Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-10-07, 21:59
mafias Ο χρήστης mafias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 192
mafias will become famous soon enough
ΑΔΙΚΙΑ...

Ξεκινάω και εγώ σήμερα αδέλφια κατα τις 5:30 απο Θεσ/νίκη για Σέρρες, όπου σπουδάζω και στις 7:00 έχω μάθημα υποχρεωτικό.
Όλα καλά στο ταξίδι, προσεκτικός λόγω της βροχής που προηγήθηκε, φορώντας ζώνη όλοι μέσα στο αμάξι (πάντα), πάω χαλαρά χαλαρά μέσα στα όρια με μουσικούλα, την σπάω και σε κάποιους φονιάδες επειδή αρνούμαι να προσπεράσω τα συνεχόμενα βυριοφόρα με την ψυχή στο στόμα και το γκάζι με 2α στο πάτωμα ..αν και δεν έχω αργό αμάξι... Κατα τις 6:30 ανάβω τα φώτα μου...και περνάω απο μπλόκο στο Στρυμονικό για όσους ξέρουν όπου στο απέναντι ρεύμα ένας μπάτσος με κοιτάει σαν χαζός....Όλα ΟΚ...
6:40 άλλο μπλόκο έξω απο τις Σέρρες στο ALEXPAK και με σταματάνε. Ευγενέστατοι με ρωτάνε απο που έρχομαι και που πάω, λέω απο Θεσ/νικη για Σέρρες. Μου λέει οτι έχω καμμένη λάμπα, του λέω οτι δεν το γνωρίζω και αρχίζει έναν τυπικο έλεγχο ΚΤΕΟ σε φώτα, φλάς, φρένα κλπ...κλασικά άδειες διπλώματα ασφάλειες αλλα και ναρκωτικά αφου ψάχνει μέχρι και το τασάκι! Όλα αυτά περιμένωντας εγώ να με στείλει στο απέναντι!!! βενζινάδικο να βάλω μια λάμπα...
Αρχίζει και με γράφει για την ΛΑΜΠΑ! 150 ευρώ (75) και μου παίρνει το δίπλωμα και όταν το πληρώσω λέει θα το πάρω πίσω! Μάταια εγώ προσπαθώ να του εξηγήσω οτι ξεκίνησα μέρα το ταξίδι μου και οτι άναψα τα φώτα λίγο πριν τις Σέρρες και οτι εκείνη την ώρα (ούτε καν σούρουπο ήταν!) είναι αδύνατον να καταλάβεις οτι έχεις καμένο φώς...και οτι στο προηγούμενο μπλόκο δεν μου κάνανε καν ενα νόημα ένα συνιάλο ρε αδερφέ!
Δεν κάθησα να ασχοληθώ πολύ λόγω του μαθήματος που έπρεπε πάση θυσία να πάω, αρνήθηκα να υπογράψω αρχικά και ρώτησα ευγενικά πάντα τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που διαφωνώ με την κλήση...Η απάντηση που πήρα ήταν να πάω στον διοικητή μέσα σε τρείς μέρες να διευθετήσω το θέμα.
Αργότερα αφού άλλαξα φυσικά την λάμπα ασχολήθηκα με το περιστατικό μέσω ενός φίλο φίλου που είναι στην τροχαία Σερρών, ο οποίος είδε την κλήση και λέει θα πάρω το δίπλωμα σε 10 (!!!!) μέρες...και φυσικά δεν γίνεται τίποτα!!!
Τα λεγομενα του είναι αντιφατικά με αυτά του οργάνου ο οποίος μου είπε οτι θα πάρω το δίπλωμα αφού πληρώσω και μου άφησε το περιθώριο να πάω στον διοικητή (για να με ξεφορτωθεί ίσως).....
Όποιος γνωρίζει τι μπορεί να γίνει ας διαφωτίσει .....αλλα 75 ευρώ και 10 μέρες δίπλωμα για μια καμμένη μεσαία σκάλα στις 6:40 5 λεπτά πριν φτάσω στον προορισμό μου ρε παιδια είναι αδικία.....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-10-07, 22:07
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mafias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκινάω και εγώ σήμερα αδέλφια κατα τις 5:30 απο Θεσ/νίκη για Σέρρες, όπου σπουδάζω και στις 7:00 έχω μάθημα υποχρεωτικό.
Όλα καλά στο ταξίδι, προσεκτικός λόγω της βροχής που προηγήθηκε, φορώντας ζώνη όλοι μέσα στο αμάξι (πάντα), πάω χαλαρά χαλαρά μέσα στα όρια με μουσικούλα, την σπάω και σε κάποιους φονιάδες επειδή αρνούμαι να προσπεράσω τα συνεχόμενα βυριοφόρα με την ψυχή στο στόμα και το γκάζι με 2α στο πάτωμα ..αν και δεν έχω αργό αμάξι... Κατα τις 6:30 ανάβω τα φώτα μου...και περνάω απο μπλόκο στο Στρυμονικό για όσους ξέρουν όπου στο απέναντι ρεύμα ένας μπάτσος με κοιτάει σαν χαζός....Όλα ΟΚ...
6:40 άλλο μπλόκο έξω απο τις Σέρρες στο ALEXPAK και με σταματάνε. Ευγενέστατοι με ρωτάνε απο που έρχομαι και που πάω, λέω απο Θεσ/νικη για Σέρρες. Μου λέει οτι έχω καμμένη λάμπα, του λέω οτι δεν το γνωρίζω και αρχίζει έναν τυπικο έλεγχο ΚΤΕΟ σε φώτα, φλάς, φρένα κλπ...κλασικά άδειες διπλώματα ασφάλειες αλλα και ναρκωτικά αφου ψάχνει μέχρι και το τασάκι! Όλα αυτά περιμένωντας εγώ να με στείλει στο απέναντι!!! βενζινάδικο να βάλω μια λάμπα...
Αρχίζει και με γράφει για την ΛΑΜΠΑ! 150 ευρώ (75) και μου παίρνει το δίπλωμα και όταν το πληρώσω λέει θα το πάρω πίσω! Μάταια εγώ προσπαθώ να του εξηγήσω οτι ξεκίνησα μέρα το ταξίδι μου και οτι άναψα τα φώτα λίγο πριν τις Σέρρες και οτι εκείνη την ώρα (ούτε καν σούρουπο ήταν!) είναι αδύνατον να καταλάβεις οτι έχεις καμένο φώς...και οτι στο προηγούμενο μπλόκο δεν μου κάνανε καν ενα νόημα ένα συνιάλο ρε αδερφέ!
Δεν κάθησα να ασχοληθώ πολύ λόγω του μαθήματος που έπρεπε πάση θυσία να πάω, αρνήθηκα να υπογράψω αρχικά και ρώτησα ευγενικά πάντα τι μπορώ να κάνω σε περίπτωση που διαφωνώ με την κλήση...Η απάντηση που πήρα ήταν να πάω στον διοικητή μέσα σε τρείς μέρες να διευθετήσω το θέμα.
Αργότερα αφού άλλαξα φυσικά την λάμπα ασχολήθηκα με το περιστατικό μέσω ενός φίλο φίλου που είναι στην τροχαία Σερρών, ο οποίος είδε την κλήση και λέει θα πάρω το δίπλωμα σε 10 (!!!!) μέρες...και φυσικά δεν γίνεται τίποτα!!!
Τα λεγομενα του είναι αντιφατικά με αυτά του οργάνου ο οποίος μου είπε οτι θα πάρω το δίπλωμα αφού πληρώσω και μου άφησε το περιθώριο να πάω στον διοικητή (για να με ξεφορτωθεί ίσως).....
Όποιος γνωρίζει τι μπορεί να γίνει ας διαφωτίσει .....αλλα 75 ευρώ και 10 μέρες δίπλωμα για μια καμμένη μεσαία σκάλα στις 6:40 5 λεπτά πριν φτάσω στον προορισμό μου ρε παιδια είναι αδικία.....
ρε φιλε τι να πω βρες ενα κονε κατι και σβηστην... Δλδ ελεος και εμενα για πινακιδα με γραψανε και το αμαξι ηταν καινουριο...Μαλιστα πηγαινα να τις βαλω αυτη την ςρα και ειχα και χαρτι που ελεγε πινακιδα στο παμπριζ αλλα τπτ ετσι γουσταρε αυτο εκανε..
Πηγαινε να κανεισ ενσταση στον δοιηκητη...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-10-07, 22:10
Το avatar του χρήστη sotirisl
sotirisl Ο χρήστης sotirisl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-03-2007
Μηνύματα: 171
sotirisl is on a distinguished road
μπα δεν καταλαβαίνουν τίποτα οι αστυνομικοί την σημερινή ημέρα. Εγώ είμαι σίγουρος ότι πέρνουν ποσοστά, ένα πράμα σαν τους πωλητές, π.χ. 1400 μισθός +3% από τις κλήσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-10-07, 22:17
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Φίλε αμα είσαι "παράνομος" έστω και λίγο τέλος!καμμένη λάμπα=κλήση,και συγγνώμη που γίνομαι σπασίκλας,αλλα αυτοί που δεν σε σταμάτησαν στο προηγούμενο μπλόκο κακώς έκαναν και δεν σε σταμάτησαν!Γι αυτό δεν γίνεται τίποτα σωστά σε αυτό το κράτος...Ούτε οι μεν ,τα όρνανα του νόμου κάνουν τη δουλειά τους καλά,ούτε οι δε ,εμείς οι πολίτες,φροντίζουμε να είμαστε καθόλα νόμιμοι...Λέμε τι έγινε ρε αδερφέ???Μικρή παρανομία,μεγάλη και πάει λέγοντας...Άρε Ελλαδάρα...Μακάρι να ζούσα στην Αγγλία ή στην Γερμανία και να έρχομαι μόνο για διακοπές εδώ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 22-10-07 στις 22:19
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-10-07, 22:37
mafias Ο χρήστης mafias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 192
mafias will become famous soon enough
Φυσικά και κακώς δεν με σταμάτησαν...εκεί ήταν μέρα ακόμα, δεν ήμουν υποχρεωμένος κάν να έχω αναμμένα φώτα...μπορούσε να με σταματήσει και να μου πεί αδερφέ έτσι κι έτσι η λάμπα...μετά απο 1 km είχε βενζινάδικο, θα την άλλαζα...τώρα αν κάηκε μέσα σε 10 km ώς το επόμενο μπλόκο (επαναλαμβάνω μέρα-δεν γίνεται να το καταλάβω) .....
Τώρα για το περιστατικό του MaSt0RaS....πραγματικά δεν θα ήθελα να μου συμβεί.....

Και ούτε για διακοπές....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-10-07, 17:57
Nemerkon Ο χρήστης Nemerkon δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2004
Μηνύματα: 95
Nemerkon is on a distinguished road
ΣΕ οποιον δεν αρεσει φευγει

και εμενα μου την σπανε κατι τετοια ασχετα και σηκωθηκα και εφυγα.και εχω να πω οτι στην σκανδιναβια φιλε μου ΟΧΙ δεν σε γραφουν για μια λαμπα.εμενα μου ειπε ο αστυνομικος: Με συνγχωρητε κυριε μου αλλα εχετε μια καμμενη λαμπα στο πισω δεξι στοπ.Ετσι απλα ειναι τα πραγματα.Γιατι εδω δεν θα με γραψουν για να μου φανε τα λεφτα σαν κατι ζωα ( μη λεμε και ονοματα ε?χαχαχα!!!).
Οπως επισης αν σε σταματησουν ( κατι το οποιο δεν παιζει σχεδον ποτε γιατι δεν κανουν μπλοκα βεβαια και να πρηζουν οικογενιαρχες ανθρωπους ολοι μερα... )
ειναι ευγενικοτατοι και απλα ζητανε τα χαρτια σου και δεν σε κοιτανε και σε αντιμετωπιζουν ουτε σαν εγκληματια του δρομου ουτε σαν ανοιχτη επιταγη !
Απλα εχω να πω οτι υπαρχουν και αλλες δουλειες με 600Ε αντε 800Ε ,τωρα αν καποιοι θελουν να περνουν τοσα για να ΠΡΗΖΟΥΝ και να ΑΠΟΜΥΖΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ τους συνανθρωπους τους ας μην γκρινιαζουν οταν τους λενε μπατσους....και να σημειωσω πως ναι ακομα και εκει μεσα στην σφηκοφωλια υπαρχουν και νορμαλ ανθρωποι αλλα τι να κανουν και αυτοι τοσοι που ειναι....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-10-07, 20:15
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nemerkon Εμφάνιση μηνυμάτων
και εμενα μου την σπανε κατι τετοια ασχετα και σηκωθηκα και εφυγα.και εχω να πω οτι στην σκανδιναβια φιλε μου ΟΧΙ δεν σε γραφουν για μια λαμπα.εμενα μου ειπε ο αστυνομικος: Με συνγχωρητε κυριε μου αλλα εχετε μια καμμενη λαμπα στο πισω δεξι στοπ.Ετσι απλα ειναι τα πραγματα.Γιατι εδω δεν θα με γραψουν για να μου φανε τα λεφτα σαν κατι ζωα ( μη λεμε και ονοματα ε?χαχαχα!!!).
Οπως επισης αν σε σταματησουν ( κατι το οποιο δεν παιζει σχεδον ποτε γιατι δεν κανουν μπλοκα βεβαια και να πρηζουν οικογενιαρχες ανθρωπους ολοι μερα... )
ειναι ευγενικοτατοι και απλα ζητανε τα χαρτια σου και δεν σε κοιτανε και σε αντιμετωπιζουν ουτε σαν εγκληματια του δρομου ουτε σαν ανοιχτη επιταγη !
Απλα εχω να πω οτι υπαρχουν και αλλες δουλειες με 600Ε αντε 800Ε ,τωρα αν καποιοι θελουν να περνουν τοσα για να ΠΡΗΖΟΥΝ και να ΑΠΟΜΥΖΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ τους συνανθρωπους τους ας μην γκρινιαζουν οταν τους λενε μπατσους....και να σημειωσω πως ναι ακομα και εκει μεσα στην σφηκοφωλια υπαρχουν και νορμαλ ανθρωποι αλλα τι να κανουν και αυτοι τοσοι που ειναι....
Φίλε για ποια χώρα μιλάς συγκεκριμένα???? πάντως σε όλη τη σκανδιναβία, μία φορά είδα περιπολικό, (στη Φιλανδία) όταν υπήρξε ένα περιστατικό με ένα μεθυσμένο (νομίζω πνίγηκε!)
αλλά γενικώς πολύ ήρεμα τα πράγματα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-10-07, 21:12
Το avatar του χρήστη E12 520
E12 520 Ο χρήστης E12 520 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2007
Μηνύματα: 683
E12 520 is on a distinguished road
Αμα θελει ο λ@λ@κ@ς να σε γραψει δεν τη γλιτωνεις με τπτ απ'οτι βλεπω!Τι ενσταση στο δοιηκητη να κανεις!Αν η κληση πια κοπει απο τον μπατσο την πληρωνεις θες δε θες γιατι μετα απο 10 μερες θα πληρωσεις το διπλασιο και αν το τραβηξεις λιγο ακομα πανε στην εφορια!
Και εφοσον ο μπατσος κλεισει την βαρδια του και παραδοσει το μπλοκ με τις κλισεις δεν μπορεις να κανεις πια τπτ!Αυτη ειναι η πικρη αληθεια που τσουζει ολους μας φιλε μου mafias!
__________________

"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is trouble, I'm as good as dead."
Henri Toivonen.......The Legend lives on........
Henri Toivonen Tribute
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-10-07, 21:26
Το avatar του χρήστη ekztage
ekztage Ο χρήστης ekztage δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 86
ekztage is on a distinguished road
Βασικά απο όσο γνωρίζω,τα φύλλα στο τετραδιάκι με τις κλήσεις είναι μετρημένα.Δηλαδή απο τη στιγμή που ο πολυαγαπημένος μπατσούλης σε γράψει τότε έχει τελειώσει το θέμα,μετά μόνο ο διοικητής μπορεί να στην σβήσει..Δέν υπάρχει πιθανότητα σβησίματος απο την στιγμή που έχει συμπληρωθεί η κλήση(έστω κ ονοματεπώνυμο),αν κάνει κάτι τέτοιο πρέπει να δώσει αναφορά κ γενικά πολλά τρεξίματα για να δικαιολογηθεί λόγω το ότι πιθανόν μπορεί ο μπάτσος να λαδωθεί κ να σκίσει την κλήση..

Συμφωνώ με τα παιδιά στο ότι καλά κάνουν κ γράφουν ακόμα κ για το λαμπάκι της πινακίδας γιατί έτσι πρέπει..Αλλά στο περιστατικό που περιέγραψες υπήρχε όντως αδικία αλλά μήπως σε έγραψε λόγω του ότι οι καιρικές συνθήκες ήταν άστατες κ ήταν απαραίτητα τα φώτα πορείας?Μίλαμε κ για ξημερώματα όπου δεν έχει μπει για τα καλά η ημέρα..
__________________
The peach is for the bitch

Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-10-07, 21:32
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Να μην ξεχναμε την ιστορια του συμφορουμιτη μας (BMW523) . . .

Χωρις να κανει το παραμικρο 700 euro . .

Να μην συζηταμε αδικα παιδες κανουν οτι θελουν μα οτι θελουν . . .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.