Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-05-04, 12:50
Το avatar του χρήστη kostas*
kostas* Ο χρήστης kostas* δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-05-2004
Μηνύματα: 79
kostas* is on a distinguished road
Aναρτήσεις

Έβαλα τα bilstein με racing dynamics ελατήρια. γενικά σε γρήγορη οδήγηση είναι καλά αλλά το πρόβλημα είναι ότι ειδικά αν έχω άτομα μέσα τερματίζουν εύκολα..... Μπορώ να κάνω κάτι?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-06-04, 09:42
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Από ότι ξέρω τα Bilstein βγαίνουν σε Sprint και σε Sport, με τα πρώτα να συνιστώνται σε περίπτωση χαμηλώματος του αμαξιού (>3εκ.) και τα δεύτερα σε εργοστασιακό ύψος ή και μέχρι 3 πόντους χαμήλωμα. Αν και δεν ξέρω ποια από τα 2 φοράς, τα Sprint θα δούλευαν καλύτερα για το συγκεκριμένο πρόβλημα που έχεις. Επίσης, έλεγξε ότι έχεις βάλει τον σωστό τύπο για το αμάξι σου και αν υπάρχει δυνατότητα να το σηκώσεις κάνα πόντο. Αλλιώς θα πρέπει να είσαι πιο "ήρεμος" όταν μεταφέρεις πολλά άτομα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-06-04, 01:45
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
ΦΙΛΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΥΠΟ Bilstein ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ Sprint ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΣΚΛΗΡΑ!!!ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΕΛΑΤΗΡΙΑ Eibach(ΣΕ Ε30 ΒΕΒΑΙΑ) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ(ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ)!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΤΗΝ ΟΔΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ!!!ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΛΥ ΜΆΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΔΗΓΗΣΕ ΚΑΠΟΙΟ Car ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ''ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ'' ???ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-06-04, 08:21
Το avatar του χρήστη Daskalopoylos
Daskalopoylos Ο χρήστης Daskalopoylos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-06-2004
Μηνύματα: 54
Daskalopoylos is on a distinguished road
Talking

Συμφωνω με τα παραπανω!!! Τωρα βεβαια εσυ εκανες επιλογη και ειναι καλη αλλα θα μπορουσες να παρεις μια μετριας σκληροτητας αναρτηση γιατι τωρα γιατι θα βλαστημας συχνα!! θα μου πεις εχω καλυτερο κρατιμα.... ναι αλλα σκευτεσαι να βαλεις μεσα γκομενα γιατι θα νομιζει οτι ειδι εισαστε στο κρεβατι(που λεει ο λογος)..και απο την αλλη η διαφορα τους στο κρατημα φενεται σε μεγαλες ταχυτητες και ακρεες συνθηκες Αν τωρα ηθελες χαμηλομα (για εμφανισιακους και μονο!!!!!! λογους) σκεψου τι φθορες προκαλουνται στο αμαξι γενικα (ασε που ξεσκιζεις και τις ιδιες τις αναρτησεις). ειμαι της αποψεις να επιλεγεις περιφεριακα parts για να φαινεται χαμηλομενο το αμαξι ενω στην ουσια δεν ειναι και τοσο!!! παντος το σιγουρο ειναι οτι τωρα εχεις κρατημα!
__________________
ΜΕ ΣΗΜΑ ΤΟΝ ΓΑ'Ι'ΔΑΡΟ!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Daskalopoylos : 09-06-04 στις 12:46
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-06-10, 10:59
basias Ο χρήστης basias δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-06-2007
Μηνύματα: 72
basias is on a distinguished road
Ήρθε η ώρα να αλλάξω αμορτισερ. Φοράω τα εργοστασιακά αμορτισερ του SPORT PACK + M ανάρτηση σαν extra εξοπλισμό απο την παραγγελία. Να τοποθετήσω τα ίδια ή να βάλω άλλα aftermarket ? Ποιά είναι η γνώμη σας απο εσάς που έχετε κάνει αλλαγή ?
__________________
Z4 2.5i SMG
530xi LCI e60
520i supercharger e39
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-06-10, 11:13
basias Ο χρήστης basias δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-06-2007
Μηνύματα: 72
basias is on a distinguished road
Καμία γνώμη για το παραπάνω ερώτημα μου?????????????????
__________________
Z4 2.5i SMG
530xi LCI e60
520i supercharger e39
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-06-10, 12:20
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από basias Εμφάνιση μηνυμάτων
Ήρθε η ώρα να αλλάξω αμορτισερ. Φοράω τα εργοστασιακά αμορτισερ του SPORT PACK + M ανάρτηση σαν extra εξοπλισμό απο την παραγγελία. Να τοποθετήσω τα ίδια ή να βάλω άλλα aftermarket ? Ποιά είναι η γνώμη σας απο εσάς που έχετε κάνει αλλαγή ?
Αν δεν κάνω λάθος, ισπανικά αμορτισέρ φοράς..
Βάλε αφτερμαρκετ, με 30+% λιγότερα χρήματα, θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα..
Μάρκες και τύπους δεν λέω, δεν κάνει...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-06-10, 18:15
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν κάνω λάθος, ισπανικά αμορτισέρ φοράς..
Βάλε αφτερμαρκετ, με 30+% λιγότερα χρήματα, θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα..
Μάρκες και τύπους δεν λέω, δεν κάνει...
Καλά δε σημαίνει οτι είναι χρέπια επειδή είναι ισπανικά.
Αν πάει κ βάλει bilstein που μάλλον εννοείς, υπάρχει πιθανότητα να είναι πολωνικά-αυτά είναι τόταλι μάπα.-
Αν έχει μ-πακ, θα μείνει σε μ-πακ.
Αν εννοείς άλλη μάρκα, να το συζητήσουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-06-10, 18:40
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Εγώ το μόνο πράγμα που προτείνω σε απλό αμορτισέρ πάντως, είναι τα Koni, που κάνουν και για stock ύψος-ελατήρια.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-06-10, 18:56
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ το μόνο πράγμα που προτείνω σε απλό αμορτισέρ πάντως, είναι τα Koni, που κάνουν και για stock ύψος-ελατήρια.
Τα FSD λες Νικο?

(εμενα παντως θα ειναι τα επομενα μου )
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.