Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Εκτός Θέματος (Off topic) > Διάφορα Θέματα

Διάφορα Θέματα Εδώ συζητάμε τα πάντα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-09-11, 11:12
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Οταν ένας Έλληνας τους έκανε όλους να χορεύουν Ζορμπά...

Οταν ένας Έλληνας τους έκανε όλους να χορεύουν Ζορμπά...
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-09-11, 12:40
Το avatar του χρήστη Chris316
Chris316 Ο χρήστης Chris316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-01-2007
Μηνύματα: 586
Chris316 will become famous soon enough
Φοβερό βίντεο. Ανατριχιάζεις, Το βίντεο φτιάχτηκε από την ελληνική κοινότητα της Ottawa με σκοπό να προμοτάρουν ένα ελληνικό φεστιβάλ που θα γινόταν εκεί....
__________________
Όταν ήμουν μικρός ήθελα να μάθω να καταλαβαίνω τους ανθρώπους.
Τώρα που το μαθαίνω θα προτιμούσα να ήμουν μικρός...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-09-11, 14:59
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
οποιος εχει ζησει στο εξωτερικο για καποια χρονια, οπως ειχα την τυχη και εγω, πραγματικα μπορει να καταλαβει ποσο σοβαρο ειναι αυτο το promo εστω..και την ελληνικη λεβεντια και πραγματικη αγαπη για την πατριδα απο οσους την στερηθηκαν....

υπερηφανος ως ελληνας λοιπον και μονο..και κανεις δεν μπορει να με πεισει οτι ειμαστε ουραγοι του πολιτισμου η πενητες της ευρωπαικης "ενωσης".....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-09-11, 17:17
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Η πατρίδα είναι μια έννοια πολύ σχετική...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-09-11, 17:39
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool .............

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Η πατρίδα είναι μια έννοια πολύ σχετική...
Nικολα,επειδη εισαι πολλα χρονια μελος και παντα μιλας σωστα και με αποδειξεις θα ηθελα να το αναλυσεις λιγο αυτο......θελω να ακουσω τη σκεψη σου πανω σε αυτο,μου κινησες την περιεργεια...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-09-11, 17:47
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Nικολα,επειδη εισαι πολλα χρονια μελος και παντα μιλας σωστα και με αποδειξεις θα ηθελα να το αναλυσεις λιγο αυτο......θελω να ακουσω τη σκεψη σου πανω σε αυτο,μου κινησες την περιεργεια...
Θα σου εξηγήσω τι εννοώ φίλε μου... Όταν φτάνεις να αναρωτηθείς τι είναι τελικά η πατρίδα; Τι ύπαρξη έχει; Τι νόημα; Είναι μια αξία ηθική; Συναισθηματική; Ρομαντική; Δεν έχει ρεαλιστικό αντίκρισμα... παρά μόνο αυτά σε δένουν μαζί της, δηλαδή πρόσωπα, εμπειρίες, καταστάσεις... με τα οποία μαζί θα έκανες πατρίδα σου οποιοδήποτε άλλο μέρος της γης σου προσφέρει περισσότερα... Δες αυτήν την περίοδο ας πούμε... τι μας προσφέρει η πατρίδα.. σε εμάς τους νέους ανθρώπους που πριν από λίγο καιρό ξεκινήσαμε τη ζωή μας... Ελπίζω τώρα να έγινα λίγο περισσότερο κατανοητός...

Πόσους ανθρώπους ξέρω μετανάστες έχω στο περιβάλλον μου... που πάντα είχαν μέσα στα ιδανικά τους και την πατρίδα... και έζησαν πολλά χρόνια έξω με απώτερο σκοπό να γυρίσουν κάποια στιγμή στην πατρίδα τους... οι περισσότεροι από αυτούς το μετάνιωσαν.. και το ιδανικό πατρίδα αντικαταστάθηκε πλέον από την έκφραση "όπου γης και πατρίς"...

Αυτά αποτελούν προσωπική άποψη έτσι; Φιλικά

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_compact : 04-09-11 στις 17:50
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-09-11, 18:02
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Ωραιο μεν,concept αντιγραφης δε και με παραλλαγη απο T-mobile κατ'εμε!

Take a look

__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-09-11, 21:33
Το avatar του χρήστη kostasxan
kostasxan Ο χρήστης kostasxan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 85
kostasxan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
οποιος εχει ζησει στο εξωτερικο για καποια χρονια, οπως ειχα την τυχη και εγω, πραγματικα μπορει να καταλαβει ποσο σοβαρο ειναι αυτο το promo εστω..και την ελληνικη λεβεντια και πραγματικη αγαπη για την πατριδα απο οσους την στερηθηκαν....

υπερηφανος ως ελληνας λοιπον και μονο..και κανεις δεν μπορει να με πεισει οτι ειμαστε ουραγοι του πολιτισμου η πενητες της ευρωπαικης "ενωσης".....
Δεν νομίζω να καταλαβαίνει τι είναι πατρίδα μονό κάποιος που έζησε στο εξωτερικό.
Και εγώ ανατρίχιασα
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-09-11, 22:15
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σου εξηγήσω τι εννοώ φίλε μου... Όταν φτάνεις να αναρωτηθείς τι είναι τελικά η πατρίδα; Τι ύπαρξη έχει; Τι νόημα; Είναι μια αξία ηθική; Συναισθηματική; Ρομαντική; Δεν έχει ρεαλιστικό αντίκρισμα... παρά μόνο αυτά σε δένουν μαζί της, δηλαδή πρόσωπα, εμπειρίες, καταστάσεις... με τα οποία μαζί θα έκανες πατρίδα σου οποιοδήποτε άλλο μέρος της γης σου προσφέρει περισσότερα... Δες αυτήν την περίοδο ας πούμε... τι μας προσφέρει η πατρίδα.. σε εμάς τους νέους ανθρώπους που πριν από λίγο καιρό ξεκινήσαμε τη ζωή μας... Ελπίζω τώρα να έγινα λίγο περισσότερο κατανοητός...

Πόσους ανθρώπους ξέρω μετανάστες έχω στο περιβάλλον μου... που πάντα είχαν μέσα στα ιδανικά τους και την πατρίδα... και έζησαν πολλά χρόνια έξω με απώτερο σκοπό να γυρίσουν κάποια στιγμή στην πατρίδα τους... οι περισσότεροι από αυτούς το μετάνιωσαν.. και το ιδανικό πατρίδα αντικαταστάθηκε πλέον από την έκφραση "όπου γης και πατρίς"...

Αυτά αποτελούν προσωπική άποψη έτσι; Φιλικά
για κουβεντουλα απλα και χωρις να αντιπαρατεθω..ετσι και εγω ειχα ακριβως αυτη την φιλοσοφια οταν εφυγα απο την ελλαδα...οπου γης πατριδα...ομως καθε μερα που περναγε ηθελα να γυρισω πισω και πιο πολυ..οχι διοτι δεν περναγα καλα..ουτε διοτι δεν μου αρεσε..απλα για λογους που δεν μπορω ακριβως να κατανοησω..απλα ετσι αισθανομουν...και επειδη μετα στο στρατο βρηκα και αλλους που ειχαν φυγει και αυτοι για καποια χρονια..και το συζητησα και αυτοι δεν μπορουσαν να το εξηγησουν...αυτο τον ποθο να γυρισουν..απλα πρεπει ισως να το ζησεις για να καταλαβεις τι παει να πει ξενος και τι πατριωτης....τι παει να πει ξενιτια και τι πατριδα..εννοιες που οταν ζησεις εξω κατανοεις πολυ καλυτερα!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-09-11, 22:16
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasxan Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω να καταλαβαίνει τι είναι πατρίδα μονό κάποιος που έζησε στο εξωτερικό.
Και εγώ ανατρίχιασα
εννοειται..απλα ειναι πολυ πιο εντονο σε μας θεωρω!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.