όνομα αλλά όχι την χάρη... ;)

gsova
19-11-09, 13:50
Συγνώμη που γίνομαι δυσάρεστος αλλά το έχουμε κουράσει πολύ το θέμα. Ο Παναγιώτης μιλάει εδώ και μέρες με τους Κινέζους για να προσπαθήσει να κατεβάσει την τιμή και να γίνει η εισαγωγή σε λογικά πλαίσια και τελικά τι εισπράττει;

Εισπράττει σχόλια του τύπου "άσε μεγάλε θα το φέρω από eBay". Φέρτε το παιδιά, κι εγώ μαζί σας και το λέω δίχως ίχνος εμπάθειας... δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Πείτε μου όμως γιατί να υποστηρίξουμε αυτά τα μηχανήματα στο άμεσο μέλλον; Για την καλή μας την ψυχή;

fanisk
19-11-09, 13:52
Εδώ κυρίες και κύριοι μπορείτε να θαυμάσετε το Ελληνικό δαιμόνιο. Έλα μωρέ, η εφορία δε θα μπεί ποτέ... Έλα μωρέ, φέρτο στη ζούλα χωρίς χαρτιά... κλπ κλπ...

Δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο, έχουμε μαγαζί, είμαστε επαγγελματίες και πληρώνουμε κάποια έξοδα. Απορώ, γιατί μια τηλεόραση για το σπίτι, την αγοράζετε ας πούμε από τον Κωτσόβολο και δεν την φέρνετε απο eBay μέσω ΕΕ, Κίνας ή Ουζμπουκιστάν; Όλο και κάτι θα γλυτώσετε...



Άγνωστη ξε-άγνωστη τη δουλειά που θέλουμε μας την κάνει και με το παραπάνω κι έχει και εργοστασιακή εμφάνιση. Πάρτε Pioneer, Kenwood, Alpine κλπ (λές και οι περισσότερες παρτίδες από αυτές τις μάρκες δεν κατασκευάζονται στην Κίνα) να έχετε το όνομα αλλά όχι την χάρη... ;)

Καλα αυτο για την εφορια δεν το σχολιαζω, ειχε πλακα ομως..

Τα pioneer, kenwood, alpine βγαζουν τα προβληματα που ανεφεραν οι προηγουμενοι? Αλλο το που κατασκευαζεται κατι (και τα ρουχα μας απο το μπαγκλαντες ειναι), και αλλο το να δουλευει σωστα ή οχι.

Για ποιο λογο να δωσει καποιος 700€ για τοσα προβληματα που αναφερθηκαν?

georggge46
19-11-09, 13:55
Άγνωστη ξε-άγνωστη τη δουλειά που θέλουμε μας την κάνει και με το παραπάνω κι έχει και εργοστασιακή εμφάνιση. Πάρτε Pioneer, Kenwood, Alpine κλπ (λές και οι περισσότερες παρτίδες από αυτές τις μάρκες δεν κατασκευάζονται στην Κίνα) να έχετε το όνομα αλλά όχι την χάρη... ;)

Φιλε μου αυτο που λες ειναι ακυρο , γιατι τα επωνυμα και στην Κινα να φτιαχνονται κατασκευάζονται με αλλα στανταρτς απο τα no name ! Εγω παντως οποτε εχω παρει επωνυμο δεν το εχω μετανιωσει σε αντιθεση με τα no name που εχουν βγει ''πατατες'' !

gsova
19-11-09, 13:57
Καλα αυτο για την εφορια δεν το σχολιαζω, ειχε πλακα ομως..

Όχι, αυτό δεν έχει πλάκα... μεγαλύτερη πλάκα έχει όταν σου κάνουν έλεγχο και σου ζητάνε να κατεβάσεις όλα τα τιμολόγια και τα χαρτιά του εκτελωνισμού. Εκεί να δείτε πλάκα...


Τα pioneer, kenwood, alpine βγαζουν τα προβληματα που ανεφεραν οι προηγουμενοι? Αλλο το που κατασκευαζεται κατι (και τα ρουχα μας απο το μπαγκλαντες ειναι), και αλλο το να δουλευει σωστα ή οχι.

Για ποιο λογο να δωσει καποιος 700€ για τοσα προβληματα που αναφερθηκαν?

Εγώ έχω Κινέζικο στο αμάξι μου πάνω από 2 χρόνια και παίζει μια χαρά. Είδατε το συγκεκριμένο μηχάνημα κάπου και είχε πρόβλημα; Εγώ διάβασα για μηχανήματα της Dynavin σε VW κλπ. Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Και στο φινάλε την εγγύηση γιατί τη βάζουμε;

Και κάτι ακόμη; Άν το επώνυμο είχε ΟΛΕΣ τις λειτουργίες που κάνει το Κινέζικο, τι τιμή νομίζετε ότι θα είχε; Εδώ πάς να βάλεις GPS, TV και BT modules σε επώνυμο και πληρώνεις σχεδόν όσο ολόκληρο το Κινέζικο.

gsova
19-11-09, 13:58
Φιλε μου αυτο που λες ειναι ακυρο , γιατι τα επωνυμα και στην Κινα να φτιαχνονται κατασκευάζονται με αλλα στανταρτς απο τα no name ! Εγω παντως οποτε εχω παρει επωνυμο δεν το εχω μετανιωσει σε αντιθεση με τα no name που εχουν βγει ''πατατες'' !

Εγώ δεν είπα ότι τα επώνυμα είναι χειρότερα από τα Κινέζικα. Ήμαρτον!

Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει επώνυμο που να ταιριάζει κουτί! Ή μήπως υπάρχει και δεν το ξέρω; Κι αν υπήρχε, θα έκανε ένα σκασμό λεφτά, το υπογράφω!

konas
19-11-09, 14:01
Τα επώνυμα προιοντα δεν διακινδυνευουν τη φημη τους. Εινα θεμα ποιοτικου ελεγχου που γενικα τα κινεζικα προιοντα πασχουν.

Επειτα το ρισκο ειναι παντα σε σχεση με το κοστος των αναλογων προιοντων. Αυτο που πιστευω είναι οτι δεν θεωρειται λογικο ενα κινεζικο προιον να εχει αναλογο κοστος με τα αντιστοιχα επωνυμα brand names. Ας ειχε πχ μιση τιμη να το ρισκαρω.

Αναγνωριζουμε την προσπαθεια σας, αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι το εμποριο.
Θα συμφωνησω και γω οτι το θεμα εξαντληθηκε και ισως πρεπει να κλειδωθει.

georggge46
19-11-09, 14:02
Τα επώνυμα προιοντα δεν διακινδυνευουν τη φημη τους. Εινα θεμα ποιοτικου ελεγχου που γενικα τα κινεζικα προιοντα πασχουν.

Επειτα το ρισκο ειναι παντα σε σχεση με το κοστος των αναλογων προιοντων. Αυτο που πιστευω είναι οτι δεν θεωρειται λογικο ενα κινεζικο προιον να εχει αναλογο κοστος με τα αντιστοιχα επωνυμα brand names. Ας ειχε πχ μιση τιμη να το ρισκαρω.

Αναγνωριζουμε την προσπαθεια σας, αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι το εμποριο.
Θα συμφωνησω και γω οτι το θεμα εξαντληθηκε και ισως πρεπει να κλειδωθει.

:+1::+1::+1:

gsova
19-11-09, 14:07
Τα επώνυμα προιοντα δεν διακινδυνευουν τη φημη τους. Εινα θεμα ποιοτικου ελεγχου που γενικα τα κινεζικα προιοντα πασχουν.

Επειτα το ρισκο ειναι παντα σε σχεση με το κοστος των αναλογων προιοντων. Αυτο που πιστευω είναι οτι δεν θεωρειται λογικο ενα κινεζικο προιον να εχει αναλογο κοστος με τα αντιστοιχα επωνυμα brand names. Ας ειχε πχ μιση τιμη να το ρισκαρω.

Αναγνωριζουμε την προσπαθεια σας, αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι το εμποριο.
Θα συμφωνησω και γω οτι το θεμα εξαντληθηκε και ισως πρεπει να κλειδωθει.

Επιτέλους και μια λογική άποψη επι του θέματος.
Σαφέστατα και συμφωνούμε, ότι έτσι είναι το εμπόριο... Εμείς τα βάλαμε κάτω και είδαμε ότι εκεί βγαίνει ούτως ώστε να μην δουλέψουμε για τη φουκαριάρα τη μάνα μας. Ο καθένας κρίνει και πράττει, απ'τα μαλλιά δεν τραβάμε κανέναν στο μαγαζί.

Το ρίσκο προσπαθούμε να το εκμηδενίσουμε με το θέμα της εγγύησης και την επαφή που θα "χτίσουμε" με τον Κινέζο αντιπρόσωπο. Και η επαφή δεν χτίζεται σε μια μέρα. Έχουμε χρόνια συνεργασίας με κάποια εργοστάσια και μιλάμε ώρες ατελείωτες σε MSN και τηλέφωνα μαζί τους για να μάθουμε τα τερτίππια κάθε συσκευής.

Τέλος, το προϊόν είναι Κινέζικο αλλά προσφέρει πολλαπλάσια χαρακτηριστικά από ένα επώνυμο στην ιδια τιμή. Είναι σα να έχουμε ένα μικρομεσαίο ευρωπαϊκό αμάξι με 15 χιλιάρικα κι ένα Κινέζικο τζίπ με τα ίδια χρήματα. Στην περίπτωση αυτή παίρνεις "περισσότερο αμάξι" με τα ίδια λεφτά χωρίς να σημαίνει ότι παίρνεις καλύτερο αμάξι. :dblthumb2

bill987
19-11-09, 14:15
Δηλαδή, για συνοψίζουμε, για να περάσουμε το μηχάνημα στα αυτοκίνητά μας πρέπει να ακουμπήσουμε 920€ σωστά??

Μιλάμε για ένα κινέζικο προϊόν και κάνει τόσα λεφτά!! (Δεν την λέω στον Παναγιώτη, βασικό αυτό! Τόσο πιστεύει ότι πρέπει να πουληθεί, τόσο το πουλάει ο άνθρωπος!)

Εκεί που έλεγα να μην χαλάσω κλαπέτα κ.τ.λ. δεν μου βγήκε τελικά!!

manos///3
19-11-09, 14:17
Φιλε gsova θεωρω οτι ειναι λαθος να δικαιολογείσαι για τις τιμες που πουλαει το καταστημα σας. Απλα δωστε μια τιμη (οπως και πραξατε) και οποιος θελει αγοραζει. Η κριτικη ειτε θετικη ειτε αρνητικη ειναι δεδομενη εφοσον γραφεις σε δημοσιο φορουμ.

Και κανεις δε γνωριζει τι ενοικιο , τι δαπανες λειτουργιας ,ποσο ικα/τεβε εχετε...και δεν υπαρχει λογος να εξηγεις..Οποτε η τιμη καθε προιοντος ειναι εξαρτώμενη απο τα παραπανω.

Παντα κρινομαστε εκ του αποτελεσματος στο περασμα του χρονου.

Φιλικα

gsova
19-11-09, 14:17
Δηλαδή, για συνοψίζουμε, για να περάσουμε το μηχάνημα στα αυτοκίνητά μας πρέπει να ακουμπήσουμε 920€ σωστά??

Μιλάμε για ένα κινέζικο προϊόν και κάνει τόσα λεφτά!! (Δεν την λέω στον Παναγιώτη, βασικό αυτό! Τόσο πιστεύει ότι πρέπει να πουληθεί, τόσο το πουλάει ο άνθρωπος!)

Εκεί που έλεγα να μην χαλάσω κλαπέτα κ.τ.λ. δεν μου βγήκε τελικά!!

Υπενθυμίζω: Το προϊόν δεν κάνει 920€. Το προϊόν κάνει 680€, τελική τιμή με ΦΠΑ.

(μην τα μπερδεύουμε)

christar
19-11-09, 14:18
Συγνώμη που γίνομαι δυσάρεστος αλλά το έχουμε κουράσει πολύ το θέμα. Ο Παναγιώτης μιλάει εδώ και μέρες με τους Κινέζους για να προσπαθήσει να κατεβάσει την τιμή και να γίνει η εισαγωγή σε λογικά πλαίσια και τελικά τι εισπράττει;

Εισπράττει σχόλια του τύπου "άσε μεγάλε θα το φέρω από eBay". Φέρτε το παιδιά, κι εγώ μαζί σας και το λέω δίχως ίχνος εμπάθειας... δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Πείτε μου όμως γιατί να υποστηρίξουμε αυτά τα μηχανήματα στο άμεσο μέλλον; Για την καλή μας την ψυχή;

Η αληθεια ειναι οτι εχασες λιγο την ψυχραιμια σου, αλλα απο εμενα δεκτον, εφοσον βαλεται η δουλεια σου. Επειδη εγω ανεφερα τον Ιταλο, θα σου πω οτι το post εγινε για οποιον δεν σκεφτεται να δωσει τοσα λεφτα σε ενα Ελληνικο μαγαζι (μαζι βεβαια με το αναλογο ρισκο). Το οτι μπορει οποιος θελει να επιβεβαιωσει, επρεπε να το γραψω για να εισαι και εσυ σιγουρος ή οποιος αλλος θελει, οτι η προσφορα ειναι αληθινη και δεν προσπαθησα να ριξω με αυτον τον τροπο την τιμη. Δεν εχει κανενας κατι προσωπικο μαζι σου. Ειναι κατι που το θελει πολυς κοσμος εδω μεσα και γι αυτο γινεται μια προσπαθεια να ερθει σε οσον το δυνατον καλυτερη τιμη, θα ελεγα καλυτερα ανταξια αυτων που προσφερει αυτη την στιγμη.

http://bbs.dynavin.com/
Εδω ειναι το forum με τα προβληματα των συσκευων και οχι μονο.
Προσωπικα το θεωρω πολυ ακριβο (ακομα και με 500 ευρω) για τα προβληματακια που ακομα εχει! Μηπως πρεπει να το αφησουμε να ωριμασει?

gsova
19-11-09, 14:20
Φιλε gsova θεωρω οτι ειναι λαθος να δικαιολογείσαι για τις τιμες που πουλαει το καταστημα σας. Απλα δωστε μια τιμη (οπως και πραξατε) και οποιος θελει αγοραζει. Η κριτικη ειτε θετικη ειτε αρνητικη ειναι δεδομενη εφοσον γραφεις σε δημοσιο φορουμ.

Και κανεις δε γνωριζει τι ενοικιο , τι δαπανες λειτουργιας ,ποσο ικα/τεβε εχετε...και δεν υπαρχει λογος να εξηγεις..Οποτε η τιμη καθε προιοντος ειναι εξαρτώμενη απο τα παραπανω.

Παντα κρινομαστε εκ του αποτελεσματος στο περασμα του χρονου.

Φιλικα

Συγνώμη, το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός... και για να είμαι ειλικρινής κουράστικα κι εγώ με το θέμα. Όπως σωστά λέτε, η προσφορά δώθηκε... ότι θέλει ο καθένας ας πράξει. Τουλάχιστον κάποια μέλη του φόρουμ μας ξέρουν από κοντά και ξέρουν την ποιότητα της δουλειάς που πρεσβεύουμε.

gsova
19-11-09, 14:27
Η αληθεια ειναι οτι εχασες λιγο την ψυχραιμια σου, αλλα απο εμενα δεκτον, εφοσον βαλεται η δουλεια σου. Επειδη εγω ανεφερα τον Ιταλο, θα σου πω οτι το post εγινε για οποιον δεν σκεφτεται να δωσει τοσα λεφτα σε ενα Ελληνικο μαγαζι (μαζι βεβαια με το αναλογο ρισκο). Το οτι μπορει οποιος θελει να επιβεβαιωσει, επρεπε να το γραψω για να εισαι και εσυ σιγουρος ή οποιος αλλος θελει, οτι η προσφορα ειναι αληθινη και δεν προσπαθησα να ριξω με αυτον τον τροπο την τιμη. Δεν εχει κανενας κατι προσωπικο μαζι σου. Ειναι κατι που το θελει πολυς κοσμος εδω μεσα και γι αυτο γινεται μια προσπαθεια να ερθει σε οσον το δυνατον καλυτερη τιμη, θα ελεγα καλυτερα ανταξια αυτων που προσφερει αυτη την στιγμη.

http://bbs.dynavin.com/
Εδω ειναι το forum με τα προβληματα των συσκευων και οχι μονο.
Προσωπικα το θεωρω πολυ ακριβο (ακομα και με 500 ευρω) για τα προβληματακια που ακομα εχει! Μηπως πρεπει να το αφησουμε να ωριμασει?

Δεν είναι θέμα ψυχραιμίας, ούτε βάλλεται η δουλειά μας φίλε christar, εφόσον δεν πουλάμε μόνο το συγκεκριμένο προϊόν. Η φήμη για την ποιότητα της δουλειάς του συγκεκριμένου μαγαζιού έχει χτιστεί από το 2002 και αυτή την ποιότητα δουλειάς και την εξυπηρέτηση αντικατοπτρίζουμε στην τιμή μας. Μην το βλέπετε φλάτ μόνο ώς την τιμή ενός προϊόντος. Θυμόσαστε παλιά τα μαγαζάκια στη Στουρνάρη που πούλαγαν PCs; Πήγαινες στον πωλητή και τον αισθανόσουν δικό σου άνθρωπο, σου έλεγε 2-3 πράγματα παραπάνω για το προϊόν, σου έλεγε τα υπέρ και τα κατά του, σε καθοδηγούσε. Έχετε την ίδια εξυπηρέτηση σήμερα στα πολυκαταστήματα;

Σαφέστατα και δεν έχετε κάτι προσωπικό μαζί μου... ούτε κι εγώ μαζί σας και γιατί να έχουμε άλλωστε; Πείραξε κανείς κανέναν; Άν πιστεύετε ότι αξίζει το ρίσκο του να το φέρετε μόνοι σας, εγώ σας παροτρύνω να το κάνετε!

fanisk
19-11-09, 14:28
Μαλλον το αρκετα κουρασα κι εγω το θεμα, συγγνωμη gsova.

gsova
19-11-09, 14:29
Μαλλον το αρκετα κουρασα κι εγω το θεμα, συγγνωμη gsova.

Δεν υπάρχει πρόβλημα φίλε fanisk! :friday:

fanisk
19-11-09, 14:32
Ωραια συνταξη εκανα ο βλαχος..! Ας βαλει καποιος το αρκετα μετα το κουρασα..

gyiama
19-11-09, 14:51
Ωραια συνταξη εκανα ο βλαχος..! Ας βαλει καποιος το αρκετα μετα το κουρασα..

οπως μπορει να βαλει και το Τ0 μετα το ΑΡΚΕΤΑ!!!!!:clap::clap::friday:

fanisk
19-11-09, 15:35
οπως μπορει να βαλει και το Τ0 μετα το ΑΡΚΕΤΑ!!!!!:clap::clap::friday:

αχαχαχαχ εχεις δικιο..:icon18:

eddy_e46
19-11-09, 16:15
Εγώ είμαι εκτός group buy γιατί τα 680€ είναι περισσότερα από τα 600€ που ζήτησε ο GPS-COM.
Δεν κουράστηκα απλά, ΒΑΡΕΘΗΚΑ κιόλας.
Εϊναι άλλωστε γνωστός ο τρόπος με τον οποίο λειτουργεί το εμπόριο στην Ελλάδα.
Ευχαριστώ όλους για την προσπάθεια που έκαναν και θεωρώ ότι όντως το θέμα πρέπει να κλειδωθεί!

gsova
19-11-09, 17:11
Ξαναδιάβασα το θέμα από την αρχή, πολύ πριν εμπλακώ εγώ. Τότε αρκετοί παραδέχονταν ότι 500 - 600€ είναι μια λογική τιμή παρ'ότι η συσκευή είναι Κινέζικη γιατί έχει πολλά πράγματα που ακόμη και η εργοστασιακή μονάδα δεν τα έχει (ενδεικτικά αναφέρω ότι ειπώθηκε: καλύτερο navigation, USB θύρα, Bluetooth κλπ).

Ο φίλος μας ο Ιταλος πόσα κομμάτια να έχει στην κατοχή του; Εφόσον ο Παναγιώτης μίλησε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ με τον Κινέζο διανομέα και του είπε ότι 50 κομμάτια έχουν παραχθεί όλα κι όλα, να έχει 5 κομμάτια στην κατοχή του; Και σε τι τιμή να τα πήρε και σε τι τιμή να τα δίνει; Τα δίνει ας πούμε για 50€ κέρδος το κομμάτι; Κι ας υποθέσουμε ότι τα δίνει γι'αυτό το κέρδος (είναι και γ@μώ τα παληκάρια, φούλ ανθρωπιστής λέμε), άμα σκάσει ένα μηχάνημα θα το υποστηρίξει; Για 50€ που έβγαλε; Όχι απλά χλωμό... ΚΑΡΑ-χλωμό το βλέπω...

Μου έχει τύχει να κάνω κατάθεση μέσω Western Union για προϊόν σε πωλητή με καλή τιμή και το προϊόν να μην έρθει ποτέ. Ποιός έχει το χρόνο και την όρεξη να κυνηγάει μετά; Προς θεού, δεν θέλω να σας αποθαρρύνω, αλλά όταν σου λέει ο Κινέζος ότι το μηχάνημα έχει Α τιμή + μεταφορικά και ο φ,χ,ψ τύπος που δεν τον ξέρεις και δεν μπορείς να τον ελέγξεις σου το δίνει με ελάχιστο έξτρα κόστος, τότε κάτι βρωμάει, τουλάχιστον η κοινή λογική αυτό λέει.

christar
19-11-09, 17:31
Ξαναδιάβασα το θέμα από την αρχή, πολύ πριν εμπλακώ εγώ. Τότε αρκετοί παραδέχονταν ότι 500 - 600€ είναι μια λογική τιμή παρ'ότι η συσκευή είναι Κινέζικη γιατί έχει πολλά πράγματα που ακόμη και η εργοστασιακή μονάδα δεν τα έχει (ενδεικτικά αναφέρω ότι ειπώθηκε: καλύτερο navigation, USB θύρα, Bluetooth κλπ).

Ο φίλος μας ο Ιταλος πόσα κομμάτια να έχει στην κατοχή του; Εφόσον ο Παναγιώτης μίλησε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ με τον Κινέζο διανομέα και του είπε ότι 50 κομμάτια έχουν παραχθεί όλα κι όλα, να έχει 5 κομμάτια στην κατοχή του; Και σε τι τιμή να τα πήρε και σε τι τιμή να τα δίνει; Τα δίνει ας πούμε για 50€ κέρδος το κομμάτι; Κι ας υποθέσουμε ότι τα δίνει γι'αυτό το κέρδος (είναι και γ@μώ τα παληκάρια, φούλ ανθρωπιστής λέμε), άμα σκάσει ένα μηχάνημα θα το υποστηρίξει; Για 50€ που έβγαλε; Όχι απλά χλωμό... ΚΑΡΑ-χλωμό το βλέπω...

Μου έχει τύχει να κάνω κατάθεση μέσω Western Union για προϊόν σε πωλητή με καλή τιμή και το προϊόν να μην έρθει ποτέ. Ποιός έχει το χρόνο και την όρεξη να κυνηγάει μετά; Προς θεού, δεν θέλω να σας αποθαρρύνω, αλλά όταν σου λέει ο Κινέζος ότι το μηχάνημα έχει Α τιμή + μεταφορικά και ο φ,χ,ψ τύπος που δεν τον ξέρεις και δεν μπορείς να τον ελέγξεις σου το δίνει με ελάχιστο έξτρα κόστος, τότε κάτι βρωμάει, τουλάχιστον η κοινή λογική αυτό λέει.

Φιλε gsova, μην τρελενεσαι, δεν ειναι θεμα Ιταλου ή Ελληνα. Το θεμα ειναι οτι η συγκεκριμενη συσκευη, κατα τη γνωμη μου παντα, ειναι αρκετα ακριβοτερη απο προτασεις παρομοιες αλλων κατασκευαστων και με αρκετα προβληματακια. Με την παροδο του χρονου πιστευω και η τιμη θα αλλαξει προς το καλυτερο και τα προβληματα θα διορθωθουν. Και ισως τοτε να μπορειτε να κανετε μια καλυτερη προσφορα και το προιον να ειναι και πιο δοκιμασμενο. Φιλικα παντα και το εννοω!

george kaleas
19-11-09, 17:35
eddy e46 +111111 καλα τα λες και εγω ειμαι εκτος group buy
ελεος ποια το κουρασαμε πολυ...

salvator
19-11-09, 20:00
Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω, τουλαχιστον προσωπικά αλλά και άλλα μέλη, μας άρεσε πολύ η ιδέα επειδή το εν λόγω προιόν έχει εργοστασιακή εμφάνιση και το ότι έχει πολλές δυνατότητες. Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν με ενδιαφέρει αν τα παιδιά που έχουν το κατάστημα θα βγάλουν 10, 20 ή 100 € κέρδος. Οταν κανεις business και θεωρήσαι σοβαρός πρέπει να κοιτάξεις και το επιχειρηματικό σου κέρδος. Δεν είσαι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Εχω την εντύπωση από τα λίγα που κατέχω ότι τα παιδιά περιόρισαν την τιμή προς τα κάτω όσο μπορούσαν με τα δεδομένα αυτής της χρονικής στιγμής. Εν κατακλειδει θεωρώ ότι η τιμή βγαίνει ψηλότερα επειδή οι φόροι είναι υψηλοί και επειδή ο Κινέζος κοστολογεί ακριβά την εργοστασιακή εμφάνιση, λόγω έλλειψης ανταγωνισμού. Αυτά τα ολίγα.
Επειδη έχω στείλει και εγώ mail θα απαντήσω μεχρι την Δευτερα για το αν συνεχίζω να είμαι μέσα στο group buy.
Υ.Γ. 1 'Οποιος κάνει μια εργασία πρέπει να πληρώνεται.
Υ.Γ. 2 Επειδή κάποιοι αλλά όπως και εγώ παλιότερα δεν γνώριζα, πιστεύω ότι ισχύει το εξής: Οι Κινέζοι σου προσφέρουν διάφορες ποιότητες για τα προιόντα τους ανάλογα με την τιμή τους πάντα. Υπάρχουν τα φθηνά και τζάμπα που "χαλάνε" και φθάνουμε στα αξιόπιστα και ακριβά. Οτι πληρώνεις παίρνεις. Νομίζετε δηλαδή ότι η Κίνα σε λίγα χρόνια θα είναι παντοδύναμη σε πολλούς τομείς με προιόντα κατώτερης διαλογής??

Φιλικά πάντα.
Καλό σας Βράδυ.

george kaleas
19-11-09, 20:08
εγω εχω να πω οτι δεν ειπε κανεις να της παρουμε σε τιμη κοστους προς θεου.....
αλλα σου λεω οτι δεν μπορουμε (τουλαχιστον εγω) να δοσουμε 700ε για ενα πραμα το οποιο
μπωρει να βαλεις στο αμαξη σου και να κανει (εκρηξη!!)
και δεν μηλαμε τοσο καιρο για 1 οθονη μηλαμε για group buy δεν γινεται να την παρουμε 700ε αλλα ουτε 200ε και οσο για την τιμη σου λεω οτι παει κιαλο κατω αμα θες.... και με κερδος :)

filika panta!!!

gsova
19-11-09, 20:24
εγω εχω να πω οτι δεν ειπε κανεις να της παρουμε σε τιμη κοστους προς θεου.....
αλλα σου λεω οτι δεν μπορουμε (τουλαχιστον εγω) να δοσουμε 700ε για ενα πραμα το οποιο
μπωρει να βαλεις στο αμαξη σου και να κανει (εκρηξη!!)


Σιγά μην την βάλετε στο αμάξι σας τη συσκευή και γίνει και η καταστροφή του κόσμου!

50 κομμάτια λέει ο Κινέζος ότι παρήχθησαν όλα κι όλα. Πότε πρόλαβαν και εμφανιστήκαν τόσα προβλήματα ή ΠΟΥ διαβάσατε εσείς προβλήματα για τη συγκεκριμένη συσκευή; Βάλτε μου πόστ από οποιοδήποτε φόρουμ που να λέει για προβλήματα ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ (όχι άλλης συσκευής της ίδιας φίρμας ή άλλης συσκευής Κινέζου γενικά) κι εγώ υπόσχομαι να τα συζητήσω διεξοδικά με το εργοστάσιο. Ακόμη δεν το είδαμε το μηχάνημα και το καταδικάσαμε...


και δεν μηλαμε τοσο καιρο για 1 οθονη μηλαμε για group buy δεν γινεται να την παρουμε 700ε αλλα ουτε 200ε και οσο για την τιμη σου λεω οτι παει κιαλο κατω αμα θες.... και με κερδος :)

filika panta!!!

Όσο για την τιμή που κατεβαίνει κι άλλο... ανοίξτε εσείς εισαγωγική εταιρία στην Ελλάδα, κάντε την εισαγωγή και πουλήστε χαμηλά να γίνετε και πλούσιος. Θα αγοράζουμε κι εμείς από εσάς μετά και δεν θα τραβιόμαστε με τον κάθε Κινέζο...

Εννοείται, πάντα φιλικά!
:yipee:

george kaleas
19-11-09, 20:39
δεν ειπα καθαρα οτι θα το βαλεις και θα κανει εκρηξη αλλα μην μου λες οτι δεν υπαρχει περιπτοση να
το παρεις στα χερια!! και οτι δεν ειναι πολλα για no name πραμα...με 1000-και κατη περνεις της μανας του και εισαι κομλε!! αμα θες 700ε 90 κεραια και αλλα ποσα φτανεις τα 1000 και επειδη εχω ξανα κανει δουλεια με κινεζο.. χωρις να εχω εισαγωγικη εταιρια στο λεω για την τιμη..... :) ( και σηγουρα δεν μπωρο να μηλαω για ενα πραμα που δεν το εχω δει καν) απλος λεω την αποψη μου... δεν θελω να φτασουμε σε τσακομους και μ@λακιες!!


φιλικα...

KATSARAIOS
19-11-09, 22:15
παιδια δεν γινεται να τα εχουμε ολα βολικα για μας και οι εμποροι να μην εχουν οφελος.
απλα οποιος θελει προχωραει στην αγορα με την εγγυηση που δινει το καταστημα αλλιως η το βρισκει απο το ebay η περιμενει καλυτερη τιμη σε καποια μελλοντικη στιγμη που η διαθεση του προιοντος θα ειναι πιο ευρυτερη
απλοι νομοι της αγορας.
οσο για τα εργοστασιακα που αναφερθηκαν καποιοι μην ξεχνατε οτι ειναι μεταχειρισμενα και πολυ πιο δαπανηρα στην αποκτηση τους και στην εγκατασταση τους.

gyiama
20-11-09, 00:11
χωρις να θελω να κανω το δηκηγορο τπυ διαβολου και εντελος πληροφοριακα και μονο!!!! με 1400ε max εχει κομπλε τα παντα ολα tv(ξεκλειδωτη) navi μκ4 οθονη κλπ εγκατεστημενα ΧΩΡΙΣ κανενα προβλημα και με αγορα ΕΔΩ απο ελλαδα και οχι απο ebay κλπ!!!(μεταχειρισμενα παντα μιλαμε αλλα σε αψογη λειτουργικη και εφανησιακη κατασταση)

Dimzan
20-11-09, 00:27
Το ζαλισατε!


Ο εμπορος πληρωνει δασμους για την εισαγωγη και ΦΠΑ για την πωληση και επειδη παιρνει το ρισκο της εγγυησης εχει κερδος (πολυ λογικο στην συγκεκριμενη περιπτωση αν τα υπολογισετε ολα)


Η αγορα απο το ebay παρακαμπτει ολα (?) τα παραπανω αλλα το ρισκο το παιρνετε εσεις!

GNIKOLOP
20-11-09, 09:32
Εχω να κάνω μερικές παρατηρήσεις
Α) Στο ΦΟΡΟΥΜ υπάρχουν πολλοί έμποροι και επαγγελματίες που είναι γραμμένοι όχι για την αγάπη τους για το αυτοκίνητο αλλά να χρησιμοποιήσουν το ΦΟΡΟΥΜ για την αλιευυση πελατών θα σκέφτομαι αν οι συμβουλές που δίνουν κάποιοι π.χ για σερβις, λιπαντικά και άλλα δεν είναι εκ του πονηρού για ιδίον οφελος.
Β) Από ότι καταλάβαμε οι περοισσότεροι, αρκετοι χρήστες, χρησιμοποιούν πάνω από ένα λογαριασμό στο ΦΟΡΟΥΜ και ξαφνικά εμφανιζονται ως συγγενής που υποστηρίζουν ο ένας τον άλλο.
Γ) Οσον αφορά το θέμς μας που είδατε εγγύηση που πληρώνεις εσύ τα μεταφορικά για την ΚΙΝΑ, θα σου πει 100€ για να πάει το μηχάνημα στην ΚΙΝΑ και 100€ να γυρίσει? , αυτό είναι εγγύηση ? Και ποτέ θα πάει θα το δουν οι κινέζοι και θα επιστρέψει ? δεν υφίστατε τέτοιο πράγμα απλά για ψυχολογικούς λόγους είναι.
Δ) Οσον αφορά τον εκτελωνισμό, επειδή κάτι ξέρουμε και εμείς, άλλο πληρώνει ο ισιώτης τελωνείο και άλλο ο έμπορος ( πολύ λιγότερα) .
Ε) Δεν ζητήσαμε από κανένα να μην βγάλει κέρδος, απλά όταν έχεις επίσημη προσφορά 700€ με εξτρα GPS εντοπισμού αυτοκινητου 50€ την τοποθέτηση και 60 € την κεραία, γιατί βάζεις σε διαδικάσία τόσους ανθρώπους να περιμένουν ότι θα δώσεις καλύτερη προσφορά? Και δεν το κάνεις ?
ΣΤ) Επίσης δεν συμφωνώ με αυτούς που λένε να κλείσει αυτό το θέμα, προτείνω να μείνει ανοικτό , γιατί σε κάποια στιγμή ποστεύω ότι θα τα βρούμε τα μηχανήματα κάτω από 450€.

christar
20-11-09, 10:24
ΣΤ) Επίσης δεν συμφωνώ με αυτούς που λένε να κλείσει αυτό το θέμα, προτείνω να μείνει ανοικτό , γιατί σε κάποια στιγμή ποστεύω ότι θα τα βρούμε τα μηχανήματα κάτω από 450.

Και εγω συμφωνω με αυτο, αλλα θα πρεπει να σταματησει η αντιπαραθεση γιατι οντως εχει αρχισει να κουραζει...
Καλο θα ηταν να υπαρχει για οποιον βρει στο μελλον πληροφοριες ή προσφορες να ποσταρει εδω.

Εχει ρωτησει κανεις ποσο κοστιζει σε αντιπροσωπεια το κομματι που χρειαζεται για να μεταφερθει ο κλιματισμος μια θεση πιο κατω?

konas
20-11-09, 10:45
Από οσο εχω καταλαβει παντως διαβαζοντας τα αρχικα ποστς, προκειται για συστημα 1din, που για την εγκατασταση του δεν χρειαζεται ουτε πατεντες, ουτε αλλη πρόσοψη, ουτε μεταφορα του κλιματισμου (οπως στα 2din).
Βεβαια μετα γραφτηκε οτι χρειαζεται. Ισως αυτο το σημειο θελει διευκρινηση

gsova
20-11-09, 10:48
http://www.bezelking.de/shop/climate-control-relocation-unit-2din-relocator-p-7.html

christar
20-11-09, 11:36
http://www.bezelking.de/shop/climate-control-relocation-unit-2din-relocator-p-7.html

Αν και ψαχνω τιμη απο Ελληνικη αντιπροσωπεια (για να δω αν αξιζει απο ebay ή και απο εκει που υπεδειξες), δεν εχω παρα να σε ευχαριστησω γιατι απαντωντας δειχνεις ανωτεροτητα και κρατας το επιπεδο του thread εκει που πρεπει. Thanks!! :cheers:

Dukes
20-11-09, 11:51
Για περισσότερες αναφορές σε θεματα για την συσκευή υπαρχουν εδω http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=82&extra=page%3D1

eddy_e46
20-11-09, 12:49
Επειδή το έχω κάνει, δε χρειάζεται να αγοράσει κανείς κάτι για να μεταφέρει τα χειριστήρια του κλιματισμού.
Αρκεί να βγάλει τη βάση της θήκης που υπάρχει πάνω από το τασάκι και τα χειριστήρια μπαίνουν γάντι.
Βέβαια δεν κουμπώνουν και αν τα τραβήξεις μπορείς εύκολα να τα βγάλεις, αλλά εγώ προσωπικά χρησιμοποίησα λίγη μαύρη σιλικόνη στις 4 γωνίες (από πίσω φυσικά για να μη φαίνεται τίποτα) και κατόπιν δεν κουνιέται ρούπι (και γράφω σιλικόνη γιατί αν χρειαστεί να αφαιρέσει κάποιος στο μέλλον τα χειριστήρια απλά τα τραβάει λίγο πιο δυνατά και βγαίνουν. Για όποιον δε θέλει ούτε να τα τραβήξει ρίχνει λίγη καθαρή βενζίνη και η σιλικόνη διαλύεται εντελώς).

Οπότε μη μπαίνετε σε τζάμπα έξοδα.

Dukes
20-11-09, 12:59
Με την συγκεκριμενη της bezelking δεν κανεις πατέντες όμως για κολληματα.. Μπαινει κατευθειαν.

eddy_e46
20-11-09, 13:10
Με την συγκεκριμενη της bezelking δεν κανεις πατέντες όμως για κολληματα.. Μπαινει κατευθειαν.

Σωστός. Αλλά λέμε τώρα... αν δε θέλεις να δώσεις άλλα χρήματα.
Επίσης στα μεταχειρισμένα μπορεί να βρεί κανείς την εργοστασιακή βάση με το τασάκι (αλλά χωρίς τον αναπτήρα) με 25€.
Το ρώτησα πριν καμιά βδομάδα που πήγα για να βρω κάτι άλλο.

Dathanaso
20-11-09, 13:10
Εκτός group buy και εγώ, όχι για την τιμή αλλα γιατι θα περιμένω να λυθούν αυτα, τα όποια προβληματάκια υπάρχουν στη συσκευή.

sierra
23-11-09, 15:11
Ξέρετε αν το έχει βάλει κανένας να το δούμε πώς δουλεύει;Γαιτί ακούμε πολλά και χάσαμε την μπάλα.

imola rot
25-11-09, 18:48
η εταιρια λεγεται elettroitaly.com
παντως η τιμη αν ειναι αυτη που αναφερεται πιο πανω ειναι πολυ ακριβο στο ebay εχει σχεδον τη μιση τιμη

bill987
25-11-09, 19:05
η εταιρια λεγεται elettroitaly.com
παντως η τιμη αν ειναι αυτη που αναφερεται πιο πανω ειναι πολυ ακριβο στο ebay εχει σχεδον τη μιση τιμη

670 χωρίς μεταφορικά???

Άστο, ακόμα και από εδώ συμφέρει καλύτερα!!!

aektzhs18
26-11-09, 16:01
Για δωστε τελικα καμια πληροφορια ,.Δεν αξιζει ?Ποια ειναι η τελικη τιμη του?Γιατι θελω να αλαξω το cd πλαιερ που εχω ευκαιρια ειναι να βαλω κατι καλω.
Για διτε εδω μεσα τεριαζει τιποτα στο δικο μας κουτι?Γιατι η κινεζοι τΑ σκοτωνουν
http://www.chinavasion.com/index.php/cName/car-dvd-players/

aektzhs18
26-11-09, 18:47
Για ρηξτε μια ματια και πεστε τιποτα ρε παιδια.

bill987
26-11-09, 19:07
Για ρηξτε μια ματια και πεστε τιποτα ρε παιδια.

Φίλε αν απλά θέλεις να βάλεις μια 2din με ότι αυτό συνεπάγεται (κοψίματα-ραψίματα) τότε προχώρα............
Αλλιώς κάνε λίγο υπομονή και θα δούμε τι θα κάνουμε!!!

aektzhs18
26-11-09, 19:11
θα βρουμε καμια ακρη ?

bill987
26-11-09, 19:16
θα βρουμε καμια ακρη ?

Κάνε υπομονή, είμαι σίγουρος ότι θα βρούμε άκρη!!

smg2
27-11-09, 16:28
πολι καλο αν ειναι κινα με χαλαει ομως

sierra
08-12-09, 00:00
Μήπως έχει κανένας κανένα νέο για το θέμα μας;

Ευλογητός
08-12-09, 00:37
Διάβασα και εγώ μόλις το θέμα και εντυπωσιάστηκα!
Περιμένω νέα!

zazis
12-12-09, 17:57
Παιδιά εγώ είμαι καινουργιος με ενα 530 e39 και με ενδιαφέρει το θέμα.
Αν γίνει κάτι συνολικά θα με ενδιέφερε να συμμετάσχω

sierra
15-12-09, 18:40
Πιστεύω ο Παναγιώτης να μας κάνει καμιά καλύτερη προσφορά για να προχωρίσουμαι σε group buy.Πάντως έμαθα ότι δουλεύει σωστά.

ntenis
22-12-09, 16:01
Καλησπερα παιδια παρακολουθω εδω και μερες το θεμα και πηρα τηλεφωνο την GPS-COM στης 17-12 και μιλεισα και μου ειπαι οτι το προιον θα ειναι διαθεσιμω μετα τις 15-01 και η τιμη του θα ειναι 800-900ε και εγω ποιστευω οτι ειναι πολλα ενα κινεζικο προιον

sierra
23-12-09, 01:36
Πιστεύω ότι εάν γύρω στα 500ε + τα λοιπά θα γίνει ένα γερό group bay και θα έχουν το κέρδος τους...

imola rot
25-12-09, 09:54
χρονια πολλα το συγκεκριμενο κομματι το παρελαβα εχθες κ` ειναι αψογο αισθητικα δεν το εχω τοποθετησει ακομα
την δευτερα θα γινει η τοποθετηση κ` θα ξανακανω ποστ
Το αγορασα απο το www.gpsnavi hellas.com οι οποιοι ηταν αψογοι κ` συνεπεις σε οτι ειπανε τους ευχαριστω πολυ

GNIKOLOP
25-12-09, 12:33
Χρόνια πολλά σε όλους, αν επιτρέπεται πόσο το αγόρασες?

sierra
25-12-09, 21:10
Χρόνια Πολλά και από εμένα. Επειδή με ενδιαφέρη και εμένα, πες μας όταν το βάλης αν δουλεύη σωστά και πόσο το πήρες...

BMW_330i
25-12-09, 22:39
εγω το βρηκα και εδω στα 950 ευρω.καλο φαινεται το ατιμο αλλα μετα απο ολα αυτα ας περιμενουμε λιγο ακομη.http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/product_info.php?products_id=102

masterge
26-12-09, 16:55
εγω το βρηκα και εδω στα 950 ευρω.καλο φαινεται το ατιμο αλλα μετα απο ολα αυτα ας περιμενουμε λιγο ακομη.http://www.gpsnavihellas.gr/catalog/product_info.php?products_id=102

Και εγω το βρηκα εδω http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130351042602&ih=003&category=76083&ssPageName=WDVW&rd=1 νομιζω οτι θα πεσει και αλλο σε λιγο καιρο

masterge
26-12-09, 17:06
Και εδω αλλα δεν ξερω αν το πουλαει για ελλαδα http://cgi.ebay.de/BMW-e46-16-9-Navi-Monitor-Bordmonitor-Navigation_W0QQitemZ270503703141QQcmdZViewItemQQpt ZTechnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationss ysteme?hash=item3efb46f265

BMW_330i
26-12-09, 20:05
Και εδω αλλα δεν ξερω αν το πουλαει για ελλαδα http://cgi.ebay.de/BMW-e46-16-9-Navi-Monitor-Bordmonitor-Navigation_W0QQitemZ270503703141QQcmdZViewItemQQpt ZTechnik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationss ysteme?hash=item3efb46f265

αυτο καμια σχεση με το πρωτο γιατι ειναι το εργοστασιακο και αυτο σαν σκετη οθονη δεν παιζει χρειαζονται και αλλα μαζι.το πρωτο καλη τιμη φαινεται εχω στειλει e-mail για να δουμε.

masterge
27-12-09, 17:59
αυτο καμια σχεση με το πρωτο γιατι ειναι το εργοστασιακο και αυτο σαν σκετη οθονη δεν παιζει χρειαζονται και αλλα μαζι.το πρωτο καλη τιμη φαινεται εχω στειλει e-mail για να δουμε.

sory δικο μου λαθος

christar
28-12-09, 12:52
Να και μια φωτο με το συστημα εγκατεστημενο, απο τον χρηστη maestroxl απο το e46fanatics.com:

http://img27.imageshack.us/img27/9829/dsc02254m.jpg

Και ενα review απο το e46fanatics.de:
http://www.e46fanatics.de/bmw-navigationssysteme/11087-navigation-fuer-bmw-e46-10.html#post219304

imola rot
28-12-09, 20:37
παιδια καλησπερα
εγω τοποθετησα το συγκεκριμενο προιον κ` ειναι αψογο

BMW_330i
28-12-09, 21:59
παιδια καλησπερα
εγω τοποθετησα το συγκεκριμενο προιον κ` ειναι αψογο

φιλε μου επειδη περιμενω και εγω να μου το φερουν καμια φωτο υπαρχει να δουμε?ευκολο στην εγκατασταση αντιμετωπησες κανενα προβλημα η εκανες καποια μετατροπη?

sierra
29-12-09, 00:35
Δεν κάνεις καμία μετατροπή.Τοποθετήτε όπως ακριβώς στη θέση του.Είπαμε όμως μήπως μας κάνει καμιά καλή τιμή ο Παναγιώτης για να κάνουμε group bay. Απ΄οτι οίδατε στο ebay το έχει 650e,και έχω βρεί μαγαζί να το τοποθετήση 50e και οι κεραίες άλλα 60e, δηλαδή περίπου 800e όλα μαζί.Αν μας κάνει μια καλή τιμή ο Παναγιώτης θα το πάρουμαι απ΄αυτόν...

george kaleas
29-12-09, 00:56
μακαρη να βρουμε ακρη για group bay!! :) einai ωραιο!!

BMW_330i
29-12-09, 16:08
λοιπον κανονιστε να μαζευτουμε να δουμε ποσοι ενδιαφερομαστε αν ειναι να το κανονισουμε γιατι εγω ετοιμος ειμαι.τωρα αν το παρουμε απο παναγιωτη η απο αλλου παλι μεσα ειμαι.οσοι ειναι για ομαδικη αγορα δωστε παρον.

christar
29-12-09, 18:23
Δεν ειχα και πολυ χρονο αυτες τις μερες για να γραψω, ουτε και για να το ψαξω αλλα αν μπει καποιος στο forum της εταιρειας θα δει οτι αξιζει να περιμενουμε αφου καποια προβληματακια λυνονται σιγα σιγα και η δευτερη παρτιδα θα ειναι καλυτερη (πχ στον φωτισμο, τα κουμπια θα μοιαζουν περισσοτερο oem και ισως σε mpeg4 ψηφιακο αποκωδικοποιητη)
Good things comes to those who wait...

bmw_trelamenos
30-12-09, 20:15
παιδιά καλησπέρα. είμαι νεος στο forum σας (ωρών) δηλαδή και επεσα τυχαία πανω σας.μου αρεσε το μηχανηματακι αυτό και θα ήθελα να με ενταξετε και μενα στο grup των 10 για καλύτερη τιμή.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.εχω βρει και αυτο
http://exoticshop.gr/car-pc-complete-systems/ctf-1din-car-pc.html
το γνωριζει καποιος?????

Φίλε στείλε μου λεπτομέρειες, αν έχεις μάθει κάτι για αυτό.



Καλή χρονιά σε όλους

imola rot
30-12-09, 22:11
παιδια το project τελειωσε με απιστευτα αποτελεσματα

Tasos 318ci
31-12-09, 17:02
παιδια το project τελειωσε με απιστευτα αποτελεσματα

Πες μας φιλε αν γινεται το GPS του δουλευει φυσιολογικα; Ειναι λειτουργικο γενικοτερα?

gsova
02-01-10, 00:27
Παιδιά Καλή Χρονιά και Χρόνια πολλά σε όλους. Με υγεία, ευτυχία, χρήμα και πάσης φύσεως επιτυχίες (εργασιακές, αισθηματικές κλπ) :)

Μερικές φωτογραφίες από την πρόσφατη εγκατάσταση του BMW E46 Special Panel...

Dathanaso
02-01-10, 01:37
Παιδιά Καλή Χρονιά και Χρόνια πολλά σε όλους. Με υγεία, ευτυχία, χρήμα και πάσης φύσεως επιτυχίες (εργασιακές, αισθηματικές κλπ) :)

Μερικές φωτογραφίες από την πρόσφατη εγκατάσταση του BMW E46 Special Panel...


Καλορίζικο πανέμορφο

Tasos 318ci
02-01-10, 03:45
Η αληθεια ειναι οτι φαινεται πανεμορφο...Πες μας ομως δουλευει?Δειχνει τηλεοραση?Το GPS του δειχνει διαδρομη,μιλαει?Αξιζει τελικα να τα ριξουμε?

bmw_trelamenos
02-01-10, 10:45
Όσοι το έχουν προμηθευτεί ας πούνε εντυπώσεις και αν έχει η συσκευή στη συσκευασία της το "CE" σηματάκι, να ξέρουμε τουλάχιστον ότι πληρεί τα Ευρωπαϊκά standards

BMW_330i
02-01-10, 16:40
Όσοι το έχουν προμηθευτεί ας πούνε εντυπώσεις και αν έχει η συσκευή στη συσκευασία της το "CE" σηματάκι, να ξέρουμε τουλάχιστον ότι πληρεί τα Ευρωπαϊκά standards

απο δευτερα και μετα θα το εχω στα χερια μου.εντυπωσεις και πληροφοριες τα συν και τα πλην προσεχως.

Ευλογητός
03-01-10, 01:15
Ευχαριστώ!Αναμένω!

billisj
03-01-10, 11:35
Καλορίζικο πανέμορφο !!!!!!!!!!!!!!!!!!

bmw_trelamenos
03-01-10, 17:01
απο δευτερα και μετα θα το εχω στα χερια μου.εντυπωσεις και πληροφοριες τα συν και τα πλην προσεχως.

ΟΚ Αν μπορείς και καμιά φωτό να ανεβάσεις...

Dark_Niaou
04-01-10, 13:22
παρακαλώ εντος θεματος....

imola rot
06-01-10, 21:13
παιδια καλη χρονια σας ευχομαι
το συγκεκριμενο κομματι δουλευει αψογα σε ολες του τις λειτουργιες κ` δουλευουν κ` τα χειριστηρια του τιμονιου

BMW_330i
06-01-10, 21:59
παιδια καλη χρονια σας ευχομαι
το συγκεκριμενο κομματι δουλευει αψογα σε ολες του τις λειτουργιες κ` δουλευουν κ` τα χειριστηρια του τιμονιου

δωσε και αλλες πληροφοριες στο λαο δεν μας φτανει αυτο.πως εγινε η εγκατασταση αν ειχε καποιο προβλημα αν χρειαστηκες κατι αλλο εξτρα.εχει το ιδιο φωτισμο με το καντραν στα κουμπια?η τηλεοραση εμαθα δουλευει και εν κινηση αληθευει αυτο?κατεβαζοντας το καλοριφερ αλλαξες βαση η το εβαλες στην ιδια με κολλα?μου ειπαν αν εχεις την μαυρη μεμβρανη στα τζαμια εκει μπαινει η κεραια του gps αν οχι πρεπει να την βαλεις καπου πανω στο ταμπλο η στο τζαμι αληθευει?δωσε φως.

tasos.kamv
07-01-10, 10:09
Βαυαρέ συναγωνιστή Imola rot μας έχει αφήσει σε αναμμένα κάρβουνα... δώσε περισσότερες πληροφορίες να δούμε και εμεις τι θα κάνουμε με τα 46-άρια μας...

rapid_fast
07-01-10, 10:46
Όχι απλώς εντυπωσιακότατο, είναι οτι πιο εκπληκτικό εχω δεί μέχρι τώρα......

sierra
07-01-10, 12:17
O Παναγιώτης δεν μας λέει καμιά καλή τιμή για να το πάρουμε απ' αυτόν...

BMW_330i
07-01-10, 16:23
μετα απο πολυ ψαξιμο το βρηκα με 650 ευρω σε γερμανια.τελικη τιμη με μεταφορικα με βαση για το καλοριφερ κεραια τv και περαστικα μου ζητησαν 940 ευρω.το μηχανημα το εχω καπαρωσει ηδη αν μαθουμε και πως να το περασουμε γλυτωνουμε περαστικα επομενως νομιζω ειναι μια χαρα τιμη.

Aceman1925
07-01-10, 16:32
εγω να πω να μη βιαστειτε.
ειναι κατι καινουριο ακομα που οσα κομματια και αν βγαλει φευγουν.
γιαυτο κραταει και τετοια τιμη.
ν κανετε λιγο υπομονη η τιμη θα πεσει κατακορυφα και θα παει στα συνηθισμενα για κινεζικο προιον πλαισια.

BMW_330i
07-01-10, 16:33
ειναι αυτο

sierra
08-01-10, 00:31
Ενας φίλος ηλεκτρολόγος το βάζει με 50ε συν 60ε την κεραία tv...

masterge
17-01-10, 22:02
λοιπον να που πεσανε αυτα τα σπεσιαλ dvd κατω απο 500€

http://www.import-electronique.fr/product.php?id_product=98&id_lang=1

masterge
17-01-10, 23:15
αν μπορει καποις που ξερει καλα αγγλικα να κλειση καμια καλη τιμη ας το κοιταξει λιγο
το θεμα γιατι εγω δεν τα παω καλα με τα ξενα και αν βγενει οικονομικη τιμη για 5-10
κοματια νομιζω πως θα ενδιαφερθουν πολλοι απο εδω μεσα.μιλαμε για 382 δολαρια
το κοματι

http://www.dabears2k.com/product_info.php?cPath=79&products_id=298

fanisk
17-01-10, 23:22
αν μπορει καποις που ξερει καλα αγγλικα να κλειση καμια καλη τιμη ας το κοιταξει λιγο
το θεμα γιατι εγω δεν τα παω καλα με τα ξενα και αν βγενει οικονομικη τιμη για 5-10
κοματια νομιζω πως θα ενδιαφερθουν πολλοι απο εδω μεσα.μιλαμε για 382 δολαρια
το κοματι

http://www.dabears2k.com/product_info.php?cPath=79&products_id=298

Ειναι η μιση τιμη, για την καταθεση. Πριν το στειλουν ζητουν και τα υπολοιπα.

KATSARAIOS
17-01-10, 23:24
Ειναι η μιση τιμη, για την καταθεση. Πριν το στειλουν ζητουν και τα υπολοιπα.

καλο εεεε ???? χαχααχα ρε τα αρπαχτικα !!!:gaysex:

billisj
17-01-10, 23:25
υπομονη που θα παη θα πεση η τιμη του !!!!ας περιμενουμε λιγο ακομα!!!!!!!

demis_330
18-01-10, 13:46
Το προιον εχει σταλει στους αντπροσωπους της DYNAVIN-εταιρειας που βγαζει το προιον, για να ελεχθει, να τσεκαριστει και να αξιολογηθεί. Βρισκεται ακομα στην πρωτη version, χωρις να εχουν γινει οι απαραιτητες διορθωσεις-επεμβασεις σε hardware μετα απο τα feedbacks των επισημων αντιπροσωπων.
Ήδη η dynavin ανακοίνωσε οτι το προιον θα προχωρησει σε μαζικη παραγωγη τον Ιανουάριο και στην Γερμανία να αποσταλεί αρχές Φεβρουαρίου.

arnhem86 Post at Before Yesterday 19:00 | Only View Author
Post Last Edit by arnhem86 at 2010-1-16 19:02

Dynavin when (what date) will the dvn e46 will be send to the dutch disributer i already paid mine dvn e46 and i could expext it on the 15th of jan NOW IT's SAYS RELEASE IS DELAYED! I want to now when (i prefer a date) the dvn-e46 will be send to holland..

i hope to get an awnser because i'm not pleased with it.

-----------------------------------------------------------------------
25#
Dynavin Post at Before Yesterday 20:03 | Only View Author

At the beginning of Feb

Επίσης, διαπιστώθηκε απο την εταιρεία στα μεχρι τωρα μηχανάκια ότι στις περισσοτερες περιπτωσεις η οθόνη γινεται κενή ή αρχιζει κα τρεμοπάιζει όταν πειραζουμε το board light dimmer.
Η λύση τους :
Dynavin Post at 2009-12-29 14:52 | Only View Author

Solution of the illumination problem on DVN-E46

Hello, everyone. some client complain to us that the screen will be black or flicker when turning the on board light dimmer.
Today we found a solution for it:
1, remove the 8 screws around the front panel,and detach the front panel.So you can see the PCB board behind the tft monitor
2, remove the Capacitance on upper C74

So the illumination problem will be resolved.

The DVN-E46 we produced this month are our first production.we are sorry for the trouble. If the client who have this problem,please fix the problem in this way. Thank you

Παιδιά, κάνετε υπομονή λιγάκι...κατα την γνώμη μου, μην κοιτατε μονο τιμή, περιμένετε λιγάκι να κυκλοφορήσουν τα μηχανακια με τις διορθωσεις και μετα χτυπαμε !!!

http://www.dynavin.com/products/dnv_e46/dnv_e46_show00.png

Καλημερα σας !
(demis is back)

mitsos_chania
18-01-10, 13:49
Το προιον εχει σταλει στους αντπροσωπους της DYNAVIN-εταιρειας που βγαζει το προιον, για να ελεχθει, να τσεκαριστει και να αξιολογηθεί. Βρισκεται ακομα στην πρωτη version, χωρις να εχουν γινει οι απαραιτητες διορθωσεις-επεμβασεις σε hardware μετα απο τα feedbacks των επισημων αντιπροσωπων.
Ήδη η dynavin ανακοίνωσε οτι το προιον θα προχωρησει σε μαζικη παραγωγη τον Ιανουάριο και στην Γερμανία να αποσταλεί αρχές Φεβρουαρίου.



Επίσης, διαπιστώθηκε απο την εταιρεία στα μεχρι τωρα μηχανάκια ότι στις περισσοτερες περιπτωσεις η οθόνη γινεται κενή ή αρχιζει κα τρεμοπάιζει όταν πειραζουμε το board light dimmer.
Η λύση τους :


Παιδιά, κάνετε υπομονή λιγάκι...κατα την γνώμη μου, μην κοιτατε μονο τιμή, περιμένετε λιγάκι να κυκλοφορήσουν τα μηχανακια με τις διορθωσεις και μετα χτυπαμε !!!

Καλημερα σας !
(demis is back)

Καλως μας ξαναρθες Ντεμηηηηηη

υ.γ:σορυ για το off-topic

demis_330
18-01-10, 13:54
Off-topic τελειως και σορυ κιολας αλλα καλως μας ξαναρθες Ντεμη(καιρος ηταν)

Γεια σου Μήτσο, αν νομιζεις οτι οι πληροφοριες που δινω ειναι off-topic για τις πληροφοριες που δινω σε ενα προιον που ενδιαφερονται τα παιδια να παρουν , καλως...οτι νομιζεις....sorry κιολας που το λεω, αλλα δεν νομιζω να ειμαι off-topic...δεν αναφερθηκα σε αλλο προιον, ελεγχο αγορας κανουμε και αυτος ο ελεγχος επεκτεινεται και σε προβληματα πριν ακομα το αγορασουμε...τελος παντων, καλημερα.
(ακομα δεν επεστρεψα, απο τα μουτρα με επιασες):(

mitsos_chania
18-01-10, 13:56
ρε συ το δικο μου ποστ ηταν οφ τοπικ οχι το δικο σου.χααχαχαχαχαχαχα

sakatis
18-01-10, 13:57
Γεια σου Μήτσο, αν νομιζεις οτι οι πληροφοριες που δινω ειναι off-topic για τις πληροφοριες που δινω σε ενα προιον που ενδιαφερονται τα παιδια να παρουν , καλως...οτι νομιζεις....sorry κιολας που το λεω, αλλα δεν νομιζω να ειμαι off-topic...δεν αναφερθηκα σε αλλο προιον, ελεγχο αγορας κανουμε και αυτος ο ελεγχος επεκτεινεται και σε προβληματα πριν ακομα το αγορασουμε...τελος παντων, καλημερα.
(ακομα δεν επεστρεψα, απο τα μουτρα με επιασες):(

μαλλον το παλικαρι εννοει ως off topic το καλωσορισμα του στο οτι επεστρεψες! και οχι στα οσα εγραψες!

Gregory_///M
18-01-10, 14:32
Παιδιά είμαι κ εγώ μέσα για το προϊόν...Όποιος έχει νεότερες πληροφορίες ας μας ενημερώσει το συντομότερο!! (Βαρέθηκα με τα cd βάλε-βγάλε)

Dark_Niaou
18-01-10, 14:44
Καλως ήρθες Ντέμη!!!!!!!!!

Υπομονή κύριοι.... Ολοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε....

zami
20-01-10, 07:28
παιδια καλημερα!συγνωμη για το σχετικο/ασχετο ερωτημα μου!μηπως ξερει κανεις τις διαστασεις του εν λογω σταθμου πολυμεσων;και ακομα πιο ειδικα:μηπως ξερει κανεις εαν κανει και για Ε39;εννοω ετσι οπως στο Ε46 ,κουτι!γιατι βλεπω οτι η γωνια που κανει η οθονη του ωστε να συνεχιζει την επενδυση του ταμπλω ,μπορει και ειναι ιδιο

christar
20-01-10, 08:30
http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=141&extra=page%3D1

zami
20-01-10, 09:51
http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=141&extra=page%3D1

Ευχαριστώ πολύ,απο την προχειρη ματιά που πρόλαβα να ρίξω.Θα το μελετησω καλύτερα στο σπίτι,διαπίστωσα οτι,
1ον: δεν είναι ιδια η υποδοχή του RCD του Ε39 με αυτη του Ε46 και ας μοιάζουν,
2ον: κατα συνέπεια ,η συγκεκριμένη μονάδα που ενδιαφέρεστε να αγοράσετε ,δεν κάνει στο Ε39 ,και
3ον εαν δεν έχεις την ΟΕΜ μονάδα 2Din,τότε (προς το παρόν) χρείαζεται πατέντες ,πάνελ κτλ τα οποία και αποφευγω σαν το διαολο το λιβάνι(απο παλαιοτερες εμπειρίες).....

christar
20-01-10, 10:08
Αν κοιταξεις και σε αλλο θεμα στο ιδιο forum θα δεις οτι γινεται προσπαθεια να ταιριαξει το ιδιο συστημα και στο δικο σου αυτοκινητο με μικροαλλαγες απο την εν λογω εταιρεια.

zami
20-01-10, 15:36
ααα....ευχαριστώ,θα το ψάξω.μου εχουν βγει τα μάτια βεβαια τωρα γιατι ειμαι απο το κινητό και γιαυτό ισως να μου διέφυγε.να ρωτησω και κατι ασχετο?τι κανω λάθος και στα φόρουμ μου βγάζει μόνο λιγα ποστ και μάλιστα μόνο απο μεταφορά?????:confused::confused:

GNIKOLOP
21-01-10, 12:47
Κοιτάξτε τιμή http://www.import-electronique.fr/product.php?id_product=98&id_lang=1

mitsos_chania
21-01-10, 12:49
αρχιζει και γινεται ολο και καλυτερη η τιμη

billisj
21-01-10, 13:02
υπομονη 8α πεση και αλλο παιδια !!!!!

mitsos_chania
21-01-10, 13:04
βασικα και στα 470 μια χαρα ειναι

sierra
22-01-10, 01:44
Κάποιος που ξέρει Αγγλικά, μπορεί να συνενοηθή τι τιμή θα έχει για group buy;

tasos.kamv
22-01-10, 08:06
Βαυαροί συναγωνιστές νομίζω ότι αυτό που αναφέρει ο φίλος 'GNIKOLOP' δεν έχει navi γιατί στην περιγραφή λέει 'autoradio BMW E46' και σε δύο προϊόντα πιο κάτω λέει 'autoradio GPS BMW'.... δεν έχει δυστυχώς κάποιο manual να διαβάσουμε περισσότερες πληροφορίες...

E46-31
22-01-10, 08:30
http://www.youtube.com/watch?v=j8Fac1ZVL9g

sierra
23-01-10, 15:24
Αυτό που έβαλε ο GNICOLOP εάν βλέπω καλά είναι άλλη μάρκα και όχι DYNAVIN για το οποίο συζητάμε ή κάνω λάθος; Πρέπει να είνα Hvalingan. Εαν ξέρει κάποιος Αγγλικά ας τους ρωτήση να μας πουν τα προσώντα του. Του DYNAVIN τα ξέρουμαι...

mitsos_chania
23-01-10, 16:01
Κοιταξα στο site και ειναι κατι παρομοιο με της dynavin.Αυτο ειναι καλο γιατι βγηκε και αλλος με αυτο το προιον και θα πεσουν οι τιμες

sierra
24-01-10, 00:20
Εμαθα ότι αυτό έχει 470e και τα έχει όλα.Για να δούμε τι θα γίνη...

sierra
24-01-10, 00:29
Αυτά είναι τα στοιχεία του:http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=251 είναι σχεδόν ίδια με του dynavin.Η διαφορά τους είναι λίγο στα κουμπιά,και στην εισαγωγή του cd. Άμα το προσέξεται θα τις δείται.

EliasR
26-01-10, 02:13
Καλησπέρα παιδιά.
Έπεσα τυχαία πάνω σας ψάχνωντας στο Google για DYNAVIN.
Δεν ξέρω αν είναι σωστό που γράφω εδώ, αν έχω κάνει λάθος ζητώ συγνώμη και θα με επαναφέρουν στην τάξη οι Moderators.
Δεν έχω BMW αλλά ένα LEXUS IS250 και γράφω στα Αμερικάνικα Φόρα γιατι εδώ τίποτις.
Είμαι πολύ φίλος με τον αντιπρόσωπο της DYNAVIN στην ΑΘΗΝΑ τον οποίον μπορείτε να βρείτε στον ιστότοπο της DYNAVIN.
Εγώ προσωπικά δεν έχω επαγγελματική σχέση με τον χώρο (είμαι μηχανολόγος στα τεχνικά έργα) αλλά ασχολούμαι λόγω του φίλου μου.Συνήθως μιλάω εγώ με εξωτερικό για το μαγαζί του και έτσι έγινε και με την DYNAVIN.
Λόγω της τρέλλας που έχω για το LEXUS μου και επειδή δεν υπάρχει τίποτα στην Ελλάδα έχω γίνει αυθεντία τα τελευταία τρία χρόνια στην εισαγωγή πραγμάτων από το εξωτερικό.
Γράφω για να καταθέσω την εμπειρία μου μήπως βοηθήσω κάποιους που δεν έχουν ξαναφέρει πράγματα απο το εξωτερικό επειδή στο κάτω κάτω το ίδιο μικρόβιο έχουμε αλλά καί για να κάνω γνωστό στο FORUM την επίσημη αντιπροσώπευση απο άλλον έμπορο.
Η φθηνότερη τιμή που θα βρείτε για το συγκεκριμένο μηχανάκι σε απόλυτες τιμές θα είναι από EBay ή απο Αμερική.
Ότι έρχεται από Αμερική με USPS EXPRESS MAIL INTERNATIONAL και κάτω περνάει αέρα από τελωνείο και πληρώνετε τρία ευρώ στα ΕΛΤΑ.
http://www.usps.com/international/sendpackages.htm
Αν το φέρετε GLOBAL EXPRESS για να κάνετε πιο γρήγαρα την πατήσατε όπως και εγώ γιατί η USPS συνεργάζεται με τη FEDEX για την συγκεκριμένη υπηρεσία και τα πράγματα σταματάνε τελωνείο.Σας πάιρνει η FEDEX τηλέφωνο για τη λυπητερή.
Εγώ τρία χρόνια που φέρνω απο USA μόνο δύο φορές μου έχει τύχει να μου αρνηθούν υποτιμολόγιση και οι δύο ήταν από Καλιφόρνια.
Απο Κίνα ότι φέρνετε πρέπει να έρχεται πάντα με EMS και αξία κάτω από 100$.
Αν φέρετε τώρα το μηχανάκι από το εξωτερικό θα σας κοστίσει 680$+75$ μεταφορικά.
Δηλαδή 533 Ευρώ στην πόρτα σας χωρίς τοποθέτηση.Τα ρίσκα που παίρνετε αν το φέρετε μόνοι σας από το εξωτερικό είναι τα εξής:
1ον Μπορεί να μην δουλεύει γιατι ο έμπορος είχε ένα ελλατωματικό και θέλει να το ξεφορτωθεί ή όντως είναι ελλατωμτικό απο το εργοστάσιο.
2ον Μπορεί να χτυπηθεί στη μεταφορά, δεν είναι ανάγκη να χτυπηθεί γερά για να πάθει ζημιά γιατί είναι ηλεκτρονικό και όχι ζάντα ή ακρόμπαρο.
3ον. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να κρατηθεί τελωνείο που σημαίνει 19% ΦΠΑ+9% φόρο επί του τιμολογίου+79 Ευρώ αμοιβή εκτελωνιστή.Ο εκετελωνιστής ή ένα μηχανάκι εκτελωνίσει ή 200 79 Ευρώ θα πάρει.Υπόψιν ότι όλοι οι φόροι μπαίνουν και στα μεταφορικά.Σύνολον 700 Ευρώ αν έλθει υποτιμολογιμένο.
4ον Αν το μηχανάκι χαλάσει κατά τη λειτουργία κανείς δεν θα σας καλύψει με εγγύηση εδώ στην Ελλάδα. Θα πρέπει να το στείλετε εκεί που το πήρατε για αντικατάσταση.Για επισκευή θα καλυφθείτε εδώ αλλά με το ανάλογο κόστος.Η πανευρωπαϊκή ή παγκόσμια εγγύηση ισχύει μόνο αν το αναγράφει το προϊόν γιατί τότε θα έχουν υπογραφεί και τα ανάλογα συμβόλαια μεταξύ της κατασκευάστριας εταιρείας και τον τοπικών αντιπροσώπων.
5ον Υπάρχει πάντα η απειροελάχιστη πιθανότητα να μην παραλάβετε ποτέ είτε γιατί ο έμπορος είναι λαμόγιο(πράγμα σπάνιο βέβαια) είτε γιατί χάθηκε.Αν χαθεί και δεν έχετε ασφαλίσει την μεταφορά θα κλαίτε τα λεφτά σας και αν είναι ασφαλισμένο αλλά υποτιμολογιμένο θα πάρετε τα λεφτά του τιμολογίου.
Αν βέβαια το φέρετε από Ευρώπη τα ρίσκα είναι μηδαμινά.
Για να δείτε που θα παίξει τελικά η τιμή δεν έχετε παρά να δείτε πόσο πουλάει ο Ρουμάνος.
Να το δείτε πιο χαμηλά στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο γιατί τότε δεν αξίζει ο κόπος για τον έμπορο.
Αλλά αυτή η τιμή θα αργήσει λίγο στην Ελλάδα γιατί δεν μπαίνουν όλοι στα FORUMS να ενημερωθούν.Οπότε θα υπάρξουν και κάποιοι που θα αγοράσουν 900 και 1000 Ευρώ.Πράγμα θεμιτό γιατι δεν σε αναγκάζει κανείς να αγοράσεις.Ας έψαχνες πρώτα.
Να ξέρετε πάντα ότι όταν ρωτάτε απο το τηλέφωνο για τέτοια προϊόντα οι τιμές που θα ακούτε θα είναι οι ανώτερες δυνατές για πολλούς και διαφόρους λόγους.
Όσον αφορά το μηχανάκι τώρα,το εργοστάσιο θα ξεκινήσει τις αποστολές της δεύτερης γενιάς χωρίς τα προβλήματα της πρώτης στις αρχές Φεβρουαρίου,που σημαίνει άφιξη στην Ελλάδα 10 με 15 του μήνα.Οπότε τότε θα δούμε τί ρόλο παίζει η δεύτερη γενιά.
Εγώ προσωπικά έχω κάποιες αμφιβολίες γιατί ότι τρέχει με WINCE όλο και κάτι βγάζει.Ευτυχώς έχει την έκδοση 5.0 γιατί αν είχε την 6.0 χαιρετίσματα.Το καλό βέβαια είναι ότι αναβαθμίζεται συνέχεια και η DYNAVIN είναι καλό εργοστάσιο και υποστηρίζει τα προϊόντα της.Τα κουμπιά του τηλεφώνου για όσους έχουν δεν δουλεύουν και το ίδιο ισχύει και για τη δεύτερη γενιά.Το δείγμα της πρώτης γενιάς το φέραμε απο Ολλανδία με 799 Ευρώ.
Ο δικός μου έχει παραγγείλει λίγα τεμάχια,που έχουν προπωληθεί όλα, γιατί έχουμε την εμπειρία απο την πρώτη γενιά που έβγαλε κάμποσα προβλήματα.Δεν είναι και ότι καλύτερο να ξεδοντιάζεις πυκνωτές σε καινούργιο μηχάνημα.Η εγκατάσταση δεν στοιχίζει πάνω από 80 Ευρώ και θα πρέπει να αγοραστεί και ένα πλαστικό για να κουμπώσει ο κλιματισμός πιο χαμηλά το οποίο δεν έχει μεγάλο κόστος.Επειδή ξέρω τον τρόπο λειτουργίας των forum στην Αμερική όπως και οι περισσότεροι απο εσάς βέβαια, θα μπορούσα αν ενδιαφέρεστε να προτείνω στον φίλο μου να γίνει VENDOR στο forum σας και με ένα ειδικό κωδικό να αγοράζετε το μηχανάκι απο το site του με έκπτωση απο την τιμή λιανικής.Για όσους μένουν Αττική μπορεί να κάνει και την τοποθέτηση.Το εργοστάσιο θα προχωρήσει στην παραγωγή OEM για Ε39 Ε90 Ε91 Ε92 και θα τα έχει έτοιμα μέχρι το καλοκαιρι.Μάλλον θα είναι εντάξει στο χρονοδιάγραμμά του αυτή τη φορά γιατί το μόνο που θα αλλάξει απο το Ε46 είναι τα πλαστικά της πρόσοψης.Όλο το υπόλοιπο απο πίσω θα είναι ίδιο.
Το μηχανάκι που εισάγει απο Κίνα ο Γάλλος το είδα στο forum σας.Δεν το είχα ξαναδεί πουθενά και δεν πρέπει να έχει έλθει Ελλάδα.
Όσον αφορά τους ψηφιακούς MPEG4 που ψάχνετε κυκλοφορεί ένας πολυ καλός σε διάφορα μαγαζιά με τιμή 250 με 300 όπου σας πιάσουν.Απο Αγγλία έρχεται στα 250 με μεταφορικά (EBay Co.UK DVB-T MPEG4)
Τον έχω πάνω στο LEXUS και παίζει άψογα και στις υψηλές ταχύτητες.
Ιδίον οικονομικό όφελος δεν έχω απο την όλη ιστορία πέρα απο το ότι κάνω το κέφι μου και φτιάχνω πολυ φθηνά το αμάξι μου οπότε σας παρακαλώ να μην παρεξηγηθώ.
Εξέθεσα τις γνώσεις μου με πάσαν ειλικρίνεια με σκοπό να ξεκαθαρίσω το τοπίο λόγω του ότι έχω εμπλακεί ενεργά με το θέμα και το γνωρίζω.Άλλωστε δεν θα έμπαινα στον κόπο να γράψω αν δεν έβλεπα ότι έχετε φτάσει τις 38 σελίδες για το θέμα.

drum
26-01-10, 14:16
με βλεπω να σκοτωνω το μαμα, κ να βαζω ετουτο.
ολα σε ενα λεμε. αν κ δεν ειδα πουθενα πλοηγηση.

zami
26-01-10, 20:07
με βλεπω να σκοτωνω το μαμα, κ να βαζω ετουτο.
ολα σε ενα λεμε. αν κ δεν ειδα πουθενα πλοηγηση.

για δες και εδώ....http://www.gps-com.gr/default.asp?psid=1144&sid=10071&LangId=47

bmw_trelamenos
26-01-10, 20:42
Μια λεπτομέρεια που παρατήρησα στις φωτογραφίες από το site αυτό και μην έχοντας διαβάσει λεπτομερώς όλα τα post: Αυτή η συσκευή έχει κάποιο "θέμα" εμφάνισης Ελληνικών; Γιατί βλέπω την φωτογραφία τα μενού στα Αγγλικά, π.χ. "GO" αντί "ΜΕΤ". Εκτός και αν έτυχε και έμεινε έτσι η ρύθμιση

ΣΤΕΦΑΝΟΣ
26-01-10, 21:19
ρε παιδια ποσο εχει......

drum
26-01-10, 21:32
για δες και εδώ....http://www.gps-com.gr/default.asp?psid=1144&sid=10071&LangId=47

ευχαριστω φιλαρακι.. δεν το ειχα προσεξει.

georgiou
26-01-10, 21:35
με βλεπω να σκοτωνω το μαμα, κ να βαζω ετουτο.
ολα σε ενα λεμε. αν κ δεν ειδα πουθενα πλοηγηση.

Για κανένα λόγο όμως φίλε κώστα...

georggge46
26-01-10, 22:28
Για κανένα λόγο όμως φίλε κώστα...

:+1:0000000000

drum
26-01-10, 22:30
καλα ρε σεις... μη βαρατε... χαχαχα....
ειναι δυσκολο να αποχωριστεις το μαμα...
μονο αν εχω να κανενα car-pc .... για να παιζω στοιχημα κ οταν οδηγω...χαχαχαα!

sierra
26-01-10, 22:30
Και πλοήγηση έχει και μας έχουν πεί ότι υποστηρίζη Ελληνικά.Εδώ έχει 980e και με την τοποθέτηση στον αντιπρόσωπο φτάνει τα 1100e.Το βρίσκουμε όμως, με 470e και έχουμε ανθρώπους που μας τα τοποθετούν με άλλα περίπου 80-100e.:calm:

zami
27-01-10, 09:08
Και πλοήγηση έχει και μας έχουν πεί ότι υποστηρίζη Ελληνικά.Εδώ έχει 980e και με την τοποθέτηση στον αντιπρόσωπο φτάνει τα 1100e.Το βρίσκουμε όμως, με 470e και έχουμε ανθρώπους που μας τα τοποθετούν με άλλα περίπου 80-100e.:calm:

πάντως εγω (πάντα μιλάω για το παραπάνω λινκ που εστειλα για τον φίλο drum) που μίλησα τηλεφωνικά με τον τεχνικό υπευθυνο του καταστήματος , μου ειπε πως εχει ελληνικό μενού( μονο το manual θα ειναι αγγλικό) και οτι κοστίζει γυρω στα 700€....

Dark_Niaou
27-01-10, 10:35
zami> οταν του ειπες ότι το βρησκουμε με τα μισα € τι σου ειπε;

zami
27-01-10, 10:46
zami> οταν του ειπες ότι το βρησκουμε με τα μισα € τι σου ειπε;

να σου πω την αλήθεια ,δεν ττου το είπα αυτό !θελω να δω πως θα παει το θεμα και μετα να του κανουμε σοβαρή προσφόρα.Μην ξεχνας πως αυτος βρισκεται θεσσαλονικη που για καποιους θα ειναι αποτρεπτικό.Ασχετα με την εγγυηση και το service που υποστηρίζει για σκεψου να πάθει κατι ....θα πρεπει η να ανεβει το παθων οχημα στην θεσσαλονίκη η να ανέβει η μονάδα!!και αντε να ανέβει μονη της η μονάδα,την μεταφορά ,τις ζημιες κατα αυτήν ,την πληγωμενη όψη του αυτοκινητου και για πόσο καιρό τα υπολογήσαμε?Με λίγα λόγια βολευει περισσότερο τους βορειοελλαδίτες πιστευω.....(θα ειναι δυσκολο το after sales service...)

Dark_Niaou
27-01-10, 11:18
δεν το νομιζω, μιας και υπάρχει και αντιπροσωπος στην Αθηνα....

gant
27-01-10, 13:33
να σου πω την αλήθεια ,δεν ττου το είπα αυτό !θελω να δω πως θα παει το θεμα και μετα να του κανουμε σοβαρή προσφόρα.Μην ξεχνας πως αυτος βρισκεται θεσσαλονικη που για καποιους θα ειναι αποτρεπτικό.Ασχετα με την εγγυηση και το service που υποστηρίζει για σκεψου να πάθει κατι ....θα πρεπει η να ανεβει το παθων οχημα στην θεσσαλονίκη η να ανέβει η μονάδα!!και αντε να ανέβει μονη της η μονάδα,την μεταφορά ,τις ζημιες κατα αυτήν ,την πληγωμενη όψη του αυτοκινητου και για πόσο καιρό τα υπολογήσαμε?Με λίγα λόγια βολευει περισσότερο τους βορειοελλαδίτες πιστευω.....(θα ειναι δυσκολο το after sales service...)

Αν γίνει κάτι, εγώ είμαι μέσα.

papanikos
01-02-10, 19:11
Ρε παιδια για ποιό απο όλα τα παραπάνω μιλάμε, δώστε ένα link γιατι Χαθηκα... Εαν γινει παραγγελία σε καλή τιμή είμαι και γώ μέσα!!

sierra
01-02-10, 19:45
:help:Είναι δύο όπως λές.Το ένα είναι αυτό που βλεπεις στη σελίδα 35 πίσω και το άλλο είναι αυτό::http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=251. μουΜέσα εδώ λίγο πιο πίσω θα βρής στοιχεία αυτών.Το δεύτερο του έχει αλλάξει τα κουμπιά και φαίνεται κατά τη γνώμη πιο όμορφο.Ακούω γνώμες...:yippee:

sierra
01-02-10, 19:49
Στο 2ον γράφει MPEG 4,δηλαδή ψυφιακή TV εαν δεν κάνω λάθος...

papanikos
01-02-10, 20:41
Και τα 2 τελεια ειναι! Το πρώτο ειναι αληθεια οτι μαρεσει περισσοτερο γιατι εχει ασπρα γραμματα στα κουμπακια οπως και τα αλλα οργανα στην ε46!! Παραγγελια πότε θα γίνει (εαν γινει) για 480 διαβασα παραπανω!! Ειμαι σιγουρα μεσα!!

sierra
01-02-10, 22:06
Επίσης στο Νο 2 στα στοιχεία του γράφει για αντιστροφή ραντάρ ταχύτητας με ειδοποίηση ραντάρ...

papanikos
01-02-10, 22:10
Επίσης στο Νο 2 στα στοιχεία του γράφει για αντιστροφή ραντάρ ταχύτητας με ειδοποίηση ραντάρ...

Βρε ας πάρουμε το 2!! Αρκει να το πάρουμε!!!!

sierra
01-02-10, 22:14
Ηρεμα!! πρέπει να οργανοθούμαι πρώτα και να το ψάξουμε καλά...

papanikos
01-02-10, 22:18
Ετσι!! Σεμνα και ταπεινά!!..

sierra
01-02-10, 22:23
Χαχαχα!!!Απ΄ότι είδες το ψάχνουμε πάάάάρα πολύ καιρό. Υπομονή...

papanikos
01-02-10, 23:08
ΟΚ, εμενα με βολεύει!! Με διευκολύνει και στο οικονομικό θέμα καθώς τώρα θα συνεχίσω τη δουλειά μου (εδινα εξεταστική) να μαζεψω κανενα φραγκο να μη ζωριστώ πολύ!! Θα παρακολουθώ το thread καθημερινά παντος να μη χαθεί η ευκαιρία...

sierra
01-02-10, 23:27
Καλή επιτυχία...

KATSARAIOS
02-02-10, 00:42
καλα μετα απο τοσες σελιδες οποιος το εβαλε δεν μας εχει πει τι ειναι?
ντρεπεστε ρε παιδια?

BMW_330i
02-02-10, 01:25
καλα μετα απο τοσες σελιδες οποιος το εβαλε δεν μας εχει πει τι ειναι?
ντρεπεστε ρε παιδια?

φιλε γιωργο στις 3 του μηνα το εχω στα χερια μου.πρωτες εντυπωσεις φωτο τα υπερ και τα κατα προσεχως.

KATSARAIOS
02-02-10, 01:51
φιλε γιωργο στις 3 του μηνα το εχω στα χερια μου.πρωτες εντυπωσεις φωτο τα υπερ και τα κατα προσεχως.

αντε με το καλο να δουμε τις φωτο !!!

halson1
02-02-10, 16:21
Ξέρει κανείς αν παίζει σε Χ5

johndial
03-02-10, 00:09
:help:Είναι δύο όπως λές.Το ένα είναι αυτό που βλεπεις στη σελίδα 35 πίσω και το άλλο είναι αυτό::http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=251. μουΜέσα εδώ λίγο πιο πίσω θα βρής στοιχεία αυτών.Το δεύτερο του έχει αλλάξει τα κουμπιά και φαίνεται κατά τη γνώμη πιο όμορφο.Ακούω γνώμες...:yippee:


Θέλω να σας ενημερώσω ότι στο παραπάνω link που δίνει ο φίλος sierra υπάρχει και άλλο με τα ίδια χαρακτηριστικά και τον ίδιο κωδικό αλλά στο τέλος του κωδικού λέει 2 (HL-8788GB-2)
Σας δίνω τα link για να δείτε τις διαφορές.Ας διαβάσουν αυτοί που γνωρίζουν τα χαρακτηριστικά και να μας πουν τις διαφορές.Απο οτι βλέπω και στις φωτό πρέπει να έχουν και κάποια διαφορά στο μενού...

εδώ είναι το HL-8788GB-1

http://www.dvdplayer.com.cn/uploadfile/b/woL5BElg6HtS974CLkD0.jpg

BMW E46 (1999-2006) Two different kinds of stlye interface can be optioned!

HOT SELLING:
1,7.0 inch digita car dvd player(800*480)subwoofer output,connect the original car subwoofer
2,high speed camera alert function Or connect reversing radar function
3,CDC: compatible for original 6 CDC or 10 CDC
4,DVB-T can be optional(30km/per hour,support wire antenna,impove signal sensitivity)
5,E-book function--E-book:read,browse pics and games
6,steering wheel control(CAN BUS+air conditioner agreement)
7,Bluetooth:BT-music,phonebook,call
8,Mucic:MP3,MP4,IPOD
9,TMC optional:Traffic Message Channel
10,Tire Pressure Monitoring System:compatible for those which with tire pressure monitoring function cars
11,SD card:store NAV software or multi-media document.support new type SDHC card,biggest 32GB
12,offer USB-HOST1.1 Jack,can read U disc,card reader
13,the language of OSD have 17 kinds: English,German,French,Spanish,Dutch,Hungarian,Czec h,Danish, Norwegian,Swedish,Portuguese,Italian,Finland,Rouma nia,Greek,Russian,Poland
14,Radio Area:China,USA,Latin America,Europe,Ressia,Japan
15,Compatible with DVD,VCD,CD,MP3,MPEG4,CD-R,WMA and JPEG playbacks
16,Built-in FM/AM Radio, RDS, movie,Time, calendar
Navigation Software equest
1,WinCE.net 5.0 CORE
2,Built in GPS--17 lanugages can be choose:English,German,French,Spanish
,Dutch,Hungarian,Czech,Danish,Norwegian, Swedish,Portuguese,Italian,Finland,Roumania,Greek, Russian,Poland
3,GPS dual zone function
4,Navigation PCB:COM2,Baud Rate:9600bps,The path of storageing SD Cards map:\Storagecard\*.exe;The path of storageing NandFlashs map :\NandFlash\*.exe.
5,support map:Igo 8,Route66,Gate5,Papago
In order to perfect your car's stereo effects, below accessories are be highly suggested:
1,2GB SD card which used to storage GPS map information.
2,TV antenna,in order to promote the TV clearly.
3,Monitor Reverse Radar,reverse car's Radar can show by alarm.
4,Headrest monitor,it's useful for the back people to watch DVD,TV,FM, and so on.
5,Infrared Headphones:listen to music matching headrest DVD

http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=251

και εδώ το HL-8788GB-2

http://www.dvdplayer.com.cn/uploadfile/b/GDU1OazWjqqv1UuY536b.jpg

BMW E46 (1999-2006) Two different kinds of stlye interface can be optioned!

HOT SELLING:
1,7.0 inch digita car dvd player(800*480),subwoofer output,connect the original car subwoofer
2,high speed camera alert function Or connect reversing radar function
3,CDC: compatible for original 6 CDC or 10 CDC
4,DVB-T can be optional(30km/per hour,support wire antenna,impove signal sensitivity)
5,E-book function--E-book:read,browse pics and games
6,steering wheel control(CAN BUS+air conditioner agreement)
7,Bluetooth:BT-music,phonebook,call
8,Mucic:MP3,MP4,IPOD
9,TMC optional:Traffic Message Channel
10,Tire Pressure Monitoring System:compatible for those which with tire pressure monitoring function cars
11,SD card:store NAV software or multi-media document.support new type SDHC card,biggest 32GB
12,offer USB-HOST1.1 Jack,can read U disc,card reader
13,the language of OSD have 17 kinds: English,German,French,Spanish,Dutch,Hungarian,Czec h,Danish, Norwegian,Swedish,Portuguese,Italian,Finland,Rouma nia,Greek,Russian,Poland
14,Radio Area:China,USA,Latin America,Europe,Ressia,Japan
15,Compatible with DVD,VCD,CD,MP3,MPEG4,CD-R,WMA and JPEG playbacks
16,Built-in FM/AM Radio, RDS, movie,Time, calendar
Navigation Software equest
1,WinCE.net 5.0 CORE
2,Built in GPS--17 lanugages can be choose:English,German,French,Spanish
,Dutch,Hungarian,Czech,Danish,Norwegian, Swedish,Portuguese,Italian,Finland,Roumania,Greek, Russian,Poland
3,GPS dual zone function
4,Navigation PCB:COM2,Baud Rate:9600bps,The path of storageing SD Cards map:\Storagecard\*.exe;The path of storageing NandFlashs map :\NandFlash\*.exe.
5,support map:Igo 8,Route66,Gate5,Papago
In order to perfect your car's stereo effects, below accessories are be highly suggested:
1,2GB SD card which used to storage GPS map information.
2,TV antenna,in order to promote the TV clearly.
3,Monitor Reverse Radar,reverse car's Radar can show by alarm.
4,Headrest monitor,it's useful for the back people to watch DVD,TV,FM, and so on.
5,Infrared Headphones:listen to music matching headrest DVD

http://www.dvdplayer.com.cn/products_view.php?VID=375


Εγώ δεν μπορώ να δω κάποια διαφορά πέραν από τη διαφορά στο αρχικό μενού από ότι βλέπω στις φωτό....Αν κάποιος βλέπει κάτι άλλο ας μας το πεί!!!

imola rot
03-02-10, 19:03
παιδια καλησπερα
στο συγκεκριμενο κομματι δουλευουν αψογα το μονο προβλημα ειναι οτι δεν ντιμαρει η οθονη οταν ανοιγεις τα φωτα
αλλα μπρος τα καλλη τι ειναι ο πονος
τα κουμπια εχουν ιδιο φωτισμο με το υπολοιπο
η βαση του a/c κανει γνησια bmw απο 40 euros-90euros

Ευλογητός
03-02-10, 19:06
φιλε γιωργο στις 3 του μηνα το εχω στα χερια μου.πρωτες εντυπωσεις φωτο τα υπερ και τα κατα προσεχως.

Αναμένουμε!

zami
03-02-10, 19:07
καπου πιο πίσω ,σε αυτό το thread ,ενας φιλος εχει παραθέσει την απάντηση(λύση) που εδωσε η εταιρεία για αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις.αν το εχεις και εσυ,διαβασε πιο πίσω και θα σωθείς....

Atsa linos
03-02-10, 20:14
καλησπερα σε ολους σας ,,,,,,,,,ειμαι νεο μελος σημερα μολις γραφτηκα και παρακολουθησα με προσοχη ολο το θεμα ,,,,,,,ειμαι κατοχος ενος ε46 330 καμπριο εχω την 4:3 οθονη ,ενδιαφερομαι για την 16/9 αλλα αν ξερει καποιος ας μου πει τα εξης΄.... θα χρειαστω νεα καλωδιωση εχω τβ εν λειτουργια ,,,,και κατι ακομα απο που μπορω να προμηθευτω στην μεγαλη σκαλα λαμπες ξενων ,,,,πεστε μου σε τι τιμη τελικα βρηκατε το 16/9 σας ευχαριστω που με δεχτηκατε

sierra
03-02-10, 23:47
:pimp:Τι 4:3 έχεις; Το 16:9 το έχουμε βρεί από 470e εως 650e.Για λάμπες κοίτα το email σου:hello:

sierra
04-02-10, 00:04
Και τα δύο πρέπει να έιναι ίδια.Δεν είδα διαφορές στα στοιχεία τους.Μάλον δείχνει πως μπορεί να φαίνονται τα μενού.Αν ξέρει κάποιος καλά Αγγλικά ας στείλει ενα email να συνενοηθή και να ρωτήση πόσο θα τα αφήσει για πολλά κομάτια...

KATSARAIOS
04-02-10, 00:17
καλησπερα σε ολους σας ,,,,,,,,,ειμαι νεο μελος σημερα μολις γραφτηκα και παρακολουθησα με προσοχη ολο το θεμα ,,,,,,,ειμαι κατοχος ενος ε46 330 καμπριο εχω την 4:3 οθονη ,ενδιαφερομαι για την 16/9 αλλα αν ξερει καποιος ας μου πει τα εξης΄.... θα χρειαστω νεα καλωδιωση εχω τβ εν λειτουργια ,,,,και κατι ακομα απο που μπορω να προμηθευτω στην μεγαλη σκαλα λαμπες ξενων ,,,,πεστε μου σε τι τιμη τελικα βρηκατε το 16/9 σας ευχαριστω που με δεχτηκατε

απο ebay φιλε θα βρεις πολυ μεταχειρο,δεν χρειαζεσαι αλλη καλωδιωση βγαζεις την παλια και βαζεις την νεα 16.9

Atsa linos
04-02-10, 01:26
οταν λεω 4/3 εννοω οτι εχω την μιση οθονη η οποια εχει ολες τις λειτουργιες ,,tv,navi,klp ,,,αν επαρκει η καλωδιωση που εχω καλυτερα δεν ειναι να βρω 16/9 μεταχειρισμενο ,,,οποιος ξερει κατι σχετικα με το που θα βρω ,,ας με βοηθησει,,,σας ευχαριστω

Atsa linos
04-02-10, 01:27
κατσαραιος σε ευχαριστω πολυ,,,για το ενδιαφερον σου

volkano
07-02-10, 22:19
http://www.chinavasion.com/index.php/cName/car-dvd-players/

παιδια ριχτε μια ματια και εδω....

ειναι λιγο διαφορετικα αλλα απο τιμες φυσαει..!!!!!

εχει σω8ει αρκετος κοσμος απο αυτη την εταιρια.....

και απο οσο ξερω ειναι αξιοπιστη

sierra
07-02-10, 23:48
:pimp:Φίλε volkano είπαμε να πάρουμε κάποιο που δεν χρειάζετε να κόψουμε το αμάξι μας.Τουλάχιστον εμένα δεν μ΄αρέσει.Είπαμε να βάλουμε 2 din αλλά σαν το εργοστασιακό που πίσω είναι 1 din για να μην έχουμε κοψίματα και μετατροπές...:search:

volkano
08-02-10, 00:04
αγαπhτε μου εγω το εβαλα το λινκ σαν κατι εναλακτικο και με πολυ μικροτερο κοστος

και εγω φυσικα στο εργοστασιακο θα εγερνα την ζυγαρια περισσοτερο

:):):)

christar
08-02-10, 11:31
http://www.chinavasion.com/index.php/cName/car-dvd-players/

παιδια ριχτε μια ματια και εδω....

ειναι λιγο διαφορετικα αλλα απο τιμες φυσαει..!!!!!

εχει σω8ει αρκετος κοσμος απο αυτη την εταιρια.....

και απο οσο ξερω ειναι αξιοπιστη

Οι τιμες φιλε μου ειναι για φυλακη..... Τις ιδιες βρισκεις στο ebay και απο μεταπωλητες. Ξυπνηααν και οι κινεζοι! Χωρις πλακα τωρα. Οταν βλεπεις κινεζους και πουλανε σε ευρω, δεν συμφερει.

volkano
08-02-10, 23:46
στο σιγκεκριμενο site εχει καλα πραγματα και πολοι γνωστοι μου εχουν παρει αρκετα πραγματα οπος κινητα και διαφορα gagets και δεν εχει παθει ως τωρα μετα απο εναν χρονο καμια συσκευη τιποτα

για τα DVD δεν ξερω , οταν ερθει η στηγμη που θα αρχισω να σκευτομαι τι να βαλω , θα τα βαλω ολα σε μια ζυγαρια να δω τι με συμφερει και τι ειναι ποιο ομορφο και λειτουργικο

φιλικα παντα volkano ;)

Dark_Niaou
09-02-10, 07:24
ως πeλάτης της China Vasion έχω να σας πω τα καλύτερα!! Εχω πάρει 2din 7΄΄ για το Panda με τηλεόραση, dvd, navi, bluetooth, usb & ipod και δεν άναψε ΚΑΘΟΛΟΥ!! Στην συνέχεια τους εστειλα εμαιλ όπου και μου εξήγησαν να το στείλω πίσω και θα μου στείλουν καινουριο.... Ετσι και έγινα.... Το μηχάνημα ΦΥΣΑΕΙ....!!!

papanikos
16-02-10, 17:06
παιδια εχουμε καμια εξέληξη με το θέμα?? Πιστευετε θα πέσουνε κιάλλο οι τιμές?? Στα 470 tax included πιστευω είμαστε πολύ καλα... ειδικά άμα γινει και ομαδική παραγγελία θα έχουμε κιαλλη μείωση... Ας μιλίσουνε όμως οι ειδικοί!

Dark_Niaou
17-02-10, 16:20
υπομονή....

BMW_330i
17-02-10, 17:03
αγορασμενο απο ιταλια το εχω απο σημερα στα χερια μου με ολα τα καλουδια, κεραια τηλεορασης, βαση για μεταφορα καλοριφερ κλπ σφραγισμενο πακεταρισμενο ακομη μεσα στο κουτι του.μολις ανοιχτει θα μπαξω και φωτο και θα σας πω τις πρωτες εντυπωσεις.

Dathanaso
17-02-10, 17:22
αγορασμενο απο ιταλια το εχω απο σημερα στα χερια μου με ολα τα καλουδια, κεραια τηλεορασης, βαση για μεταφορα καλοριφερ κλπ σφραγισμενο πακεταρισμενο ακομη μεσα στο κουτι του.μολις ανοιχτει θα μπαξω και φωτο και θα σας πω τις πρωτες εντυπωσεις.

στειλε απο ποιον το πηρεσ

BMW_330i
17-02-10, 17:36
στειλε απο ποιον το πηρεσ

θα τα πουμε ολα φιλε.υπομονη λιγακι γιατι λειπω εκτος μολις επιστρεψω θα τα πουμε και θα τα δουμε ολα.

zaharias
17-02-10, 19:34
αγορασμενο απο ιταλια το εχω απο σημερα στα χερια μου με ολα τα καλουδια, κεραια τηλεορασης, βαση για μεταφορα καλοριφερ κλπ σφραγισμενο πακεταρισμενο ακομη μεσα στο κουτι του.μολις ανοιχτει θα μπαξω και φωτο και θα σας πω τις πρωτες εντυπωσεις.

Καλοριζικο!!:D

Θα περιμενει ολος κοσμος εδω φωτος & εντυπωσεις.. :)

bmw_trelamenos
17-02-10, 21:19
αγορασμενο απο ιταλια το εχω απο σημερα στα χερια μου με ολα τα καλουδια, κεραια τηλεορασης, βαση για μεταφορα καλοριφερ κλπ σφραγισμενο πακεταρισμενο ακομη μεσα στο κουτι του.μολις ανοιχτει θα μπαξω και φωτο και θα σας πω τις πρωτες εντυπωσεις.

Έχει φίλε, η συσκευασία το "CE" σηματάκι επάνω;

BMW_330i
17-02-10, 21:48
Έχει φίλε, η συσκευασία το "CE" σηματάκι επάνω;

φιλε λιγο υπομονη οπως ειπα απουσιαζω αυτη την στιγμη εκτος μολις επιστρεψω απο αυριο θα δωσω περισσοτερες πληροφοριες.το μονο που μπορω να πω αυτη την στιγμη ειναι πως εγω το εφερα απο εξωτερικο απο φιλο ο οποιος ειχε 12 κομματια και ειναι δευτερης γενιας.το μηχανημα ακομη ειναι σφραγισμενο στο κουτι δεν εχει ανοιχτει μολις επιστρεψω απο αυριο προσεχως νεες λεπτομερειες.

panos
19-02-10, 17:57
Καταλαβαίνεις ότι περιμένουμε με αγωνία..!!
Όταν λες δεύτερης γενιάς, εννοείς με τα μικρά fonts και πιο καλή προσέγγιση του πορτοκαλί φωτισμού;

zaharias
19-02-10, 20:10
Καταλαβαίνεις ότι περιμένουμε με αγωνία..!!
Όταν λες δεύτερης γενιάς, εννοείς με τα μικρά fonts και πιο καλή προσέγγιση του πορτοκαλί φωτισμού;

Δεν ξερω γιαυτο, αλλα μαλλον εννοει την πιο "βελτιωμενη" εκδοση, γιατι υπηρχαν καποια ψιλοπροβληματακια στην αρχη.. θα μας πει..:)

sierra
19-02-10, 23:28
Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα με πήρε ένας γνωστός και μου είπε ότι φίλος του ηλεκτρολόγος (έχει Ε46) έβαλε αυτό της DYNAVIN και εαν θέλω να πάω να το δω. Πήγα λοιπόν να το δω και να τσεκάρω και τα προβλήματα που ακούμαι.Λοιπόν έχουμε και λέμε:tv με πεντακάθαρη εικόνα, navi igo, ράδιο πεντακάθαρο χωρίς παράσιτα, όπως ακούστηκε, 2 usb και 1 ipod, blutooth, κάμερα όπισθεν πεντακάθαρη,μενου με εικονίδια με ευκολεία στη χρήση, συνεργασία με τα κουμπιά του τιμονιού. Εγγύηση 2 χρόνια και 3 χρόνια εναβάθμιση χαρτών. Τιμή 740 ευρώ τα 10 τεμάχια + 50 ευρώ τοποθέτηση.Και τώρα πέστε μου μας κλέβουν ή όχι; Εγώ προτείνω αυτό, δηλαδή με 470 ευρώ και να παραγκείλουμαι και να πάμε στο ηλεκτρολόγο τον φιλο μου να μας το τοποθετήση με 50 ευρώ και να είμαι και εγώ εκεί σε όλους. Εάν θέλετε ακούω τις γνώμες σας...

BMW_330i
20-02-10, 00:18
Καταλαβαίνεις ότι περιμένουμε με αγωνία..!!
Όταν λες δεύτερης γενιάς, εννοείς με τα μικρά fonts και πιο καλή προσέγγιση του πορτοκαλί φωτισμού;

οχι φιλε δεν εννοω το φωτισμο μιλω για την νεα πιο αναβαθμισμενη εκδοση που αφορουσε σε καποια μικροπροβληματακια που ακουστηκαν.υπομονη η αναμονη τελειωνει απο αυριο με το καλο επιστρεφω και με το που θα ανοιξω το κουτι θα σας πω πρωτες εντυπωσεις και θα ποσταρω και φωτο.

BMW_330i
20-02-10, 00:42
Καλησπέρα σε όλους. Σήμερα με πήρε ένας γνωστός και μου είπε ότι φίλος του ηλεκτρολόγος (έχει Ε46) έβαλε αυτό της DYNAVIN και εαν θέλω να πάω να το δω. Πήγα λοιπόν να το δω και να τσεκάρω και τα προβλήματα που ακούμαι.Λοιπόν έχουμε και λέμε:tv με πεντακάθαρη εικόνα, navi igo, ράδιο πεντακάθαρο χωρίς παράσιτα, όπως ακούστηκε, 2 usb και 1 ipod, blutooth, κάμερα όπισθεν πεντακάθαρη,μενου με εικονίδια με ευκολεία στη χρήση, συνεργασία με τα κουμπιά του τιμονιού. Εγγύηση 2 χρόνια και 3 χρόνια εναβάθμιση χαρτών. Τιμή 740 ευρώ τα 10 τεμάχια + 50 ευρώ τοποθέτηση.Και τώρα πέστε μου μας κλέβουν ή όχι; Εγώ προτείνω αυτό, δηλαδή με 470 ευρώ και να παραγκείλουμαι και να πάμε στο ηλεκτρολόγο τον φιλο μου να μας το τοποθετήση με 50 ευρώ και να είμαι και εγώ εκεί σε όλους. Εάν θέλετε ακούω τις γνώμες σας...

στην τιμη που αναφερεις βαλε αλλα 60 με 80 ευρω που κοστιζει η antenna tv γιατι δεν περιλαμβανεται στο πακετο και την πληρωνεις εξτρα.

sierra
20-02-10, 01:07
Θα περιμένουμε αύριο να μας πείς.Στα 740 ευρώ είναι και η antenna μέσα.Η ψηφιακή antenna έχει 60 ευρώ...

BMW_330i
20-02-10, 01:17
Θα περιμένουμε αύριο να μας πείς.Στα 740 ευρώ είναι και η antenna μέσα.Η ψηφιακή antenna έχει 60 ευρώ...

δηλαδη σου ειπαν 740 ευρω τα δεκα κομματια?το ενα κομματι δηλαδη ποσο ?ποσα γλυτωνεις με τα δεκα μαζι?γιατι νομιζω πως οπως το λες δεν πρεπει να παιζει και μεγαλη διαφορα.

sierra
20-02-10, 01:22
Στην παραγγελεία των 10 κοματιων θα κοστίζει 740 το ένα. Εσένα πόσο σου στοίχεισαι;

BMW_330i
20-02-10, 01:30
Στην παραγγελεία των 10 κοματιων θα κοστίζει 740 το ένα. Εσένα πόσο σου στοίχεισαι;

εδω θελω να καταληξω για να σου πω το ποσο μου βγηκε και ποια η διαφορα.αν παρω δηλαδη εγω αυριο ενα τηλ στο συγκεκρημενο καταστημα και πω γουσταρω ενα κομματι για αγορα ποσο θα μου πουν?

GNIKOLOP
20-02-10, 13:52
Λοιπόν CE δεν υπάρχει , η ποιότητα του ράδιο (είναι με άριστα το 10) , 5 , η ποιότητα κατασκευής εμφανισιακά είναι άριστη, αλλά επί της ουσίας δεν ευελπιστώ να αντέξει στον χρόνο ελπίζω να διαψευστώ, επίσης με τα χειριστήρια στο τιμόνι λειτουργεί το search αλλά όχι να αλλάζεις τις μνήμες, υπάρχει ένας μικρός βόμβος όταν είναι πολύ χαμηλά η ένταση, θα χρειαστεί κάποιος χρόνος για να το ρυθμίσετε, αλλά με εξαίρεση το ράδιο τα άλλα λειτουργούν εξαιρετικά, το gps είναι άπαικτο αμέσως εντοπίζει δορυφόρους έχει το igo το οποίο δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά είναι τέλειο έχει όλη την Ευρώπη και όλες τις γλώσσες και Ελληνικά, τV εμένα έχει ψηφιακό δέκτη πιάνει τα κανάλια της ΕΡΤ τέλεια, έχει κάποια διαδικασία η τοποθέτηση χρειάζεται χρόνο αλλά την έκανα μόνος μου με καλά αποτελέσματα, για να λειτουργήσει η τηλεόραση πρέπει το ροζ καλώδιο παρκινγκ να το γειώσετε στο σασί του ράδιο cd . Η αλήθεια είναι ότι την πρώτη μέρα με έπιασε κάποια απογοήτευση αλλά ρυθμίζοντας το είναι ικανοποιητικό με εξαίρεση βέβαια το ράδιο, προσοχή με την κάρτα sd γιατί δεν είναι ακριβείας η σχισμή και μπορεί να πέσει μέσα και θέλετε σέρβις μετά.Επισης στην συσκευασία υπάρχουν όλες οι κεραίες μην σας πουλήσουν της τηλεόρασης χώρια την έχει. το αιρκοντίσιον μπορεί να μετακινηθεί και χωρίς πρόσθετη βάση, σφηνώνει στην κάτω θέση με ακρίβεια 95%.

GNIKOLOP
20-02-10, 14:05
Επίσης θα ήθελα να προσθέσω ότι power buy κανει το http://www.e46fanatics.de/bmw-navigationssysteme/11087-navigation-fuer-bmw-e46-120.html#googtrans/auto/el με 560€ , αυτό ήταν το παλιό, αν τι διαβάσετε ανοίγει τώρα νέο power buy. εγω δυστυχώς δεν το ήξερα και το πήρα απο τον ίδιο απο το ebay.

zami
20-02-10, 19:03
καλοφόρετο φίλε gnicolop!περιμένουμε εντυπώσεις και σε βάθος χρόνου..

τωρα ρε παιδιά όμως τι γινεται?μήπως αυτός εδω είδε ενδιαφέρον απο εμάς και πάει να βγάλει?η τιμή αντι να πέσει ,στο συγκεκριμένο,ανεβηκε!εβγαλε μάλιστα και το 'δώρο' την κάμερα οπισθοπορείας που εδινε στην αρχή,και έβγαλε ξαφνικά την δωρεαν τοποθετηση στο καταστημά τους και την έκανε 100ευρώπουλα.....για δείτε http://e-techshop.com/index.php?target=products&product_id=32085

sierra
20-02-10, 19:29
εδω θελω να καταληξω για να σου πω το ποσο μου βγηκε και ποια η διαφορα.αν παρω δηλαδη εγω αυριο ενα τηλ στο συγκεκρημενο καταστημα και πω γουσταρω ενα κομματι για αγορα ποσο θα μου πουν?

Εάν πας μόνος θα το πληρώσης 790 ευρώ + 50 ευρώ την τοποθέτηση...:hello:

georggge46
20-02-10, 19:53
Εάν πας μόνος θα το πληρώσης 790 ευρώ + 50 ευρώ την τοποθέτηση...:hello:

πανε καλα .....? 800+ ευρω για το κινεζικο ? παρτε το χαμπαρι, πληρωνετε μονο την εργοστασιακη εμφανηση ....! Καλητερα ενα επωνυμο σωστο απλο mp3 ,παρα το κινεζικο ''τα κανω ολα, φτιαχνω και καφε'' αλλα μη αξιοπιστο και μαλιστα σε τετοια τιμη ! Λογικη τιμη για αυτο το προιον ειναι max τα 450 ευρω....

Dathanaso
20-02-10, 22:59
πανε καλα .....? 800+ ευρω για το κινεζικο ? παρτε το χαμπαρι, πληρωνετε μονο την εργοστασιακη εμφανηση ....! Καλητερα ενα επωνυμο σωστο απλο mp3 ,παρα το κινεζικο ''τα κανω ολα, φτιαχνω και καφε'' αλλα μη αξιοπιστο και μαλιστα σε τετοια τιμη ! Λογικη τιμη για αυτο το προιον ειναι max τα 450 ευρω....

:clap::clap::clap:

BMW_330i
23-02-10, 20:57
τελικα μετα απο μια εβδομαδα που το εχω στη κατοχη μου καταφερα μολις χθες να ανοιξω το κουτι και να δω τι κρυβεται μεσα.πρωτες εντυπωσεις οπτικα μεχρι στιγμης θετικες.το μαυρο πλαστικο που εχει ειναι ακριβως το ιδιο με τα μαμα του ταμπλο και το μηχανημα ειναι δευτερης γενιας 2010 με μια μικρη διαφορα στα δυο μεγαλα εξωτερικα κουμπια.επισης εχει επανω το σημα CE και πουθενα δεν γραφει την χωρα κατασκευης και μεσα στη συσκευασια δεν υπηρχε κεραια tv η οποια αγοραστηκε εξτρα.

mitsos_chania
23-02-10, 21:23
τελικα μετα απο μια εβδομαδα που το εχω στη κατοχη μου καταφερα μολις χθες να ανοιξω το κουτι και να δω τι κρυβεται μεσα.πρωτες εντυπωσεις οπτικα μεχρι στιγμης θετικες.το μαυρο πλαστικο που εχει ειναι ακριβως το ιδιο με τα μαμα του ταμπλο και το μηχανημα ειναι δευτερης γενιας 2010 με μια μικρη διαφορα στα δυο μεγαλα εξωτερικα κουμπια.επισης εχει επανω το σημα CE και πουθενα δεν γραφει την χωρα κατασκευης και μεσα στη συσκευασια δεν υπηρχε κεραια tv η οποια αγοραστηκε εξτρα.

ειναι της dynavin ή της αλλης εταιριας?νομιζω ειπες ποσο αγοραστηκε αλλα μπορεις να ξαναπεις,και απο που?ebay?

papanikos
23-02-10, 21:40
μεγια bmwlogos!! Το καταστημα που το αγορασες εχει site?? θα μας πεις καποιες πληροφοριες?? και την τιμουλα μας την κρατησες κρυφη...! :P

sierra
24-02-10, 00:17
ειναι της dynavin ή της αλλης εταιριας?νομιζω ειπες ποσο αγοραστηκε αλλα μπορεις να ξαναπεις,και απο που?ebay?in
Αυτό απ΄ότι είδα είναι της dynavin.Tης hualingan έχει διαφορετικά κουμπιά άμα προσέχετε...:deal::deal:

Johnny E46
24-02-10, 11:38
Παιδια ειχαμε κανενα νεο , θελω κ εγω να συμετασχω στο group buy αλλα με την καλυτερη κ συμφερουσα τιμη , φυσικα διαβαζω κ μικροπροβληματα ,τα οποια ελπιζω να μην ειναι τπτ το σπουδαιο . μπορει καποιος να μ λυσει την απορια που ειδα οτι δεν ντιμαρει οταν αναψουν τα φωτα?? δεν το πιασα... αναμενω τις απαντησεις σας. :D

BMW_330i
24-02-10, 19:08
dynavin ειναι φιλε.αγοραστηκε απο εξωτερικο οχι απο e-bay αλλα απο μαγαζι με τη βοηθεια φιλου που μενει εξωτερικο γερμανια συγκεκριμενα.

BMW_330i
24-02-10, 19:10
μεγια bmwlogos!! Το καταστημα που το αγορασες εχει site?? θα μας πεις καποιες πληροφοριες?? και την τιμουλα μας την κρατησες κρυφη...! :P

οχι δεν ειναι κρυφη η τιμη το εχω αναφερει πιο πανω μαλλον δεν το προσεξες.στα 650 ειναι η τιμη χωρις κεραια τv χωρις μεταφορικα και χωρις την βαση για την μεταφορα του καλοριφερ η οποια βεβαια δεν ειναι απαραιτητη αφου κουμπωνει το κλιμα στην ηδη υπαρχων βαση.

papanikos
25-02-10, 18:00
οχι δεν ειναι κρυφη η τιμη το εχω αναφερει πιο πανω μαλλον δεν το προσεξες.στα 650 ειναι η τιμη χωρις κεραια τv χωρις μεταφορικα και χωρις την βαση για την μεταφορα του καλοριφερ η οποια βεβαια δεν ειναι απαραιτητη αφου κουμπωνει το κλιμα στην ηδη υπαρχων βαση.

Ευχαριστούμεεε!!! Πολυ καλο!! το κουμπωσες? Καλο καλο??? :hello:

BMW_330i
25-02-10, 22:08
Ευχαριστούμεεε!!! Πολυ καλο!! το κουμπωσες? Καλο καλο??? :hello:

οχι ακομη ειναι στο κουτι του.περιμενω να βρω το καταλληλο χρονο μιας και σκεφτομαι να το κουμπωσω μονος.με τη πρωτη ευκαιρια θα μπει και θα πω και εντυπωσεις.

panos
26-02-10, 23:01
Φίλε "bmwlogos" μεγιά!

Από όσο μπόρεσα να δω στις φωτογραφίες είναι το δεύτερης γενιάς, δηλαδή με τις αλλαγές που έχει κάνει η dynavin, από τα μέσα Ιανουαρίου, στα fonts και στον φωτισμό. Περιμένω με αγωνία τη τοποθέτηση και πολλές φωτογραφίες για το δούμε μέσα στην μπέμπα...

papanikos
27-02-10, 18:49
ΕΕΕΕ πιστευω πως μια κυριακη πρωι ειναι οτι πρεπει για εγκατασταση ενος DYNAVIN... Και μια κυριακη απογευμα οτι πρεπει για να δουνε οι αλλοι τις φωτο!... :jester::jester:

giannis 330
01-03-10, 22:09
παιδιά το θεμα παρουσιάζει ενδιαφέρον εγώ απο που να αγοράσω τελικά, στείλτε κανένα pm

papanikos
01-03-10, 23:16
Παιδια σε 15 μερες θα κατεβω Αθηνα.. (απο βολο ειμαι) αλλα απο οτι εχω δει στο site της exotic.gr το πουλανε 900 (με ΦΠΑ)... ενω θεσσαλονικη στο gps-com.gr 750... γιατι τοση διαφορα τιμής?? Εγω κατεβαινοντας θα παω απο κει μια βολτα αλλα αμα ειναι τοσα πολλα λεφτα, δε μου ειναι δυσκολο να πεταχτω θεσσαλονικη μετα απο μια βδομαδα να το αγορασω απο εκει... παντος μ κανει ΠΑΡΑ πολυ εντύπωση η τοσο μεγαλη διαφορα τιμης....:bugeye:

zamanf
01-03-10, 23:34
Καλησπέρα στην παρέα. Μιας που ήθελα κι εγώ να το αγοράσω το μηχάνημα αλλά τελικά πούλησα το αυτοκίνητο δείτε και αυτό (δεν γνωρίζω αν το έχετε δει ήδη). Είναι στην Αθήνα και το μαγαζί λέει ότι κάνει και τιμές για group buy.
http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=42_231_335&products_id=1614
Κανονική τιμή 450
-Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν έχω καμία σχέση με το κατάστημα, απλά θέλω να βοηθήσω την παρέα.

Φιλικά , Πασχάλης

eddy_e46
02-03-10, 00:22
Τώρα μάλιστα...
450€ έφτασε σε λίγο καιρό.
Μέχρι το καλοκαίρι βλέπω να το παίρνουμε 3 κατοστάρικα (που είναι και μια λογική τιμή).

Johnny E46
02-03-10, 00:38
πω πω με εφτιαξες η τιμη ειναι μονο για group Buy ???

BMW_330i
02-03-10, 00:40
ΕΕΕΕ πιστευω πως μια κυριακη πρωι ειναι οτι πρεπει για εγκατασταση ενος DYNAVIN... Και μια κυριακη απογευμα οτι πρεπει για να δουνε οι αλλοι τις φωτο!... :jester::jester:

κυριακη δεν βολεψε αλλα το ξηλωμα εγινε σημερα.αυριο τελειωνει και ερχονται και η φωτο.

Johnny E46
02-03-10, 00:45
αντε αδερφε μας εχεις ξεσηκωσει !!! πες μας εντυπωσεις!!!!!

BMW_330i
02-03-10, 00:50
Παιδια σε 15 μερες θα κατεβω Αθηνα.. (απο βολο ειμαι) αλλα απο οτι εχω δει στο site της exotic.gr το πουλανε 900 (με ΦΠΑ)... ενω θεσσαλονικη στο gps-com.gr 750... γιατι τοση διαφορα τιμής?? Εγω κατεβαινοντας θα παω απο κει μια βολτα αλλα αμα ειναι τοσα πολλα λεφτα, δε μου ειναι δυσκολο να πεταχτω θεσσαλονικη μετα απο μια βδομαδα να το αγορασω απο εκει... παντος μ κανει ΠΑΡΑ πολυ εντύπωση η τοσο μεγαλη διαφορα τιμης....:bugeye:

αν ειναι 900 οπως λες φυγε μακρια.ενταξει ειπαμε να βγαλουν και αυτοι κατι αλλα εδω η τιμη ειναι αστρονομικη.η αλλη τιμη στα 750 δεν ξερω τι παιζει και γιατι πουλα ο καθενας οσο θελει αλλα οκ επαγγελαματιες ειναι θελουν να βγαλουν και αυτοι αλλα μην το ξεφτιλιζουν κιολας.

BMW_330i
02-03-10, 00:55
Καλησπέρα στην παρέα. Μιας που ήθελα κι εγώ να το αγοράσω το μηχάνημα αλλά τελικά πούλησα το αυτοκίνητο δείτε και αυτό (δεν γνωρίζω αν το έχετε δει ήδη). Είναι στην Αθήνα και το μαγαζί λέει ότι κάνει και τιμές για group buy.
http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=42_231_335&products_id=1614
Κανονική τιμή 450
-Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν έχω καμία σχέση με το κατάστημα, απλά θέλω να βοηθήσω την παρέα.

Φιλικά , Πασχάλης

αν ειναι οντως 450 ειναι καλη τιμη μιας και εγω οσο και να εψαξα εξωτερικο τετοια τιμη δεν βρηκα.υποψην ομως αυτο που φαινεται στη φωτο ειναι το πρωτης γενιας.

BMW_330i
02-03-10, 01:18
αντε αδερφε μας εχεις ξεσηκωσει !!! πες μας εντυπωσεις!!!!!

εντυπωσεις φιλε μου απο αυριο που θα ειναι ετοιμο.μεχρι στιγμης μετα απο μια μικρη δοκιμη το μονο που εχω να πω και μιλωντας παντα για το δευτερης γενιας το μηχανημα εχει βελτιωμενο φωτισμο στα κουμπια και ειναι ακριβως το ιδιο με το μαμα.στο μενου του υπαρχει ενα χαος αφου γινεται χαμος απο ρυθμισεις και θελει να αφιερωσεις καποιο χρονο.δουλευει κανονικα και το τηλεφωνο αφου συνεργαζεται η οθονη μεσω του bluetooth που εχει.τηλεοραση και navi αυριο θα το δοκιμασω μιας και δεν προλαβα.επισης να πω πως η εγκατασταση του ειναι παιχνιδακι.

mitsos_chania
02-03-10, 13:04
το συγκεκριμενο βεβαια που κανει 450€ δεν ειναι της dynavin αλλα της hualingan.Οχι πως ειναι χειροτερο απλα ετσι το αναφερω

halfprice2
02-03-10, 13:52
καλησπερα σε ολους η τιμη ειναι 450 με 1 χρονο εγγυηση απλα καντε λιγο υπομονη να βαλετε με ψηφιακο δεκτη το 3 γενιας

giannis_E-46
02-03-10, 15:49
αν ειναι οντως 450 ειναι καλη τιμη μιας και εγω οσο και να εψαξα εξωτερικο τετοια τιμη δεν βρηκα.υποψην ομως αυτο που φαινεται στη φωτο ειναι το πρωτης γενιας.

φιλε απο που ξεχωριζεις οτι το ενα ειναι πρωτης γεννιας και το αλλο δευτερης? τι διαφορες εχουνε στην προσοψη? κοιτωντας και τα 2 δεν βρηκα εμφανεις διαφορες

panos
02-03-10, 16:57
Φίλε Γιάννη, στα πρώτης γενιάς τα fonts στα κουμπιά είναι μεγάλα και ο φωτισμός δεν ήταν ακριβώς ίδιος με αυτόν της BMW. Αυτές είναι οι αλλαγές που έκανε η dynavin (δηλ. πιο μικρά fonts και καλύτερο φωτισμό) από 8-1-2010 και ονομάστηκε αυτή η έκδοση 2η γενιά. Σχετικά με το link για το προϊόν που κάνει 450 Euro δεν ξέρουμε από ποιά "γενιά" είναι διότι αυτό έχει να κάνει με το πότε έχει γίνει κάποια παραγγελία. Ενημερωτικά αναφέρω ότι στο forum της dynavin αναφέρθηκε ότι τέλος Μαρτίου θα είναι έτοιμη νέα έκδοση με διορθωμένο ένα πρόβλημα θορύβου στο ραδιόφωνο και θα λειτουργούν τα χειριστήριο στο τιμόνι που αφορούν στο τηλέφωνο..
Εν αναμονή φωτογραφιών από το "bmwlogos"..!

M3_GEO
02-03-10, 17:37
ειναι αληθεια οτι το ipod δεν φορτιζει?

sierra
02-03-10, 18:19
:bullhorn:Αυτό που κάνει 450 euro είναι της DYNAVIN και έχει και ψυφιακή tv. Θα πάω αύριο τι πρωί να το δω.Τις Hualingan τα κουμπία είναι διαφορετικά, άμα τα προσέξετε θα το καταλάβετε και έχει και αυτό 450 euro. Το φώς του ντιμάρη και όσο για το ράδιο εγώ που το άκουσα δεν άκουσα ούτε παράσιτα, ούτε θορύβους που ακούω να λένε. Αύριο θα πάω να δώ και το άλλο και τα λέμε.

georggge46
02-03-10, 18:44
:bullhorn:Αυτό που κάνει 450 euro είναι της DYNAVIN και έχει και ψυφιακή tv. Θα πάω αύριο τι πρωί να το δω.Τις Hualingan τα κουμπία είναι διαφορετικά, άμα τα προσέξετε θα το καταλάβετε και έχει και αυτό 450 euro. Το φώς του ντιμάρη και όσο για το ράδιο εγώ που το άκουσα δεν άκουσα ούτε παράσιτα, ούτε θορύβους που ακούω να λένε. Αύριο θα πάω να δώ και το άλλο και τα λέμε.

φιλε μου δεν ειπε κανεις οτι κανει παρασιτα στο ραδιο ! Απλα αμα θες να φτιαξεις σοβαρο ηχοσυστηματα τα κινεζικα κανουν παρασιτα οταν τα συνδεεις με εξωτερικο ενισχυτη λογω κακης ποιοτητας υλικων και κατασκευης του κυκλωματος....

papanikos
02-03-10, 21:16
:bullhorn:Αυτό που κάνει 450 euro είναι της DYNAVIN και έχει και ψυφιακή tv. Θα πάω αύριο τι πρωί να το δω.Τις Hualingan τα κουμπία είναι διαφορετικά, άμα τα προσέξετε θα το καταλάβετε και έχει και αυτό 450 euro. Το φώς του ντιμάρη και όσο για το ράδιο εγώ που το άκουσα δεν άκουσα ούτε παράσιτα, ούτε θορύβους που ακούω να λένε. Αύριο θα πάω να δώ και το άλλο και τα λέμε.

sierra κρεμομαστε απο τα χειλη σου αυριο!! Αφου εισαι Αθηνα και μπορεις να πας να το δεις αυτο με τα 450 απ το e-autoshop θα μας σωσεις!!!! Κοιτα αν ειναι 2ης γενιας!! Ευχαριστουμε προκαταβολικα !! :clap::clap::clap:

zami
02-03-10, 22:10
:bullhorn:Αυτό που κάνει 450 euro είναι της DYNAVIN και έχει και ψυφιακή tv. Θα πάω αύριο τι πρωί να το δω.Τις Hualingan τα κουμπία είναι διαφορετικά, άμα τα προσέξετε θα το καταλάβετε και έχει και αυτό 450 euro. Το φώς του ντιμάρη και όσο για το ράδιο εγώ που το άκουσα δεν άκουσα ούτε παράσιτα, ούτε θορύβους που ακούω να λένε. Αύριο θα πάω να δώ και το άλλο και τα λέμε.

α)ο δεκτης του ειναι μεν ψηφιακος αλλα δεν ειναι digea compatible,δηλαδη δεν λαμβανει mpeg4.λαμβανει mpeg 2 πολυ απλα γιατι οι περισσοτερες χωρες εχουν αυτη την κωδικοποιηση(ειναι καλυτερη)·Φυσικα δεχεται εξωτερικο δεκτη (optional).
β)το eautoshop (εαν εννοεις αυτο στην Νικαια πανω απο την Π Ραλλη)δεν εχει live δειγμα να σου δειξει προς το παρον.περιμενει ομως συντομα.ημουνα σημερα το μεσημερι εκει για κατι λαμπες xenon

BMW_330i
02-03-10, 23:33
φιλε απο που ξεχωριζεις οτι το ενα ειναι πρωτης γεννιας και το αλλο δευτερης? τι διαφορες εχουνε στην προσοψη? κοιτωντας και τα 2 δεν βρηκα εμφανεις διαφορες
το δευτερης γενιας εχει αλλα κουμπια και ο φωτισμος τους ειναι ακριβως ο ιδιος με τον μαμα.

BMW_330i
02-03-10, 23:37
:bullhorn:Αυτό που κάνει 450 euro είναι της DYNAVIN και έχει και ψυφιακή tv. Θα πάω αύριο τι πρωί να το δω.Τις Hualingan τα κουμπία είναι διαφορετικά, άμα τα προσέξετε θα το καταλάβετε και έχει και αυτό 450 euro. Το φώς του ντιμάρη και όσο για το ράδιο εγώ που το άκουσα δεν άκουσα ούτε παράσιτα, ούτε θορύβους που ακούω να λένε. Αύριο θα πάω να δώ και το άλλο και τα λέμε.

ψηφιακη tv δεν εχει κανενα μην σαν παραμυθιαζουν το σημα ειναι αναλογικο.μπορει να γινει ψηφιακη κουμπωνοντας απο πισω ενα ανταπτορα που κανει κωδικοποιηση το σημα η βαζοντας ενα εξωτερικο ψηφιακο δεκτη.

giannis_E-46
02-03-10, 23:40
φιλε το εβαλες πανω? ειναι ευκολη η εγκατασταση? η χρειαζετε απαρετητα ηλεκτρολογος?

BMW_330i
02-03-10, 23:49
σημερα τελειωσα την εγκατασταση του και ανεβαζω 3 προχειρες φωτο μιας και δεν προλαβα για παραπανω αλλα αυριο υποσχομαι περισσοτερες.πρωτες εντυπωσεις εξαιρετικες.φωτισμος στα κουμπια ιδιος οπως ο εργοστασιακος, με τελειο ραδιο, φοβερο gps με φωνητiκες εντολες, τελεια εικονα στο dvd, και το καλυτερο τηλεφωνικη κληση μεσα απο την οθονη ακουγωντας τον συνομιλητη στα ηχεια.

giannis_E-46
02-03-10, 23:53
σημερα τελειωσα την εγκατασταση του και ανεβαζω 3 προχειρες φωτο μιας και δεν προλαβα για παραπανω αλλα αυριο υποσχομαι περισσοτερες.πρωτες εντυπωσεις εξαιρετικες.φωτισμος στα κουμπια ιδιος οπως ο εργοστασιακος, με τελειο ραδιο, φοβερο gps με φωνητiκες εντολες, τελεια εικονα στο dvd, και το καλυτερο τηλεφωνικη κληση μεσα απο την οθονη ακουγωντας τον συνομιλητη στα ηχεια.

τα κουμπια για το τηλεφωνο στο τιμονι συνεργαζονται με την συσκευη?

BMW_330i
03-03-10, 00:04
τα κουμπια για το τηλεφωνο στο τιμονι συνεργαζονται με την συσκευη?
μα φιλε μου δεν χρειαζονται να συνεργαζονται τα κουμπια στο τιμονι.τα κουμπια παραμενουν οπως εχουν.η τηλεφωνικη κληση γινετε μεσω της οθονης η οποια εχει επανω δικο της μικροφωνο και ολες η κλησεις εισερχομενες εξερχομενες χειριζονται απο την οθονη.

giannis_E-46
03-03-10, 00:08
μα φιλε μου δεν χρειαζονται να συνεργαζονται τα κουμπια στο τιμονι.τα κουμπια παραμενουν οπως εχουν.η τηλεφωνικη κληση γινετε μεσω της οθονης η οποια εχει επανω δικο της μικροφωνο και ολες η κλησεις εισερχομενες εξερχομενες χειριζονται απο την οθονη.

σαν το kenwood που εχω στο grand vitara μου δηλαδη. απο οτι βλεπω στην φωτο μπαινει κουτι μεσα δεν χρειαζετε πλαισιο οπως και ο κλιματισμος κουμπωνει και αυτος χωρις να αφηνει μποσικα

BMW_330i
03-03-10, 00:16
σαν το kenwood που εχω στο grand vitara μου δηλαδη. απο οτι βλεπω στην φωτο μπαινει κουτι μεσα δεν χρειαζετε πλαισιο οπως και ο κλιματισμος κουμπωνει και αυτος χωρις να αφηνει μποσικα

πλαισιο οχι φιλε μου δεν χρειαζεται μπαινει καλουπι.βγαζεις το παλιο κατεβαζεις κατω το κλιματισμο και εισαι ετοιμος.

papanikos
03-03-10, 02:04
α)ο δεκτης του ειναι μεν ψηφιακος αλλα δεν ειναι digea compatible,δηλαδη δεν λαμβανει mpeg4.λαμβανει mpeg 2 πολυ απλα γιατι οι περισσοτερες χωρες εχουν αυτη την κωδικοποιηση(ειναι καλυτερη)·Φυσικα δεχεται εξωτερικο δεκτη (optional).
β)το eautoshop (εαν εννοεις αυτο στην Νικαια πανω απο την Π Ραλλη)δεν εχει live δειγμα να σου δειξει προς το παρον.περιμενει ομως συντομα.ημουνα σημερα το μεσημερι εκει για κατι λαμπες xenon

Δηλαδη ουτε ετοιμοπαραδοτο εχει?? τουλαχιστον ειναι dynavin 2nd gen ε?... μεχρι τις 19 μαρτιου ευχομαι να εχει... τοτε κατεβαινω...

BMW_330i
03-03-10, 03:02
Δηλαδη ουτε ετοιμοπαραδοτο εχει?? τουλαχιστον ειναι dynavin 2nd gen ε?... μεχρι τις 19 μαρτιου ευχομαι να εχει... τοτε κατεβαινω...

μην ακουτε τιποτε και κανεναν.ετοιμοπαραδοτα δεν υπαρχουν πουθενα.ο καθε μαγαζατορας που τα φερνει ελλαδα παιρνει καποια κομματια απο το εργοστασιο κατα παραγγελια και μονο.ο μαγαζατορας μολις γινει η ομαδικη αγορα μονο τοτε θα φερει τα κομματια ωστε να πουλησει σε τιμη ομαδικης αγορας αποκλειεται να κρατα τοσα κομματια μαζι.αν οχι τοτε πουλαει κατα κομματι και πιστεψτεμε η αγορα για ενα κομματι με την αγορα πολλων μαζι εχει μικρη διαφορα.η dynavin ειναι εταιρια και δεν κρατα κομματια στοκ.

gsova
03-03-10, 08:40
σημερα τελειωσα την εγκατασταση του και ανεβαζω 3 προχειρες φωτο μιας και δεν προλαβα για παραπανω αλλα αυριο υποσχομαι περισσοτερες.πρωτες εντυπωσεις εξαιρετικες.φωτισμος στα κουμπια ιδιος οπως ο εργοστασιακος, με τελειο ραδιο, φοβερο gps με φωνητiκες εντολες, τελεια εικονα στο dvd, και το καλυτερο τηλεφωνικη κληση μεσα απο την οθονη ακουγωντας τον συνομιλητη στα ηχεια.

ωραίος... πόση ώρα περίπου σου πήρε εγκατάσταση; :dance:

halfprice2
03-03-10, 11:08
φιλε απο που ξεχωριζεις οτι το ενα ειναι πρωτης γεννιας και το αλλο δευτερης? τι διαφορες εχουνε στην προσοψη? κοιτωντας και τα 2 δεν βρηκα εμφανεις διαφορες

εμεις το ξεχωριζουμε βαση εισαγωγων και χαρακτηριστικων που μασ στελνει το εργοστασιο

halfprice2
03-03-10, 11:11
σημερα τελειωσα την εγκατασταση του και ανεβαζω 3 προχειρες φωτο μιας και δεν προλαβα για παραπανω αλλα αυριο υποσχομαι περισσοτερες.πρωτες εντυπωσεις εξαιρετικες.φωτισμος στα κουμπια ιδιος οπως ο εργοστασιακος, με τελειο ραδιο, φοβερο gps με φωνητiκες εντολες, τελεια εικονα στο dvd, και το καλυτερο τηλεφωνικη κληση μεσα απο την οθονη ακουγωντας τον συνομιλητη στα ηχεια.

αυτο σε 6 μηνες θα ειναι αχρηστο λογο αναλογικου δεκτη οσο εαν βαλετε ψηφιακο εξωτερικο θα πρεπει να το χειριζεσται μεσο τηλεχειριστηριου και οχι μεσο αφης λογω οτι μπαινει στο video in

papanikos
03-03-10, 14:20
Καλησπεραα!! sierra ειχαμε τιποτα νεα απο σημερα το πρωι?? halfprice2 αυτη τη στιγμη στο καταστημα υπαρχει 2ης γενιας dynavin?? δεν με ενδιαφερει καθολου το θεμα τηλεοραση και δε θα βαλω και κεραια για το λογο οτι αποσπαται η προσοχη μ με την tv και φοβαμαι για μενα... :(

halfprice2
03-03-10, 18:41
Καλησπεραα!! sierra ειχαμε τιποτα νεα απο σημερα το πρωι?? halfprice2 αυτη τη στιγμη στο καταστημα υπαρχει 2ης γενιας dynavin?? δεν με ενδιαφερει καθολου το θεμα τηλεοραση και δε θα βαλω και κεραια για το λογο οτι αποσπαται η προσοχη μ με την tv και φοβαμαι για μενα... :(
μπορεις απλα να μιν το ενεργοποιισης να λειτουρηγει ενκινηση

sierra
03-03-10, 19:14
Καλησπεραα!! sierra ειχαμε τιποτα νεα απο σημερα το πρωι?? halfprice2 αυτη τη στιγμη στο καταστημα υπαρχει 2ης γενιας dynavin?? δεν με ενδιαφερει καθολου το θεμα τηλεοραση και δε θα βαλω και κεραια για το λογο οτι αποσπαται η προσοχη μ με την tv και φοβαμαι για μενα... :(


:hello: Καλησπέρα papanikos. Δεν υπάρχει μηχάνημα τώρα. Μου είπε ότι εαν θέλεις αυτό που κυκλοφορεί τώρα, που είναι όντως 2ης γενιάς όπως το λένε μπορείς να του δώσεις μια προκαταβολή και να στο φέρει.Πάντως σαν μηχάνημα είναι πολύ καλό και σε περίπου 20 ημέρες θα έλθουν τα νεότερα με δέκτη mpeg4 όπως η digea εδώ.Οπως μου είπε ο halfprice2 να περιμένουμε λίγο και μόλις έρθη το καινούργιο,το περιμένει, θα το βάλει στο Ε46 του πατέρα του και οποιος θέλει μπορεί να πηγαίνει να το βλέπει από κοντά. Ο Αποστόλης είναι πολύ εξυπηρετικός και κατατοπιστικός. Εγώ λέω να περιμένουμε και να το βάλουμε μια και καλή,κομπλέ.Μου εξήγησε ότι και σ΄αυτά που κυκλοφορούνε τώρα συνδέεται δέκτης mpeg4 αλλά θα δουλεύη με χειρηστήριο δικό του και όχι μέσω της οθόνης, έτσι θα είναι δύσχρηστο πιστεύω.:help:

panos
03-03-10, 21:14
:hello: Καλησπέρα papanikos. Δεν υπάρχει μηχάνημα τώρα. Μου είπε ότι εαν θέλεις αυτό που κυκλοφορεί τώρα, που είναι όντως 2ης γενιάς όπως το λένε μπορείς να του δώσεις μια προκαταβολή και να στο φέρει.Πάντως σαν μηχάνημα είναι πολύ καλό και σε περίπου 20 ημέρες θα έλθουν τα νεότερα με δέκτη mpeg4 όπως η digea εδώ.Οπως μου είπε ο halfprice2 να περιμένουμε λίγο και μόλις έρθη το καινούργιο,το περιμένει, θα το βάλει στο Ε46 του πατέρα του και οποιος θέλει μπορεί να πηγαίνει να το βλέπει από κοντά. Ο Αποστόλης είναι πολύ εξυπηρετικός και κατατοπιστικός. Εγώ λέω να περιμένουμε και να το βάλουμε μια και καλή,κομπλέ.Μου εξήγησε ότι και σ΄αυτά που κυκλοφορούνε τώρα συνδέεται δέκτης mpeg4 αλλά θα δουλεύη με χειρηστήριο δικό του και όχι μέσω της οθόνης, έτσι θα είναι δύσχρηστο πιστεύω.:help:

Σχετικά με τον αποκωδικοποιητή mpeg4, στο forum της dynavin αναφέρει ότι δεν είναι στα σχέδια τους κάτι τέτοιο.
http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=364&extra=page%3D1
Ελπίζω να είναι αλήθεια αυτό που λέει ο halfprice2!!
Aυτό που θα κάνουν στην επόμενη έκδοση στα τέλη Μαρτίου είναι η λύση σε κάποιο πρόβλημα θορύβου και η λειτουργία του τηλεφώνου από τα χειριστήρια του τιμονιού (λογικά αυτό εννοούν..)
http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=337&extra=page%3D1
Πάντως, ακόμα και χωρίς τον ψηφιακό δέκτη, σκοπεύω με τη νέα έκδοση (γενιά) να το αγοράσω.. (εξαντλείται και η υπομονή μου.. :))

BMW_330i
03-03-10, 22:06
αυτο σε 6 μηνες θα ειναι αχρηστο λογο αναλογικου δεκτη οσο εαν βαλετε ψηφιακο εξωτερικο θα πρεπει να το χειριζεσται μεσο τηλεχειριστηριου και οχι μεσο αφης λογω οτι μπαινει στο video in

ε καλα εσυ να πουλησεις θελεις δεν περιμενα να πεις κατι αλλο.αν ησουν σχετικος με το θεμα θα ηξερες πως το αναλογικο σημα σταματαει το 2012 και οχι σε 6 μηνες και αμφιβαλω αν το εχεις πιασει στα χερια σου για να το δουλεψεις γιατι θα ηξερες πως τα καναλια της τηλεορασης τα ψαχνεις απο το κατω μεγαλο δεξι κουμπι και οχι απο την οθονη αφης οπως λες.

BMW_330i
03-03-10, 23:00
και επειδη πολλα ακουγονται περι mpeg4 μην ακουτε τιποτε.στα σχεδια της dynavin δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη το ενδεχομενο να γινει ο δεκτης ψηφιακος.ριξτε και καμια ματια στο site την dynavin και θα δειτε πως δεν υπαρχει κατι τετοιο.http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=364&extra=page%3D1

papanikos
03-03-10, 23:32
θα περιμενω και εγω το καινουργιο με τις διορθώσεις στο προβλημα ηχου..! Οποτε περιμενουμε τον halfprice να εγκαταστησει το μηχανιμα στο αμαξι του και το αγοραζουμε τοτε!! Αντε και απο απριλιο με καινουργια οθονη δηλαδη ε??

sierra
04-03-10, 08:48
:deal: Λίγο υπομονή ρε παιδιά ακόμα και το κανονίζουμαι όλοι μαζί.Λίγες μέρες έμειναν και που ξέρετε μπορεί να μάθουμαι και κάτι καλήτερο.Θα παρακολουθούμε το θέμα και τα λέμε...:clap:

papanikos
04-03-10, 11:36
:deal: Λίγο υπομονή ρε παιδιά ακόμα και το κανονίζουμαι όλοι μαζί.Λίγες μέρες έμειναν και που ξέρετε μπορεί να μάθουμαι και κάτι καλήτερο.Θα παρακολουθούμε το θέμα και τα λέμε...:clap:

Και γω θα περιμενω τελος μαρτιου μαζι με τον sierra!!

halfprice2
05-03-10, 12:19
ε καλα εσυ να πουλησεις θελεις δεν περιμενα να πεις κατι αλλο.αν ησουν σχετικος με το θεμα θα ηξερες πως το αναλογικο σημα σταματαει το 2012 και οχι σε 6 μηνες και αμφιβαλω αν το εχεις πιασει στα χερια σου για να το δουλεψεις γιατι θα ηξερες πως τα καναλια της τηλεορασης τα ψαχνεις απο το κατω μεγαλο δεξι κουμπι και οχι απο την οθονη αφης οπως λες.
φιλεμου μο σεν σου εθηξα το μηχανημα αλα ποιοσ ανθρωπος θα εδεινει χρηματα να παρει κατι ποθ στιν ουσια σε ενα χρονο θα ειναι αχρηστο και οσο αυτο περι αφης οταν θες να αλαξεισ καναλι θα πρεπει να αλαζεις απο το χειριστηριο του ψηφιακου εφοσον ειναι εξωτερικο και οχι απο τιν οθονη επισης ολοι τωρα ζητανε ψηφιακο δεκτη αλωστε εχουν ερθει παραπολα ατομα να παρουν με αναλογικο και τουσ λεω να κανουν υπομονη να βαλουν ψηφιακο αν ηθελα θα ειχα πουλήσει ποσα με αναλογικο απλα προσεχε λιγο πος μιλας εδω λεμαι τιν γνωμη μας δεν τσακωνομαστε

halfprice2
05-03-10, 12:21
Και γω θα περιμενω τελος μαρτιου μαζι με τον sierra!!
το καλυτερο απο ολλα

Dark_Niaou
05-03-10, 16:16
είπαμε.... υπομονή....

sierra
05-03-10, 17:11
:jumpgirl: Υπονονή παιδιά όλοι θα πάρουμε...:clap::clap::clap: